PDA

Zobacz pełną wersję : Wykonanie sklepienia z betonu na poddaszu - czy ktoś to robił ?



Spu
21-12-2016, 16:36
Witam serdecznie,
Zaczynam w tym roku budowę domu niepodpiwniczonego z poddaszem użytkowym, garaż w bryle budynku dwustanowiskowy wg gotowego projektu Praktyczny 4A z drobnymi zmianami u miejscowego architekta. W projekcie nie mam zaproponowanego rozwiązania wykonania sklepienia z betonu poddasza, ale namawia mnie na to szef ekipy budowlanej, główny argument to bezpieczeństwo na wypadek pożaru lub wichury, ponieważ nawet jak coś naruszy dach to całe poddasze nie ulega uszkodzeniom. Z jednej strony buduje się na lata i propozycja warta przemyślenia, a z drugiej strony dodatkowe obciążenie konstrukcji budynku może wpłynąć na całkowity koszt inwestycji (pomijając sam koszt wykonania sklepienia ).

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym zagadnieniem czy wykonywał ktoś u siebie sklepienie poddasza użytkowego ?

Będę wdzięczny za pomocne wpisy.

mayek
21-12-2016, 16:46
Pisząc o "sklepieniu z betonu poddasza" masz na myśli lane skosy? Czyli innymi słowy żelbetowe połacie dachowe?
Nikt Ci nie udzieli odpowiedzi czy warto. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Jedno jest pewne- będzie drożej.
Z tego co wiem to takie poddasza ludzie robią głownie na Podhalu gdzie potrafi nieźle wiać.

Spu
21-12-2016, 17:17
Pisząc o "sklepieniu z betonu poddasza" masz na myśli lane skosy? Czyli innymi słowy żelbetowe połacie dachowe?
.

Tak dokładnie o to chodzi.


Nikt Ci nie udzieli odpowiedzi czy warto. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie

Wiadomo, że decyzja należy do mnie, ale zarejestrowałem się tutaj m.in. po to aby uzyskać rady od ludzi z doświadczeniem. Takie jest moim zdaniem założenie tego forum.

mayek
21-12-2016, 17:41
Wiadomo, że decyzja należy do mnie, ale zarejestrowałem się tutaj m.in. po to aby uzyskać rady od ludzi z doświadczeniem. Takie jest moim zdaniem założenie tego forum.

Oczywiście że tak jest. Są jednak pytania na które nie znajdziesz odpowiedzi.

APZ
21-12-2016, 17:49
Moim zdaniem warto. Nie będę się rozpisywać dalszego. Na tym forum są co najmniej dwa obszerne wątki na ten temat. Słowo klucz to betonowa trumna oraz lane skosy

przemo1
21-12-2016, 21:55
NP:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?54271-Robi%C4%85-mi-TRUMN%C4%98-!!!&highlight=trumna

Spu
22-12-2016, 09:29
NP:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?54271-Robi%C4%85-mi-TRUMN%C4%98-!!!&highlight=trumna

Dzięki, nie wpadłbym na szukanie pod hasłem "trumna" :)