PDA

Zobacz pełną wersję : Piec TERMEKO 20 kW, sterownik KOM-STER Negros. Proszę o pomoc!!!



portal86
02-01-2017, 20:19
Witam

Na wstępie proszę się nie śmiać gdyż dopiero co zacząłem przygodę z paleniem w piecu więc być może robię z igły widły.

Zacznę o d podstawowych danych:

Dom
Powierzchnia: 140 m2
Parter: cegła z początku lat 80-tych (w obecnej chwili nie ogrzewana ponieważ remont robię od piętra)
Piętro: półpustak - styro - półpustak (w obecnej chwili tylko to grzane czyli około 60 m2)
Dodatkowo cały dom ocieplony od zewnątrz.

Piec
Producent - TERMEKO 20 kW

Sterownik
Producent - KOM-STER model: Negros

I teraz "parametry optymalne" na naklejce podajnika
Czas podawania: 14 - 19 sekund ( w zależności od temperatury zadanej i temp. zewnętrznej)
Czas pomiędzy podawaniem: 90 sekund
Obroty dmuchawy: 40 - 50%
Czas pomiędzy przedmuchami: 25 minut
Czas przedmuchu: 5 sekund
Krotność podawania: 1

Moje ustawienia:
Temperatura zadana: 65 st C
Czas podawania: 19 sekund
Czas pomiędzy podawaniem: 130 sekund
Obroty dmuchawy: 50%
Czas pomiędzy przedmuchami: 20 min
Czas przedmuchu: 5 sekund
Krotność podawania: 1
Zawór mieszający ustawiony na 7 (skala 1- 10)
Pompa obiegowa: 1 czyli minimalna wydajność

Paliwo: Ekogroszek 23MJ EQUATION

Tona tego ekogroszku poszła w miesiąc. Średnie zużycie na dobę wynosi około 32 kilo. Przy takich ustawieniach piec na podtrzymaniu trzyma około 12 minut, nagrzewa się w 20 minut. Z komina 0 dymu. Po uzyskaniu temperatury zadanej temperatura w kotle rośnie do max 68 st, podczas grzania temp. spada do 58,5 st C

I teraz nie wiem co zrobić.... Czy tak powinno być czy jest jakaś tragedia? Trzymać się zaleceń producenta kotła czy ustawiać piec zupełnie inaczej? Przy zabawie zaworem mieszającym udało mi się uzyskać 40 minut na podtrzymaniu i 25 minut rozgrzewania, ale to tylko na 2 - 3 cykle.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.