PDA

Zobacz pełną wersję : Niewypełniony dziennik budowy - śmierć inwestora i kier. budowy



Igoro
02-01-2017, 14:01
Witajcie.
Chcę pomóc uporządkować teściowej sprawy papierologiczne domu.
Dom został postawiony około 20 lat temu. Dom jest wykończony, zamieszkały. Jak się niedawno okazało (wyszło w czasie rozmów), formalnie budowa domu się nie zakończyła.
Dziennik budowy jest niewypełniony, a kierownik budowy zmarł. Również inwestor (mąż teściowej) nie żyje. W papierach które mamy jest napisane że budowa została ukończona w 60 procentach (osoba to wypełniająca z początku napisała, że w 100%, ale przekreśliła to i napisała, że w 60%).
Sprawy spadkowe zostały już załatwione (teściowa i dwójka dzieci).
Czy mieliście już jakieś doświadczenia z podobnymi sytuacjami.
Czy warto znaleźć kogoś kto ten dziennik uzupełni? Bo wg mnie to jest problemem do formalnego zakończenia budowy.

coulignon
02-01-2017, 14:31
sprawdź w nadzorze budowlanym czy budynek jest odebrany. Jeszcze w latach 90-tych jeżdzili po wsiach i patrzyli które budynki stoją. Jak budynek był to dostawał odbiór. Wcześniej nikt tego nie pilnował i trzeba było porządkować tak na skróty. Może twój dom tez się załapał.

JarekKRK45
02-01-2017, 14:48
Jak ma nadany numer to powinien być odebrany .

Darek Volke
02-01-2017, 16:25
Jak ma nadany numer to powinien być odebrany .
A jak mam stan zamknięty z tynkami i wylewkami a numer mam już od pół roku :p

dez
02-01-2017, 20:31
A jak mam stan zamknięty z tynkami i wylewkami a numer mam już od pół roku :p

Moja działka miała już numer nadany (przed zakupem) :8

A pisząc na temat: podatek od nieruchomości płacicie? Nie jestem pewien ale może w geodezji w starostwie po prostu mapę zasadniczą dla działki wyciągnijcie, z niej powinno wynikać jaki jest status budynku.

Darek Volke
02-01-2017, 20:45
Moja działka miała już numer nadany (przed zakupem) :8

A pisząc na temat: podatek od nieruchomości płacicie? Nie jestem pewien ale może w geodezji w starostwie po prostu mapę zasadniczą dla działki wyciągnijcie, z niej powinno wynikać jaki jest status budynku.

Co ma numer działki do numeru budunku?

dez
02-01-2017, 21:38
Co ma numer działki do numeru budunku?

A gdzie ja napisałem o numerze działki? Napisałem że moja działka miała nadany numer (w domyśle numer posesji).

e_gregor
03-01-2017, 07:52
Numer posesji to mi nadali jak dostałem pozwolenie na budowę

JUREK 60
05-01-2017, 15:16
Sprawa jest typowa. Trzeba przeprowadzić proces legalizacji budynku na podstawie ówczesnych przepisów. Wszystko powiedzą w PINB tam gdzie podlegacie. Jeżeli jakieś pytania szczegółowe to kontakt ;
https://www.youtube.com/watch?v=zwCejrLPLmg&list=PLt0bbspJAGV41pn7iBoio4bTWOBp4e6Kf&index=11
Oczywiście nadany numer domu nie oznacza zakończenia budowy. Nr posesji ??? ni znam co to

Darek Volke
05-01-2017, 15:33
A gdzie ja napisałem o numerze działki? Napisałem że moja działka miała nadany numer (w domyśle numer posesji).

Kilka postów wyżej wyraźnie napisałeś "Moja działka miała już numer nadany (przed zakupem) :8 ""
chyba że ja czytać nie potrafię:bash:
Druga sprawa co to jest ta posesja ? bo nawet w wikipedji tego nie ma

gnago
05-01-2017, 16:09
Kilka postów wyżej wyraźnie napisałeś "Moja działka miała już numer nadany (przed zakupem) :8 ""
chyba że ja czytać nie potrafię:bash:
Druga sprawa co to jest ta posesja ? bo nawet w wikipedji tego nie ma

Posesjonacie to z czasów dominacji łaciny na dzisiejsze własność posiadłość terenu/zabudowań z tym że wcześniej w znaczeniu: zamki, wsie i miasta dziś znaczenie skarlało i w administracji częściej używane

Darek Volke
05-01-2017, 16:11
Dzięki za wyjaśnienie