PDA

Zobacz pełną wersję : Dostawienie ścianek działowych



chio1
12-12-2016, 12:49
Witam obecnie na poddaszu mam zabudowany sufit (podwieszony) oraz zabudowane skosy płytami.
Obecnie firma chce mi wykonać talkowanie ścian kolankowych (tynk gipsowy) oraz bocznych oraz montaż ścianek działowych wewnętrznych.

Wygląda mi to na zła kolejność prac.
Czy należny demontować obecny sufit oraz zabudowanie skosów przez montażem ścianek działowych oraz tynkowaniem ścianek kolankowych ? czy są jakieś metody na montaż do istniejącego sufitu ?

ag2a
12-12-2016, 15:30
najpierw powinny być wykonane prace mokre (tynki)

chio1
12-12-2016, 17:11
Niestety nie byly zrobione wiec jak to teraz rozwiazac ?

Praktus
12-12-2016, 17:25
Witam .
Mnie uczono ze najpierw stawia sie sciany a potem do nich sufity przykreca. A mokre wiadomo ze lepiej najpierw...... (dla wykonawcy tynku) .

creative_21
12-12-2016, 18:38
jest już jak jest że na odwrót trudno szkoda zwalać sufit, niech wybują ścianki do sufitu po prostu a potem dobrze wietrzyć po tynkowaniu najlepiej jak będzie suche lato :D a ścianki najlepiej na jakimś dryfixie żeby było bardziej sucho

Praktus
12-12-2016, 21:53
jest już jak jest że na odwrót trudno szkoda zwalać 9sufit, niech wybują ścianki do sufitu po prostu a potem dobrze wietrzyć po tynkowaniu najlepiej jak będzie suche lato :D a ścianki najlepiej na jakimś dryfixie żeby było bardziej sucho
To niech przynajmniej teraz na profile UW przylegajace do czesci domow stałych ( sciany murowane, beton) zastosuja tasme akustyczna. Samoprzylepna. Przykleja sie ja do profila w miejscu styku z podlozem.

Praktus
12-12-2016, 21:55
To niech przynajmniej teraz na profile UW przylegajace do czesci stałych ( sciany murowane, beton) zastosuja tasme akustyczna. Samoprzylepna. Przykleja sie ja do profila w miejscu styku z podlozem. taka mala poprawka.

chio1
13-12-2016, 05:55
Rozumiem ze profile scian dzialowych maja jak zlapac od podloza oraz od scian zewnetrznych ... ale jak je "zlapac" od sufitu jak on jest zabudowany ... przeciez nie dokreca profili do plyt kg ?!? a moze trzeba zdemontowac pas sufity w miejscu gdzie beda szly scianki i zrobic jakis szkielet z profili ? jutro wrzuce zdjecie jak to teraz wyglada

Praktus
13-12-2016, 06:26
Rozumiem ze profile scian dzialowych maja jak zlapac od podloza oraz od scian zewnetrznych ... ale jak je "zlapac" od sufitu jak on jest zabudowany ... przeciez nie dokreca profili do plyt kg ?!? a moze trzeba zdemontowac pas sufity w miejscu gdzie beda szly scianki i zrobic jakis szkielet z profili ? jutro wrzuce zdjecie jak to teraz wyglada
Mozesz na tym zamontowac.

http://katalog.trutek.com.pl/kotwy-do-plyt-g-k-thw-molly.html#
Sa tez inne kotwy wkrecane. Na te wierci sie otwor w plycie GK.
Tu film .
https://youtu.be/Y9Rc46PKmtY.

chio1
13-12-2016, 19:21
na takich wkretach profil do plyty sufitowej przykrecic ? i to bedzie sie trzymac ?

Praktus
14-12-2016, 05:54
Bedzie. Jak zastosujesz odpowiednia ilosc wkretow.

chio1
14-12-2016, 09:06
Od gory do sufitu mamy dojscie wiec moze lepiej by bylo dolaczyc do stelaza sufitu profile od gory w miejscach gdzie beda szly scianki. a sastepnie gorny profil sciany dokrecic do tych profili ?

Praktus
14-12-2016, 13:05
Jezeli masz taka mozliwosc to oczywiscie ze bedzie lepiej. Nie musza byc profile mozesz laty zastosowac dachowe. Te kolki ktore widziales sa naprawde bardzo solidne. Polecam sa w roznych wersjach produkowane nawet haczyki do lamp, obrazow itp.
Pozdrawiam.