PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna granulowana - ocieplenie poddasza nieużytkowego



Emil
01-04-2005, 10:57
Witam,
Szukałem na kilka sposobow i znalazlem tylko dwie wypowiedzi na ten temat. Mam strop drewniany, poddasze nieuzytkowe.
Rozwazam ocieplenie ekofibrem (koszt okolo 120PLN/m3), ale trafilem na produkt o nazwie welna granulowana. Jest o polowe prawie tanszy od welny i widze same zalety - brak mostkow termicznych, latwosc wykonania ocieplenia - po prostu sie toto nasupyje miedzy belki stropowe, (oczywiscie jak mamy juz od dolu GK albo deski)
Pytanie czy ktos to zastosowal albo czy znacie jakies wady takiego zastosowania
Pozdrawiam
emil

Emil
03-04-2005, 21:20
Widze ze material strasznie popularny...:)
Co oznacza zapewne, ze trzeba sobie dac spokoj :(
pozdr. emil

Wakmen
03-04-2005, 22:25
Widze ze material strasznie popularny...:)... l
A pewnie,że popularny. Ja już w kilku wątkach rozpisywałem się na temat granulatu styropianowegoa co do takiego izolowania ścian czy stropo dachów z pustką powietrzną bez możliwośći zastosowania tradycyjnych metod (jak płyty czy rolki) czy innych alternatywnych rozwiązań bardzo polecam.

Emil
09-05-2005, 05:16
podciągam.
Czy ktos zastosowal wełnę granulowaną na ocieplenie poddasza nieużytkowego ?
emil

SylwekW
09-05-2005, 06:18
Hmm zainteresował mnie temat. Odpowiedzi na razie nie mam ale zacznę przeszukiwać internet - może coś wspólnie znajdziemy.

Luc Skywalker
10-05-2005, 05:40
Metoda popularna w USA.Robi to sie w starych domach dla ludzi ktorzy chca miec izolacje a nie chca albo nie maja za co remontowac domu od srodka.Moj kolega pracowal przy tym.Twierdzil ze nigdy nie mieli pewnosci czy wdmuchali welne wszedzie.Welna w stropie ugniata sie.Po kilku latach jest cienka.Nie wiem dlaczego ale welna gromadzi potworne ilosci kurzu.Przy kazdym drgnieciu stropu bedziesz go mial w pokoju.Kilka dni temu wymienialem welne stara na nowa w stropie na poddaszu.W moim domu welny nie bedzie na pewno.Pozdrawiam

Emil
10-05-2005, 08:37
W takim razie co bedzie ?

Ryszard1
10-05-2005, 19:24
W praktycznym swiecie nie spotkalem sie z z taka welna, ale mam male doswiadczenia z EKOFIBERem ktory zastosowalem w izolacji dachu z pelnego deskowania. Aby nie doszlo do ew. pylenia zastosowalem papier pakowy. Od kilku miesiecy jest OK, nic sie nie pyli,

startom
10-05-2005, 19:38
Czołem.
Jeśli możesz zdradzić gdzie znalazłeś ofertę 120PLN/m3 ekofibru.Tak tanio nigdzie nie znalazłem.
Dzięki za wszelkie info
pozdrawiam
startom

Luc Skywalker
11-05-2005, 04:41
Emil.Prawdopodobnie styropian.No bo jaki jest wybor.Welna dla mnie odpada bo:
1.Osiada,kurczy sie,zbija,czy jak to okreslic.Kupujesz welne o gr.powiedzmy 20cm.Po roku skurczy sie nie wiem o ile ale skurczy sie na pewno.I nie jest to moja wina tylko Mikolaja K.tego co to wstrzymal slonce a ruszyl ziemie.Grawitacja bedzie winna.Dotyczy to wszystkich wloknistych materialow.Jezeli welna zamoknie to oczywiscie przy sprawnej wentylacji wyschnie ale skurczy sie jeszcze bardziej albo jeszcze szybciej.O efekcie odwrotnym od zamierzonego przy mokrej welnie nie musze chyba pisac.
2.Gromadzi w sobie kurz.I to jest powazniejszy problem od kurczenia.Bardzo ciekawie wyglada ekipa ktora zawodowo zajmuje sie ociepleniem w USA.Ich kombinezony sie nie zaklada w nie sie wchodzi razem z butami i sa w ladnym bialym kolorze-jesli ogladales film Epidemia albo Wirus to bedziesz wiedzial o jakim ubraniu pisze.Profesjonalne maski na twarzy oczywiscie.
Widzialem kilkuletnia welne w scianie i stropie wiele razy.Zadne atesty ani ekspertyzy tego widoku nie zmienia. Pozdrawiam

Ryszard1
11-05-2005, 20:14
... ofertę 120PLN/m3 ekofibru.Tak tanio nigdzie nie znalazłem...

Ta cena z tego co wiem dotyczy ogolnej objetosci pomieszczen ocieplanych, np pokoju ktory ocieplamy, cena obejmuje wdmuchanie.
Sam Ekofiber jest w 15 kg workach o objetosci ok. 10 workow na 1 m3, z tym ze napowietrza go sie w specjalnym urzadzeniu gdzie zwieksza swoja objetosc do 5 razy i wtedy wdmuchuje w uszczelnione przestrzenie.
W sumie wychodzi troszke drozej niz ocieplajac welna,