PDA

Zobacz pełną wersję : Vitodens 050 -W (BPJD) - opinie



mickifor
15-12-2016, 10:34
Czołem forumowicze !

Planuję wykonać remont mojej instalacji CO (kamienica - 70m2), której sercem ma być Vitodens 050-W (dwufunkcyjny).

Czy macie jakieś doświadczenia przy pracy z tym kotłem ? Mam raczej dobre skojarzenia z Viessmann'em, bo są mało awaryjne tylko jeszcze nigdy nie spotkałem się w rzeczywistości z wersją 050, a cena jest bardzo atrakcyjna (czyżby Viessmann poszedł w końcu po rozum do głowy z cenami ?).

Ktoś miał z nim doczynienia ? Jak wrażenia ?

Wydajnościowo spokojnie da radę, bo potrzebuję go na 70m2 oraz 3 osoby w rodzinie i prysznic.

Pozdrawiam,
Tomek

Konsultant Viessmann
15-12-2016, 19:16
Czołem forumowicze !

Planuję wykonać remont mojej instalacji CO (kamienica - 70m2), której sercem ma być Vitodens 050-W (dwufunkcyjny).

Czy macie jakieś doświadczenia przy pracy z tym kotłem ? Mam raczej dobre skojarzenia z Viessmann'em, bo są mało awaryjne tylko jeszcze nigdy nie spotkałem się w rzeczywistości z wersją 050, a cena jest bardzo atrakcyjna (czyżby Viessmann poszedł w końcu po rozum do głowy z cenami ?).

Ktoś miał z nim doczynienia ? Jak wrażenia ?

Wydajnościowo spokojnie da radę, bo potrzebuję go na 70m2 oraz 3 osoby w rodzinie i prysznic.

Pozdrawiam,
Tomek

Witam !

Cieszymy się, że wybrałeś własnie nasze urządzenie. Kocioł ten powinien spokojnie sprostać Twoim oczekiwaniom. Co do cen to zawsze możesz je porównać z naszymi autoryzowanymi partnerami, których wszystkich w Twojej okolicy możesz sprawdzić TUTAJ (http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php?bh-sl-address=Wroc%C5%82aw). Wielu z nich ma dodatkowe rabaty na nasze urządzenia, dlatego warto ich o to pytać.

Pozdrawiam !

Marek Strzecha
11-06-2017, 15:24
witam,

też się nad tym piecem zastanawiam to chyba nowość bo jedyne sensowne co znalazłem jest tu:

www.serwis-viessmann.wroclaw.pl/vitodens-050-bpjd-opinie

cenne są jednak opinie tych co już mają zainstalowane....

Konsultant Viessmann
11-06-2017, 20:58
witam,

też się nad tym piecem zastanawiam to chyba nowość bo jedyne sensowne co znalazłem jest tu:

www.serwis-viessmann.wroclaw.pl/vitodens-050-bpjd-opinie

cenne są jednak opinie tych co już mają zainstalowane....

Witam, Cieszę się, że jest zainteresowanie naszym urządzeniem. Mam nadzieję, że znajdą się użytkownicy, którzy będą chcieli podzielić się opiniami.

Jeśli jest problem ze znalezieniem potrzebnych informacji technicznych polecam zaglądnąć TUTAJ (http://www.viessmann.com/http-svc/web/poland/pdf-90.nsf/public) - wystarczy wpisać nazwę urządzenia.

piotrulex
19-06-2018, 11:07
Ktoś coś wiecej w tym temacie?

Nasz dom to jakies 120 uzytkowej

Kotły 2F po rabacie i na 8% mamy do kupienia w cenie brutto:

50 - 3800 - cena jeszcze przed jakaś podwyżką
100 - 6100

Warto płacić ponad 60% więcej za tę 100-kę?

Są tu jakieś zauważalne różnice w jakości wykonania czy zuycia gazu?

W parametrach niebardzo widzę

Konsultant Viessmann
20-06-2018, 14:58
Vitodens 050 jest kotłem 2funkcyjnym, w przypadku domu o powierzchni 120m2 to chyba już są 2 łazienki więc warto myśleć o kotle z zasobnikiem by zapewnić sobie komfort cieplej wody użytkowej.

piotrulex
20-06-2018, 23:05
są 2 łazienki a nawet 3 prysznice bo jeszcze przy saunie. Nigdy nie są jednak jednocześnie używane. 50-ka nie odstrasza mnie ceną. Reszta Viessmana i owszem\\Czy tak 50-ka rożni sie jakością wykonania i parametrami od 2F setki?

Konsultant Viessmann
21-06-2018, 10:27
Wszystkie nasze urządzenia są najwyższej jakości. Parametry obu urządzeń (moc maksymalna, wydatek ciepłej wody) są porównywalne.

piotrulex
23-06-2018, 09:29
Wszystkie nasze urządzenia są najwyższej jakości. Parametry obu urządzeń (moc maksymalna, wydatek ciepłej wody) są porównywalne.

Więc skąd ta 50% różnica w cenie?

Skoro Waszym zdaniem parametry porównywalne to nie ma sensu przepłacać ...

Konsultant Viessmann
25-06-2018, 13:05
Vitodens 100 posiada większe możliwości rozbudowy instalacji (obieg bezpośredni, obieg mieszaczowy), bardziej zaawasnowana automatyka sterująca pracą samego kotła. Występuje wersja 1-dno i 2-u funkcyjna.

Porównywalne są parametry mocy, sprawności.

piotrulex
27-06-2018, 07:41
Vitodens 100 posiada większe możliwości rozbudowy instalacji (obieg bezpośredni, obieg mieszaczowy), bardziej zaawasnowana automatyka sterująca pracą samego kotła. Występuje wersja 1-dno i 2-u funkcyjna.

Porównywalne są parametry mocy, sprawności.

Zakładając wersję 2F

Do czego służy obieg bezpośredni i mieszaczowy o które mogę rozbudować instalację?

Konsultant Viessmann
28-06-2018, 08:01
Najłatwiej wytłumaczyć na przykładzie: jeżeli w domu mamy ogrzewanie grzejnikowe i ogrzewanie podłogowe to te dwa systemy potrzebują różnych temperatur (grzejniki np 70C a podłogówka np 35C). W takim przypadku kocioł utrzymuje temperaturę 70C i taka woda jest kierowana w obieg grzejnikowy bezpośrednio. A na obiegu ogrzewania podłogowego montuje się zawór 3drogowy mieszający, który do gorącej wody z kotła miesza zimną wodę z powrotu z ogrzewania podłogowego, tym samym obniżając parametr na wejściu w "podłogę".

piotrulex
28-06-2018, 10:13
Najłatwiej wytłumaczyć na przykładzie: jeżeli w domu mamy ogrzewanie grzejnikowe i ogrzewanie podłogowe to te dwa systemy potrzebują różnych temperatur (grzejniki np 70C a podłogówka np 35C). W takim przypadku kocioł utrzymuje temperaturę 70C i taka woda jest kierowana w obieg grzejnikowy bezpośrednio. A na obiegu ogrzewania podłogowego montuje się zawór 3drogowy mieszający, który do gorącej wody z kotła miesza zimną wodę z powrotu z ogrzewania podłogowego, tym samym obniżając parametr na wejściu w "podłogę".

Mam w tej chwili kocioł na ekogroszek. Mam grzejniki i trochę podłogówki, mam zawór pewnie 3drogowy - wszysytko pięknie działa

Czy kupno kotła 050 coś mi skomplikuje?

Konsultant Viessmann
29-06-2018, 07:32
pytanie jak jest sterowany zawór 3drogowy, z automatyki kotła czy głowicą termoststyczną

piotrulex
03-07-2018, 08:26
pytanie jak jest sterowany zawór 3drogowy, z automatyki kotła czy głowicą termoststyczną

Żadne kabelki do niego nie dochodzą. Można nim ręcznie kręcić w lewo lub prawo, jest tam jakaś skala

Konsultant Viessmann
05-07-2018, 08:18
temperatura podłogi powinna się zmieniać w zależności od temperatury na zewnątrz. Im jest chłodniej tym więcej ciepła ucieka z domu przez ściany a zatem podłoga musi być cieplejsza aby te straty uzupełnić. Jeżeli instalacja ma zawór 3drogowy ustawiany ręcznie no to niestety ciężko jest mówić o komfortowym ogrzewaniu. Oczywiście można zamontować sterownik 0/1 który będzie włączał i wyłączał ale ze względu na dużą bezwładność ogrzewania płaszczyznowego jest to sterowanie nie gwarantujące komfortu użytkowania.

piotrulex
06-07-2018, 07:33
temperatura podłogi powinna się zmieniać w zależności od temperatury na zewnątrz. Im jest chłodniej tym więcej ciepła ucieka z domu przez ściany a zatem podłoga musi być cieplejsza aby te straty uzupełnić. Jeżeli instalacja ma zawór 3drogowy ustawiany ręcznie no to niestety ciężko jest mówić o komfortowym ogrzewaniu. Oczywiście można zamontować sterownik 0/1 który będzie włączał i wyłączał ale ze względu na dużą bezwładność ogrzewania płaszczyznowego jest to sterowanie nie gwarantujące komfortu użytkowania.

No to wychodzi, że nie potrzebujemy zbytniego komfortu. Teraz mamy tak jak mamy :) i od 10-11 lat jesteśmy bardzo zadowoleni. Ta wymiana kotła na gazowy to trochę takie uszczęśliwianie na siłę poprzez dotacje ;)

Dla mnie najważniejsza jest temperatura w domu a ta jest zawsze taka jaką chcemy. Mało mnie interesuje ile jest na zewnątrz, ważne ze w domu jest ciepło a bez tych wszystkich pierdół o których piszecie tak właśnie jest

Za chwilę sie dowiem, ze bez sterowania ze smartfona to wszystko jest zupełnie bez sensu a za 3 lata ludzie będą się dziwić jak inni mogli bez tego żyć :)

To takie teoretyczne budowanie potrzeby :)

Ja chce proste rozwiązanie, bez dużej ilości zawodnej i zwykle nienaprawialnej elektroniki ...

Konsultant Viessmann
06-07-2018, 11:29
Najważniejsze jest tak jak piszesz by użytkownik był zadowolony, stąd jeśli pojawiają się pytania i wątpliwości to staram się je wyjaśnić. Oczywiście dla wielu ludzi szczególnie młodych, jeśli czegoś nie da się zrobić przez smartfona tzn, że nie da się tego zrobić wcale ;)

piotrulex
06-07-2018, 14:35
Najważniejsze jest tak jak piszesz by użytkownik był zadowolony, stąd jeśli pojawiają się pytania i wątpliwości to staram się je wyjaśnić. Oczywiście dla wielu ludzi szczególnie młodych, jeśli czegoś nie da się zrobić przez smartfona tzn, że nie da się tego zrobić wcale ;)

Czy podsumowując

Rozważam kotły 2F 050 i 100

Wcześniej kocioł 24KW na ekogroszek z podajnikiem, na osobnej pompie podłogówka oraz kaloryfery. Podłogówki bardzo mało bo jedynie łazienki i podest

Zawór ileś tam drożny mam taki zwykły do kręcenia ręką. Przez 11 lat nie przytrafiło mi się abym coś tam kręcił. Kocioł mam prosty, dobrej firmy. Bez czujników pogodowych, sterowania zaworem, bez programatora i innych dupereli

Jestem zadowolony

Co zyskam płacąc ponad 2 tysie wiecej za 100kę w porównaniu z 50ka?

Tak prosto, w punktach poproszę abym nie musiał szukać w necie co to znaczy

Konsultant Viessmann
10-07-2018, 20:19
Vitodens 100-W ma możliwość:
- posiada funkcję ECO/COMFORT dla ciepłej wody użytkowej
a z zastosowaniem dodatkowego wyposażenia
- sterowania pogodowego
- sterowania 2 obiegów grzewczych (1 obieg bezpośredni, 1 obieg z zaworem mieszającym)

dodatkowo Vitodens 100-W posiada już wbudowany bypass chroniący pompę obiegową, ma na wymienniku zabudowany odpowietrznik.

Oczywiście różnic konstrukcyjnych jest znacznie więcej.
Mówiąc tylko o tym czy kocioł ogrzeje i wtedy zużyje gazu to jak przy samochodzie rozmawiać o prędkości maksymalnej i zużyciu paliwa, mówiąc że klimatyzacja, ABS i system audio są nieważne.

piotrulex
11-07-2018, 14:50
Vitodens 100-W ma możliwość:
- posiada funkcję ECO/COMFORT dla ciepłej wody użytkowej
a z zastosowaniem dodatkowego wyposażenia
- sterowania pogodowego
- sterowania 2 obiegów grzewczych (1 obieg bezpośredni, 1 obieg z zaworem mieszającym)

dodatkowo Vitodens 100-W posiada już wbudowany bypass chroniący pompę obiegową, ma na wymienniku zabudowany odpowietrznik.

Oczywiście różnic konstrukcyjnych jest znacznie więcej.
Mówiąc tylko o tym czy kocioł ogrzeje i wtedy zużyje gazu to jak przy samochodzie rozmawiać o prędkości maksymalnej i zużyciu paliwa, mówiąc że klimatyzacja, ABS i system audio są nieważne.

Znajomy sprzedawca wspomniał, ze ta 50-tka nie ma jakiegoś odpowietrznika co w zasadzie przy instalacji w domu (a nie w mieszkaniu) ten kocioł dyskwalifikuje ...

Wspomniał też że na tę pogodówkę przy naszym klimacie to klienci raczej narzekają i jeśli zmienia ona zużycie gazu to wręcz wzrost a nie oszczędności. Tak twierdzi spora część uzytkowników i instalatorów ...

Konsultant Viessmann
13-07-2018, 10:55
Vitodens 050-W niema odpowietrznika na wymienniku głównym (w odróżnieniu od Vitodensa 100-W) w związku z tym wymiennik odpowietrza się razem z instalacją. Wielkość instalacji mieszkanie/dom nie mają tu znaczenia. Automatyka pogodowa daje wyższy komfort cieplny (brak dużych wahań temperatury instalacji w krótkim czasie) oraz przynosi oszczędności na gazie rzędu nawet 15%.
Od prawie 10 lat prowadzę szkolenia i z doświadczenia wiem że zdanie, że automatyka pogodowa się nie sprawdza mają ludzie którzy mają zbyt małą wiedzą w zakresie pracy instalacji grzewczej i z tego powodu nie potrafią tej automatyki dobrze ustawić.

przemo1
13-07-2018, 11:33
Znajomy sprzedawca wspomniał, ze ta 50-tka nie ma jakiegoś odpowietrznika co w zasadzie przy instalacji w domu (a nie w mieszkaniu) ten kocioł dyskwalifikuje ...

Wspomniał też że na tę pogodówkę przy naszym klimacie to klienci raczej narzekają i jeśli zmienia ona zużycie gazu to wręcz wzrost a nie oszczędności. Tak twierdzi spora część uzytkowników i instalatorów ...

Coś ten znajomy sprzedawca słabo się zna chyba. Tak najprościej - w domkach dużo częściej się zdarza, że dodatkowe odpowietrzniki są montowane powyżej kotła (domy z piętrem), więc jest dużo większa szansa (łatwiej) na odpowietrzenie kotła przez instalację niż w mieszkaniu.

piotrulex
07-08-2018, 08:04
Coś ten znajomy sprzedawca słabo się zna chyba. Tak najprościej - w domkach dużo częściej się zdarza, że dodatkowe odpowietrzniki są montowane powyżej kotła (domy z piętrem), więc jest dużo większa szansa (łatwiej) na odpowietrzenie kotła przez instalację niż w mieszkaniu.

Tak, z tym odpowietrznikiem to źle zrozumiałem. Ja juz po wakacjach wiec temat rusza. Kocioł zamawiam, do tego jakis sterownik pokojowy i pewnie zmiękczacz wody

Konsultant Viessmann
20-08-2018, 09:22
Kocioł zamawiam, do tego jakis sterownik pokojowy i pewnie zmiękczacz wody


Cieszymy się, że wybrałeś właśnie nasze urządzenie. Będzie nam miło jeżeli podzielisz się swoimi spostrzeżeniami po pewnym czasie eksploatacji.

piotrulex
20-08-2018, 09:39
Cieszymy się, że wybrałeś właśnie nasze urządzenie. Będzie nam miło jeżeli podzielisz się swoimi spostrzeżeniami po pewnym czasie eksploatacji.

Zaproponuj proszę do tego jakiś fajny, sterownik pokojowy. Nie musi mieć millarda funkcji ale, żeby szło tam ustawić najważniejsze funkcje

Kupuje też Wasz zmiękczacz 20-N. Tam wyczytałem, że uruchomienie, ustawienie jest zawarte juz w cenie urządzenia. Jak z kotłem? Jeśli niestety płatne to z jaka kwota muszę sie liczyć zakładając, że będzie też ustawiał zmiękczacz za jednym razem a to już mam opłacone (czyli również dojazd itd)

Konsultant Viessmann
20-08-2018, 12:35
do kotłów Vitodens 050/100 moge polecic regulator Vitotrol E200 lub ST620 (ST620 występuje w wersji przewodowej lub bezprzewodowej) z poziomu obu regulatorów można ustawić temperaturę komfortową i oszczędna, zaprogramować czasy pracy. Można też zastosować dowolny regulator z rynku pracujący na zasadzie 0/1 na szynie 230V.

piotrulex
20-08-2018, 13:32
do kotłów Vitodens 050/100 moge polecic regulator Vitotrol E200 lub ST620 (ST620 występuje w wersji przewodowej lub bezprzewodowej) z poziomu obu regulatorów można ustawić temperaturę komfortową i oszczędna, zaprogramować czasy pracy. Można też zastosować dowolny regulator z rynku pracujący na zasadzie 0/1 na szynie 230V.

Przepraszam ale nie doprecyzowałem

Myślę raczej o jakimś bezprzewodowym

Co z dalszą częścią pytania?

Konsultant Viessmann
21-08-2018, 08:44
Jeśli sterownik bezprzewodowy to z ofert Viessmann Vitotrol 620RF albo jak poprzednio pisałem taki którego baza odbiorcza pracuje na szynie wł/wył z napięciem sterującym 230V. Bezpłatne uruchomienie dotyczy tylko kotłów z oferty cennikowej firmy Viessmann. Kocioł Vitodens 050-W jest kotłem inwestycyjnym i tu za uruchomienie odpowiedzialny jest deweloper który zakupił kotły na swoją inwestycję.

piotrulex
04-09-2018, 10:48
Odnoszę wrażenie, że nawet jak gdzieś w domu odkręcamy zimną wodę to kocioł się załącza. Z kranu oczywiscie leci zimna ale kocioł pracuje. Czy to normalne? Jeśli tak to dlaczego tak jest? Trochę to dla mnie bez sensu. Może coś źle mi podłączyli lub jakaś funkcja jest właczona?

w temacie Waszego zmiękczcza 20-tki

Twardosc wody mi podali 248 jakis tam jednostek. Jaka to twardość w tych jednostkach co macie wprowadzone w sprzęt? Jaką tu ustawić twardosć wody w Waszych jednostkach jako tej wody "surowej"? Jaką zalecacie na wyjsciu?

Konsultant Viessmann
04-09-2018, 17:45
tak działa kocioł 2-u funkcyjny. W momencie odkręcenia kranu kocioł widzi przepływ więc się uruchamia ale woda w rurach jest zimna. Więc najpierw trzeba zrzucić wodę zimną z rur a dopiero poleci ciepła.
Co do stacji ustawia się twardość wody surowej w stopniach niemieckich, proszę zlecić uruchomienie uprawnionej firmie (uruchomienie jest bezpłatne) to jest wymogiem gwarancji: https://aquahome.pl/uruchomienie/

piotrulex
04-09-2018, 17:55
tak działa kocioł 2-u funkcyjny. W momencie odkręcenia kranu kocioł widzi przepływ więc się uruchamia ale woda w rurach jest zimna. Więc najpierw trzeba zrzucić wodę zimną z rur a dopiero poleci ciepła.
Co do stacji ustawia się twardość wody surowej w stopniach niemieckich, proszę zlecić uruchomienie uprawnionej firmie (uruchomienie jest bezpłatne) to jest wymogiem gwarancji: https://aquahome.pl/uruchomienie/

Mistrzu kochany

Ja wyraźnie pisze o odkręceniu zimnej wody. Kurek z niebieskim kółeczkiem :)

Tak wiem, że darmowe, doczytałem. Zanim się jednak go o to podjechanie doprosze chce sobie sam ustawić. Proszę o odpowiedź na pytanie :)

Konsultant Viessmann
06-09-2018, 13:34
Skoro kocił startuje przy odkręcaniu zimnej wody to oczywiście coś jest nie tak. Kocioł ma prawo wystartować i natychmiast się wyłączyć jeśli występują silne uderzenia hydrauliczne np przy spłuczkach typu "syfon" (takie kiedyś stosowane rozwiązanie bez zbiornika wody). Należy wtedy zastosować tłumik uderzeń hydraulicznych. Przy normalnym korzystaniu z zimnej wody kocioł nie powinien się uruchamiać.
Co do ustawień stacji uzdatniania jeżeli wiem tylko że jest 248 jakichś tam jednostek to nic więcej poradzić nie mogę. Twardość wody może być podana w milimol, milival albo stopniach niemieckich, francuskich, angielskich lub amerykańskich.... Jak będzie znana już konkretna jednostka można skorzystać np ze strony https://www.mwio.pl/main/przelicznik_twardosci_wody.html

piotrulex
14-09-2018, 09:12
Skoro kocił startuje przy odkręcaniu zimnej wody to oczywiście coś jest nie tak. Kocioł ma prawo wystartować i natychmiast się wyłączyć jeśli występują silne uderzenia hydrauliczne np przy spłuczkach typu "syfon" (takie kiedyś stosowane rozwiązanie bez zbiornika wody). Należy wtedy zastosować tłumik uderzeń hydraulicznych. Przy normalnym korzystaniu z zimnej wody kocioł nie powinien się uruchamiać.
Co do ustawień stacji uzdatniania jeżeli wiem tylko że jest 248 jakichś tam jednostek to nic więcej poradzić nie mogę. Twardość wody może być podana w milimol, milival albo stopniach niemieckich, francuskich, angielskich lub amerykańskich.... Jak będzie znana już konkretna jednostka można skorzystać np ze strony https://www.mwio.pl/main/przelicznik_twardosci_wody.html

Serwisant Viessmann, który był na uruchomieniu oraz mój hydraulik, każdy z nich osobno doszedł do wniosku, ze na wejściu wody do kotła należy dać zawór zwrotny

Oboje również od razu wiedzieli w jakich jednostkach to 248 i że to około 14 tych Waszych, które należy wpisać w zmiękczacz

Na wyjściu ustawione 5-6

piotrulex
21-09-2018, 11:32
Serwisant Viessmann, który był na uruchomieniu oraz mój hydraulik, każdy z nich osobno doszedł do wniosku, ze na wejściu wody do kotła należy dać zawór zwrotny ...

Zawór za kilkanaście zeta zamontowany, problem zniknął

piotrulex
03-10-2018, 09:08
W ciągu września. Cały miesiąc i może jakieś pojedyncze dni sierpnia. Grzanie CWU + gotowanie na gazie bez piekarnika. Ogrzewanie jeszcze wyłączone. Zeszło 16m3 gazu

marbien
10-12-2018, 20:10
Witam.
Mam pytanie związane z kotem vitodens . Czy jest mi Pan w stanie odpowiedzieć na pytanie związane z C.W.U. tego kotła. Czy jest mi Pan w stanie odpowiedzieć jaki jest średni czas uruchomienia kotła od momentu odkręcenia korka z ciepłą wodą. Nie potrzebuję wyliczeń co do sekundy (to nie jest formuła 1). Wiem że wpływ na to może mieć ciśnienie wody, gaz. Wiem że zimna woda musi z rury zlecieć. Wodę mam z wodociągów i mam "standardowe ciśnienie"(weryfikowane na moje potrzeby przez pracownika wodociągów. Pytam ponieważ stoję przed dylematem czy naprawić swój stary kocioł de dietrich WHR 2.24 FF na któregoś vitodensa a dokładnie 50 lub 100. Mój obecny kocioł po odkręceniu kurka z ciepłą wodą uruchamia się około 30s. Przez ten czas woda leci bezpośrednio w kanalizację.

piotrulex
13-12-2018, 08:00
Witam. .... Mój obecny kocioł po odkręceniu kurka z ciepłą wodą uruchamia się około 30s. Przez ten czas woda leci bezpośrednio w kanalizację

Witaj

Przetestowałem na umywalce w dolnej łazience. Kotłownia pod łazienką. Odległość rur to jakieś 6-7m. Powoli odkręcona woda, też czekałem około 30 sekund. Woda leciała wolno, około 1l/10sekund aż zacznie lecieć ciepła. U mnie wiec poszło jakieś 3l wody w kanalizę co uważam za ilość do zaakceptowania. Ciepłej wody zużywamy mało więc moim zdaniem dla nas taki kocioł 2F to idealne rozwiązanie. Wcześniej był baniak 140l więc było porównanie

Rachunki za gaz jak na razie są miłym zaskoczeniem:
9 - 56zł
10 - 111zł
11 - 302zł

Wcześniej ekogroszek z podajnikiem więc i tak było wygodnie. Teraz jest wręcz bajecznie :)

Konsultant Viessmann
13-12-2018, 08:46
Kotły startują prawie natychmiast, w ciągu max 4-5s. Dodatkowo aby poprawić jakość użytkowania w kotle jest funkcja "komfort" po załączeniu której, mimo braku poboru wody, kocioł się od czasu do czasu załącza i wygrzewa sam siebie. Dzięki temu po odkręceniu kranu z kotła od razu wypływa ciepła woda. Oczywiście może się pojawić wahnięcie temperatury wody ale na pewno jest to bardziej komfortowe niż zrzucanie litrów wody do kanalizacji w oczekiwaniu na start kotła i osiągnięcie właściwej temperatury pracy.

piotrulex
13-12-2018, 10:11
Kotły startują prawie natychmiast, w ciągu max 4-5s. ... funkcja "komfort" ... na pewno jest to bardziej komfortowe niż zrzucanie litrów wody do kanalizacji w oczekiwaniu na start kotła i osiągnięcie właściwej temperatury pracy.

Jeśli kocioł startuje po tych 4-5 sekundach to ile Twoim zdaniem tych litrów zostanie zmarnowanych??? Ja u siebie naliczyłem 3 a to wartość mniej niż 3 groszy. Te 3 to włącznie ze startem kotła, nagrzaniem i dotarciem do kranu :) Ile więc wody mniej zleci jeśli będzie podgrzana woda w kotle a w rurach i tak zimna?

Czy ta zmarnowana woda będzie droższa niż gaz zużyty do ciągłego podgrzewania wody w trybie komfort gdy nie jest ona potrzebna? Nie liczę ale obstawiam, że nie

Kilka czy kilkanaście sekund szybciej ciepła woda nie jest dla mnie wielce istotna zwłaszcza, że wcześniej nie używałem recyrkulacji, pomimo iz takową w domu mam (miałem)

Szczerze to nawet nie wiedziałem, że ten kocioł ma takową funkcję ...

Sylwekkk
13-12-2018, 20:25
Witam !

Cieszymy się, że wybrałeś własnie nasze urządzenie. Kocioł ten powinien spokojnie sprostać Twoim oczekiwaniom. Co do cen to zawsze możesz je porównać z naszymi autoryzowanymi partnerami, których wszystkich w Twojej okolicy możesz sprawdzić TUTAJ (http://www.viessmann.com.pl/ss/ss.php?bh-sl-address=Wroc%C5%82aw). Wielu z nich ma dodatkowe rabaty na nasze urządzenia, dlatego warto ich o to pytać.

Pozdrawiam !

Witam Szanownego Pana Konsultanta.
Chciałbym zapytać jak to jest możliwe że odsyła Pan klienta to partnerów handlowych z pytanie o cenę skoro Vitodens 050 to kocioł inwestycyjny i nie jest w cenniku i do sprzedaży detalicznej??? Sugeruje Pan że kotły z inwestycji trafiają do sprzedaży detalicznej??? Wydawało mi się że są dopiero dostępne po podaniu konkretnej inwestycji i kierowane bezpośrednio na budowę i nie powinny trafiać do detalu??? chyba że się mylę to chętnie kupie ze 100szt.....

piotrulex
14-12-2018, 07:36
Witam Szanownego Pana Konsultanta.
Chciałbym zapytać jak to jest możliwe że odsyła Pan klienta to partnerów handlowych z pytanie o cenę skoro Vitodens 050 to kocioł inwestycyjny i nie jest w cenniku i do sprzedaży detalicznej??? Sugeruje Pan że kotły z inwestycji trafiają do sprzedaży detalicznej??? Wydawało mi się że są dopiero dostępne po podaniu konkretnej inwestycji i kierowane bezpośrednio na budowę i nie powinny trafiać do detalu??? chyba że się mylę to chętnie kupie ze 100szt.....

Oczywiście, że trafiają i dla mnie nie było żadnym problemem aby go kupić a oferty miałem z kilku miejsc

Trzeba też mieć na uwadze, ze hurtownie kupują to w paletach a na inwestycje ida konkretne sztuki, tam nikomu zapas jest niepotrzebny. Często więc w hurtowniach można kupić te pojedyncze sztuki, które pozostały po obsłużeniu "inwestycji"

Jaką cenę proponujesz to może ja Ci je sprzedam jako pośrednik :)

marbien
14-12-2018, 22:24
Do mnie zgłosił się handlowiec Viessmann i zaoferował mi ten Vitodens 050. Moje dane mieli ponieważ zadałem im pytanie na ich stronie internetowej. Jeżeli jesteś kolego zainteresowany jakimś kotłem to zostaw im wiadomość. Opinię o tym kotle będę mógł wyrazić za jakiś czas, za krótko go użytkuję, na pewno lepiej jest z CWU (kiedyś zrobię porównanie, nagrałem telefonem pełen okres od odkręcenia kurka do czasu pojawienia się ciepłej wody w wylewce.

piotrulex
17-12-2018, 08:57
... lepiej jest z CWU (kiedyś zrobię porównanie, nagrałem telefonem pełen okres od odkręcenia kurka do czasu pojawienia się ciepłej wody w wylewce.
To napisz proszę jak to wygląda u Ciebie. Czas, ilość litrów i odległość wylewki od kotła :)

Konsultant Viessmann
17-12-2018, 13:45
Do mnie zgłosił się handlowiec Viessmann i zaoferował mi ten Vitodens 050. Moje dane mieli ponieważ zadałem im pytanie na ich stronie internetowej. Jeżeli jesteś kolego zainteresowany jakimś kotłem to zostaw im wiadomość. Opinię o tym kotle będę mógł wyrazić za jakiś czas, za krótko go użytkuję, na pewno lepiej jest z CWU (kiedyś zrobię porównanie, nagrałem telefonem pełen okres od odkręcenia kurka do czasu pojawienia się ciepłej wody w wylewce.

Witaj, dziękuję za relację z procesu zakupu. Może podzielisz się z nami informacją o samym procesie montażu? Długo czekałeś na odpowiedź po zadaniu pytania w formularzu?

Gdybyś miał ewentualne wyliczenia, opłaty - będziemy wdzięczni :)
Pozdrawiam!

piotrulex
07-05-2019, 08:41
W obecnym domu mieszkamy 11 lat. Od początku do zeszłego roku przez 10 lat był kocioł na ekogroszek o mocy pewnie 24KW. W zależności od zimy schodziło 2,5-3,0t opału. Koszt tony pewnie koło 750zł co nam da średnio 2060zł na sezon grzewczy

Kuchenka gazowa wymagała wymiany butli co około 3 miesiące co da nam powiedzmy 100zł za ten okres

Tak więc CO, CWU + gotowanie wychodziło 2160zł na sezon grzewczy

Od końca wakacji zeszłego roku mamy gaz ziemny, gdzie przy niskim abonamencie około 20zł miesięcznie całkowite koszty gazu mamy jak nizej

X - 111,00
XI - 303,00
XII - 388,00
I - 415,00
II - 324,00
III - 266,00
IV - 136,00

SUMA 1943,00zł

Na gazie wyszło mi około 10% taniej niż na węglu

Kocioł na ekogroszek z podajnikiem nie był dla nas jakoś uciążliwy, ale w tej chwili jest wręcz bajecznie, a w kotłowni stoi pralka, suszarka, mała zamrażarka, skrzynka piwa, rower i jeszcze jest miejsce na tańce :)

Konsultant Viessmann
08-05-2019, 11:50
Na gazie wyszło mi około 10% taniej niż na węglu

Kocioł na ekogroszek z podajnikiem ni był dla nas jakoś uciążliwy, ale w tej chwili jest wręcz bajecznie, a w kotłowni stoi pralka, mała zamrażarka, skrzynka piwa, rower i jeszcze jest miejsce na tańce :)

Trudno będzie o lepszą rekomendację! Oby tak dalej! I zarażać optymizmem innych z dylematami! Ogrzewanie może być czyste, wygodne i ekonomiczne!

annaoj20008
23-05-2019, 18:52
Proszę eksperta Wiessmanna o odpowiedz na temat kotła Vitodens 050- W , typ BPJD 005:
- czy posiada zamkniętą komorę spalania?
- czy zasysa powietrze z zewnątrz budynku czy z wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zawieszony ?
- czy sprawdzi się w przypadku 118m2 domku, podłogówki na parterze i kaloryferów na piętrze?

piotrulex
06-06-2019, 07:35
Proszę eksperta Wiessmanna o odpowiedz na temat kotła Vitodens 050- W , typ BPJD 005:
- czy posiada zamkniętą komorę spalania?
- czy zasysa powietrze z zewnątrz budynku czy z wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zawieszony ?
- czy sprawdzi się w przypadku 118m2 domku, podłogówki na parterze i kaloryferów na piętrze?

Nie jestem ekspertem V
1. tak
2. z zewnątrz
3. u nas się sprawdza w większym

Konsultant Viessmann
07-06-2019, 13:24
- tak jest kotłem z zamknięta komorą spalania
- oba rozwiązania są możliwe do zrealizowania
- jeżeli chodzi o moc to jeżeli na ścianach jest trochę izolacji to sobie da radę. Niestety sama moc to mało by powiedzieć czy się kocioł sprawdzi. Po pierwsze jest to kocioł 2-u funkcyjny czyli podgrzewa ciepłą wodę użytkową na bieżąco co oznacza, że komfortowo obsłuży max 2 krany nad umywalkami albo tylko jeden prysznic lub 1 wannę. Kolejna rzecz to to, że kocioł ma zamontowany regulator stałotemperaturowy który nie potrafi obsługiwać 2 obiegów grzewczych.

piotrulex
10-06-2019, 09:13
Nie znam fachowych pojęć. My mamy dom 3 kondygnacyjny z metrażem ponad 200m. Grzejemy parter i górę gdzie jest koło 120. Podłogówka w 2 łazienkach, na podeście i kuchni, gdzie w tej ostatniej zwykle wyłączona. Mamy na dole jakieś sprzęgło za 3 stówy, na każdym obiegu pompa i wszystko pięknie działa. Kocioł kupiony za nieco ponad 3 tysie. Przy obecnej zimie kocioł zwykle pracował na 1 kresce przy symbolu palnika. Jak ktoś bierze prysznic to stabilnie są 2 kreski. Jeśli to ilość palników to jest jeszcze spory zapas a kocioł nie pracuje nawet na połowę swojej mocy. Dom mam standardowo ocieplony chyba styro 12cm gdzie teraz zwykle 15 się daje

piotrulex
11-05-2020, 12:37
W obecnym domu mieszkamy 11 lat. Od początku do zeszłego roku przez 10 lat był kocioł na ekogroszek o mocy pewnie 24KW. W zależności od zimy schodziło 2,5-3,0t opału. Koszt tony pewnie koło 750zł co nam da średnio 2060zł na sezon grzewczy

Kuchenka gazowa wymagała wymiany butli co około 3 miesiące co da nam powiedzmy 100zł za ten okres

Tak więc CO, CWU + gotowanie wychodziło 2160zł na sezon grzewczy

Od końca wakacji zeszłego roku mamy gaz ziemny, gdzie przy niskim abonamencie około 20zł miesięcznie całkowite koszty gazu mamy jak nizej

2018/2019
X - 111,00
XI - 303,00
XII - 388,00
I - 415,00
II - 324,00
III - 266,00
IV - 136,00

SUMA 1943,00zł

Na gazie wyszło mi około 10% taniej niż na węglu

Kocioł na ekogroszek z podajnikiem nie był dla nas jakoś uciążliwy, ale w tej chwili jest wręcz bajecznie, a w kotłowni stoi pralka, suszarka, mała zamrażarka, skrzynka piwa, rower i jeszcze jest miejsce na tańce :)

2019/2020
X - 160,00
XI - 299,00
XII - 400,00
I - 393,00
II - 353,00
III - 319,00
IV - 130,00

SUMA 2054,00zł

Konsultant Viessmann
15-05-2020, 09:56
2019/2020
X - 160,00
XI - 299,00
XII - 400,00
I - 393,00
II - 353,00
III - 319,00
IV - 130,00

SUMA 2054,00zł

Dziękujemy za aktualne informacje, Rozumiem, że sezon grzewczy zakończony.
Jak eksploatacja?

piotrulex
18-05-2020, 12:29
Jak eksploatacja?

Grzeje :)

piotrulex
18-03-2024, 13:03
Kolejne lata mijają, a piecyk cały czas grzeje już 6ty sezon + CWU całym rokiem :)

Dołączyła również niewielka fotowoltaika i dogrzewanie klimatyzacją a okresach przejściowych, gdyż spora nadwyżka energii zostaje w wirtualnym magazynie :)