PDA

Zobacz pełną wersję : z7 82m2 - budowa samemu



Matiz1308
03-01-2017, 20:06
Witam wszystkich forumowiczów :)
Po ponad 3 miesiącach załatwiania kredytu dnia 15.12.2016 udało się podpisać akt notarialny i stać się właścicielem kawałka wymarzonej ziemi.

Nadszedł nowy rok wiec to chyba najlepsza pora na założenie dziennika. Aktualnie czekam za mapką do celów projektowych później adaptacja projektu oraz PnB.

Dlaczego dział Samorobów ? To proste tak jak wszyscy zakładający tutaj wątek chęć wybudowania „tymi ręcami” wymarzonego domu.

Działka o powierzchni 990m2 i wymiarach 22 x 45m z wjazdem od strony pn-zach.
377527
Projekt padł na z7 z pracowni Z500. Odnośnie zmian zostaną wprowadzone tylko kosmetyczne.
377528
377529

Układ pomieszczeń po kosmetycznych zmianach:
377677
-Powiększona łazienka o 20 cm kosztem pokoju
- zmiana konturu dachu na prostokąt czyli rezygnacja z zadaszenia tarasu oraz drzwi wejściowych
- zależności od wyboru sposobu ogrzewania znikną ewentualnie kominy

Planowane rozwiązania:
- fundamenty tradycyjne ocieplone ściany fundamentowe z 2 stron zewnątrz 15 cm wewnątrz 5 cm
- izolacja podłogi 20 cm
- ściany konstrukcyjne z BK a wewnętrzne z silki ocieplone 20 cm warstwą styropianu
- konstrukcja dachu: wiązary prefabrykowane izolacja 30 cm wełny mineralnej pokrycie zostanie wykonane folią wstępnego krycia i na to zostanie ułożona dachówka cementowa
- okna 3 szybowe z roletami nadokiennymi
- ogrzewanie gazowe lub pompa ciepła powietrze-woda (mile widziane komentarze odnośnie wyboru rozwiązania ogrzewania ) w całym domu zostanie ułożone ogrzewanie podłogowe
- wentylacja mechaniczna z rekuperacją



Pozdrawiam Mateusz :)

e_gregor
04-01-2017, 06:50
Powodzenia. Z7 fajny projekt i bardzo podobny do mojego M72b. Też o nim myślałem w wersji z garażem. No cóż, juz masz pierwszego kibica :welcome:

dudek6311
04-01-2017, 07:24
Buduję na podstawie Z7. Zmieniłem sporo w konstrukcji budynku (strop lany, pojawiły się ściany konstrukcyjne wewnątrz). Zmieniłem okna do łazienki i pom. gospodarczego (wysokość taka, jak pozostałych). Moim zdaniem wygląda to lepiej niż na projekcie oryginalnym. Nie mam wysuniętego daszku nad drzwiami wejściowymi. Od razu zrobiłem dach nad tarasem. Ze względu na zadaszenie tarasu w salonie zrobiłem dwa poziome okna (2m x 0,75m). Jeśli planujesz 20 cm styro na podłogę, to dokładnie zaplanuj wysokość dolnej krawędzi okien (trzeba uwzględnić grubość wylewki oraz płytek z klejem, zwróć uwagę na wysokość szafek kuchennych, muszą się zmieścić pod oknem). Jeśli chcesz, mogę Ci podesłać na priv arkusz z zestawieniem zakupów i pozostałych kosztów. Nie buduję sam, miałem ekipy do poszczególnych prac. Życzę powodzenia, będą tu zaglądał

marcko
04-01-2017, 08:47
Witam w tym specyficznym gronie :)
Będę także zaglądał co by raźniej się budowało.
Ławy czy płyta? Jaki strop?
Powodzenia

Matiz1308
04-01-2017, 12:14
e_gregor, dudek6311, marcko, dzięki za odwiedziny :)

E_gregor też rozmyślałem o Zielonym ogrodzie ale mój wybór padł na z7. Co do garażu z powodu ograniczeniami finansowymi garaż zostanie dobudowany w późniejszym czasie.

dudek6311, co do tych moich zmian kosmetycznych wizualnych to też zostanie zlikwidowany zadaszenie nad drzwiami oraz zadaszenie tarasu tak by więcej światła wpadało do salonu. Dodatkowych okien nie planuję w salonie ponieważ od strony salonu chcę ograniczyć odległość domu od granicy działki do 3m tak by w przyszłości od strony pokoi dokleić garaż. Odnośnie 20 cm styropianu w podłodze mam na uwadze odpowiednie umieszczenie okien. Jeśli byłbyś tak miły to proszę wyślij mi na priva arkusz z zestawieniem materiałów :) Będę bardzo wdzięczny :)

marcko odnośnie fundamentów budynek zostanie posadowiony na ławach fundamentowych. A co do stropu w projekcie są zaprojektowane wiązary prefabrykowane i przy tym zostanę. Zależności jakie będę miał tempo na budowie oraz napłynięcia wstępnych wycen zadecyduję czy wiązary będą kupione gotowe czy zostaną wykonane samodzielnie na budowie :)