PDA

Zobacz pełną wersję : co moi drodzy myślicie o ogrodzeniu działki z płyt betonowyc



zgudi
31-03-2005, 16:33
co moi drodzy myślicie o ogrodzeniu działki z płyt betonowych...
imitacja cegły --rozmiar 2 m na 2 m ...wiem że to szpetnie wyglada ale mam działke przy drodze asfaltowej -- załamka--kurz , hałas..
czy macie podobny dylemat? myśle o przemalowaniu na brąz
nie bede przeciez sadził drzewek i czekał kilka lat aż oddzielą mnie od ulicy... czy istnieją płyty 2 stronne tzn imitacja np. cegły z 2 stron?
dzieki pa

31-03-2005, 16:48
Nooo... ja myslę, że to... sorry... jest paskudne.

Chyba, ze puścić na to dzikie winko, takie szybko rosnace, wtedy wygląda całkiem, całkiem, widziałam.
A jesienią wręcz cudo mieniące się wszystkimi kolorami tęczy!
Gorzej zimą, ale po paru latach same pędy wina tworzą malowniczą mozaike, szczególnie, jak snieg popada.

Poza tym upewnij się, jak to wygląda w Twojej gminie,
moja gmina w WZ-ce wyraźnie napisała, że nie wolno mi zrobić ogrodzenia z płyt betonowych.

Pozdrawiam.
:D

pattaya
31-03-2005, 16:55
Ohyda.

bruner
31-03-2005, 17:06
Takie ogrodzenie kojarzy mi się z cmentarzem :cry:

mdzalewscy
31-03-2005, 17:12
Super, trzeba tylko zadbać o otwory na karabiny.

Sp5es
31-03-2005, 17:12
W szczególności na działkę nie pasuje. Po wizycie w Kanadzie zmieniłem punkt widzenia na płoty . Tam płot ma... 70cm. Chałupa jak otwarta. Popatrz na amerykańskich filmach. Jeśli myślisz , że taki bunkier ochroni Cię przed niepożądanymi goścmi , to się mylisz. To zależy tylko od nich, czy chcą i wejdą.

Ja na działce mam drut kolczasty parę rzedów w poziomie między stalowymi słupkami. Tak było jak kupiłem. Pomalowane słupki zielone, drut czarny i wcale go nie widać.

Chcesz się odseparować - nasadź żywopłot.
Gdybyś to jednak chciał ten beton, pomaluj ładnymi farbami do betonu, pastelowymi kolorami, ze dwa kolory, najlepiej pierwszy raz akrylem, drugi silikonem. To najlepiej działa technicznie i nie brudzi się,.

zezo
31-03-2005, 17:13
Popieram poprzednie opinie
brbrbrbr ochyda

echo
31-03-2005, 17:38
Wybacz, ale dla mnie to paskudztwo. Ze względów wizualnych pewnie bym takiego płotu nie zrobił, a jeśli już by był, to moja żonka z pewnścią kazałaby to rozebrać.
Jeśli chcesz się szczelnie odgrodzić od drogi, to proponuję inne rozwiązanie (choć niestety trochę droższe): murek betonowy i nad nim sztachety drewniane przylegające do siebie lub kładzione z dwóch stron (co druga sztacheta) :wink:

RYDZU
31-03-2005, 18:26
No to będe pierwszy na tak (no może nie całkiem ;) ).
Wybralismy takie własnie ogrodzenie ze względu na konieczność oddzielenia się optycznego
od drogi. Poza tym w warunkach dotyczących ogrodzenia dostaliśmy wytyczne że ma to być
ogrodzenie tymczasowe ( z mozliwością demontazu) bo linia ogrodzenia przebiega na wielgachnej
rurze z wodą - jak to pęknie to niestety muszą się jakoś do niej dostać.

Jesli chodzi o akustykę to juz jest gorzej bo te płyty działaja jak memebrany - więc zbyt wiele
nie wytłumiają hałasu. W naszym przypadku to ogrodzenie będzie stało kilka lat - dopóki od
zewnętrznej strony nie urośnie zywopłot - wtedy zmienimy je na inne. A pólki co od wewnątrz
chcemy je przemalować na kolor zgniłozielony i puścic na to coś szybko pnącego się. Takie
rozwiązanie widzieliśmy w którejś gazetce domowej ostatnio - wyglądało nieźle.

Betony są szpetne jak cholera - tego się nie da ukryć. Ale jak ktoś nie ma fury kasy może sie
okazać że jest (w pewnych sytuacjach) jedynym mozliwym wyjściem . Oby tylko nie docelowym.

Pozdrawiam

aleksik
31-03-2005, 18:33
Można ewentualnie wzbogacić o graffiti, żeby bardziej żucało się w oczy :lol:

maciek121
31-03-2005, 18:33
Pasuje do rzeźni a nie do domu mieszkalnego

zgudi
31-03-2005, 18:40
Takie ogrodzenie kojarzy mi się z cmentarzem :cry: najgorsze jest to że mi też

ez
31-03-2005, 18:52
sp5s jak pomyślę o ogrodzeniu 70 cm to mi się włos jeży bo już widzę psy atakujące moje dzieci w trakcie zabawy itd. ja jestem za ogrodzeniem pancernym a te betonowe teraz takie ładne robią, koło Wrocka jest forma produkująca super ogrodzenia tego typu naprawdę i wcale nie wyglądają paskudnie

Scarab
31-03-2005, 19:04
w niejakim Praktikerze widzialem panele drewniane (rozne plecione wzorki) cos takiego jak te plyty betonowe, tylko wykonane z drewna (albo bambusu, albo czegos innego - nie pamietam). do tych paneli byly pale drewniane (calkiem solidne).
calosc w naturalnych, zielonych odcieniach.
czy to nie mogloby byc alternatywa dla betonu?
mnie osobiscie - podobaly sie.

jareko
31-03-2005, 19:08
mur betonowy grubosci metra i ma 3 metry wysoki. pole minowe szerokosci conajmniej 10 metrow, zasieki, drut kolczasty, budki straznicze, szperacze, karabiny - jejku - ludziska ;) wszak dom to moja twierdza ale bez przesady. Po coz az do Kanady jechac - polecam za miedza u NIemcow, wiejskie klimaty :) popatrzec na sasiedzkie stosunki - zywoplocik na 50 cm i basta. Nic nie zabezpieczy nas przed zlodziejem czy tez psem ludozerca.
Co do betonowego murka - hmmm.... wyglada to tak jak wyglada :( szkaradztwo ale ma tez swoje zalety - jak trzeba latwo mozna rozebrac.
Od srodka zaslonic chocby dzikim winem - a ze z zewnatrz wyglada jak wyglada - my tego nie widzimy ;)

maszket
31-03-2005, 20:46
brrrrr tylko nie beton jak już to coś z desek w końcu to dom a nie jakis zakład produkcyjny

KonAn
31-03-2005, 20:54
Jestem na nie, no chyba że miałbym do wyboru siatkę,która jest dla mnie jeszcze gorszym widokiem.

ez
31-03-2005, 21:17
no ja jakoś nie widzę tych 70 cm w naszym kraju może ja w jakiejś dziwnej okolicy mieszkam, ale jedyna rodzina z takim 70 cm żywopłocikiem właśnie ma pieska może i nie ludojada ale grasującego po drogach i okolicach i tu nie żartuję w końcu ubiję to zwierzę bo do właścicieli nie dociera.
Pancernych rzecy też nie widzę będziemy mieć kute ogrodzenie, ale jakoś mnie nie porażają betonowe gorzje na mnie działają te 70 cm ogrodzenia z pieskami

Peteros
31-03-2005, 21:49
Stałem przed podobnym wyborem dwa lata temu i wybrałem płyty, mur cmentarny, koszarowy, czy jak tam chcecie (alternatywą była siatka).
Decyzji nie żałuję i dziś postąpiłbym dokładnie tak samo. W odróżnieniu od siatek i innych wynalaków na sąsiednych posesjach, moje ogrodzenie trzyma się prosto, nic się nie powyciągało, nic się nie poprzerywało, niczego nie trzeba było malować, itp. Ma w sumie prawie 140 mb, wys. 1,60 jeden lub dwa panale ażurowe - dół pełny.

Zaznaczam, że ogrdzenie frontowe jest inne: granit łamany + przęsła metaloplastyka w ocynku (ale bez żadnych kutasów, włóczni, szpikulców, kulek, itp.).

W 70 zm w naszych warunkach nie wierzę, chyba że się mieszka na odgrodzonym od świata osiedlu z ochroną.

leman13
31-03-2005, 21:53
Stary tragiczny pomysł. Gratuluje pomysłu, ale odpuść sobie. Beton był dobry za Gierka..... :lol:

Qgiel
31-03-2005, 22:13
Sytuacja podobna nieco ( nieco powiadam ) do problemu wełna kontra styropian. Najgłośniejsi są tu zwolennicy wełny, a tymczasem jak sie przejść po budowach, to wszędzie się bieli styropian w murze, bądź na wierzchu. Z tym ogrodzeniem podobnie - wypowiadają sie tutaj zagorzali przeciwnicy, a jak już ktoś postawił i chce o tym napisać, to koniecznie się tłumaczy, czemu to zrobił. A rzeczywistość znowu jest taka, że tych płotów jest pełno wszędzie i będą stawać nowe, bo to tanie i trwałe rozwiązanie. I jak wszystko inne można można to zrobić z głową i wcale nie wygląda źle. Buractwem jest natomiast stawianie takich płotów wzorem do wewnątrz, a widziałem niemało takich rozwiązań i to wokół niebrzydkich domów. Wtedy istotnie można współczuć sąsiadom.

Scarab
31-03-2005, 22:18
Bravo Qgiel!!!!!!!
Checi vs. Mozliwosci
... czyli dominujacy watek na Forum ...

Agduś
31-03-2005, 22:18
A jaką dużą masz działkę? Bo znajomi ogrodzili się betonami i od razu optycznie działka zmniejszyła się o połowę. Koszmar! Klaustrofobii można dostać!
Nie wiem, czemu tak wszyscy na siatkę psioczą. Piękna nie jest, ale nie każdego stać na kute ogrodzenie wokół całej działki.
Ja bym się zastanowiła nad panelami drewnianymi (ale to też chyba nie jest tanie) albo właśnie siatką obrośniętą szybkorosnącymi pnączami. Są przecież takie i nawet niektóre ładnie kwitną.
A co do walorów obronnych, to nic (poza polem minowym) nie jest skuteczniejsze od gęstych kolczastych jeżyn! Każdy, kto próbował je zbierać wie o tym doskonale. Nie do przejścia!

zgudi
01-04-2005, 05:43
A jaką dużą masz działkę? Bo znajomi ogrodzili się betonami i od razu optycznie działka zmniejszyła się o połowę. Koszmar! Klaustrofobii można dostać!
Nie wiem, czemu tak wszyscy na siatkę psioczą. Piękna nie jest, ale nie każdego stać na kute ogrodzenie wokół całej działki.
Ja bym się zastanowiła nad panelami drewnianymi (ale to też chyba nie jest tanie) albo właśnie siatką obrośniętą szybkorosnącymi pnączami. Są przecież takie i nawet niektóre ładnie kwitną.
A co do walorów obronnych, to nic (poza polem minowym) nie jest skuteczniejsze od gęstych kolczastych jeżyn! Każdy, kto próbował je zbierać wie o tym doskonale. Nie do przejścia!

M@riusz_Radom
01-04-2005, 06:10
Buractwem jest natomiast stawianie takich płotów wzorem do wewnątrz

Tak sądzisz? A ja właśnie tak zrobie na tyle działki.

Po pierwsze za działką po tej stronie mam szczere pole więc nie ma sensu dawać wzorka na zewnątrz a po drugie będzie to ogrodzenie na wysokości max 150m - także nie powinno się rzucać w oczęta.


http://www.ogrodzenia.betonowe.pl/ogrodzenia/09.jpg

Takie coś będę wstawiał

rafałek
01-04-2005, 07:43
Osobiście większość ogrodzeń betonowych mie się nie podoba, jednak widać jakiś ruch w tym temacie. Powstają różne wzory które nie wyglądają tak przytłaczająco, jednak ciągle bym na to nie zdecydował.
CO do przeciwników siatki... To czym odgrodzić się od sąsiada? Mam 130 m płotu do zrobienia, pomijam front, bo ten będzie inny. Czym się odgrodzić by nikt nie był niezadowolony? Ja zrobię tam właśnie siatkę którą obsadzę żywopłotem i tyle.

M@riusz_Radom
01-04-2005, 07:54
Też tak chciałem zrobić, ale w moich okolicach siatka jest w cenie. Słupki chyba też, bo sąsiadowi, któremu dwa lata temu ukradli siatkę w tym roku wycięli słupki. Dlatego biorę beton - ze szklanym kruszywem na górnych płytach.

picasso
01-04-2005, 11:32
uwazam, ze tego typu odrodzenia powinny byc zabronione!!!
w polskiej architekturze to ikona ogrodzenia cmentarnego i tych skojarzen nie da sie zmienic!
co prawda jest tysiace przepisow architektonicznych ale nikt sie tak waznymi sprawami jak architektura, kompozycja przestrzeni nie zajmuje. Gdy moj sasiad zrobil sobie takie ogrodzenie to bym sie autentycznie zalamal i chyba kupilbym mu zwykla siatke aby tylko tego nie robil cmentarzyska obok.

MarcinU
01-04-2005, 11:36
Zgudi odpuść sobie. Depresja murowana (raczej betonowana :).

M@riusz_Radom
01-04-2005, 11:53
w polskiej architekturze to ikona ogrodzenia cmentarnego i tych skojarzen nie da sie zmienic!

A jest jakies rozporządzenie prezesa rady ministrów w tej sprawie? Ot kolejny co chce aby uszanować jego wolę do dysponowania własnym terenem ale nie pozwala na to samo innym ;)

Majka
01-04-2005, 12:02
Mariusz, piekny kawał kiczu chcesz sobie wstawić :roll: :wink:

picasso
01-04-2005, 12:30
w polskiej architekturze to ikona ogrodzenia cmentarnego i tych skojarzen nie da sie zmienic!

A jest jakies rozporządzenie prezesa rady ministrów w tej sprawie? Ot kolejny co chce aby uszanować jego wolę do dysponowania własnym terenem ale nie pozwala na to samo innym ;)


Wolnosc jednostki i praw to inna kwestia. Ja tylko odpowiedzialem na zadane pytanie "Co sadzicie o ogrodzeniu ....itd?"

M@riusz_Radom
01-04-2005, 12:39
Mariusz, piekny kawał kiczu chcesz sobie wstawić :roll: :wink:

Niestety, wolę wstawić 40metrów kiczu niż zapłacić 1000PLN za wykonanie ogrodzenia z siatki , która zniknie szybciej niż ją założę .

M@riusz_Radom
01-04-2005, 12:40
Ja tylko odpowiedzialem na zadane pytanie "Co sadzicie o ogrodzeniu ....itd?"

A "powinny być zabronione" to pewnie ja napisałem ? :)[/i]

*marta*
01-04-2005, 12:46
w polskiej architekturze to ikona ogrodzenia cmentarnego i tych skojarzen nie da sie zmienic!

A jest jakies rozporządzenie prezesa rady ministrów w tej sprawie? Ot kolejny co chce aby uszanować jego wolę do dysponowania własnym terenem ale nie pozwala na to samo innym ;)

Ja się zastanawiam nad tym swobodnym dysponowaniem własnym terenem. Wiem, że są różne gusta, może nawet betonowe ogrodzenia niektórym się podobają :o, ale ja wolałabym, żeby przed podjęciem decyzji o postawieniu takiego ogrodzenia mój sąsiad poinformował mnie o tym. Na głowie bym stanęła, żeby go zniechęcić. Kurcze ja chyba bym mu siatkę zafundowała :-? Jak dla mnie to paskudztwo!

picasso
01-04-2005, 13:01
Ja tylko odpowiedzialem na zadane pytanie "Co sadzicie o ogrodzeniu ....itd?"

A "powinny być zabronione" to pewnie ja napisałem ? :)[/i]


myslalem o tym w szerszym kontekscie - sa dokladne przepisy jaka odleglosc domu od granicy sasiada, wysokosc, % zabudowy itd, ale nie ma zbyt wielu uregulowan w kwestii architektury w Polsce, gminy nie troszcza sie o zachowanie spojnosci stylistycznej, nie tworza "charakteru" miejscowosci.
Dlaczego to jest wazne? Bo wyobrazmy sobie - kupiles sobie fajna dzialke, przyjechales, zobaczyles spodobalo ci sie bardzo i kupiles - tu chcesz mieszkac, jednak w zime wszyscy sasiedzi na ulicy zmienili ogrodzenia na betonowe? jaka jest twoja reakcja gdy przyjezdzasz na dzialke wiosna? czy nadal ci sie tam podoba?

M@riusz_Radom
01-04-2005, 13:06
...ale ja wolałabym, żeby przed podjęciem decyzji o postawieniu takiego ogrodzenia mój sąsiad poinformował mnie o tym.

Czyli mimo wszystko wpływasz na jego wolność w podejmowaniu decyzji. A fe ;)

Z drugiej strony chętnie widziałbym Cię jako moją sąsiadkę. Tez bym wolał siatkę albo żywopłocik - ale pierwsze szybko ukradną drugie szybko zniszczą (lub ukradną) - niestety czasem okoliczności wymuszają zastosowanie środków które nie do końca nam się podobają.

M@riusz_Radom
01-04-2005, 13:08
Dlaczego to jest wazne? Bo wyobrazmy sobie - kupiles sobie fajna dzialke, przyjechales, zobaczyles spodobalo ci sie bardzo i kupiles - tu chcesz mieszkac, jednak w zime wszyscy sasiedzi na ulicy zmienili ogrodzenia na betonowe? jaka jest twoja reakcja gdy przyjezdzasz na dzialke wiosna? czy nadal ci sie tam podoba?

Co bym zrobił ? Zrobiłbym takie samo betonowe ogrodzenie jakie oni mają - coby się nie wyróżniało spośród innych a od wewnątrz wsadziłbym tuje albo inszy zywopłocik.

Majka
01-04-2005, 13:09
Mariusz, piekny kawał kiczu chcesz sobie wstawić :roll: :wink:

Niestety, wolę wstawić 40metrów kiczu niż zapłacić 1000PLN za wykonanie ogrodzenia z siatki , która zniknie szybciej niż ją założę .

No tak, ale czy musi to być betonowe rokoko czy wypasiony barok? :roll:

*marta*
01-04-2005, 13:12
...ale ja wolałabym, żeby przed podjęciem decyzji o postawieniu takiego ogrodzenia mój sąsiad poinformował mnie o tym.

Czyli mimo wszystko wpływasz na jego wolność w podejmowaniu decyzji. A fe ;)

Z drugiej strony chętnie widziałbym Cię jako moją sąsiadkę. Tez bym wolał siatkę albo żywopłocik - ale pierwsze szybko ukradną drugie szybko zniszczą (lub ukradną) - niestety czasem okoliczności wymuszają zastosowanie środków które nie do końca nam się podobają.

Ale czemu mieliby ukraść? Albo zniszczyć? Kup działkę obok mnie, a nic się Twojemu żywopłotowi nie stanie :) Będę go broniła!

A może gęsty drewniany płoteczek? Lub płocisko jak kto woli...

M@riusz_Radom
01-04-2005, 13:35
No tak, ale czy musi to być betonowe rokoko czy wypasiony barok? :roll:

Z bardzo prostej przyczyny - nie chce stawiać betonowego muru, także im więcej prześwitów tym lepiej.

M@riusz_Radom
01-04-2005, 13:44
Ale czemu mieliby ukraść? Albo zniszczyć? Kup działkę obok mnie, a nic się Twojemu żywopłotowi nie stanie :) Będę go broniła!


Chciałbym aby tak było, ale działke mam i wiem, że siatka by szybko zninkęła. Co prawda ja sie wychowałem w tej okilicy więc mogę być traktowany przez złodzieji "ulgowo" ale lepiej dmuchać na zimne.

Także sytuacja wygląda teraz nastpująco ; Z przodu działki mam siatkę, z jednej strony betonowy płot od sąsiada (nie przeszkadza mi, będę tam robił werandę i sadził winogrona, na tyle będę miał betonowy płotek a z drugiego boku siatkę.

Także beton do betony a siatka do siatki. Docelowo na froncie i boku ma być kliknierek i kute ogrodzenie ( o ile wysraczy zdrowia i pieniążków)

picasso
01-04-2005, 13:50
Ale czemu mieliby ukraść? Albo zniszczyć? Kup działkę obok mnie, a nic się Twojemu żywopłotowi nie stanie :) Będę go broniła!



Także beton do betony a siatka do siatki. Docelowo na froncie i boku ma być kliknierek i kute ogrodzenie ( o ile wysraczy zdrowia i pieniążków)


a nie, myslalem ze tylko beton, a tak to bedzie fajne polaczenie: klinkierek z przodu + betonik z tylu i z boku + winogronka - fajnie to brzmi:)

M@riusz_Radom
01-04-2005, 14:03
a nie, myslalem ze tylko beton, a tak to bedzie fajne polaczenie: klinkierek z przodu + betonik z tylu i z boku + winogronka - fajnie to brzmi:)

Brzmi durnie o ile się to przedstawi w taki sposób.

Scarab
01-04-2005, 14:48
zgudi:

dostales info na priva?

grzegorz2
01-04-2005, 15:27
Samych fanatyków tu widzę... :wink: A punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Z jednej strony działki mam sąsiadów - zbieraczy (stara chałupka zarządzana przez ADM). I co, miałem postawić płotek na 70 cm???
Grzegorz

Agduś
01-04-2005, 19:08
De gustibus non est disputandum, ale to, co zobaczyłam na zdjęciu Mariusza powaliło mnie na łopatki. :o Beton jest brzydki, ale to jest koszmarne, pretensjonalne i straszne! Mam nadzieję, że mi się dzisiaj nie przyśni. Jeżeli już, to jakiś prosty wzór niczego nie udający. Są i takie bardzo ażurowe, ale proste.
Przeraziło mnie to, co mi uświadomiliście- że któryś sąsiad może mnie uraczyć takim widokiem! Jedyna nadzieja w tym, że póki co, nikt się tam nie buduje. My będziemy chyba pierwsi, więc sami ogrodzimy działkę ze wszystkich stron. Jeszcze do niedawna żałowałam, bo miałam nadzieję, że się koszty podzielą, ale teraz zobaczyłam dobre strony takiej sytuacji.

robert skitek
01-04-2005, 19:11
http://www.ogrodzenia.betonowe.pl/ogrodzenia/09.jpg
barok w betonie :D albo rokokoko :lol: gratulacje

M@riusz_Radom
01-04-2005, 19:55
ale to jest koszmarne, pretensjonalne i straszne!

I O TO CHODZI ;) przynajmniej nikt go nie zwinie - pełne "plastry" betonu w takich płotach mogą "dostać nóg" bo dosnonale się nadają do robienia wylewek pod ogrodzenie. Wkopuje się dwie takie płyty, między nie wlewa się beton i gotowe ;)

Wszystko od początku do końca było przemyślane ;)


Zresztą według producentów akurat TEN wzór jest ostatnio najczęsciej kupowany.

M@riusz_Radom
01-04-2005, 19:56
barok w betonie :D albo rokokoko :lol: gratulacje

Tak, ale nie dostaniesz klaustofobii - dużo prześwitów jest ;)

pattaya
01-04-2005, 20:31
Powiem Ci szczerze chłopie.
Dobrze,że nie jesteś moim sąsiadem.Na mojej działce i w całej okolicy rosną brzozy,polne kwiaty,wysokie trawy.Biegają bażanty,zające,sarny.
A tu nagle takie betonowe wafelki na sztorc. :evil:

M@riusz_Radom
01-04-2005, 20:46
Drogi pattaya, podeślę Ci na prv mój numer konta. Przelej te marne kilka tysięcy PLN a z chęcią zrobię śliczny płot z klinkieru. Idziesz na takie coś ? :)

W mojej okolicy kiedyś biegały sarny, zające, nawet łoś kiedyś zawędrował a teraz teren się zurbanizował. Twoją okolicę też to niebawem czeka.

Majka
02-04-2005, 09:40
Muszę zacząć grać w totka, aby mieć kasę na wykup sąsiadujących z moja działką łąk i nieuzytków :roll: Przecież, jak jakiś naśladowca Mariusza postawi obok mnie betonowe rokoko, to umrę na wylew :-?

w40
02-04-2005, 12:32
Do zgudi - mi się wydaje że lepszym rozwiązaniem będzie płot drewniany, taki na ok 2 m, pomalowany na zielono. W porównaniu z betonem mają tą wadę że trz malować co 2-3 lata.

pattaya
02-04-2005, 14:14
Ile kosztuje mb takiego potworka?
Zauważyłem,że wiele osób popada w skrajności.Albo klinkier+kute sztachety (co też wg mnie nie jest szczytem urody),albo płyty betonowe.
Przecież po środku mamy sztachety drewniane,siatki zwykłe i powlekane,stalowe sztachety,gotowe (niedrogie) ogrodzenia,kamień itp,itd.
Zgudi
Zrób ogrodzenie z położonych poziomo dech olchowych,zachodzących na siebie (vide domy na westernach) ,długich na ok.3-3,5m odpowiedniej grubości.Wygląda to ładnie,nie powinno być szaleńczo drogie a zasłoni i wyciszy.

M@riusz_Radom
02-04-2005, 17:45
No way.

Decyzja już zapadła i będzie takie a nie inne. A że komuś się nie podoba? To akurat dla mnie najmniejszy problem. Pewnie jakbym wywalił 3 albo 4 pełne betonowe płyty to wtedy Wasze gusta nie byłyby podrażnione ? :)

M@riusz_Radom
02-04-2005, 17:47
Do zgudi - mi się wydaje że lepszym rozwiązaniem będzie płot drewniany, taki na ok 2 m, pomalowany na zielono. W porównaniu z betonem mają tą wadę że trz malować co 2-3 lata.

Mają też inną wadę - znikają w sezonie grzewczym. Mi wyrwali drewniane pale którymi podpierałem jarzębinki. Już widzę, co stałoby się z drewnianym ogrodzeniem.

oorbus
02-04-2005, 20:37
Jesu Mariusz!
gdzie ty żyjesz??
sam wybierałeś tę działkę???
jeżdżąc na wschood Polski często widziałem takie fajne "potforki", co niby mają udawać ogrodzenie dworkowe, pałacowe, etc....
u nas też jest troche tego ale nie takie "figlarne" modele.
Gratulki Mariuszu gustu.

pozdrawiam z nieopłotowanej działki bez garażu, gdzie nic jak do tej pory ( odpukać) nie znikło.hej

M@riusz_Radom
02-04-2005, 21:11
De gustibus non disputandum est

Lucky Strike
02-04-2005, 21:52
Sądzę że ogrodzenie z płyt betonowych jest szczytem bezguścia.
I choć o gustach nie dyskutuje się, to jednak o właścicielach gustów i guścików owszem. Otóż trzeba być s...wielem nienawidzącym otoczenia aby takie ogrodzenie postawić.
Brak forsy nie jest usprawiedliwieniem, bo inne ogrodzenia nie są wiele droższe, np siatka.

beno11
02-04-2005, 23:37
Sądzę że ogrodzenie z płyt betonowych jest szczytem bezguścia.
I choć o gustach nie dyskutuje się, to jednak o właścicielach gustów i guścików owszem. Otóż trzeba być s...wielem nienawidzącym otoczenia aby takie ogrodzenie postawić.
Brak forsy nie jest usprawiedliwieniem, bo inne ogrodzenia nie są wiele droższe, np siatka.

witam
a nie zagalopowales sie moze w swojej opinii? przeciez to samo mozna powiedziec o "druciarzach" lub tych co stawiaja "mury obronne" z kamienia - wszystko zalezy od tego jak to po np 5 latach wyglada :)

mariusz chcesz betonowac to sobie betonowy plot stawiaj
chcesz drutowac to siatke zrob w koncu to twoj cyrk i twoje malpy i nie musisz sie tlumaczyc wiecej bo jak sam widzisz twoje argumenty do innych jakos nie docieraja
jak wiecej osob z forum zakupi dzialki w podobnej okolicy gdzie wszystko i to doslownie wszystko "dostaje nog" wtedy moze ktos poprze twoje podejscie do tematu
fakt ze te "betonki" sa koszmarne ale jak puscisz na to szybko rosnace pnacza to za rok max 2 zapomnisz o tym koszmarku jaki jest pod tymi pnaczami ukryty , ponadto zapomnisz tez o czestej konserwacji tego co jest ukryte pod roslinnoscia
pozdrawiam

M@riusz_Radom
03-04-2005, 07:52
Otóż trzeba być s...wielem nienawidzącym otoczenia aby takie ogrodzenie postawić.

Trzeba być wyjątkowym kretynem aby oceniać ludzi na podstawie ogrodzenia jakie mają :]

Nie no, największy LOL dla Ciebie ;)

M@riusz_Radom
03-04-2005, 07:55
jak wiecej osob z forum zakupi dzialki w podobnej okolicy gdzie wszystko i to doslownie wszystko "dostaje nog" wtedy moze ktos poprze twoje podejscie do tematu

Wszystko co nie jest na stałe przytwierdzone do gruntu dostanie nóg. To tylko kwestia czasu. Ciekawe czemu nikt nie wstawia na zimę okiem, drzwi do domów? Czemu nie zostawiają grzejników, stali do fundamentów itp itd :)

Kradną w całej Polsce, nie tylko w okolicy gdzie mam działkę. A że są to "pikusie" to kradną to co ukraść najłatwiej.

marcin_budowniczy
03-04-2005, 09:29
Ja też mam problem z ogrodzeniem betonowym, a raczej z jego wyborem.
Sąsiaduję z mleczarnią :-( , cały czas patrzę na robotników, pracujące maszyny, spuszczanie pary wodnej itd.
Chyba sobie wstawie takie 2m ogrodzenie z płyt pełnych - naprawdę niechcę już ich oglądać.
Póżniej posadzę tuje bo od winorośli jest dużo robaków, pająków itd.

marcin_budowniczy
03-04-2005, 09:29
Ja też mam problem z ogrodzeniem betonowym, a raczej z jego wyborem.
Sąsiaduję z mleczarnią :-( , cały czas patrzę na robotników, pracujące maszyny, spuszczanie pary wodnej itd.
Chyba sobie wstawie takie 2m ogrodzenie z płyt pełnych - naprawdę niechcę już ich oglądać.
Póżniej posadzę tuje bo od winorośli jest dużo robaków, pająków itd.

marcin_budowniczy
03-04-2005, 09:29
Ja też mam problem z ogrodzeniem betonowym, a raczej z jego wyborem.
Sąsiaduję z mleczarnią :-( , cały czas patrzę na robotników, pracujące maszyny, spuszczanie pary wodnej itd.
Chyba sobie wstawie takie 2m ogrodzenie z płyt pełnych - naprawdę niechcę już ich oglądać.
Póżniej posadzę tuje bo od winorośli jest dużo robaków, pająków itd.

Adam___
03-04-2005, 10:04
U nas saisiad zaproponowal zeby kawalek na spole postawic.

Poczatkowo bylem nawet za.
Ale teraz sa juz nie wiem :-?
Plot bylby kawalek ode mnie takze bym sie nawet z czasem przyzwyczail.
Teraz jak siedze to patrze na betonowy plot sasiada - i sie juz przyzwyczailem jakos

Jednak troche sie waham co do tego nowego plotu.
Bylby w ogrodzie
I taki 2 metrowy parkan z betonu w ogrodzie chyba nie za bardzo pasuje :-?

M@riusz_Radom
03-04-2005, 10:17
Ja też mam problem z ogrodzeniem betonowym, a raczej z jego wyborem.

Ja nie miałem. Musiało być w nim jak najwięcej prześwitów i wybrałem takie, które ich faktycznie ma dużo. A że innym się nie podoba ? A co mnie to, grunt, że spełnia moje założenia ;)

M@riusz_Radom
03-04-2005, 10:19
U nas saisiad zaproponowal zeby kawalek na spole postawic. :-?

Ustalcie najpierw po czyjej stronie będzie "wzorek" coby potem nie było pierwszej wojny sąsiedzkiej ;)

Adam___
03-04-2005, 10:56
Ustalcie najpierw po czyjej stronie będzie "wzorek" coby potem nie było pierwszej wojny sąsiedzkiej ;)

Wzorku raczej nie bedzie.Z tego co gadalismy to maja byc plyty na 2 metry.Tzn ewentualnie na samej gorze by cos bylo.
Zreszta u mnie pole i u niego tez pole.

Ale juz mi sie to raczej nie podoba :-?

Osobiscie teraz bardziej chyba optuje za siatka.
W Casto maja Baekerta w dobrej cenie - co prawda troche cienka,bo tylko 2,2 mm.I niska.Ale musze zobaczec jak 1,5 m wyglada "na zywo" - gdzies na plocie.
Ale mam dostac slupki to moze na inna tez sie porwe.
W sumie byloby tego okolo 60 metrow.Z czego polowa na spole z sasiadem

P.S.
Teraz spojrzalem na licznik.
I jest to moj post numer 666 :-?

thalex
03-04-2005, 11:06
jak wiecej osob z forum zakupi dzialki w podobnej okolicy gdzie wszystko i to doslownie wszystko "dostaje nog" wtedy moze ktos poprze twoje podejscie do tematu

Wszystko co nie jest na stałe przytwierdzone do gruntu dostanie nóg. To tylko kwestia czasu. Ciekawe czemu nikt nie wstawia na zimę okiem, drzwi do domów? Czemu nie zostawiają grzejników, stali do fundamentów itp itd :)

Kradną w całej Polsce, nie tylko w okolicy gdzie mam działkę. A że są to "pikusie" to kradną to co ukraść najłatwiej.
A może na czas budowy nie rób ogrodzenia wcale, ja tak zrobiłem bo miałem podobny dylemat (aby nie ukradli siatki)
Dom stoi, nic nie zginęło, jedynie mam ten plus że od mojego bloku mam 400m na budowę i na budowie bardzo prosty alarm z powiadamianiem.

M@riusz_Radom
03-04-2005, 12:52
A może na czas budowy nie rób ogrodzenia wcale, ja tak zrobiłem bo miałem podobny dylemat (aby nie ukradli siatki)

Nie da rady. Działka musi być ogrodzona a do budowy jeszcze daleka droga. Na razie trzeba od nowa kompletować kasę albo brać kredyt. Wolę to pierwsze rozwiązanie. A przez ten czas, nawet jeśli zniszczą to ogrodzenie to będę w plecy raptem jakieś marne 1500 zł.

Jeśli zrobiłbym ogrodzenie docelowe, to jak sam wiesz kute ogrodzenie troche jest warte jak się je odda na złom ;) wolę nie ryzykować.

Agduś
03-04-2005, 21:06
No, ja bym się poważnie zastanowiła, bo skoro ten akurat typ płyt tak wspaniale się sprzedaje, to może się okazać, że jakiś bezwzględny mafiozo zamarzy o właśnie takim ekstraordynaryjnej urody ogrodzeniu swojej posesji i rąbnie cały ten przecudny płotek. I co Ci wtedy pozostanie? Proponuję mur cyklopowy. Z pewnością będzie ładniejszy. Jeżeli podciągniesz go tak do 3 metrów i górą dasz drut kolczasty pod prądem, to może poczujesz się bezpieczniej.
A tak na serio, to jak zamierzasz chronić swój dom w okolicy, w której kradną nawet ogrodzenia? Przecież instalację alarmową gwizdną razem z psem obronnym i ochroniarzem.

Wowka
03-04-2005, 21:22
Co moi drodzy myślicie o ogrodzeniu działki z płyt betonowych

Szczerze?
Jest to może i funkcjonalne.
Jest to może i ekonomiczne.
Jest to coś koszmarnego w odbiorze wizualnym.

Należy wybrać.

ara
03-04-2005, 21:46
Betonowy mur?? Skutecznie zgasi nie tylko urodę otoczenia,ale i domu.Jak ją potem przywrócić ?
Brzydota, niestety, zawsze wygra i będzie dominować wizualnie. :wink:

Czy stać cie na taki dysonans?

I.W.
03-04-2005, 23:24
Rozumiem zwolenników siatki ale autorowi wątku chodziło przecież o odgrodzenie się od hałasu i kurzu z drogi. Siatka marnie sobie z tym radzi.

domek_nad_jeziorem
04-04-2005, 00:47
Buractwem jest natomiast stawianie takich płotów wzorem do wewnątrz

Tak sądzisz? A ja właśnie tak zrobie na tyle działki.

Po pierwsze za działką po tej stronie mam szczere pole więc nie ma sensu dawać wzorka na zewnątrz a po drugie będzie to ogrodzenie na wysokości max 150m - także nie powinno się rzucać w oczęta.


http://www.ogrodzenia.betonowe.pl/ogrodzenia/09.jpg

Takie coś będę wstawiał

słodki jezu.... :o :o :evil: wieżyczki strzelnicze też przewidujesz ?!

M@riusz_Radom
04-04-2005, 06:30
Skutecznie zgasi nie tylko urodę otoczenia,ale i domu.Jak ją potem przywrócić ?

Bardzo prosto - wybudować docelowe ogrodzenie a ten murek zdjąć. Cały czas piszę o ogrodzeniu mającym ZABEZPIECZYĆ teren przed obszczymurami i dzikimi zwierzakami ale tu sami esteci, w mordę jeża ;)

M@riusz_Radom
04-04-2005, 06:31
słodki jezu.... :o :o :evil: wieżyczki strzelnicze też przewidujesz ?!

Yhy - coś takiego zrobię:

http://www.ogrodzenia.betonowe.pl/ogrodzenia/okap.jpg

Wejdzie z 10 karabinów

M@riusz_Radom
04-04-2005, 06:33
A tak na serio, to jak zamierzasz chronić swój dom w okolicy, w której kradną nawet ogrodzenia? Przecież instalację alarmową gwizdną razem z psem obronnym i ochroniarzem.

Jak to "nawet" ogrodzenia? Siatka, szczególnie ta kiepsko zabezpieczona to najbardziej chodliwy towar na budowach. Kradną go na potęgę bo po pierwsze nie potrzebują dużo czasu aby ją zdjąć po drugie łatwo znależć na to kupca, po trzecie każdy skup złomu to przyjmie...

Tylko w mojej okuolicy "kradną" Śmiechu warte, przejrzyj forum poczytaj o perypetiach innych.

pattaya
04-04-2005, 09:26
Czy Ty M@ariusz nie przeginasz z tym kradziejstwem?
Owszem,kradną wszędzie,ale my mieszkamy w jednym mieście a jak czytam Twoje posty to odnoszę inne wrażenie.Dookoła mojej budowy nie ma 1 centymetra ogrodzenia.Narzędzia sobie leżą,robotnicy często ich nie chowają na noc.Leży stal,leżą dechy,węże gumowe,palety itp.
Nic,nigdy nie zginęło.

M@riusz_Radom
04-04-2005, 09:47
Sąsiad - 3 metry dalej - 2004 ukradli mu siatkę 2005 - ukradli mu słupki.

No bo po co mu słupki jak nie ma siatki ? :)

Ja wychodze z założenia, że lepiej zapobiegac niż leczyć. A do tego podczas zimy dzikie zwierzaki wyżarły mi kilka roślinek a to już było ponad moje nerwy :)

pattaya
04-04-2005, 10:01
To po kiego grzyba kupiłeś działkę w takiej okolicy?

M@riusz_Radom
04-04-2005, 10:27
Co to znaczy " takiej okolicy " ? Wydaje Ci się, że masz lepszą ? Tylko Ci się wydaje ;) Okazja czyni złodzieja, masz fart, że zostawiając narzędzia na budowie widzisz je na drugi dzień na tym samym miejscu. Pewnie dlatego, że miejscowe żule jeszcze się o tym nie dowiedziały.

Okolica w której mam działkę jest bardzo malownicza, cicha i "spokojna" ;) A to że rzeczy, które nie są w odpowiedni sposób zabezpieczone zmieniają szybko właściciela - wszędzie tak jest.

pattaya
04-04-2005, 10:34
Co to znaczy " takiej okolicy " ?
Dziwnej

Wydaje Ci się, że masz lepszą ?
Wszystko na to wskazuje.

Okazja czyni złodzieja, masz fart, że zostawiając narzędzia na budowie widzisz je na drugi dzień na tym samym miejscu. Pewnie dlatego, że miejscowe żule jeszcze się o tym nie dowiedziały

Głupawe jakieś te żule.Od sierpnia się nie dowiedziały?
Okolica w której mam działkę jest bardzo malownicza, cicha i "spokojna"

Taaaaaa......
Pewnie Godów?
A to że rzeczy, które nie są w odpowiedni sposób zabezpieczone zmieniają szybko właściciela - wszędzie tak jest.

Jak widać-nie wszędzie.
Jak myślisz kto to kradnie?Twoi kochani sąsiedzi.

M@riusz_Radom
04-04-2005, 10:58
Jak myślisz kto to kradnie?Twoi kochani sąsiedzi.

Heh, łatwo oceniasz ludzi. Nie ma sensu prowadzić dalszej dysputy w tym tonie .

Tak - Godów - ale tam się wychowałem i nigdy mi nic nie zginęło - nie oznacza to, że nie warto się zabezpieczyć.

pattaya
04-04-2005, 11:14
Wybacz M@riusz,ale jeśli ktoś nocą kradnie 100mb siatki i wycina słupki w okolicy zamieszkałej,to rozwiązanie jest tylko jedno.
Szukając działki byłem i na Godowie.Wdałem się w przyjacielską pogawędkę z trzema tubylcami i po kilku minutach ta okolica została przekreślona.

M@riusz_Radom
04-04-2005, 11:50
Wybacz M@riusz,ale jeśli ktoś nocą kradnie 100mb siatki i wycina słupki w okolicy zamieszkałej,to rozwiązanie jest tylko jedno.


Niby tak, ale nikt nie okradł tego człowieka z dnia na dzień :) Wystarczyło, że nie pojawiał się na działce kilka tygodni i mi gwizdnęli siatkę. Po kilku miesiącach gwizdnęli mu słupki. Inną sprawą jest to, że działka jest strasznie zaniedbana. Widocznie uznali, że ktoś się nią nie interesuje i sprawa kradzieży wyjdzie na tyle późno, że ciężko będzie ustalić sprawcę.

PS: Szkoda, trafiłeś na baranów którzy naopowiadali Ci głupot. Tu jest bardzo fajna okolica - zresztą wystarczy spojrzeć ile nowych domów się buduje teraz na Godowie - aż miło się robi. A że coś komuś gwizdną z działki - powody takich sytuacji opisałem wyżej. Mi, odpukać, jeszcze nic tam nigdy nie zgineło - ale jestem na działce co najmniej raz w tygodniu.

*marta*
04-04-2005, 12:02
Mariusz, no to ja już zupełnie nie rozumiem, o co chodzi... Ale nie muszę. Chociaż nie, chciałabym, bo wciąż betonowym ogrodzeniom mówię stanowcze NIE, a Ty chcesz je stawiać, bo kradną, a tu jednak nie kradną...

zibi2
04-04-2005, 12:09
" o ogrodzeniu 70 cm to mi się włos jeży bo już widzę psy atakujące moje dzieci..."
Myślisz że ogrodzenie 1,8m zabezpieczy przed psami ?

Widziałem kiedyś jak dwa spore zwierzaki - owczarek niemiecki i jeszcze coś ganiały się między posesjami ogrodzonymi siatką wysokości ok 1,8m. Dla psa tej wielkości to naprawdę żadna przeszkoda.

pozdr

M@riusz_Radom
04-04-2005, 12:12
Marto - od samego początku piszę o profilaktyce ;)

Nieogrodzona działka to -

- zwierzątka biegające po rabatkach kwiatów i małym ogródku
- większe ryzyko, że ktoś na Twojej własności urzadzi sobie bibkę
- jak będzie bibka to jest znaczne ryzyko, że zniszczą Ci rabatki i ogródek

Mozna ogrodzić :

Siatką

- siatkę łatwo wyciąć
- siatkę łatwo spieniężyć na skupie złomu
- siatka mimo wszystko jest towarem chodliwym
- siatka wymaga większego nakładu pracy

Betonowym płotkiem

- być może wygląda paskudnie, ale jeśli będzie na 1 słownie JEDNEJ stronie to nie powinno się tak rzucac w oczęta
- wymaga mniejszego nakładu pracy
- szybsze w montażu
- łatwiej zabezpieczyć przed kradzieżą
- jak się posadzi wdłuż niego jakieś ładne krzaczki to znacznie poprawi to estetykę

*marta*
04-04-2005, 12:20
Te krzaczki to wręcz konieczne są:) Najlepiej bluszczyk, żeby po obydwy stronach zasłonił i zimozielony jest :)

M@riusz_Radom
04-04-2005, 12:24
Te krzaczki to wręcz konieczne są:) Najlepiej bluszczyk, żeby po obydwy stronach zasłonił i zimozielony jest :)

Ja myślałem o winogronach. Z korzyścią dla obu stron, bo i ja zjem i sąsiad się posili jak wyjedzie Ursusem zaorać pole :)

pattaya
04-04-2005, 12:24
Można też betonik ziemią obrzucić.Wał zrobić i na nim trawkę zasadzić :D

M@riusz_Radom
04-04-2005, 12:27
Chce się odgrodzić z tej strony :

http://tkdami.net/~mwalaszczyk/dzialka/sezon2005/marzec/23.jpg

Jak widzicie nikomu się krzywda nie stanie bo sąsiad ma tam pole, którego zresztą nie uprawia i latem rosnąna nim kępy krzaków - przez siatkę byłyby doskonale widoczne.

A co do wału - łatwo po nim wejść na działkę :)

Zresztą mam już jeden i chce się go pozbyc ;)

Pattaya - może Ci potrzebne coś takiego

http://tkdami.net/~mwalaszczyk/dzialka/sezon2005/marzec/19.jpg

pattaya
04-04-2005, 12:28
A co to ,takie fajne?

M@riusz_Radom
04-04-2005, 12:30
Pozostałości po dwóch budynkach gospodarczych. Będzie ze 40 ton gruzu i ziemi na tej "kupie". Wstępna ofeta wywiezienia tego to 1000 PLN - właśnie kompletuje na to kasę.

*marta*
04-04-2005, 12:30
Te krzaczki to wręcz konieczne są:) Najlepiej bluszczyk, żeby po obydwy stronach zasłonił i zimozielony jest :)

Ja myślałem o winogronach. Z korzyścią dla obu stron, bo i ja zjem i sąsiad się posili jak wyjedzie Ursusem zaorać pole :)

Ale zimą odsłonią paskudztwo.


Można też betonik ziemią obrzucić.Wał zrobić i na nim trawkę zasadzić
Pattaya nie można, bo po trawce złodziej z łatwością przedrepcze na drugą stronę. Ajak profilaktyka, to na całego :(

M@riusz_Radom
04-04-2005, 12:31
Ale zimą odsłonią paskudztwo.

Zimą paskudzto jest na polu sąsiada - kępy sterczących krzaków. chyba wyglądają gorzej niż betonowy płotek ;)

*marta*
04-04-2005, 12:32
Mariusz te krzaki chcesz zasłonić? Czy co? Bo pole jak dla mnie piękne. I te drzewa. Ale ja chyba jestem inna...

M@riusz_Radom
04-04-2005, 12:37
Mariusz te krzaki chcesz zasłonić? Czy co? Bo pole jak dla mnie piękne. I te drzewa. Ale ja chyba jestem inna...

Marta - piękne ale bez tych paskudnych krzaków które rok rocznie musze własnoręcznie wycinać 0 dużo pracy z tym jest to fakt. Drzewa też super wyglądają latem i jesienią - ale ogrodzenie zrobić musze. Chciałem wziąć ogrodzenie z MASKYMALNĄ ilością prześwitów ale wg Wag jest to "rokoko" a dla mnie to beton, który spełnia moje założenia użytkowe.

A wiesz jak super to wygląda latem ? Take a look ;)

http://www.tkdami.net/~mwalaszczyk/dzialka/d3.jpg

http://www.tkdami.net/~mwalaszczyk/dzialka/d1.jpg

A tak zaczyna wyglądać pole sąsiada jesienią :

http://tkdami.net/~mwalaszczyk/dzialka/jesien-zima2004/okolica.jpg

Jak widzisz wszystko zarośnięte.

pattaya
04-04-2005, 12:39
Pattaya nie można, bo po trawce złodziej z łatwością przedrepcze na drugą stronę. Ajak profilaktyka, to na całego
Ale jak będzie ziemia,to można zaminować!

M@riusz_Radom
04-04-2005, 12:40
Za chwilę dojdziemy do fosy z pływającymi w niej krokodylami.

*marta*
04-04-2005, 12:42
Mariusz kurcze przecież chcesz się zabetonować od najpiękniejszej strony :o Co złego jest w tym jesiennym obrazku? Bo jak juz napisałam, dla mnie jest pięknie, tak latem jak i jesienią. Taka jest już nasza przyroda Mariuszu, że jesienią i zimą zmienia kolory, szarzeje (u Ciebie pięnie brązowieje). Tam jest naprawdę ładnie. Tak, jestem inna...

pattaya
04-04-2005, 12:42
Chyba Ci się obrazek rozrósł.

*marta*
04-04-2005, 12:44
Za chwilę dojdziemy do fosy z pływającymi w niej krokodylami.

A wiesz, ja sobie pomyślałam o siatce pod napięciem. Nikt by jej nie ukradł.

Cypek
04-04-2005, 13:00
Jak ci sie podoba i na nie masz obliczona kaske to rób i sie nie pytaj.
ja mam os tyłu zrobione, w tym roku puszczę na to jakąś zielenine i bedzie klawo. Przynajmniej za rok nie bedę musiał słupków malować.

M@riusz_Radom
04-04-2005, 13:17
A wiesz, ja sobie pomyślałam o siatce pod napięciem. Nikt by jej nie ukradł.

Nie da rady - to jest karalne. Zresztą czasem zupełnie przypadkiem można takiej siatki się złapać. Nie mówię już o dzieciakach.

*marta*
04-04-2005, 13:23
Ale krokodyle są równie niebezpieczne ;)

M@riusz_Radom
04-04-2005, 14:35
No tak, ale zawsze możesz powiedzieć, że krokodyle same przylazły do fosy a z polem minowym czy siatką pod napięciem tak się nie da ;)

kze
04-04-2005, 14:39
Super, trzeba tylko zadbać o otwory na karabiny.

I wierze strzelnicze... :D

mario_pa
04-04-2005, 19:17
Powiem szczerze, ohyda. Jak tak zrobiłby mój bezpośredni sąsiąd... załamka. Na szczęscie będę ostatni, który się będzie budował. Niestety są jeszcze puste działki po 2-ej stronie 10-metrowej ulicy.


Jak mi to sąsiąd zrobił, spytałbym się za co tak się mści.

Do M@riusz_Radom: takie ładne widoki marnować.

Pozdrawiam
Mariusz

ozzie
04-04-2005, 19:56
W ogole nie podoba mi sie takie betonowe ogrodzenie i nie chcialabym aby nasz sasiad takie mial.

RYSZARD
05-04-2005, 02:12
Skoro chcesz całkowicie odrodzić się od świata, to ogordzenie z betonu takie jak planujesz ma sens. Myślę ze trwałość jest o wiele większa niż z siatki, a i tak kiedyś zarośnie ładnie zielenią.
Pozdrawiam.

rrmi
05-04-2005, 03:31
dlaczego nie?jesli potrzebujesz , zrob takie , taka niestety nasza rzeczywistosc , a jak dojdzie do tego jeszcze kurz od drogi, to chyba decyzja juz podjeta,

M@riusz_Radom
05-04-2005, 07:33
"ale w siatkę można wpuścić bluszcz i nie będzie się kurzyło" ;)

bosia
05-04-2005, 08:31
pattaya napisał:
Wybacz M@riusz,ale jeśli ktoś nocą kradnie 100mb siatki i wycina słupki w okolicy zamieszkałej,to rozwiązanie jest tylko jedno.



Niby tak, ale nikt nie okradł tego człowieka z dnia na dzień Wystarczyło, że nie pojawiał się na działce kilka tygodni i mi gwizdnęli siatkę. Po kilku miesiącach gwizdnęli mu słupki. Inną sprawą jest to, że działka jest strasznie zaniedbana. Widocznie uznali, że ktoś się nią nie interesuje i sprawa kradzieży wyjdzie na tyle późno, że ciężko będzie ustalić sprawcę.

PS: Szkoda, trafiłeś na baranów którzy naopowiadali Ci głupot. Tu jest bardzo fajna okolica - zresztą wystarczy spojrzeć ile nowych domów się buduje teraz na Godowie - aż miło się robi. A że coś komuś gwizdną z działki - powody takich sytuacji opisałem wyżej. Mi, odpukać, jeszcze nic tam nigdy nie zgineło - ale jestem na działce co najmniej raz w tygodniu.


:o !!! M@riusz, zrzucanie odpowiedzialnosci za czyn ze sprawcy na ofiare jest niewybaczalnym bledem. Tak rodzi sie spoleczne przyzwolenie dla dzialalnosci zlodziei, oszustow i innej masci przestepcow. Powszechnie w Polsce uwaza sie, ze winien jest ten, ktory dal sie okrasc-bo nie pilnowal swego mienia, a napadniety, bo chodzil ulica po zmroku. :evil:
Jesli nie zmienimy tego podejscia, to niebawem nawet w.w krokodyle nie wystarcza, a domy z sybolicznym ogrodzeniem bedziemy ogladac tylko podczas zagranicznych podrozy. :cry:

M@riusz_Radom
05-04-2005, 10:02
:o !!! M@riusz, zrzucanie odpowiedzialnosci za czyn ze sprawcy na ofiare jest niewybaczalnym bledem. Tak rodzi sie spoleczne przyzwolenie dla dzialalnosci zlodziei, oszustow i innej masci przestepcow.

Nie wiem czemu masz takie a nie inne wnioski po przeczytaniu tego co ja napisałem. Według mnie wniosek powinien być jeden - i taki miał być w zamierzeniu - że zaniedbana, niezabezpieczona i sprawiająca wrażenie "niczyjej" rzecz stanie się przedmiotem kradzieży znacznie szybciej niż ta "normalnie" użytkowana.

pattaya
05-04-2005, 10:27
Myślę ze trwałość jest o wiele większa niż z siatki, a i tak kiedyś zarośnie ładnie zielenią.

Myślę,że nie bardzo.To jest szajsbeton ,często bez zbrojenia.Wystarczą 2-3 kamienie i płyta się rozpada.

M@riusz_Radom
05-04-2005, 10:35
Myślę, że możesz miec rację - jeśli kupuje się beton "okazyjnie" ...

Zresztą zróbmy mały test, Ty weź kilka kamieni a ja wezmę nożyce do siatki, zobaczymy kto narobi więcej szkód w ciągu 10 minut ;)

*marta*
05-04-2005, 10:47
Wszystko można zniszczyć. Drewniany płot można podpalić, porąbać siekierą, siatkę pociąć nożycami, beton (szajsbeton) nie oprze się kamieniom. Zauważyłam, że moje bloczki fundamentowe są całkiem wytrzymałe. Może z tego zrobić ogrodzenie?

pattaya
05-04-2005, 10:57
Każde ogrodzenie można zniszczyć w 10 minut.Na te odporniejsze wystarczy terenowy star z wyciągarką.Nie wiem co masz na myśli pisząc "okazyjnie".Ja miałem do czynienia z ogrodzeniami z marketów Praktiker,Castorama itp i jest to byle co.Nie lepsze są robione w większości betoniarni.
*marta*
Za ciężkie.Fundamenty kosztowałyby krocie.

*marta*
05-04-2005, 11:21
pattaya, ale nikt tego nie ruszy. możesz rzucać kamieniami do woli. można nawet prześwity zrobić. Co jakiś czas otworek zostawić, żeby piękne widoki troszkę odsłonić (lub karabin wetknąć). No ale fakt, tu już większa kasa wchodzi w grę. Więc jeśli cena gra rolę, odpada.

M@riusz_Radom
20-04-2005, 07:34
Stało się. Wynegocjowałem cenę 75zł od przęsła za 3 i pół płyty. W cenę wliczona robocizna, tylko piasek i cement musze sam kupić.

Będzie to ostatecznie wyglądać tak :

http://tkdami.net/~mwalaszczyk/2.jpg

Chcieliśmy mieć dużo prześwitów i chyba mamy.

pattaya
20-04-2005, 09:21
Ja pi.......le :cry:

Majka
20-04-2005, 09:23
rany :o może lepsze niż pierwsze wybrane rokoko, ale................i tak :(

Tommco
20-04-2005, 09:29
Mam sąsiadów przez drogę, którzy ogrodzili sobie działgę płotem betonowym. Wygląda jak cmentarz...

@$@^^&#(*!(*#)$*(@*$@^*!)@*$

T.

D`arek
20-04-2005, 16:20
Cmentarze są grodzone raczej kutymi ogrodzeniamiel z metalu.
Już wolę takie betonowe jak na zdjęciu powyżej niż nadęte kute. Betonowe ogrodzenia to nie tragedia jeśli są np. obrośnięte bluszczem, pnączami. Znam taki nowy wypaśny dom, bardzo gustowny. Byłam niemile zaskoczona gdy zobaczyłam, że od strony bocznej drogi jest stawiane ogrodzenie z betonu. Zmieniłam zdanie, gdy zobaczyłam ten bluszcz. Płotu nie było widać. I odpada zmartwienie, że coś zardzewieje czy się obwiesi.

tres34
20-04-2005, 16:25
Postawilem taki plot z jednej strony od sasiada. Puszcze kiedys na to wino i bedzie git. Sasiad troche skakal, ale plot stoi na moim, wiec odpuscil. Poniekad go rozumie, ze mu sie nie podoba, ale nie musial tej dzialki kupowac, no nie? Albo sam mogl postawic tam plot.

K74
20-04-2005, 17:26
paskudztwo !!!
Miałam takie w starym domku (zostało po poprzednim właścicielu) i nie mogłam się doczekać, kiedy krzaczki urosną na tyle duże, żeby to brzydactwo zasłonić. Na wymianę nie było nas stać, bo działka prawie 0,5 ha. W dodatku było źle zmontowane, bo przy niewielkim nawet wietrzyku okropnie trzaskało.
Lepsza siatka z pnączami.

mario_pa
20-04-2005, 18:49
Stało się. Wynegocjowałem cenę 75zł od przęsła za 3 i pół płyty. W cenę wliczona robocizna, tylko piasek i cement musze sam kupić.

Będzie to ostatecznie wyglądać tak :

Chcieliśmy mieć dużo prześwitów i chyba mamy.

Współczuję sąsiadom, którzy będą musieli "podziwiać" to cudo z drugiej strony, łączę się z nimi w żalu :cry:

Pozdr/Mariusz

Agduś
20-04-2005, 23:50
No ale w porównaniu z pierwszym pomysłem to i tak duży postęp!!!
Wszyscy obrzydzacze betonowego rokoka mogą sobie pogratulować i przyjąć podziękowania od przyszłych sąsiadów Mariusza.
Mimo wszystko cieszę się, że to nie ja jestem sąsiadką.

Mario Poznan
21-04-2005, 06:44
:cry: Mysle, ze nie jest to calkiem udane ogrodzenie i nie wyglada to cudnie, ale np. kiedy plot znajduje sie na koncu dzialki i nie widac go zbyt mocno, a moze on odgrodzic nas od rowu meljoracyjnego (sam mam taka dzialke i o tym mysle) to z tej strony mozna by na to sobie pozwolic, ale na pewno nie cale ogrodzenie z takiego plotu, wyglada to jakby ktos mieszkal w bunkrze.

asia1997
21-04-2005, 07:56
Bez względu na to czy nam się podoba czy nie, to przecież nie można się tak pastwić na tym nieszczęsnym płotem, ponieważ to jest płot naszego kolegi z forum. Nie podoba się, to napiszcie po prostu zwykłe - sorry Mariusz ja wybrałbym siatkę itp.

Nie przesadzajmy w krytykowaniu, bo podobno o gustach się nie dyskutuje. Wiem, że pytanie w temacie było postawione - co myślicie?, ale jeszcze raz apeluje nie przesadzajmy.

*marta*
21-04-2005, 08:53
Mariuszu cholernie mi się to nie podoba :( Wiem, Twój płot, Twoja działka...

...ale nasz krajobraz! :evil:

I uważaj na te jajeczka, zobacz, jedno już odpadło.

asia1997
21-04-2005, 11:15
marta wyluzuj, już wiele razy powiedziałaś że Ci się nie podoba. Mariusz już wie, naprawde.

*marta*
21-04-2005, 11:20
asiu, a Ty reprezentujesz Mariusza? Czy każdemu, kto teraz się odezwie po raz kolejny zwrócisz uwagę, czy to tylko na mnie tak padło? To konkretne ogrodzenie skomentowałam po raz pierwszy. Mariusz nie wiedział, czy mi się ono podoba, czy nie :)

asia1997
21-04-2005, 11:45
Ależ marto, ja nikogo nie reprezentuje, ani nie zamierzam wszystkim zwracać uwagi. Po prostu z Twoich poprzednich postów wynikało już, że ten płot Ci się nie podoba, więc po co jeszcze ironizujesz o jakiś jajeczkach. To nie jest zabawne.
Nie jestem agresywnie nastawiona i nie mam w naturze pouczania innych, ale ponad wszystko razi mnie wyśmiewanie cudzych rzeczy. I nie mówie tu o wydaniu opinii na dany temat a o wyśmiewaniu.

Taki np. Wowka napisał konkretnie jakie widzi za, a jakie przeciw i że mu się nie podoba i temat skończył. Po co wyśmiewać.

*marta*
21-04-2005, 12:00
Asiu, zmieniłam, już nie ma. przepraszam. Nie wyśmiewam cudzych rzeczy, wyrażam tylko opinie, swoje własne zdanie. Prowadziłam dialog z Mariuszem, zresztą uważam go za bardzo sympatycznego człowieka i w sumie odważnego (zatem ilość napisanych postów musiała być większa niż 1), to chyba nie jest zabronione. Co do tych jajeczek (może nazwa śmieszna, ale tak one wyglądają), może warto się zastanowić, czy na pewno one tam powinny być, bo skoro są nietrwałe, to wygląd ogrodzenia jeszcze bardziej straci. Kurcze ja poważnie piszę Asiu. Nie wiem, jaka jest wytrzymałość takiego betonu, ale jeśli niska, to wszelkie elementy wystające są poważnie zagrożone. Poza tym zdecydowanie bardziej podobają mi się mniej urozmaicone.

pattaya
21-04-2005, 12:10
*marta* ma rację
asiu1997 -nie rób z siebie służby porządkowej :wink:

asia1997
21-04-2005, 12:16
Rozumiem Marto i cieszę się że nie wyśmiewasz.

pataja jestem już starszą panią ( właśnie dzisiaj mam urodziny ) i mam prawo bawić się w służby porządkowe :wink: .

agniesia
21-04-2005, 12:21
Asiu 100 lat :D
no chyba, ze to wlasnie dzisiaj to 200 lat :D :D

a zeby bylo na temat: nie przeszkadzaja mi takie ploty, a niektore wzory nawet podobaja

pattaya
21-04-2005, 12:24
Chociaż cyfra w nicku wskazuje na dzieciaczka :D
Wszystkiego dobrego.

*marta*
21-04-2005, 12:27
Asiu, muszę się jeszcze raz (przynajmniej ;)) odezwać w tym wątku:
wszystkiego najlepszego! :)

asia1997
21-04-2005, 12:43
Dziękuję bardzo bardzo serdecznie. Moje imie brzmi troszkę inaczej, a asia1997 to moja najstarsza córka.

p.s. My się troszkę posprzeczaliśmy a Mariusz pewnie temat olał :lol:

*marta*
21-04-2005, 12:55
No to skoro zainteresowanych betonowym ogrodzeniem tu nie ma, to możemy porozprawiać o przyjemniejszych rzeczach :)

Najstarsza córka ma 8 lat, więc starszą Panią być nie możesz!

pattaya
21-04-2005, 13:05
Możesz być sporo młodsza ode mnie.

asia1997
21-04-2005, 13:13
no to pataya rzuć liczbą - zobaczymy

pattaya
21-04-2005, 13:27
35

asia1997
21-04-2005, 13:33
Wygrałeś, u mnie 3 latka mniej. To co jeszcze nie jestem strasza panią :wink: ?

*marta*
21-04-2005, 13:47
Asiu (nieAsiu) czyś Ty zwariowała? (myślę, że mogę tak do Ciebie powiedzieć, zważywszy na Twój wiek :)). No ale mamy tyle, na ile się czujemy ;) Może odpoczynku Ci potrzeba?!

pattaya
21-04-2005, 13:52
Ja wyglądam na 28 a czuję się na 18 :D

M@riusz_Radom
21-04-2005, 14:32
No niestety szanowny państwo ale decyzja zapadła ;) Sąsiadowi współczuć nie musiecie bo po tej stronie, po której będzie stał ten płotek, jest nieużytek rolny o powierzchni kilku hektarów ;) Jeśli miałbym tam mądrego sąsiada - a niewykluczone, że w przyszłości tak będzie, to sam chętnie pozbędę się tego płotu na rzecz klinkierowych słupków i kutych przęseł ;)

marta - dziękuje za miłe słowa :D

M@riusz_Radom
21-04-2005, 14:35
[quote="asia1997"[p.s. My się troszkę posprzeczaliśmy a Mariusz pewnie temat olał :lol:[/quote]

Absolutnie, miałem dwudniową konferencję a jak sami wiecie po takich spotkaniach, kiedy nawiązuje się kontakty handlowe, czasem jest cięzko pisać na klawiaturze :lol:

pattaya
21-04-2005, 14:35
Co Wy z tym klinkierem i kutymi przęsłami?
Czy naprawdę dla tak wielu to szczyt piękna i dobrego smaku?

M@riusz_Radom
21-04-2005, 14:38
Pattaya - nie mówimy o szczytach piękna - ja mówię o realizacji własnych marzeń - chciałem mieć całą działkę ogrodzoną w ten sposób. Słupki wyłozone ładnym, czerwonym, klinkierem a między słupkami ręcznie kute ogrodzenie.

To kosztuje dużo $ także nie stać mnie na realizację tego marzenia, przynajmniej na razie.

*marta*
21-04-2005, 14:42
Nie pattaya, dla mnie szczyt piękna do dechy :) Mam takie piękne dechy, że aż dech w piersi zapiera (albo dechy w piersiach).

pattaya
21-04-2005, 14:45
Dechy i dechy
Dechy w piersiach są do kitu :wink:

*marta*
21-04-2005, 14:49
Dechy i dechy
Dechy w piersiach są do kitu :wink:

:lol: :lol: :lol:

No ale dechy w moim płocie są piękne :) Jedne większe, drugie mniejsze, jedne szersze, inne węższe, ale wszystkie piękne.

April_75
21-04-2005, 14:50
Nasz przyszły sąsiad uszczęśliwił nas płotem z takich płyt. Zaznaczam, że ze samych płyt bez żadnych ozdobników. Koszmar. Teraz musiamy już nie tylko od strony drogi robić sobie ogrodzenie ( mamy działkę narożną ), ale jeszcze od strony sąsiada. W sumie jakieś 90 m płotu. Chyba, że puścimy bluszczyk na "sąsiada" i po sprawia. :wink:

pattaya
21-04-2005, 14:56
To Cię sąsiad oskarży,że mu bluszczyk niszczy ogrodzenie.

*marta*
21-04-2005, 15:02
marta - dziękuje za miłe słowa :D

a nie ma za co :) czyli kupiłeś z jajeczkami tak?

April_75
21-04-2005, 16:57
...no i będzie wojna :evil:

A tak poważnie to uważam, że faktycznie takie betonowe płyty to coś strasznego, ale jak ma to być sprawa przejściowa to czemu nie. Ja jeszcze nie wiem co mój sąsiad ma zamiar zrobić z tym "płotem" :roll: . Nam prawdopodobnie zostanie tylko zastawić te płyty drewnianymi panelami. A bluszczyk i tak posadzę. :wink:

M@riusz_Radom
21-04-2005, 17:39
To jeszcze nic, dziś, w drodze do domu zauważyłem przekomiczną rzecz. Koles na jednym boku ma ogrodzenie betonowe wysokie na 4 płyty a jego sąsiad wczoraj postawił 5 cm od tego ogrodzenia ...... własne ogrodzenie betonowe wysokie na 3 płyty :lol:

Co prawda wzorek na tych "nowych" jest bardziej fantazyjny ale co mu dała zamiana jednego betonu na drugi ?

*marta*
22-04-2005, 06:40
No bo on chiał mieć wzorkiem do siebie. A sąsiad mu pewnie odwrócił płyty. To z miłości do wzorków.

M@riusz_Radom
22-04-2005, 17:51
Marta - chyba jesteś jasnowidzem bo faktycznie jeden i drugi ma wzorek "do siebie" :lol:

M@riusz_Radom
28-04-2005, 06:59
Zmieniła się koncepcja ;)

Ponieważ człowiek, który miał mi je wykonywać próbował w ostatniej chwili podbić cenę także w trybie pilnym kazałem mu opuścić teren i oddalać się w podskokach i umówiłem się z następnym wykonawcą.

Ten ma zrobić coś takiego

http://tkdami.net/~mwalaszczyk/cos/ogrodzenie2.jpg

Wszelakich estetów nie przepraszam bo nie mam za co ;)

Miejmy nadzieje, ze ten wykonawca okaze sie uczciwy.

marek1974
28-04-2005, 11:31
cos strasznego

Tommco
28-04-2005, 15:50
Mimo, że z jajeczkami, poprzedni model już mi się mniej nie podobał...ale jeśli to gdzieś z tyłu, z dala od cywilizacji...

Majka
28-04-2005, 15:59
Co mnie pokusiło, aby znowu tu zaglądnąc :roll: :oops:
Toz to ataku epilepsji mozna dostać. Mariusz, musi byc celowe działanie, w celu zmniejszenia ilosci forumowiczów :wink:
Ci co padną, tez do betonu pójdą

Tomasz M.
28-04-2005, 16:32
Przesadzacie. Powinniscie docenić, że ogrodzenie ładnie harmonizuje ze ścianami z nieotynkowengo suporexu widocznymi w tle (domyślam się, że to nie jest jednak budowa Mariusza). Efekt może się jednak zatracić w przypadku otynkowania elewacji na inny kolor niż szary lub użycia innego materiału konstrukcyjnego :cry: Mam nadzieję, że Mariusz to uwzględni.

Sławek_Kraków
28-04-2005, 16:44
Pszepraszam dramat... nohydnie wygląda

Arko
29-04-2005, 06:59
Nie piszcie czy wam się podoba czy nie ten postument, może trochę o zaletach i wadach - o gustach sie nie dyskutuje

zgudi
29-04-2005, 07:11
witam ciesze się ze mój watek wzbudził takie zainteresowanie....
powiem szczerze wziąłem sobie do serca wasze wypowiedzi ---i wybrałem 2 inne opcje

1 ogrodzenie działki szerokimi deskami <nieprzycinane na szerokosci> i oczywiscie zaimpregnowanymi kolorowym impregnatem..
2 mur z silikatów...jak wspomniałem wcześniej zalezy mi na wyciszeniu działki i domu----dom przy drodze..

na niekorzyśc ogrodzenia działki płytami betonowymi przemawia do mnie tylko to ,ze druga strona wyglada naprawde okropnie...
powiem szczerze gdyby obie strony płyt miały wzór cegiełki (oczywiscie bez udziwnień) były by pomalowane np.na brąz prezentowały by sie całkiem całkiem.. imitacja muru...
pozdrawiam zgudi koszalin

MINKA
29-04-2005, 08:03
Przyznam szczerze, że też mam wielkie opory przed ogrodzeniem z betonu, ale mam problem z którym nie wiem jak sobie poradzić - może Wy coś podpowiecie....
Mam działkę 1500 m2 - działka jest podniesiona o jakieś 60 cm (zewsząd teren dosyć podmokły). Teraz myślę nad ogrodzeniem i problem jest z różnicą pomiędzy działką i otoczeniem. Chcąc postawić sensowne ogrodzenie, muszęzadbać o to, żeby się nie przewróciło po jakimś czasie. Mam do wyboru: nasypać z każdej strony sąsiadom jakieś 50 cm ziemi i wkopać ogrodzenie albo wsadzić mocny beton wraz ze wspornikami, który będzie stabilny i nie ruszy go żadna siła.
Myśleliśmy o tym, żeby wkopać beton ale tylko jedną, dolną część, a górę ogrodzenia zrobić np. ze sztachet drewnianych. Co o tym myślicie?

Aggi
29-04-2005, 08:40
Ogrodzenie betonowe ma jedna niezaprzeczalna zalete - bluszcz bedzie sie na nim czul znakomicie! Jestem zdania, ze nalezy to obsadzic jakims malo wymagajacym bluszczem i po sprawie. :D

Majka
29-04-2005, 08:52
Przyznam szczerze, że też mam wielkie opory przed ogrodzeniem z betonu, ale mam problem z którym nie wiem jak sobie poradzić - może Wy coś podpowiecie....
Mam działkę 1500 m2 - działka jest podniesiona o jakieś 60 cm (zewsząd teren dosyć podmokły). Teraz myślę nad ogrodzeniem i problem jest z różnicą pomiędzy działką i otoczeniem. Chcąc postawić sensowne ogrodzenie, muszęzadbać o to, żeby się nie przewróciło po jakimś czasie. Mam do wyboru: nasypać z każdej strony sąsiadom jakieś 50 cm ziemi i wkopać ogrodzenie albo wsadzić mocny beton wraz ze wspornikami, który będzie stabilny i nie ruszy go żadna siła.
Myśleliśmy o tym, żeby wkopać beton ale tylko jedną, dolną część, a górę ogrodzenia zrobić np. ze sztachet drewnianych. Co o tym myślicie?

Minka, a może cofnęłabys ogrodzenie w głąb swojej działki, a nie nasypywałas na terenie cudzym? :roll:

M@riusz_Radom
29-04-2005, 10:01
A dziękuję dziękuję ;) skoro wam się nie podoba to może i złodzieje go nie ruszą :]

Tylu estetów w jednym miejscu a jak się spojrzy na zdjęcia w Dzienniku udowy to widać, że szerokie grono szanownych takie ogrodzenia stosuje ;)

"Sie mie podoba i se zrobie" a co mi tam ;)

M@riusz_Radom
29-04-2005, 10:03
Przesadzacie. Powinniscie docenić, że ogrodzenie ładnie harmonizuje ze ścianami z nieotynkowengo suporexu widocznymi w tle (

To nie moja budowa ;) Ale facet, który będzie mi robił to ogrodzenie, mówi, że ta chałupka ma nieco ponad 250mkw nie licząc garażu i piwnicy także ktoś się musiał wykosztować. A wygląda "toto" jakby dwie Manuele II zespawać ze sobą, gdzieś miałem fotki tegoż domku...

A ściana z ocieplonego i otynkowanego suporeksu nie różni się od takiej samej, ocieplonej i otynkowanej ściany, z ceramiki czy silikatu ;) A koszta budowy jakby mniejsze.

radek26
04-05-2005, 14:38
JA mam do ogrodzenia 300 mb i też skałaniam się ku betonom. Są paskudne - to prawda ale niestety jak się nie ma kasy to jest to tanie i dosyć trwałe rozwiązanie. A trzeba też przyznać, że robią te ogrodzenia coraz ładniejsze i mozna coś wybrać, potem posadzić żywopłot, jakieś pnącza i czekać aż nas będzie stać na piekne ogrodzenie.
Natomiast zgadzam się że stawianie ogrodzenia wzorkiem do wewnętrz to tragedia - widziałem coś takiego.
Fajnie byłby gdyby można było kupić ogrodzenie z wzorkiem z dwóch stron.

Pozdrawiam
Radek

_bogus_
04-05-2005, 14:55
A ściana z ocieplonego i otynkowanego suporeksu nie różni się od takiej samej, ocieplonej i otynkowanej ściany, z ceramiki czy silikatu ;) A koszta budowy jakby mniejsze.
Zgoda - ale po otynkowaniu. Jakoś tak dość często suporeks zostaje ;-) ;-)

A co do Twojego płotu - sąsiąd mnie uszczęśliwił (nawet za w połowie moje pieniądze) czymś takim. Wiele lat temu, wierząc mu na słowo że będzie OK (a sam w rzeczywistości podobnego potworka nie widziałem) zgodziłem się w połowie sfinansować inwestycję. Jak zobaczyłem co wyszło (ode mnie jest ta strona bez wzorka) to mało mnie apopleksja z nóg nie zwaliła. Pieniądze oczywiście zapłaciłem i teraz pracowicie próbuję to zarosnąć. Wbrew pozorom nie jest to łatwe bo gleba słaba a płot właśnie od południa zasłania roślinki (muszą rosnąć od północy czyli w cieniu).

Sam zrobiłem (robię) z pozostałych 3 stron ogodzenie z desek. Koszt całkowity (łącznie ze słupkami, wkrętami i malowaniem) - 23 zł/m bieżący. Mi się bardzo podoba i pasuje do domu (czyli mam nie tylko wieś letniskową ale jeszcze dechami zabitą ;-) ). Ale tak się z tym betonem gryzie że bardziej to chyba nie można.

Pozdrawiam

Tommco
04-05-2005, 16:25
A ja już nie wiem, czy nie wole czasem oglądać tego bez wzorków...

April_75
09-05-2005, 07:13
Dzięki Bogu zmieniliśmy zdanie i stawiamy tymczasowo zwykły płot z siatki w otulinie PCV :wink: Płyty to faktycznie ostateczność.

M@riusz_Radom
09-05-2005, 07:25
Wbrew pozorom nie jest to łatwe bo gleba słaba a płot właśnie od południa zasłania roślinki (muszą rosnąć od północy czyli w cieniu).


Mam juz kilkadziesiąt sadzonek malw i róż pnących :] Do tego dokupiłem 20 worków z ziemią ogrodową coby dodatkowo glebę wzbogacić. Nie powinno być tak źle ;)

M@riusz_Radom
09-05-2005, 07:26
Dzięki Bogu zmieniliśmy zdanie i stawiamy tymczasowo zwykły płot z siatki w otulinie PCV :wink: Płyty to faktycznie ostateczność.

Jeśli decydujesz się już na siatkę, to mimo wszystko wziąłbym tę bez otuliny. Przynajmniej tak mi doradzał kiedyś zaprzyjaźniony producent siatki..

M@riusz_Radom
09-05-2005, 07:27
Natomiast zgadzam się że stawianie ogrodzenia wzorkiem do wewnętrz to tragedia - widziałem coś takiego.


Za działką mam pole uprawne kilka H - mam stawiać wzorkiem do tego pola czy do siebie ? :)

April_75
09-05-2005, 21:32
M@riusz_Radom - a możesz mi powiedzieć dlaczego bez otuliny? Ja się na tym zupełnie nie znam, a wiadomo, że w otulinie wygląda ładniej :oops:

M@riusz_Radom
10-05-2005, 09:41
Wygląda ładniej - fakt.

Ale z tego co mi przekazał producent takiej siatki, zazwyczaj drut w takiej siatce jest dość cienki i marnej jakości. Klient tego nie sprawdzi bo niby jak. Drut przecież jest szczenie słonięty.

A zdarzały mu się reklamacje, że pies potrafił przegryźć taką siateczkę:)

Dlatego zdecydowany byłbym kupić siatkę w ocynku i ją pomalować - więcej roboty ale przynajmniej widzę co kupuję.

Nie wspominam już o czymś tak istotnym, jak wytrzymałość i odporność otuliny na warunki atmosferyczne. Żeby nie było tak, że ta otulnka Ci odleci po 2 -3 latach.

April_75
10-05-2005, 13:29
Logiczne - fakt ! Dzięki :D

kze
31-07-2006, 12:41
Po namysle dochodzę do wniosku, że jak ktos chce się odgrodzić od sąsiada to wtedy stawia taki betonowy... Ale jakby onsadzić iglakami to może od biedy byc... :-? :roll: Ale i tak mi się mniej podoba...

tres34
31-07-2006, 13:27
Ja mysle, ze kazdy stawia taki plot, na jaki ma ochote. Poza tym dawno temu z jednej strony postawilem plot betonowy. Dzis chwale sobie te decyzje, raz ze nic sie z nim nie dzieje (inaczej niz z siatka i z drewnem), a dwa, ze kupil za nim teren sasiad idiota. A teraz mam spokoj, czego i innym zycze.

kozik
07-08-2006, 23:19
dramat!!!!!!!!!!

Tomek_J
08-08-2006, 07:04
Otóż trzeba być s...wielem nienawidzącym otoczenia aby takie ogrodzenie postawić. Brak forsy nie jest usprawiedliwieniem, bo inne ogrodzenia nie są wiele droższe, np siatka.

Rozumiem, LS, że uważasz pół Polski za s...wieli ?

arek zielonka
20-10-2006, 10:24
Sądzę że ogrodzenie z płyt betonowych jest szczytem bezguścia.
I choć o gustach nie dyskutuje się, to jednak o właścicielach gustów i guścików owszem. Otóż trzeba być s...wielem nienawidzącym otoczenia aby takie ogrodzenie postawić.
Brak forsy nie jest usprawiedliwieniem, bo inne ogrodzenia nie są wiele droższe, np siatka.


Lucky Strike krytykujesz innych ok Twoje prawo ale wyrażając opinie o innych warto używac słów znając ich znaczenie chyba ze wiesz, ze osoby budujące ogrodzenie z płyt to zawsze s.... jak je nazwałęs nazwałes, kwesta tylko czy wiesz do końca co to słowo znaczy . Czasem warto pomyślec nim sie coś napisze

katerhasser
20-10-2006, 14:37
Lucky chyba nie miał na mysli obrazić amatorów płotów betonowych choć tak to wyszło. Domyślam się, że intencją było uczulenie na globalny problem estetyczny. :-?
moje zdanie o takim ogrodzeniu w różnych kategoriach (punktacja od 0-5):
- estetyka: 0,1 :( pewnie można znaleźć jeszcze gorsze rozwiązania...
- trwałość: 2,5 (związek z estetyką po 10 latach)
- koszt: 3
- łatwość wykonania samemu:: 2,5
- odizolowanie od sąsiedztwa: 3,75
średnia ocena: 2,37 pkt

Wg mnie to w okolicach mieszkalnych faktycznie nie na miejscu jest ustrajanie krajobrazu takim ogrodzeniem. To jest poprostu brzydkie rozwiązanie.

pool
20-10-2006, 15:26
witam ja u siebje z jednej strony mam plyty i nie narzekam. wzorem do srodka a co se bede zalowal


wolnos tomku w swojm domku

pozdrawiam :lol:

Nefer
20-10-2006, 15:33
MOgą byc tez ładne - nie tylko cmentarne - choć NIGDY W ŻYCIU nie zrobiłabym tego sobie i otoczeniu :)

Ale popatrzeć warto :
Znalazłam takie
http://www.telima.pl/

Janewa
20-10-2006, 16:22
Niedawno działkę 1500 m2 ogrodziłam po bokach i z tyłu płotem betonowym wys. 1,50 m i wygląda bardzo ładnie. I nie uważam, aby wyglądał na "cmentarny", czy coś w tym stylu. A widuję niekiedy bardzo drogie "koszmarki". Niedaleko nas ogrodzono dom płotem z klinkieru i kutego żelaza - wygląda przeokropnie! Pozdrawiam.

kabietka
20-10-2006, 18:10
Takie ogrodzenie to wiocha!!!!!!
Nie obrażając wsi !!!!!!!!!!!!!!

anpi
20-10-2006, 18:12
Takie ogrodzenie to wiocha!!!!!!
Nie obrażając wsi !!!!!!!!!!!!!!

Toś się popisała.

Damro
20-10-2006, 18:17
Takie ogrodzenie to wiocha!!!!!!
Nie obrażając wsi !!!!!!!!!!!!!!

Toś się popisała.

Pewnie jest ze wsi i już taki ma. :D

lider67
20-10-2006, 19:54
za życia sobie grobowiec stawiasz lepiej drewniane tańsze i ładniejsze

Peteros
20-10-2006, 20:08
Dolicz koszty malowania co kilka lat i wymiany co kilkanaście...

JoShi
20-10-2006, 20:47
Jechałam ostatnio samochodem gdzieś przez okolice Włoszczowej i Nowego Miasta nad Pilicą. Strasznie tam ludzie lubią betonowe płoty. Prawdę mówiąc to wolałam drewniane sztachety na wsi niż te okropne betony "zdobiące" posesje od strony drogi.

Agduś
20-10-2006, 20:56
Kiedyś uważałam za krzywdę to, że budujemy się jako pierwsi i musimy własnym kosztem ogrodzić działkę ze wszystkich stron. Teraz się z tego cieszę - przynajmniej nie będziemy mieli z każdej strony innej płyty w dodatku stojącej tyłkiem do nas. Mam nadzieję, że nikt z przyszłych sąsiadów nie będzie miał aż tak silnie rozwiniętej potrzeby prywatności, żeby równolegle do naszego płotu postawić na swojej działce jeszcze koszmarek z betonu. Na wszelki wypadek siatkę juz wiosną zaczniemy obsadzać pnączami.
Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia ogrodzenia działki płytami betonowymi.
I jeszcze jedno - to nie ma nic wspólnego z wsiami. Znam niejedno miasto, gdzie betony stanowią przeważającą część ogrodzeń. Znam też wieś, której mieszkańcy z dezaprobatą patrzą na właściciela jedynego betonowego szkaradzieństwa.
Na szczęście w Niepołomkach betonów niewiele :D .

JoShi
20-10-2006, 21:05
Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia ogrodzenia działki płytami betonowymi.
Moim zdaniem jest kilka rzeczy które usprawiedliwiają. Obecność za miedzą rowu melioracyjnego do którego niektórzy mniej inteligentni sąsiedzi spuszczaja szambo. Dlatego rozumiem moich sąsiadów, którzy w ten sposób usiłują się odgrodzić.

Edgar the liar
20-10-2006, 22:53
Po ostatnich wyborach wszedzie widze wrogów , i jestem za ogrodzeniami betonowymi.
Beton to beton.

Agduś
20-10-2006, 23:16
Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia ogrodzenia działki płytami betonowymi.
Moim zdaniem jest kilka rzeczy które usprawiedliwiają. Obecność za miedzą rowu melioracyjnego do którego niektórzy mniej inteligentni sąsiedzi spuszczaja szambo. Dlatego rozumiem moich sąsiadów, którzy w ten sposób usiłują się odgrodzić.
OK. Poddaję się w obliczu nieszczęścia. Chociaż, będąc na ich miejscu, pewnie bym kombinowała jak koń pod górkę, żeby jednak odgrodzić się od rowu jakoś inaczej.

JoShi
21-10-2006, 09:43
Ja kombinuje, ale sąsiadów rozumiem... Oni mieszkaja bliżej śmierdzieli ;)

15-12-2006, 05:08
Po ostatnich wyborach wszedzie widze wrogów , i jestem za ogrodzeniami betonowymi.
Beton to beton.

idź na całośc - buduj sarkofag