PDA

Zobacz pełną wersję : Nasady kominowe



Ted Bear
23-12-2016, 21:17
Witam.

W domu posiadam wentylację grawitacyjna w starej kostce z lat 80. Chciałbym poprawić wentalcje w łazience i na ten kanał wentylacyjna chciałbym założyć nasade. Pytanie moje czy to faktycznie pomoże z wentylacja w laziece, zwiększy tzw cug ?

Kominki Piotr Batura
27-12-2016, 07:47
Zwiększy cug podczas wiatru. A wtedy zwykle cug jest (w jedną lub w drugą stronę :cool: ). W dni bezwietrzne, nasada blokuje wylot...Lepszy byłby chyba jakiś wentylatorek kanałowy...

Kominki Piotr Batura
27-12-2016, 14:04
http://www.darco.com.pl/gfx/darco/sklep_kategorie/31/b807440843.jpg

....wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego, dodatkowo wyposażonym w silnik bezszczotkowy małej mocy do jego skutecznej stabilizacji. Montuje się ją na wylotach kominów wentylacyjnych o działaniu grawitacyjnym.O proszę jak wydumali!
:)

Ted Bear
27-12-2016, 21:27
myślałem o wentylatorku ale nie mam zbytnio możliwości zamontowania bo kanał wentylacyjny jest nad kabina prysznicową a do prądu daleko.

A spotkaliście się możne z czymś takim jak wentylator na akumulator/ baterie lub coś podobnego

A w przypadku zwykłej nasady cug podczas wiatru zawsze będzie w prawidłowa stronę ?

przemo1
27-12-2016, 22:21
A w przypadku zwykłej nasady cug podczas wiatru zawsze będzie w prawidłowa stronę ?

Niestety nie zawsze. Ale jeśli teraz podczas wiatru jest ok, to jest duża szansa, że po nałożeniu nasady też będzie ok.

מרכבה
28-12-2016, 07:10
Polecam dla równowagi - świecić 5 żarówek 100 wat - zawsze i wszędzie.. dla kurażu, na wiwat.. to jest w skrócie opis strat
przez wentylację "gatawitacyjną" przy 0st.. 10 żarówek przy -20 .. licząc stratę na wentylacji = 120 W/K
Czemu wentylacja nie "działa" a no bo nie ma napływu powietrza.
U rodziców są wrota garażowe - w piwnicy ..i to one przez swoje nieszczelności, choć już połatane - generują ciąg .. który przy otwartych
kratkach - jest na tyle silny iż wentylator w kratce pracuje jak by na "prądzie" .. i tak też będzie u Ciebie..
Uszczelniłeś co się dało, drzwi plastyki :D itp .. a teraz cugu brak...

nigdy nie było problemu z odwróconym ciągiem, choć pomieszczenie łazienki jest na piętrze .. a długość przewodu kominowego .. to jeszcze tylko 3,5-4m..