PDA

Zobacz pełną wersję : Nieszczelny taras



Raul26
30-12-2016, 16:39
Mam dom z 2010 roku a w nim 60 metrowy taras pod którym jest część mieszkalna. Podczas budowy mój murarz zaproponował mi że położy mi pape termozgrzewalną Zgodziłem się i do dzisiaj mam problemy. Taras przecieka. Na papie jest oczywiście wylana posadzka. Nie bardzo wiem co mam teraz zrobić? Chciałbym korzystać z tego tarasu ale póki co nie mogę. Rozmawiałem kilka razy z tym murarzem. On twierdzi że powinienem położyć jeszcze drugą warstwę izolacji i płytki. Moim zdaniem ta pierwsza warstwa powinna już wystarczyć i jak nie chce to nie muszę robić drugiej i kłaść płytek.Jestem pewien że to on źle zgrzał pape Proszę o rady Co sądzicie o tym?

wiesiek6308
30-12-2016, 16:46
Pewnie papy tej nie wywinął aż na ścianę? Może nie zgrzał tzw. wylewki tj. brzegu papy nakładającego z użyciem metalowej rolki do dociśnięcia? Byłęś przy grzaniu tej papy? Może też po prostu przed zgrzaniem nie oczyścił podłoża betonowego z tzw. chrapów? Dużo może być przyczyn.

michalck81
30-12-2016, 16:48
Jak robotę wykonywał niedawno, to istnieje coś takiego jak gwarancja lub rękojmia, więc skoro się opiera to daj sprawę do sądu...

jnow1
30-12-2016, 18:57
Najlepszym wyjściem będzie hydroizolacja tarasu.

Raul26
31-12-2016, 19:29
Nie nie byłem przy tym Zaufałem dziadowi po prostu Umowy żadnej nie było On twierdzi że trzeba zrobić izolacje To i ja wiem ale to się wiąże z położeniem od razu płytek a może ja nie mam ochoty ich kłaść teraz Powinno być dobrze po pierwszej warstwie czy tak? Nie wiem co mam robić Czeka mnie z nim rozmowa

vadiol
01-01-2017, 15:19
Jak zrobisz prawidłową hydroizolację pod płytkową z wywinięciem na ściany , to problem zniknie .

Raul26
02-01-2017, 15:03
Tak ja wiem tylko po co mam to robić kiedy powinno być dobrze po pierwszej warstwie Nie chciałem kłaść od razu płytek bo mam inne wydatki Ale to ewidentna wina tego partacza prawda?

wiesiek6308
02-01-2017, 20:34
Pewnie tak. Pierwsza warstwa jak jest zrobiona prawidłowo to wystarcza ale tutaj ewidentnie coś jest źle wykonane. Postrasz go, że skujesz częściowo wylewkę i sprawdzisz jak ta papa jest położona. Pewnie wcale nie była zgrzana palnikiem tylko troszeczkę ocieplona słońcem i zalana betonem. A przed papą powinno być oblachowanie krawędzi. Papa wówczas wchodzi aż na te obróbki i nie ma mowy o przeciekach no chyba, że tak jak pisałem wcześniej nie usunięte zostały chrapy betonowe.Rozumiem, że on te prace wykonał poza fakturą , więc masz jeszcze jeden atut w ręku w rozmowie z nim.Możesz delikatnie wspomnieć , może on się zreflektuje i sam poprawi na własny koszt to partactwo.