PDA

Zobacz pełną wersję : Odgłosy trzaskow w 7 letnim domu



Mojeja
02-01-2017, 10:31
Witam
W 1.5 roku temu kupiliśmy dom z 2010.
Użytkowany normanie przez poprzednich właścicieli. Jednak od jakiegoś czasu słyszymy niepokojące dźwięki jakby trzaskania, strzelania bądź pękania. Ciężko określić. Zdarzają się kilka razy dziennie od tygodnia. Mąż zauważył ze podłoga w łazience na dole jakby się ruszała. Mi wydaje się jednak ze odgłos dochodzi bardziej z tylu garażu zaraz za łazienka a obok niego jest kotłownia z piecem.Czy komuś tez coś takiego się przydarzyło? Może jakieś pomysły, podpowiedzi. Będziemy wdzięczni za każdą rade bo nie wiemy gdzie szukać przyczyny.

marcin_5
02-01-2017, 10:43
Słyszałem kiedyś podobne dźwięki w domu i były związane z nagrzewającymi się rurami od centralnego.

lotpaj
10-01-2017, 16:51
To jest to samo, co tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?334133-Czy-to-cos-powa%C5%BCnego

westen
10-02-2017, 14:53
nie wiem czy znaleźliście przyczynę tego odgłosu natomiast o czymś takim przestrzegał mnie mój hydraulik gdy tłumaczył mi że przy niewielkim domu ogrzewanie podłogowe ma za mało objętości w rurach i przepych wody w nich jest znacznie większy niż być powinien (szczególnie jak się robi zimno z tego co pamiętam) i objawia się to właśnie takimi odgłosami. Zalecił zrobienie instalacji z buforem który działa jak sprzęgło dla ogrzewania podłogowego

waldinio
10-02-2017, 17:34
nie wiem czy znaleźliście przyczynę tego odgłosu natomiast o czymś takim przestrzegał mnie mój hydraulik gdy tłumaczył mi że przy niewielkim domu ogrzewanie podłogowe ma za mało objętości w rurach i przepych wody w nich jest znacznie większy niż być powinien (szczególnie jak się robi zimno z tego co pamiętam) i objawia się to właśnie takimi odgłosami. Zalecił zrobienie instalacji z buforem który działa jak sprzęgło dla ogrzewania podłogowego

Czego to nie wymyślą by wydębic więcej kasy od inwestora...

fotohobby
11-02-2017, 00:16
nie wiem czy znaleźliście przyczynę tego odgłosu natomiast o czymś takim przestrzegał mnie mój hydraulik gdy tłumaczył mi że przy niewielkim domu ogrzewanie podłogowe ma za mało objętości w rurach i przepych wody w nich jest znacznie większy niż być powinien (szczególnie jak się robi zimno z tego co pamiętam) i objawia się to właśnie takimi odgłosami. Zalecił zrobienie instalacji z buforem który działa jak sprzęgło dla ogrzewania podłogowego

:lol:

"Przepych" wody, jeśli chodzi Ci o przepływ, to akurat jest w większości przypadków w podłogówce stały przez cały sezon.Zmienia się tylko jej temperatura.
A nawet, gdyby "przepych" się zwiększał :) to nie wiem, jak miałoby tu pomóc sprzęgło....

westen
11-02-2017, 01:24
Czego to nie wymyślą by wydębic więcej kasy od inwestora...

to nie był główny powód aby zdecydować się na bufor. Przede wszystkim ułatwia prace PC a to sprawia że usprawnia działanie ogrzewania (pompa nie musi się co chwile włączać aby zasilić pojedynczą pętle.

klaudiusz_x
11-02-2017, 02:36
Rynny od padającego na nie słońca się rozszerzają.
Może trzaskać.
Nawet zimą.
Słychać to w środku, jak i na zewnątrz (słabiej).
Rynna pracuje i porusza się na uchwytach.
Być może to jest przyczyną niepokojących trzasków.

patent.x
30-03-2017, 19:24
W moim domu jest podobnie. Podobnie jak Klaudiusz obwiniam o to dach i rynny. W Twoim przypadku może jeszcze dochodzić praca kotła, skoro słychać z kotłowni.

agamemnon91
12-04-2017, 12:08
Najprawdopodobniej to jakieś elementy metalowe, trze dokładniej zbadać to skąd dochodzą odgłosy.

patent.x
26-04-2017, 19:26
Na pewno to elementy metalowe, ale mogą być spowodowane nie do końca suchym drewnem z którego był zrobiony dach. Drewno wysychając zmieniło wymiary, dach z blachy zachował. Słonko teraz robi swoje. Da się do tego przyzwyczaić.