PDA

Zobacz pełną wersję : Zapach szamba w dolnej łazience wydobywający się z toalety.



Salah
27-12-2016, 07:12
Mam taki problem z toaletą w łazience na dole. Sprawdzałem inne syfony i z nich się nie wydobywa brzydki zapach. Dziwna sprawa bo woda w WC jest stale na wysokim poziomie, pion wentylacyjny idzie na dach z tego WC [ co prawda fi50, ale jest ] Czasami jak są silne wiatry widzę jak woda w toalecie delikatnie się rusza. Myślałem że zapach szamba w łazience wydobywa się z syfonu umywalki lub prysznica,ale nie. Wyczytałem że lepiej też jak rura odprowadzająca ścieki do szamba jest zanurzona delikatnie w wodzie w szambie,ale raz ,że to może rodzić inne problemy [ zapychanie] ,a dwa jak pisałem wcześniej woda w syfonie toalety jest. O CO CHODZI ? ktoś miał podobny problem ?

SO-JER
27-12-2016, 10:16
Moze zapach dochodzi z innych zrodel? pralka, bidet, pisuar ? może jest zostawione ale nie zakorkowane miejsce w odpływie pod jeden z tych przyrządów?

Salah
27-12-2016, 11:32
NIE MA TAKIEJ OPCJI, ewidentnie śmierdzi z toalety. Dodam : Toaleta reguralnie czyszczona

wiesiek6308
27-12-2016, 21:23
Jeżeli jest szambo to na szambie powinno być odpowietrzenie a w domu napowietrzenie.

Greengaz
27-12-2016, 21:47
Jeśli syfon jest napełniony, to nie ma bata, aby coś się przedostawało z szamba.
Jedyna możliwość to tworzący się bąbel przy spuszczaniu wody, Co by wskazywało na brak prawidłowego odpowietrzenia szamba. Odpowietrzenie powinno być zrobione za ostatnim dostawcą ścieków. Fi 50 jest wystarczające do odpowietrzenia. Sprawdź jeszcze, czy samo szambo ma odpowietrzenie i nie tworzy się w nim nadciśnienie przy spuszczaniu wody.
Z umywalki nie śmierdzi z uwagi na mniejsze przepływy.