PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje projekt kominka?



YEYO
01-04-2005, 11:45
Jeszcze nie zabanowany więc pytam :wink: Czy ktoś wie ile może kosztować projekt kominka? Konkretnie obudowy w cześci z kaflami. DGP zrobię sobie sam. Chodzi mi o sam projekt.

M@riusz_Radom
01-04-2005, 11:47
Hmm - nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, ale są firmy, które projekt wyglądu kominka robią za free :lol:

YEYO
01-04-2005, 11:49
Hmm - nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, ale są firmy, które projekt wyglądu kominka robią za free :lol:

Pod warunkiem, że taki kominek wykonają. A ja chcę sam projekt taką mam zachciankę.

M@riusz_Radom
01-04-2005, 11:51
http://www.kominki.pl/new_page_2.htm

Skoro jesteś "samoś" to wystarczą Ci same zdjęcia, po co płacić za projekt :]

01-04-2005, 12:11
yeyo dziwne pytanie zadajesz
zastanow sie ile jestes gotow zaplacic i zaroponuj tym co sie tym zajmuja
albo od takich firm zbierz wlasnie oferty
mysle ze pomysl na tyle originalny, ze chyba nikt nie zamawial u nikogo jeszcze samego projektu
bo nie ma takiego wymogu
wiec ci co robia sami nei beda kasy wyrzucac w bloto
a ci co kase wydaja nei beda sami sie grzebac
a swoja droga jak patrze na te kominki od firm to sie zastanawiam czy
jest taniej zamawiac kominek u takiej firmy czy moze u takiego goscia co nagrobki robi bo to przeciez ta sama robota
a moze w cenie sa roznice

YEYO
01-04-2005, 12:33
yeyo dziwne pytanie zadajesz


Czemu dziwne. Budując chałupę z bardzo dziwnymi już rzeczami się spotkałem najczęściej z cyklu "tego nie da się inaczej", a to jest w 99% na 100 g... prawda. Ja nie chce mieć kominka, który łatwiej postawić wykonawcy. Ja chcę mieć kominek taki jaki ja chcę. Jeżeli wchodzę do sklepu i stoi przykładowa obudowa z kilkoma kaflami + GK + Ytong. Pytam ile to kosztuje i pani mi rzuca 7tyś PLN to widząc, że to są kafle polskie kolor standard cena średnia 50/60 zł/sztukę jakoś nie moge doliczyć się ich 100 sztuk. A powiedzmy 20-30. Ja nie chcę obudowy z fotki ponieważ lubię wydziwiać sam i potrzebuję projektanta któremu powiem że chcę to i tamto i on mi doradzi to i to. Jeżeli zlecę komuś wykonanie projektu to chcem wiedzieć ile za niego mogę zapłacić czy coś nie tak myslę?

krzysztofh
01-04-2005, 12:34
Z mojego doświadczenia - właśnie kończą zabudowę kominka - wynika, że firmy zajmujące się wykonywaniem obudów i montażem kominków, projeky robią gratis, pod warunkiem, że go potem wykonają. Samego projektu pewnie nie dostaniesz, np efekt pracy na komputerze w danej firmie w formie wydruku.
Możesz - tak było w moim przypadku - do znudzenia zmieniać koncepcję zabudowy lub projekty aż będzie właśnie to o co Ci chodzi.
Metoda na poznanie cen jest inna. Jedziesz do kilku firm z katalogiem i wybranym modelem i pytasz: ile?
I tak ktoś powinien wykonać montaż. Sam zrobiłem dużo profesjonalnej pracy w domu, ale montażu kominka nie polecam, lepiej zostawić to fachowcom.

woprz
01-04-2005, 14:13
mam podobny problem ale wynikajacy raczej z tego ze firmy od kominków nie oferują projektów indywidualnych tylko katalogowe

mnie zaoferowano cenę 1.000 za indywidualny projekt

GMpoujoulat
01-04-2005, 16:37
Hmm - nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, ale są firmy, które projekt wyglądu kominka robią za free :lol:

Pod warunkiem, że taki kominek wykonają. A ja chcę sam projekt taką mam zachciankę.

Za zachcianki trzeba płacić. Jeżeli nie liczą się pieniądze tylko koncepcja to najlepiej do projektanta wnętrz.

Zdun Darek B
06-04-2005, 21:39
Projekt kominka z kafli wykonujemy mając dane : uklad pomieszczenia , model wkładu kominkowego , wskazany wzór kafla. Niestety program do projektowania kosztuje , czas pracy jest " coś wart " , kafle obrobione komputerowe mają pewną cene. Opisany kominek kaflowy te 20 - 30 kafli to zapewne tzw Tomaszek czyli Spartherm K 45 w rogu .... A podana cena to kafle + sklejanie + reszta. Ostatnio wiele firm płaci za spanelizowane obudowy kaflowe a potem oferuje je w klientą , musi zarobić na "sklepie". Praktycznie codziennie firma dobija sie do nas o kafle "bo ma klienta" i koniecznie szuka kafli najlepiej najtańszych i do natychmiastowego odbioru ... + instrukcje jak te kafle posklejać . Kilka kupionych zestawów kafli poklejono na atlas i zaizolowano wełna mineralną .

Grzegorz63
06-04-2005, 23:16
...a swoja droga jak patrze na te kominki od firm to sie zastanawiam czy
jest taniej zamawiac kominek u takiej firmy czy moze u takiego goscia co nagrobki robi bo to przeciez ta sama robota
a moze w cenie sa roznice
:D leon, daj spokój z humorem, jest żałoba...