PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy jak to zrobić?



zgudi
31-03-2005, 16:39
zaczynam budowe mam pozwolenie, jednak chciałbym zamurować 1 otwór okienny , na projekcie on jest oraz zmniejszyć szerokosc pozostałych okien na parterze o 20 cm...jak w praktyce wygladaja takie zmiany?
czy nalezy to zgłaszać do nadzoru w starostwie czy wystarczy wpis przez kierownika w dzienniku? musze to zrobić ale chciałbym wiedzieć jak najprosciej...

aleksik
31-03-2005, 16:41
Wpis kierownika lub architekta.

KFKF
31-03-2005, 19:59
Aleksik czy wpis samego kierownika wystarczy ?? Bo ja zamurowałem u siebie dwa okna nie pytając nikogo o nic :)

Agasta
31-03-2005, 20:06
Wystarczy wpis kierownika budowy . Architekt może nanieść ew. te zmiany na projekcie, ale powinno wystarczyć wpisanie ich do dziennika budowy.

31-03-2005, 21:13
ja mam taka sytuacje z wiatrołapem który chce dobudowac taki 15x15m i podobno architekt musi domalowac. w adaptacji projektu napisane jest wyraznie ze wszelkie zmiany musi dokonywac osoba uprawniona nanoszac kolorem na projekt.

Wydaje mi sie ze to jest zmiana elewacji. A podobno od pierwszego stycznia przy zamykaniu budowy sa straszne ceregiele, czepiaja sie wszystkiego

aleksik
31-03-2005, 21:27
Mui mieć kierownik odpowiednie uprawnienia do nanoszenia zmian na projekt (nie wiem co się zmieniło w prawie dotyczącym takich zmian przez kierownika), ale faktycznie w momencie odbioru łaża ponoć i mieżą wszystko co się da ... panowie z urzędu. A napewno sie zmieniło - stawki kar za budowę nie zgodną z projektem...

Zbigniew Rudnicki
31-03-2005, 21:38
Zamurowanie okna to zmiana elewacji, co jest istotnym odstępstwem od projektu.
Formalnie należy zgłosić to w PINB.
Pewnie trzeba będzie dokonać korekty rysunków.
Natomiast zmiane wielkości okien można ukryć, bo na rysunkach elewacji nie są one wymiarowane. Można tylko wpisać do dziennika.

leman13
31-03-2005, 21:55
wpis do dziennika budowy i nic więcej :lol: