PDA

Zobacz pełną wersję : Sciana otynkowana piachem a ponowne tynkowanie



veratoxic
07-12-2016, 12:17
Jedna ze scian w mieszkaniu okazala sie otynkowana tynkiem ktory zawieral praktycznie sam piach. "Tynk" zostal skuty do plyty i przeszorowany szczotka wielokrotnie ale plyta nie jest gladka i wciaz mam wrazenie ze cos sie sypie. Jestem przed tynkami cw. Jak przygotowac podloze zeby nowa warstwa dobrze sie trzymala? Wystarczy na oczyszczona szczotka sciane grunt penetrujacy? Co radzicie?

Fo_
07-12-2016, 17:40
Pewnie tynk wapienno-piaskowy. Odpyl i zagruntuj.

E-Rzecznik Śnieżka
31-12-2016, 09:19
Szanowny Panie,

polecam jeszcze raz dokładnie oczyścić i odpylić ścianę, zagruntować ją gruntem głęboko penetrującym ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący, a następnie ACRYL-PUTZ® GK 42 Grunt polimerowy kontakt. Dalszy krok to nałożenie tynku cementowo-wapiennego i gładzi. Do stworzenia warstwy wykończeniowej polecam zastosowanie gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® ST11 START S, którą można obrabiać bez szlifowania lub gotowej gładzi ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

Balto
31-12-2016, 19:39
Tnk gdzie jest sam piach? Niemal na pewno tynk czysto wapienny, gdzie domieszka cementu była śladowa. Pytanie jak z wilgocią, bo taka reakcja może być czkawką po tym, że kiedyś było spore zawilgocenie. Zobacz z czego masz zaprawę między cegłami lub pustakiem, nie wiem co tam jest i do tego dostosuj to z czego zrobisz tynk. Zaprawa wapienna jest tak chłonna, że możesz tam wlać hektolitry gruntu i będzie wielkie nic. Jeśli spieprzysz tynk, a zaprawa jest wapienna to okaże się, że ściana będzie ci gnić od środka, bo ta zaprawa będzie jak wielka pompa ssąca wilgoć do środka. A Acryl Putze z racji składu są twarde mocne i dużo mniej chłonne niż wszelkie tynki. A to oznacza, że może być różnie...