PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie od srodka duzej masy i powierzchni(6 koiminow razem) na poddaszu



mdybos
18-12-2016, 19:40
Docieplenie od srodka duzej powierzchni (6kominow polaczonyc razem)

Witam,
Mysle nad tematem juz dlugo jak to zrobic, zeby nie bylo grzyba, wilgoci i zeby bylo cieplo.
Problem wyglada tak, ze na poddaszu w 100 letniej kamienicy mam z 6 kominow polaczonych razem w jedna bryle, staja na srodku.
Nie wiem jak zabrac sie do tematu ich docieplenia.. Bo trzeba na pewno, sa to kominy niuezywane, sluza jako wentylacja tylko i co najlepsze maja odwrotny ciag...Ze powietrze wpada do srodka domow a nie wypada..Spowodowane jest to tym, ze w kominach sa ciagi metalowe i w piwnicach jest ich otwarte zakonczenie...Ale to nie wazne pewnie...Sa mysle ze 3 wersje jakto ocieplic...
Pierwsza to taka, zeby zrobic rusztowanie drewniane, rozwiesic sznurek i na to welne mineralna, zeby pod nia byla szczelina szpara wentylacyjna, na to folia srebran nieprzepuszczaajca pary wodnej i dobiajaca cieplo do srodka i KG
Drugi sposob to taki, zeby przywalic welne do powierzcni komina bez przerwy zadnej od komina, rusztowanie i na to plyty KG
Trzeci to system multipor jakby plyty itonga ktore oddychaja...

I teraz pytanie, jak i czy wogole to zabezpieczyc przed wilgocia...Kolega mowi, zebym w kiminach tych porobil dziorki np w 3 kominach takie dziorki po 10 cm srednicy i bedzie przeplyw powietza...no ale jak jest ciag taki w kominach odwrotny ze powietrze jest nawiewane, to cale cieplo bedzie uciekalo z izolacji.

Potem czytalem, ze jak np poloze na welne folie srebrna odbijajaca cieplo do srodka nie przepuszczjaca pary wodenj i potem plyty KG to moge zrobic np u gory na wysokosci np 4 m kilka kanalow np z rurek pcv o srednicy 5 cm i i tak samo na dole ,ze tamtedy bedzie wychodzila para wodna, ale to dziwne bo jak bedzie wychodzila to pewnie bedzie tez wchodzila...Wiec ta wentylacja od srodka moge zawilgocic welne ktora tak staranie folia paroszczelna chce obic...

Poddasze musi byc b dobrze ocieplone, bo chce uzywac dimplexa elekrycznego ladujacego sie 2 strefie, bo u mnie za 60 m2 , a jest centralne placi sie 600zl co jest porazka duza i nie stac mnie na takie koszta...Wole super ocieplic poddasze np 35 cm plus srebra folia paroszczelna odbijajca cieplo do srodka...

Kiedys rozmawialem z gociem co mowil,ze ma takie poddasze i placi 150 miesieczneie za dimplec tylko warunek ze musi byc super ocieplone. Dobre okna itp.
Prosze o pomoc z ta wentylacja jak to wszytsko zrobic, zeby nie bylo grzyba, zeby welna spelniala swoje zadanie i nie byla zawilogocona...

Pozatym, czy jak klade KG to czy na dole i u gory robic szczeliny dylatacyjne, a moze one wystarcza zamiast robienie dzior w gb tych u gory i na dole,, czy li np zostawic 2cm od podlogi na dole i 1 cm od sufitu przerwy...no ale chyba cieplo bedzie wychodzilo przez to...

pozdrawaim Michal