PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzic wykonanie studni?



henryk_baszkowka
31-03-2005, 21:52
Czesc
mam praktyczne pytanie: jak sprawdzic co naprawde zrobil studniaz?
sytuacja jest nastepujaca:
jest wiercona studnia, na dzialce woda jest na poziomie -0.2 a czasami nawet na +0,2m ;-)
i pytanie:
1) skad mam wiedziec ze w studni ktora ma dajmy na to 25 m mam wode "glebinowa" a nie powierzchniowa?
2) ze trzeba bylo wiercic na 25 a nie na 15m? przecierz studniaz spokojnei moze dodac sobie pare zupenie nie potrzebnych metrow!

pozdrawiam
Heniek

aleksik
31-03-2005, 21:55
Przecież wierci na podstawie czegoś. Np. jakiś badań ... :roll:

Scarab
31-03-2005, 22:00
1) skad mam wiedziec ze w studni ktora ma dajmy na to 25 m mam wode "glebinowa" a nie powierzchniowa?


nic innego ci nie pozostaje, jak ... degustacja ;)

henryk_baszkowka
01-04-2005, 14:18
dzieki - wiedzialem ze mozna na was liczyc :wink:

czyli jesli woda ma kolor rdzy ale smakuje dobrze to znaczy ze mam studnie glebinowa a wode zelazista,
ale jesli w bukiecie da sie zauwazyc nostalgiczna nutka konskiego moczu z przejawem gownianej dekandencji to znaczy ze zasysam wode zmieszana z szambem sasiada?

Tak ? :D

M@riusz_Radom
01-04-2005, 14:33
Nie, to oznacza że dobiłeś się do kanalizacji ;)

zibi2
01-04-2005, 14:39
A jeśli woda jest żelazista i zalatuje błotem ? ;)

M@riusz_Radom
01-04-2005, 14:49
Nie wiem jak Ty, ale ja w takich wypadkach jestem już na tyle trzeźwy, że wstaje spod płotu i ide do domu :lol:

SS
01-04-2005, 15:35
jest wiercona studnia, na dzialce woda jest na poziomie -0.2 a czasami nawet na +0,2m ;-)

1) skad mam wiedziec ze w studni ktora ma dajmy na to 25 m mam wode "glebinowa" a nie powierzchniowa?
2) ze trzeba bylo wiercic na 25 a nie na 15m? przecierz studniaz spokojnei moze dodac sobie pare zupenie nie potrzebnych metrow!
czytałeś ostatni numer Muratora ?
więc tak:
jeśli woda potrafi być wyżej niż grunt to znaczy ze nie jest to woda powierzchniowa
jeśli by trafił na wodę zaczynającą się na 15 metrze i tam zostawił filtr to byłby partacz
jeśli by poszedł poniżej warstwy wodonośnej to zamiast zwiększenie wydajności w przypadku wierconej a nie kopanej zmniejszył by wydajność a nawet nic by nie uzyskał
Więcej wiary w ludzi
żonę też tak sprawdzasz?
SJS