PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek i wiezba dachowa



Rudy
10-01-2002, 10:14
Chcialbym wiedziec, czy mozna poprowadzic rury z cieplym powietrzem (ogrzewanie kominkowe) po drewnianej konstrukcji wiezby dachowej tuz przy welnie mineralnei i folii paraizolacyjnej.

inwent99
13-01-2002, 19:53
Nie widzę problemu. Jeżeli widziałeś te rury to powinieneś zauważyć grubą warstwę izolacji.

pitbull
17-01-2002, 08:20
Pod warunkiem ze nie sa to rury typu spiro bez ocieplenia. Tylko rury podwoje z ociepleniem w srodku.
W innym przypadku balbym sie ze sie folia stopi.

Rudy
18-01-2002, 08:48
A co z turbina do rozprowadzania powietrza?
Mam fajne miejsce na nia ale tez przy welnie i folii.
I jeszcze jedno pytanie: w ktorym miejscu powinien byc zamontowany filtr?

pitbull
18-01-2002, 11:29
cieple powietrze nie moze bezposrednio wyplywac na folie bo ja stopi, u mnie po paru godzinach pracy kominka swiece na kominku sie nagrzewaja (pomimo dobrej izolacji komory cieplnej), musialbys dac na folie z 2xgipskarton i odsuna przynajmniej wylot cieplego powietrza o 30cm od elementow mogacych sie stopic.
Flitru nie mam ale zalozbym je w miejscach latwej wymiany czyli przy wylotach cieplego powietrza

Rudy
21-01-2002, 14:00
A czy brak filtru nie powoduje ciemnych plam wokol kratek?

Frankai
21-01-2002, 14:08
Rudy - jak nie dasz filtów, to nie ma siły. Kurz jest zawsze w powietrzu, a wszędzie gdzie następuje intensywniejszy przepływ osadza się go bardzo dużo. Jak mylisz dlaczego Rubiny się tak dobrze paliły? Wyjaśnienie dla młodzieży - Rubina nazywano w ZSRR telewizorem, a w Polsce wytwarzano jego najnowocześniejszą wersję 714p. Bo grzejąc się powodowały dobry przepływ powietrza i kurz osadzał się na tych ciepłych elementach do czasu aż ... Pomyśl, żeby koło wylotu powitrza dać coś, co będzie się dobrze myło.

pitbull
22-01-2002, 08:26
Niezleznie czy dasz filtry czy nie to i tak zolte plamy kolo wylotow bedziesz mial (to tylko kwestia czasu). Pewnym rozwiazaniem jest pomalowanie miejsc wokol wylotow na ...... zółto. :smile:.
No poza tym filtry trzeba trzepac.

Rudy
28-01-2002, 09:35
Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi! Mialem jeszcze kilka pytan, ale trafilem na naprawde fajnego goscia w jednym ze sklepow budowlanych ktory wszystko mi objasnil (naprawde cierpliwy facet).
Pozdrawiam
Rudy

locus_bw
04-02-2002, 23:01
No to wysil się troche i to wyjaśnienie nam zaprezentuj. Może nam się nie uda trafić na takiego fajnego gościa. :sad:
Bądź naszym fajnym gościem i streść tajemnice które rozświetliły Twoją głowę. :smile:))
Pozdrawiam
BoG

empi
18-02-2002, 10:06
W wyniku drobnych modernizacji projektu krokiew koszowa "spotkała się" z kominem. Chcę to przerobić tak, żeby kominiarz nie miał zastrzeżeń. Jakie są wymagania (odległości itp.)? A może można jakoś odizolować szyb kominowy od wewnątrz?
Możecie mnie wyśmiać ale pomóżcie.

empi
19-02-2002, 06:59
Na pewno coś wiecie. Pomóżcie bo w sobotę chciałbym się tym zająć