PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma a opaska z kostki.



piperek
30-12-2016, 15:19
Witam.
Czy opaska z kostki brukowej dookoła budynku może znajdować się powyżej izolacji poziomej?
Izolacja pozioma kończy się na ścianach fundamentowych na równi z chudziakiem i ociepleniem fundamentów(xps 12cm), a na tym jest pierwszy bloczek z porothermu.
Po wylaniu wylewek i wykończeniu podłóg, będę jakieś 22cm nad izolacją i na tej wysokości chciałbym mieć dookoła kostkę żeby nigdzie nie było żadnego schodka.
Czy wystarczy że teraz na ten porotherm dam styropian (20cm grafit) i mogę spokojnie dojechać kostką do samego budynku?
Wstawiam zdjęcie poglądowe.
377145

portaga
30-12-2016, 19:42
No masz nisko osadzony ten dom, ale to nie problem. Przy ocieplaniu, należy położyć od ziemi opaskę 30-40 cm. ze styroduru, czyli zrobić taki uskok na 3-4cm. pomiędzy ociepleniem właściwym, a cokołem. I będziesz potem mógł se robić kostkę, czy co tam chcesz.
Pogadaj z ekipą od ocieplenia, a oni wszystko ci ładnie zrobią.

.:Paco:.
31-12-2016, 07:03
Witam.
Czy opaska z kostki brukowej dookoła budynku może znajdować się powyżej izolacji poziomej?
Izolacja pozioma kończy się na ścianach fundamentowych na równi z chudziakiem i ociepleniem fundamentów(xps 12cm), a na tym jest pierwszy bloczek z porothermu.
Po wylaniu wylewek i wykończeniu podłóg, będę jakieś 22cm nad izolacją i na tej wysokości chciałbym mieć dookoła kostkę żeby nigdzie nie było żadnego schodka.
Czy wystarczy że teraz na ten porotherm dam styropian (20cm grafit) i mogę spokojnie dojechać kostką do samego budynku?
Wstawiam zdjęcie poglądowe.
377145
generalnie kostka powinna byc nizej i teren ale ja podobnie robie jak mowil przedmowca - bede mial styrodur niemniej wierzch kostki bedzie u mnie 15cm....zobacz ponizsze zdjecie bo bardzo podobne do twojej sytuacji i tak moglbys zrobic:

http://bertrand.pl/pl/images/realizacje/budownictwo_jednorodzinne/2013_jednor_1/6.jpg

PrzyszłyBudowniczy
19-05-2018, 06:47
Odświeżę temat z pytaniem. Co jeśli już jest styropian i teraz poziom kostki wychodzi powyżej jego dolnej krawędzi?