PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki beton na fundamenty



rhadrys
01-04-2005, 12:00
Proszę o doradzenie jakiego gatunku betonu użyć na wylanie fundamentów.

tomek123
01-04-2005, 12:07
Wszystko powinno być określone w projekcie. Ja do mojego fundamentu stosowałem B-15, a do zalewania stropów Teriwa B-20. Pozdrawiam Tomek123

rafałek
01-04-2005, 12:10
Dobrego - B15 lub B20. Na fundamencie nie warto oszczędzać...

Krashan
01-04-2005, 13:36
na fundamenty B-15 z solidnej betoniarni, na strop B-20 też z betoniarni

Sp5es
01-04-2005, 18:59
na fundamenty B-15 z solidnej betoniarni, na strop B-20 też z betoniarni


Tak ma byc.
Przy laniu, kaz sobie nalac probke w postaci szescianu z kazdej gruchy, gdzies 20 cm x20 cm (jest chyba na to norma przy betonach) , napisz na nim date, zawsze mozesz dac potem do badan wytrzymalosciowych, gdybys sie bał ze kombinowali.

timon-1983
25-05-2013, 06:20
Tak ma byc.
Przy laniu, kaz sobie nalac probke w postaci szescianu z kazdej gruchy, gdzies 20 cm x20 cm (jest chyba na to norma przy betonach) , napisz na nim date, zawsze mozesz dac potem do badan wytrzymalosciowych, gdybys sie bał ze kombinowali.

Nie zawsze . należy pobrać w takim wypadku min 3 próbki i dostarczyć jedną z nich do badań w ciągu 5 dni w celu określenia wytrzymałości wstępnej . następna jest badana na wytrzymałość końcową chyba po 26 dniach . a ta ostatnia to świadek w razie co . dodatkowo niektóre betoniarnie próbki pobierają na węźle. do betoniarni trzeba mieć więc zaufanie wybierać taką w pełni zautomatyzowaną tam proporcje odmierza komputer a nie pan Zdzichu który karierę zaczynał przy betoniarce i łopacie.

beton44
25-05-2013, 06:58
Nie zawsze . należy pobrać w takim wypadku min 3 próbki i dostarczyć jedną z nich do badań w ciągu 5 dni w celu określenia wytrzymałości wstępnej . następna jest badana na wytrzymałość końcową chyba po 26 dniach . a ta ostatnia to świadek w razie co . dodatkowo niektóre betoniarnie próbki pobierają na węźle. do betoniarni trzeba mieć więc zaufanie wybierać taką w pełni zautomatyzowaną tam proporcje odmierza komputer a nie pan Zdzichu który karierę zaczynał przy betoniarce i łopacie.

Komputer jednak nie decyduje o dowozie do betoniarni
odpowiedniego kruszywa i cementu, tudzież odpowiedniość proporcji ustala jednak człowiek :stirthepot:

forgetit
26-05-2013, 06:36
Nie zawsze . należy pobrać w takim wypadku min 3 próbki i dostarczyć jedną z nich do badań w ciągu 5 dni w celu określenia wytrzymałości wstępnej . następna jest badana na wytrzymałość końcową chyba po 26 dniach . a ta ostatnia to świadek w razie co . dodatkowo niektóre betoniarnie próbki pobierają na węźle. do betoniarni trzeba mieć więc zaufanie wybierać taką w pełni zautomatyzowaną tam proporcje odmierza komputer a nie pan Zdzichu który karierę zaczynał przy betoniarce i łopacie.

Nie wiem co chcesz osiągnąć odkopując tak stare wątki?
Dane też błędne: pierwsze badanie eonu po 7dniach, końcowe po 28dniach, przy cementach niskoalkalicznych można jeszcze po 56dniach.