PDA

Zobacz pełną wersję : Jak połączyć zawór z rurą ?



szczukot
12-12-2016, 16:41
Witam

Od jakiegoś czasu ucieka mi gdzieś glikol z instalacji solarnej. Nie mogę znaleźć miejsca przecieku.
Chciałbym więc na strychu, przed kolektorami założyć na obu rurach zawory. Dzięki nim uzyskam informację na jakim odcinku mi cieknie.

No i teraz jak to zrobić własnymi rękoma ?
Spuszczę glikol, przetnę rury aby zrobić miejsce na zawory i co dalej ?
Spawać czy zaprasowywać raczej nie dam rady. Mogę więc zastosować tylko metodę skręcaną.

Czy wskaże mi ktoś produkty pasujące do tego celu (czyli jakie zawory i złączki muszę kupić aby się nadawały) ?

pozdrawiam
Fantom

Kemotxb
12-12-2016, 16:50
Chyba łatwiej będzie zlokalizować miejsce nieszczelności używając barwnik UV i lampę. No chyba że nie da się tego zrobić z jakichś przyczyn.

szczukot
12-12-2016, 19:31
Nie mam pojęcia zupełnie gdzie cieknie. Nie mogę znaleźć z żadnym widocznym miejscu. A zielony glikol już sam w sobie jest widoczny jakby ciekł gdzies na złaczach. Może nawet w ścianei mi gdzieś cieknie :(
Musze podzielić cały obwód na kilka odcinków i nabijać ciśneiniem i obserwować. Teraz jak nabiję z 2 bary to nastepnego dnia już mam 1.

Nie mogę znaleźć tych skręcanych połączeń w necie :(

Fantom

szczukot
12-03-2017, 14:56
Problem znaleziony - cieknie na łączeniach paneli.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?336160-Jak-si%C4%99-%C5%82%C4%85czy-panele-z-Makrotermu&p=7432387#post7432387
Dopompowałem na maksa instalację i szukałem - i na dachu zobaczyłem strumyczek na dachówkach.

Fantom