PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DELLA pracownia ARCHETYP



witto84
25-12-2016, 17:50
Witam. To mój pierwszy post na Forum. Chciałbym poprosić Was o informację co sądzicie o projekcie domu Della:
https://www.extradom.pl/projekt-domu-della-BSE1074

Mam działkę 22m szeroka x 46m długa. Chcę wybudować dom parterowy dla 4 osobowej rodziny. Zależy mi na dość niskich kosztach ogrzewania a nie wiem czy tej projekt nie jest ciut za duży (?) a może jest w sam raz (199m2 całkowitej powierzchni) ?
Myślałem też początkowo o Bianka : https://www.extradom.pl/projekt-domu-bianka-WRP1456 ale te 114 m2 to chyba za mało jak na 4 osoby? Co sądzicie? Jakie wg Was są zalety i wady Delli? Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas :)

MiśYogi
26-12-2016, 08:46
Dość podobne te domki. W tym mniejszym tracisz gabinet, ale w tym większym ta ścianka działowa wyłącza sporą część wspólna na korytarz. Ja bym machnął przejście między kominkiem a ścianą a północ, poprawi to komunikację, a wejścia i tak będą zasłonięte.
Pokoje po 11,5 metra już są jakoś ustawne, takie są w obu projektach. W Delli masz pralnię w środku domu. Takie rozwiązanie jest, moim zdaniem, wygodniejsze. W tym drugim masz tylko pralkę w łazience.
Te prawie 200 metrów to, według mnie, za dużo o 25 m2, przy tym układzie, jaki chcecie.

Marcin34_Śl
26-12-2016, 09:41
200 m to duży i drogi dom, dachu 411 m i do tego bardzo dużo gąsiorów.

Plusy - sypialnia z garderobą, pralnia blisko strefy nocnej, spory wiatrołap z szafą, dwa identyczne pokoje dzieci, które nie stykają się z sypialnią rodziców.

Minusy - bardzo dużo metrów ma komunikacja, porawie 25 m, pokoje dzieci małe jak na 200 m dom, wg Mnie 15 m to minimum, bo dzieci (nie wiem w jakim są wieku) spędzają w pokojach coraz wiecej czasu wraz z wiekiem, Dla samochodów przewidujesz wiecej miejsca niż dla dzieci :) wejście do pom. gospodarczego tylko przez garaż

Elfir
27-12-2016, 20:54
Od południa (jeśli działka ma klasyczne ustawienie) masz swoją sypialnię, w której aż tak bardzo światło dnia nie jest potrzebne (bo korzystasz z sypialni rano i w nocy). A pokoje dzieci od wschodu - czyli będzie w nich ciemno zimą. A pokoje dzieci przecież wykorzystywane są przez cały dzień.