PDA

Zobacz pełną wersję : WZiZT; chore terminy wydania decyzji



Darpiot
01-04-2005, 15:43
Się dzisiaj dowiedziałem, że sobie jeszcze trochę poczekam na decyzję o warunkach zabudowy. Gmina od której poczynań prawnych jesteśmy uzależnieni przyjęła sobie termin na wydanie ww decyzji 1 rok (słownie; jeden rok). W roku ubiegłym starałem się o war. zabudowy pod pawilon handl. i dostałem decyzję (wniosek złożony w lutym) po 4 miesiącach, natomiast znajomy złożył w tej samej gminie wniosek w marcu ub.r. i warunki otrzymał w marcu b.r. Ja złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy pod dom jednorodzinny w listopadzie ub.r. więc biorąc pod uwagę szybkość gminnych urzędników mój misternie uknuty plan coby jeszcze w tym roku zrobić fundament, legł w gruzach. Ludziska macie jakiś sposób na ta urzędniczą chołotę? Rynce opadają, gmina ma w głębokim poważaniu KPA i terminy i nie bardzo można coś z tym zrobić, bo wydadzą takie warunki, że... :cry:

koks
01-04-2005, 16:25
darpiot,

właśnie dwa dni temu dowiedzieliśmy się w naszej gminie, że zamiast czekać na WZiZT 2 tygodnie (jak nam podano we wrześniu 2004), ze względu na zmianę przepisów od nowego roku, poczekamy na nie do 6 miesięcy! Tłumaczono nam, że wg nowych przepisów gmina nie jest w stanie załatwić tego wcześniej (ewent. 3-4 miesiące - pocieszyła nas urzędniczka), ale za to na pozwolenie na budowę będziemy czekać tylko 1 miesiąc!

pozdrawiam
koks

koks
01-04-2005, 17:07
darpiot,
a jakie domy są w sąsiedztwie Twojej działki? Nawet jeśli się gminie narazisz, to nie każą Ci budować czegoś, co nie jest odległe od budowli wokół. A sprawdzałeś, jekie terminy są w przepisach?
życzę powodzenia i pozdrawiam

koks

koks
01-04-2005, 17:09
:oops: oczywiście chodziło mi o to, że nie każą Ci budować czegoś co nie pasuje/jest podobne do sąsiednich domków; sory za pomyłkę :oops:

Darpiot
01-04-2005, 17:12
darpiot,
a jakie domy są w sąsiedztwie Twojej działki? Nawet jeśli się gminie narazisz, to nie każą Ci budować czegoś, co nie jest odległe od budowli wokół. A sprawdzałeś, jekie terminy są w przepisach?
życzę powodzenia i pozdrawiam

koks

Chyba pójdę do gminy i w progu zacznę ^&%%^&%^%%^%*()$#@!#@& (lamentować?). Mam dobrą pozycję wyjściową do wzmocnienia fonii gdyż na wszystkich działkach graniczących z naszą są wybudowane domy jednorodzinne a cały teren jest przeznaczony pod zabudową jednorodzinną i usługową.

partner
01-04-2005, 20:14
Terminy WZiZT to bardzo obszerny temat. Sporo o tym znajdziecie tu http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13134&highlight=

ania
02-04-2005, 20:31
Napisz skargę. Nie zaszkodzi, a może pomoże:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=357814

KonAn
02-04-2005, 21:06
Potwierdzam.Mimo buńczucznych tekstów urzędników na początku, potem po napisaniu skargi, miękną i biorą się za robotę.

Darpiot
02-04-2005, 22:39
Napisz skargę. Nie zaszkodzi, a może pomoże:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=357814

Dzięki, tak najprawdopodobniej zrobię ale najpierw wydrukuję Pani Naczelnik Wydziału Architektury pełny tekst KPA i zaniosę w prezencie przewiązany czerwoną kokardką. Minęło 5 miesięcy od złożenia wniosku a gmina ma w serdecznym poważaniu rozdział 7 tejże ustawy, nie wspominając już o tak istotnym art. jak art. 8. [Zasada pogłębiania zaufania obywateli]. 8)

partner
03-04-2005, 09:27
z tego co wiem to urzędasy mogą się postawić i zablokować wydanie decyzji nawet na 12 miesięcy.

ania
03-04-2005, 16:59
Oczywiście, ale muszą to stwierdzić w drodze decyzji zawieszającej postępowanie. A każda decyzja musi być wydana w odpowiednim terminie. Jeżeli Darpiot złożył wniosek 5 miesięcy temu a Urząd postępowanie zawiesił to Darpiot od co najmniej trzech miesięcy powinien otrzymać stosowne pismo. Darpiot, dostałeś coś takiego? :roll:

Nie trać czasu na drukowanie KPA tylko przeczytaj dokładnie rozdział o skargach i pisz!
Pamiętaj - urząd MUSI odpowiedzieć na skargę podając przyczynę zwłoki i termin załatwienia sprawy. :lol: :lol: :lol:

Darpiot
03-04-2005, 19:09
Jeżeli Darpiot złożył wniosek 5 miesięcy temu a Urząd postępowanie zawiesił to Darpiot od co najmniej trzech miesięcy powinien otrzymać stosowne pismo. Darpiot, dostałeś coś takiego? :roll:

A skądże, jedyny papier jaki dostaliśmy, to informację o wszczęciu postępowania w związku ze złożonym wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Na tym gmina zakończyła z nami korespondencję jakieś 4,5 miesiąca temu.

ania
03-04-2005, 19:15
To dowód na to że decyzję dostaniesz.
Pisz skargę, składaj jutro.
Za miesiąc będzie po sprawie.