PDA

Zobacz pełną wersję : Odkryta cegła wewnątrz mieszkania



graniasta
21-12-2016, 22:32
Witajcie po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni :)

Zakupiliśmy ostatnio mieszkanie do remontu i ponieważ po odsunięciu meblościanki okazało się, że w jednym miejscu odpada tynk (niegdyś zawilgocone miejsce) postanowiliśmy skuć go na całej ścianie i pomalować cegły na biało.

Jesteśmy na tym pierwszym etapie, czyli skuwania tynku ;)

I teraz pytanie. Wzięłam się dość skrupulatnie do pracy tj. oczyszczania tynku, który wlazł głęboko między cegły za pomocą mniejszego młotka i przecinaka; dodatkowo oczyszczam drucianą szczotką. Do zaprawy jest często głęboko niestety. Ponieważ wiedzę czerpiemy z internetu, to pytanie brzmi - czy trzeba dokładnie usunąć ten cały tynk i brnąć do zaprawy? Czy można go po prostu czymś przykryć jeśli już jest głęboko - fugą?

Załączam zdjęcie poglądowe :) po lewej po dokładniejszej robocie...

https://zapodaj.net/80a9ad04a58cb.jpg.html

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Slawko123
21-12-2016, 22:45
ja bym skuł wszystko co sie da, ale bez przesady, tylko to co jest luźne i odpada, później zagruntował i otynkował na nowo.

graniasta
21-12-2016, 22:49
ja bym skuł wszystko co sie da, ale bez przesady, tylko to co jest luźne i odpada, później zagruntował i otynkował na nowo.

Ale skoro chcemy ją taka zostawić i pomalować, to chyba bez tynkowania? tylko fugowanie (?) / przepraszam jeśli to głupie pytanie, laik 10/10.

Slawko123
21-12-2016, 23:14
Nie, to nie jest głupie pytanie :)
oczywiscie jak chcesz ją tak zostawic, to bez tynkowania, ale wtedy musisz dokładnie oczyscić tak jak po lewej stronie i zafugować.

Co prawda z gustami sie nie dyskutuje, ale przemyśl to, ona jest obrzydliwie połozona, jeszcze ten słup na srodku. juz lepiej otynkować i przykleic jakies ładne cegiełki w formie płytek elewacyjnych np. 376480

graniasta
22-12-2016, 08:57
No fakt, nie jest ładna. Strasznie nam się ten pomysł spodobał, bałam się, że ktoś powie, że jest brzydka :D. Jest to tak czy inaczej rozwiązanie tymczasowe, bo coś ze ścianą zrobić musieliśmy, a w mieszkaniu i tak będzie grubszy remont jak już uzbieramy trochę pieniędzy ;) Te sztucznie naklejane cegły własnie mi się w ogóle nie podobają, a mam nadzieję, ze jak pomalujemy kryjącą białą farbą to nie będzie tak bardzo widać jaka jest brzydka. A jak będzie, to damy wielki napis na ścianie "Brzydka ściana" by nie było wątpliwości ;) A przy dużym remoncie już ją otynkujemy.

Więc teraz jeszcze pytanie - czy jak zostanie choć trochę tynku - to może wtedy fuga odpaść lub czymś to grozi grubszym? (już wiem, czemu tyle za robociznę wychodzi, zajęło mi to czyszczenie tego małego skrawka kupę czasu!)

Po oczyszczeniu i ofugowaniu trzeba jeszcze zagruntować tak? I wtedy pomalować? Czy wiesz może jaka farba by była najlepsza by zakryła dokładnie cegłę?

Slawko123
22-12-2016, 09:02
Do etapu farb jeszcze nie doszedłem :)
To juz musi się wypowiedzieć kto inny.

q-bis
22-12-2016, 09:26
Jeżeli chcesz osiągnąć swój cel to:
1. Wyczyść [odkuj i wybierz] wszystko co odpada - nie zagłębiaj się za bardzo pomiędzy cegły - nie ma znaczenia czy tam jest tynk czy zaprawa wiążąca. Ważne aby było zespolone.
2. Pożycz coś do mechanicznego usunięcia wierzchniej warstwy cegły i lekko ją zeszlifuj. Np. wiertarka z nakładką do szlifowania albo coś bardziej pro jeśli możesz.
3. Usuń pył.
4. Zagruntuj fugi np Unigrunt.
5. Wypożycz wzornik fug, dobierz ulubiony.
6. Zafuguj. Sprawdź co wolisz - lekko lub mocno cofnięta fuga lub równa z cegłami.
7. Oczyść z pozostałości fugi.
8. Zagruntuj ponownie całość.
9. Albo się cieszysz albo zasłaniasz :)

graniasta
22-12-2016, 18:35
Jeżeli chcesz osiągnąć swój cel to:
1. Wyczyść [odkuj i wybierz] wszystko co odpada - nie zagłębiaj się za bardzo pomiędzy cegły - nie ma znaczenia czy tam jest tynk czy zaprawa wiążąca. Ważne aby było zespolone.
2. Pożycz coś do mechanicznego usunięcia wierzchniej warstwy cegły i lekko ją zeszlifuj. Np. wiertarka z nakładką do szlifowania albo coś bardziej pro jeśli możesz.
3. Usuń pył.
4. Zagruntuj fugi np Unigrunt.
5. Wypożycz wzornik fug, dobierz ulubiony.
6. Zafuguj. Sprawdź co wolisz - lekko lub mocno cofnięta fuga lub równa z cegłami.
7. Oczyść z pozostałości fugi.
8. Zagruntuj ponownie całość.
9. Albo się cieszysz albo zasłaniasz :)

Dzięki serdeczne! Po świętach bierzemy się znów do roboty w takim razie!

EDIT: Moim zdaniem nie wyszła źle! :D Robi wrażenie na żywo :)

378735