PDA

Zobacz pełną wersję : Jak pownien się palić piec na ekogroszek



Korio11
19-12-2016, 20:56
Posiadam piec na ekogroszek, walcze z ustawieniami, dałem tak jak zaleca producent i zobacze jak to bedzie, na pierwszy rzut oka wygląda dobrze ale niepokoi mnie to ze w całym piecu hula płomień dosięga nawet tych półek z których zbiera sie sadzę. Czy to normalne ?. Dodam, że od czasu do czasu rzuce jakiegoś drewniaka na ruszt bo muszę się go po mały pozbywać.

wayne2mike
19-12-2016, 21:38
Napisz jaki to piec a ktos kto taki moze ma odpowie. Jakie metry do ogrzania i czy jakos ocieplony. Wiecej info wiecej.
A drewno to lepiej wydaj komus albo spalaj je w wieksze mrozy bo zasmolisz wymiennik.

Korio11
20-12-2016, 13:24
Enka 25kw ogrzewam teraz 130m2 ale zaniedlugo bedzie to 230 bo dojdzie poddasze dom ocieplony w 50% podkładając drewno nie mam żadnej smoły sadzy też tyle samo w sumie.

wayne2mike
20-12-2016, 13:52
Ze schematu konstrukcyjnego kotla wynika ze producent nie przewidzial deflektora i moim zdaniem przy silnym moze i nawet przy slabym nadmuchu tak z plomieniem bedzie sie dzialo, bo nie wazne czy to kociol ENKA SET czy ENKA SET NI-ski oba maja dluga droge przeplywu spalin do czopucha, no chyba ze sie myle to moze ktos bardziej obeznany podpowie.
Walczysz z nastawieniami tylko ze wzgledu na wysokosc plomienia czy z iloscia spalanego paliwa??

Korio11
20-12-2016, 17:40
Walczę z jednym i z drugim. Z nastawami już wiem mniej więcej co i jak. Lecz gdy jest drewno to płomień praktycznie wlatuje czasami do komina boję się że s

Korio11
20-12-2016, 17:41
Że się zapali chociaż niedawno był czyszczony. Dziś bez drewna to iskry leciały po całym piecu również do komina