PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki wybrać kocioł gazowy dwufunkcyjny do mieszkania 52m



Cbkamil
13-12-2016, 21:50
Witam, kupiłem mieszkanie od dewelopera, które jest aktualnie w budowie i mam możliwość wybrania pieca do co i cwu. Mieszkanie jest właściwie piętrem w szeregòwce, czyli z dwóch stron mam sąsiadów, od frontu i ogrodu duże okna balkonowe i drzwi wejściowe. Do mieszkania należy jeszcze poddasze nieużytkowe z możliwością adaptacji w przyszłości. Zależy mi na piecu dwufunkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem cwu. Do tej pory znalazłem tylko vissmann vitodens 222-w oraz zestaw vailant acostor vih cl 20s + vailant vcw ecotec plus 296. Zależy mi na tym aby kocioł był wiszący z wbudowanym zasobnikiem że względu na małą powierzchnię łazienki. Proszę o porady jakie rozwiązanie wybrać do takiego mieszkania

Konsultant marki Junkers
12-01-2017, 11:23
Witam,

Najlepszym rozwiązaniem do ogrzewania mieszkań jest wybór dwufunkcyjnego wiszącego kotła kondensacyjnego o kompaktowych wymiarach, aby nie było problemu z montażem w łazience. Kocioł dwufunkcyjny pozwoli również na dodatkową oszczędność miejsca, ponieważ nie będzie potrzeby montowania zasobnika ciepłej wody użytkowej.
Marka Junkers posiada w swojej ofercie model kotła Cerapur Acu z wbudowanym zasobnikiem warstwowym o pojemności 42l, o przepływie CWU do 21 l/min (delta T = 30K wg. normy EN 625). Kocioł ładuje zbiorniki warstwowo za pomocą pompy która, może być wykorzystywana również jako pompą cyrkulacyjną. Niewątpliwą zaletą jest sposób przygotowania CWU - ładowanie warstwowe, które pozwala na szybsze podgrzewanie wody, niższe straty postojowe oraz pozwala na wykorzystanie zasobnika o mniejszej pojemności w porównaniu do tradycyjnego zasobnika. Dodatkowo zasobnik wykonany jest ze stali nierdzewnej.
Więcej informacji o tym produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/cerapur-acu.html.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

siema64
23-01-2017, 16:37
Cbkamil -stoję przed tym samym wyborem.Jakiego zakupu dokonałeś?

Konsultant Viessmann
30-01-2017, 10:19
Zależy mi na piecu dwufunkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem cwu. Do tej pory znalazłem tylko vissmann vitodens 222-w oraz zestaw vailant acostor vih cl 20s + vailant vcw ecotec plus 296. Zależy mi na tym aby kocioł był wiszący z wbudowanym zasobnikiem że względu na małą powierzchnię łazienki. Proszę o porady jakie rozwiązanie wybrać do takiego mieszkania

Witam !

Zestaw z kotłem Vitodens 222-W do Twojego mieszkania będzie zupełnie wystarczający. Jest to gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo o pojemności 46 litrów, wykonanym ze stali nierdzewnej. Kocioł posiada szeroki zakres modulacji w zależności od mocy znamionowej już od 1,8 do 19,26 lub 35 kW. Ponad to Vitodens 222-W posiada obudowę BoxDesign, zapewniającą niższy hałas oraz lepszy dostęp do komponentów dla instalatora. Dodatkowo każdy kocioł Viessmann można zdalnie sterować poprzez nasze aplikacje mobilną (http://www.viessmann.pl/pl/aplikacje-mobilne.html). W razie pytań lub wątpliwości pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam !

Konsultant marki Junkers
07-02-2017, 13:40
szkoda tylko że ten carapur acu ma tragiczny w czyszczeniu wymiennik WB6. Sama firma nawet już doszła do tego wniosku i w Bosch Condens GC9000i zastosowali stary ale o lata świetlne lepszy wymiennik WB5

Pegaziatko,

W oferowanych od wielu lat kotłach kondensacyjnych marki Junkers, proponowane są dwa typy wymienników aluminiowo – krzemowych - WB5 i WB6. Wymienniki WB5 montowane są w kotłach z wyższej „półki” np. Cerapur Comfort, Suprapur KBR. Wymienniki WB6 są podstawowymi wymiennikami stosowanymi w większości oferowanych typoszeregów kotłów kondensacyjnych Cerapur Smart, Modul , ACU, Compact. Zarówno w jednym, jak i drugim wymienniku, jeżeli prowadzona jest coroczna konserwacja (przegląd i czyszczenie), nie ma problemów z prawidłowym ich wyczyszczeniem i dalszą bezproblemową eksploatacją. Potwierdzeniem mogą być miliony urządzeń pracujących w Europie wyprodukowanych w oparciu o dobry i sprawdzony wymiennik WB6.
W razie dalszych pytań - chętnie odpowiem
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers