PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie na temat tego projektu? Co poprawić co zmienic?



johny27
31-03-2005, 14:14
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące adaptacji , kosztów budowy itd....
http://www.dobredomy.pl/?id_project=41&infopage=1&lustro=1

zezo
31-03-2005, 14:51
Kawał chałupy,
Ale, ale, projekt jeszcze nie kupiony a ty już zmiany chcesz robić ?
Sam musisz popytać tu i tam, co gdzie ile kosztuje, ceny w zależności od regionu są bardzo różne.
A co do zmian w projekcie to radzę się zastanowić mam paru znajomych którzy pozmieniali to i owo w projekcie a teraz mówią że trzeba było zostawić tak jak było, okazuje się że te ich zmiany nie najlepiej się sprawdzają.

filemon
31-03-2005, 15:04
Michał wejdź na stronę Archonu www.projekty domow. pl i znajdź dom o podobnym metrażu, tam są kosztorysy do każdego projektu. Koszty będą podobne, bo domy podobne. Tylko tam są ceny, które musisz zweryfikować, ale na początek spróbuj, potem się będziesz orientował, tu na forum też jest sporo informacji. I dlaczego chcesz od razu coś zmieniać, przecież możesz znaleźć projekt, który ci się spodoba.

koks
31-03-2005, 15:08
Wygląda ciekawie, ale ma duzo wymyślnych elementów. Poczytaj trochę postów na forum - balkon raczej nie będzie Ci potrzebny (do tego nad wejściem i od ulicy); dach chyba jest mocno spadzisty - sprawdź wysokość ścianki kolankowej, bo jeszcze się okaże, że 1/3 pomieszczeń na piętrze ma skosy...
Musisz wiedzieć, czego sam oczekujesz, ale warto tez trochę poczytać (szczególnie na forum) i zastanowić się, czy jakieś rozwiązania nie są zbyt kosztowne.

Pozdrawiam
koks

aleksik
31-03-2005, 16:22
Tak pooglądałem sobie i maszcałkiem fajny projekcik, trudno mi wnikać w szczegóły - każdy lubi coś innego - trochę dla mnie za duyżo korytarza i za mały garaż.

johny27
12-04-2005, 09:52
projekt kupiony!!!
Co zmieniamy?

ubek
12-04-2005, 17:34
Widać że wybieraliście na wąską działkę. Fajny. Mały pokój gościnny na parterze, to ważne, my tez sie kierowaliśmy tym, zeby taki był. A nasz domek to ten: http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=172

Przekorek
12-04-2005, 19:03
Ja bym jedynie powiekszyl garaz do 24 mkw. Idealny ma wymiary 6x4. Troszke wydłuzyć można bezkarnie, z szerokością w tym projekcie juz troche gorzej. Ale przynajmniej brame do niego postaraj sie zrobic szeroka na 3.00 m - to ponad standart, ale docenisz.

Przekorek
12-04-2005, 19:08
Chociaż, z drugiej strony, jakbyś dodal 0,5 do 1 metra na szerokość, to zyskujesz nie tylko szerszy garaz, ale i wiekszy pokoik na parterze (bo ten jest mikroskopijny), i ten kibelek sie powiększy... Hm?

Mały
12-04-2005, 19:17
ładny ale drogi w budowie

M@M
12-04-2005, 23:09
Bardzo fajny projekt. Rzeczywiście przydaloby mu się kilka kosmetycznych zmian. Poszerzenie domku ok 0,5 m tak jak sugerował Przekorek ( jeżeli oczywiście pozwala na to działka ) i powiększenie tym samym garażu, co da możliwość ustawienia na jednej ze ścian regału na różne dorbiazgi, tymbardziej, że pomieszczenie gospodarcze nia jest zbyt wielkie: regał zdecydowanie polecam - sprawdza się w praktyce. Powiększyłbym w związku z tym nie pokój gościnny, który np. u nas służy do pracy a dla gości będzie zdecydowanie wystarczający a SALON !!, tam przecież koncentruje się praktycznie codzienne życie domowników i tej powierzchni nigdy dość. Ja niestety skreśliłbym ten projekt ze względu na zły układ pod kątem ustawienia sprzętu audio + kino domowe tu nie widzę możliwości dopasowania, ale Wam to może nie przeszkadzać. Kominek, kominek może się stać u Was centralnym punktem domu budzącym powszechny zachwyt wszystkich gości, pod warunkiem, że będzie to kominek dwustronny - mówię Wam REWELACJA!!. Ogień widoczny byłby zarówno z salonu jak i częci jadalni a także bezpośrednio z wejścia. Mamy taki u nas i wygląda super !!, chociaż niestety kosztuje drożej od zwykłego z jedną szybą. Łazienka 3 mkw wcale nie jest zbyt mała - jeżeli dobrze ją zaaranżować zmieści się wszystko co trzeba. Rzeczywiście nieco mniejsze okna i brak balkonu z przodu to kolejne zaoszczędzone parę tysięcy. Zamiast balkonu z tyłu domu wolałbym zadaszony taras, który również serdecznie polecam. Poza tym domek super !!

johny27
13-04-2005, 07:13
a dlaczego jak ktos napisal ma byc drogi w budowie?

Przekorek
13-04-2005, 10:13
Bo najtansze sa proste kosteczki z 4 oknami i 2-spadowym symetrycznym dachem, bez garazu. Ale sie nie przejmuj - ten projekt ma bardzo niewiele powierzchni "utraconych" na ciągi komunikacyjne - przeważnie każdy metr kwadratowy do czegoś służy - albo pokój, albo kuchnia, albo kibelek. Fajny jest.

Lukrecja
13-04-2005, 10:24
Widać że wybieraliście na wąską działkę. Fajny. Mały pokój gościnny na parterze, to ważne, my tez sie kierowaliśmy tym, zeby taki był. A nasz domek to ten: http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=172
ale daszysko! :)

Lukrecja
13-04-2005, 10:27
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące adaptacji , kosztów budowy itd....
http://www.dobredomy.pl/?id_project=41&infopage=1&lustro=1
ja zrezygnowałabym z balkonu, to tylko utrapienie. uważam też że otwarta kuchnia to bardzo zły pomysł. poza tym, jak ktoś już pisał - trzeba sprawdzić wysokość skosów w pomieszczeniach na górze. może warto troszke podnieść?

Wojtek62
13-04-2005, 10:33
johny,
a jaki masz samochód?

Przekorek
13-04-2005, 10:44
Jakiego by nie mial - rozmiary samochodów wzrastają. 25 lat temu VW Golf I mial takie rozmiary jak obecne VW Polo, ktore jest o klasę niższe. Garaz nie urosnie - trzeba go od razu zrobic większym. Do dzisiaj pokutuje w projektach standart z lat 70/80 - garaż na Malucha, z bramą 2,40. To nie jest po prostu wygodne, czasy sie zmienily.

Wojtek62
13-04-2005, 10:51
ale może johnny ma motor i wtedy taki garaz jest cool a i trochę maneli tam wrzuci
zgadzam się, że projektanci uważają, że jak mały skromny domek to i auto typu maluch a nie LandCruiser bedzie stał w garażu

johny27
13-04-2005, 10:54
na razie mam Nubire i Tico ;)
Ale nie bede przeciez budowal domu na samochod ;) - Poza tym dzialka mi nei pozwala na poszerzenie garazu

Wojtek62
13-04-2005, 11:09
a jakie masz warunki zabudowy?
jakie wymiary działki?

johny27
13-04-2005, 11:11
szerokosc 18m dlugosc 45m

lafcadio
13-04-2005, 11:14
Projekt fajny.
Nawet bardzo.
Jakiekolwiek zmiany muszą być "pod Ciebie" każdy będzie Ci doradzał ale to Twój dom i ma spełniać Twoje oczekiwania i potrzeby. Trzeba znacznie więcej informacji by dokonać istotnych zmian, z których byłbyś zadowolony. A i to jest wątpliwe.
Ile rzeczy bym nie zrobił gdyby cofnąć czas...
:roll: :roll: :roll:

Wojtek62
13-04-2005, 11:15
i usadowiłeś dom od węższej strony,
w takim razie możesz pogadać z sasiadem czy nie wyrazi zgody bś zamiast 3m odległości od sasiada na odcinku garażu byłoby 2m?

johny27
13-04-2005, 11:16
sasiad nie ma nic do tego - sa przepisy budowlane i zgoda sasiada jest tu nie wazna

Wojtek62
13-04-2005, 11:26
ja mam w warunkach zabudowy linia zabudowania 6m a dostałem zgode na zadaszony taras na odcinku 6m na 3m od granicy działki
a jak sąsiad ma swój dom odsunięty na np 5m to w zasadzie mógłbys ten garaz rozbudować do samej granicy działek mając od sąsiada zgodę na to

johny27
13-04-2005, 12:03
zgodnie z prawem budowlnaym nie moge - sasiad nie ma nic do tego

Wojtek62
13-04-2005, 12:16
a próbowałeś?
ja poszedłem do wójta, pogadałem - kazała napisać pismo i wyraził zgodę

Lukrecja
13-04-2005, 12:18
sasiad nie ma nic do tego - sa przepisy budowlane i zgoda sasiada jest tu nie wazna
gdyby wszystko miało być zgodne w 100% z prawem budowlanym, to trzeba by było wyburzyć pół tego kraju!! :)

johny27
13-04-2005, 12:19
probowalem - taka decyzje moze obecnie podjac tylko minister - jezeli zrobil to ostatnio wojt to jest to bezprawne...:)

Wojtek62
13-04-2005, 12:49
a jaki paragraf prawa budowlanego o tym mówi?

johny27
13-04-2005, 13:22
poszukaj - min odleglosc to 3m
swego czasu doglebnie to sprawdzalem
Mozna zrobic zabudowe w linii granicy tylko wtedy gdy sasiad ma juz taka zabudowe. jednak ta zabudowa musi byc identyczna...

koks
14-04-2005, 23:09
Johny ma całkowitą rację! Przepisy się zmieniły (nie podam niestety artykułu, bo nie znam), bo nam tez w gminie powiedziano, że każde odstępstwo od przepisowych odłegłości (np. kiedyś można było zbliżyć budynek przy wąskiej działce na 1,5 m do granicy) musi być zatwierdzone przez ministra infrastruktury...

pozdrawiam
koks

Lukrecja
15-04-2005, 07:40
probowalem - taka decyzje moze obecnie podjac tylko minister - jezeli zrobil to ostatnio wojt to jest to bezprawne...:)
to prawda. takie mamy prawo, że nawet w kwestii psiej budy musi wypowiedzieć sie minister. ale robi to, bo od tego jest. warto spróbować. minister nie gryzie :)