PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór kotła na ekogroszek a wymiar kotłowni



hudy8
06-01-2017, 16:36
Witam. Mam problem z wyborem kotła na eko groszek który zmieścił by sie do mojej kotłowni. Niestety nie wiem jaki wybrać ani jak go ustawić. Prosze o jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach takiego kotła. Poniżej dałem skan z wymiarami i kształtem kotłowni. Komin w rzeczywistości ma tylko jeden wkład wiec jest trochę węższy niż na skanie i nie ma drzwi wyjściowych z kotłowni na zewnątrz tylko jest małe okno. W kotłowni oprócz kotła będzie zbiornik na ciepłą wodę ale myślę go podwiesić przy suficie. Wymiary miejsca w kotłowni gdzie może stać kocioł by nie przeszkadzać to dł 2,74m , szer 1,55m wysokość 2,5m.
Z tego co widzę to większość kotłów ma szerokość do 115- 120cm. Myślałem by postawić go na szerokość kotłowni, zasyp musi być z prawej strony. zastanawiam sie tylko czy wylot spalin zmieści się z lewej strony czy szukać takiego kotła z wylotem u góry?

pastinaca
06-01-2017, 21:36
Moj Sas Smart ma 99cm.

hudy8
07-01-2017, 10:46
Jak się sprawuje?

pastinaca
07-01-2017, 19:46
Jak się sprawuje?

Bajka ;)

poltowski2000
07-01-2017, 20:16
Moj Sas Smart ma 99cm.

kolego,
jestem bardzo ciekawy jak wygląda turbulator spalin w twoim kotle. jeżeli to nie jest zbyt duży problem to zrób kilka fotek , drobny opis i wrzuć na neta. może się komuś przyda ,a ja z chęcią bym sobie taki zrobił. dzięki , pozdr.

pastinaca
07-01-2017, 20:52
kolego,
jestem bardzo ciekawy jak wygląda turbulator spalin w twoim kotle. jeżeli to nie jest zbyt duży problem to zrób kilka fotek , drobny opis i wrzuć na neta. może się komuś przyda ,a ja z chęcią bym sobie taki zrobił. dzięki , pozdr.

Są nawet dwa, chyba o to chodzi.
http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/produkty/przekroje/smart/smart_przekroj_800px.jpg

poltowski2000
07-01-2017, 20:57
Tak, właśnie o to biega

wayne2mike
07-01-2017, 23:09
kolego,
jestem bardzo ciekawy jak wygląda turbulator spalin w twoim kotle. jeżeli to nie jest zbyt duży problem to zrób kilka fotek , drobny opis i wrzuć na neta. może się komuś przyda ,a ja z chęcią bym sobie taki zrobił. dzięki , pozdr.

Jak dobrze kojaze masz tez jak ja kociol galmet. Ja zrobilem zawirowywacz spalin tylko ze fale biegna w poziomie i po wstawieniu do kotla nic nie pomagalo, wrecz przeciwnie spalanie jeszcze wzrastalo. Wstawialem go w rozne miejsca i bez pozadanego efektu. Mozliwe ze w/w turbulator sprawdzi sie lepiej, daj znac jak zmontujesz takie cudo.