PDA

Zobacz pełną wersję : Kierownik budowy i ilość wizyt



kaszpir007
13-12-2016, 13:56
Witam !

Kierownika Budowy mam od znajomego. Byli z niego bardzo zadowoleni.

Ile razy kierownik budowy powinien być na budowie ?

Pierwszy raz był u mnie i rozmawialiśmy o domu. Później było spotkanie między wykonawcą , mną i KB , bo trzeba było namieść pewne zmiany. Kierownik ma uprawienia konstruktora.

Był na budowie jeden raz. Był odebrać zbrojenie płyty fundamentowej i dopiero po jego zatwierdzeniu została zamówiona pompa i beton.
Ne miał zastrzeżeń.

Dziś dzwoniłem i pytałem kiedy następna wizyta to powiedział że jak będą mury i wykonane zbrojenia (słupy , wieńce , nadproża) to wtedy dzwonić to wtedy odbierze.

Szczerze mówiąc myślałem że KB jest częściej na budowie ?
Czy to "standard" czy może powinien być częściej ?

zyhu
13-12-2016, 14:01
u mnie był już jakieś 50 razy. praktycznie do odbioru.

przy SSO był przy każdej ważnej czynności.

tyle, że nie płaciłem mu 600 zł za całość

jarekpolak
13-12-2016, 16:17
kierownik jeśli jest tylko do odbiorów i płacisz jw. a wykonawca zna się na robicie i nie ma komplikacji to nie licz na więcej niż 5-10 wizyt.

Kemotxb
13-12-2016, 16:26
Jak zapłacisz mu 1500 zł za dom to ilość wizyt będzie nie większa niż 10, czyli za każdy ważniejszy element budowy. Wykonawca bierze większą kasę i powinien wiedzieć co robi.

Konrad Podgórski
13-12-2016, 16:36
Ja dostałem ofertę na 1700zł za 4 wizyty to podziękowałem.

Jak mam płacić 400zł za wizytę to już wolę KB od wykonawcy i samemu kontrolować.

Byłem w stanie zapłacić i więcej, nawet 3 tys ale żeby tych wizyt było przynajmniej 20 i to takich od serca a nie tylko przyjechać na godzinę i wpis do dziennika zrobić

kaszpir007
13-12-2016, 17:27
u mnie był już jakieś 50 razy. praktycznie do odbioru.

przy SSO był przy każdej ważnej czynności.

tyle, że nie płaciłem mu 600 zł za całość

Płaciłem mu 800zł i będzie później przy odbiorze domu następne 800zł.

Czyli łącznie 1600zł będzie ...

Więc chyba normlanie ?

kaszpir007
13-12-2016, 17:49
Ja dostałem ofertę na 1700zł za 4 wizyty to podziękowałem.

Jak mam płacić 400zł za wizytę to już wolę KB od wykonawcy i samemu kontrolować.

Byłem w stanie zapłacić i więcej, nawet 3 tys ale żeby tych wizyt było przynajmniej 20 i to takich od serca a nie tylko przyjechać na godzinę i wpis do dziennika zrobić

Ja płaciłem 800zł + później przy odbiorze następne 800zł.

Czy mało czy dużo nie wiem. Nawet nie wiedziałem ile zażąda ...
Obok mnie budował dom znajomy i byli bardzo zadowoleni i wziąłem od nich numer.

Plusem tego KB jest to że ma uprawienia konstruktora i sporą wiedzę i dzięki temu udało sie naprawić błędy jakie zostały popełnione podczas adaptacji projektu , bo pani architekt niektóre rzeczy schrzaniła i myśleliśmy że będziemy musieli taki "dziwoląg" wybudować ..
Wiec jestem bardzo zadowolony bo udało się to wszystko wyprostować i naprawić a nawet wprowadzić inne zmiany (grubość muru) i itd ..

KB miał być nieznany wykonawcy , tak aby się nie znali i nie zachodziły jakieś "niejasne powiązania" ;)

Z wykonawcy jestem zadowolony (na razie) , bo widzę że ma spore doświadczenie i sam zobaczył "pewne kwiatki" które zostały z KB naprawione ...

Wykonawca u mnie był poinstruowany że po zakończeniu zbrojenia przyjedzie KB i dopiero po odbiorze zbrojenia i jego akceptacji zostanie zamówiony beton a jemu wypłacona kasa za dany etap budowy ...

Po prostu myślałem że więcej razy przyjeżdza ...

Teraz za kilka dni prawdoipodobnie zaczną u mnie murować mury i KB dopiero pojawi się jak będą znów gotowe zbrojenia aby odebrać zbrojenia ...
I dlatego się lekko zdziwiłem

zyhu
14-12-2016, 07:45
dobry kierownik budowy od łopaty do odbioru to 10 tys zł.

za 5 tys idzie znaleźć też dobrego, uczciwego KB.

stawki jakie podajecie, odpowiadają potem za posty na forum: pękła mi ława, albo lali ławy i lał deszcz....

kamil2k3
14-12-2016, 07:56
No to ciekawe jaki % osób ma KB za 10 tyś przy domu jednorodzinnym ;D

O ludzie jak nie zapłacisz przynajmniej 5 tyś to ławy pękają mówisz a to dobre było heh.

kaszpir007
14-12-2016, 08:06
dobry kierownik budowy od łopaty do odbioru to 10 tys zł.

za 5 tys idzie znaleźć też dobrego, uczciwego KB.

stawki jakie podajecie, odpowiadają potem za posty na forum: pękła mi ława, albo lali ławy i lał deszcz....

A dobry KB też przewiduje pogodę i ma wpływ na deszcz ? ;)

Sam jak zamawiałem beton to patrzyłem na pogodę i śledziłem niemalże godzinową aby beton przyjechał wtedy gdy deszcz nie pada ...
Umówiłem beton na późniejszą godzinę bo według bardzo szczegółowej pogody rano miał deszcz padać (i padał) ...
Niestety jak beton wyjedzie z betoniarni to trzeba go odebrać , więc wyboru wtedy nie ma ...

KB mam z "polecenia" od znajomego ...
Nie szukałem najtańszego , a nawet nie wiedziałem ile sobie zażyczy ...
Zależało mi na dobrym i z doświadczeniem KB i okazało się że ma spore doświadczenie i wiedzę ...
Mój chyba jest już na emeryturze i sobie w ten sposób dorabia ...

Po prostu miałem inne "wyobrażanie" o zaangażowaniu KB w budowę i jej weryfikacji ...

zyhu
14-12-2016, 08:09
ja tylko radzę, że taki kierownik za 800 zł to jest figurant.

znajomy miał takiego jak wod-kan robił. chyba za 600 zł. kierownika nie było ani razu. przyjechał raz, wypełnić dziennik, ręka, ręka, dziękuję do widzenia.

auta za 20 tys sprawdzacie na 10 stacjach diagnostycznych wydając niejednokrotnie 1000 zł, a osobę odpowiedzialną za półmilionową inwestycję olewacie.

to moja opinia.

jarekpolak
14-12-2016, 15:26
Jak się ktoś zna na budowie to kierownik potrzebny tylko do wpisów. U mnie był już 3 razy a wykończeniówka leci. 600zl przed i 200zł po zakonczeniu.

zyhu
15-12-2016, 06:54
tak, wszyscy polacy się znają na budowie :)
tak jak na samochodach :)

Konrad Podgórski
15-12-2016, 11:17
tak, wszyscy polacy się znają na budowie :)
tak jak na samochodach :)

I tu szpachla i tu szpachla :)

zyhu
15-12-2016, 11:26
gdybym był KB, jakby ktoś chciał mi dać 600 zł to bym poprostu splunął.

dziwie się KB że tak tanio sprzedają odpowiedzialność nad czyimś życiem i zdrowiem