PDA

Zobacz pełną wersję : jak usunąc impregnat z kamienia naturalnego?



drogba_37
07-12-2016, 14:26
Kamień elewacyjny, na szczęście tylko na 2m2 użyłem impregnatu Dynsil WET, miał byc efekt mokrej powierzchni, niestety nie podoba nam się to, chcemy powrócić do pierwotnego wyglądu kamienia i pomalować go impregnatem który nie zmieni wyglądu kamienia. Moge ten wycinek kamienia skuć, ale przed tą czynnoscia zapytam się, bo może da się usunąc jakims srodkiem chemicznym ten impregnat??

Balto
07-12-2016, 19:52
Usunięcie impregnatu? To rżnięcie kamienia po powierzchni - taka rola by impregnat wchodzil w głąb i zabezpieczał...

danielw
07-12-2016, 20:03
Być może Balto ma racje.
Ale zanim podejmiesz drastyczne środki możesz spróbować usunięcia acetonem, albo płynem do czyszczenia pianki poliuretanowej.
Napiszę na moim przykładzie, że również chciałem usunąć z kamienia impregnat silikonowy (Sarsil), który za bardzo zmienił mi kolor na mokry kamień
Potraktowałem zmywaczem do pianki, poźniej tańszym acetonem. Trzeba nanosić np pędzlem i szybciutko wycierać szmatką, żeby zebrać jak najwiecej imprgnatu, albo po prostu ścierać namoczoną acetonem szmatką.
Kolor kamienia po tym zbiegu powrócił do pierwotnego.
Na początek spróbuj na małym fragmencie, nie wiadomo jak się zachowa twój kamień pod wpływem acetonu.
Daj znać jak Ci poszło.

Balto
08-12-2016, 23:42
Póki jest świeże - tak, ale... gdyby okazało się że da się czymś takim usunąć, to impregnat nie spełniałby swojej roli.

drogba_37
13-12-2016, 14:11
Daniel, próbowałem acetonem i troche jakby ztarło, ale teraz pogody sa takie że popada i znów ciemnieje, ale chyba da się cos podziałać tym acetonem, tylko na lepsza pogode musze poczekać.