PDA

Zobacz pełną wersję : Szał domków drewnianych nad morzem



harrods
08-12-2016, 19:28
Cześć
byłem ostatnio w Rewalu
i to co zobaczyłem trochę mnie przeraziło
wszędzie stawiają jak szaleni domki drewniane - takie ok 25-35 m2
stawiają to jeden przy drugim, ile wejdzie na działce,
zastanawia mnie jak to jest że te domki tak stoją jeden przy drugim ?
traktowane są jako ruchomości?
po nowelizacji prawa budowlanego można stawiać takie chatki ale maks 2 na każde 500m2 działki...
zaspokoi ktoś moją ciekawość? jak to stoi i gmina się nie czepia?
Pozdrawiam


kilka przykładów "ośrodków" załączam

e_gregor
09-12-2016, 05:43
Może to hurtownie gotowych domków drewnianych? ;)

JarekKRK45
09-12-2016, 10:46
Od 28 .06.2015 roku nawet jeden na 500 m2 . Znalazłem taki przepis : budowa wolno stojących parterowych budynków rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, jeżeli liczba tych obiektów na działce nie przekracza jednego na każde 500 m2 działki ...

scrabie
09-12-2016, 11:08
Ale to może nie są domki do rekreacji indywidualnej, tylko na wynajem. Wtedy przepisy mogą być inne.

kaszpir007
09-12-2016, 12:00
Ale to może nie są domki do rekreacji indywidualnej, tylko na wynajem. Wtedy przepisy mogą być inne.

A ja sądze że jest to SAMOWOLA i jest to nielegalne ..

Wątpie aby otrzymali pozwolenie na budowę drewnianych palnych domków tak blisko siebie , nawet ze względu na bezpieczenstwo przeciwpożarowe ....

Osobiście uważam że dla bezpieczeństwa ewentulanych "wczasowiczów" powinno sie to zgłosić do nadzoru budowlanego ...

perm
09-12-2016, 14:53
Najbardziej cieszą się miejscowe żuliki. Będzie za co pić przez długie zimowe wieczory. Niektórzy to nawet będą mieli gdzie mieszkać.