PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można zdemontować panele podłogowe?



MonteChristo1995
10-01-2017, 11:15
Witam serdecznie. Na jednym z moich paneli widoczne jest wgniecenie. Znajduje się ono w dosyć w newralgicznym miejscu. Przyznam się, że jest dosyć irytujące, ale nie poddaje się :)
Interesuje mnie, czy można zdemontować kilka warstw do uszkodzonego panela?
Jeśli tak, to na co zwracać szczególną uwagę przy demontażu?
Nadmienię, że mam podłogę bezklejową.

Mam nadzieję, że osoby posiadające doświadczenie, udzielą mi pomocy :)
Pozdrawiam.

piotrek0m
10-01-2017, 13:07
Są sposoby naprawy uszkodzeń paneli twardymi woskami, demontaż aczkolwiek możliwy jest pracochłonny. Na początek proponuję spróbować naprawić.

MonteChristo1995
10-01-2017, 14:31
To również można wziąć pod uwagę, aczkolwiek zakładam, że nie uzyskam takiego efektu, który by całkowicie zamaskował to wgniecenie. Pod światło pewnie ujrzy się przebarwienie.
Mimo wszystko spróbuję to zrobić.
Nawiasem mówiąc, jak wyjmować panele, gdybym jednak był zmuszony demontować część podłogi?

przemo1
10-01-2017, 15:10
Odwrotnie do montażu - najpierw demontuj cały pas paneli po długości, potem rozdziel pas na pojedyncze panele (tylko ten pas, który potrzeba). Dużo zależy też od rodzaju zamków w panelach - musisz być ostrożny.

wiesiek6308
11-01-2017, 18:17
Proponuję też układać demontowane panele np. na korytarzu lub znaczyć cyferkami markerem od dołu. Wtedy mniej czasu zajmie Ci ponowne ułożenie.Dawniejsze panele klik można było kilkakrotnie demontować i montować bez problemu, ale czy współczesne to nie wiem. Na bank musisz bardzo uważać no chyba, że masz kilka w zapasie.Aha i najpierw jak już podejmiesz decyzję o tej czynności musisz zdjąć listy przypodłogowe na tym odcinku , na którym będziesz zdejmował panele.

CafeDelTom27
11-01-2017, 18:25
Tez mam panel uszkodzony prawie na srodku salonu ale juz sie przyzwyczailem .kurcze duzo roboty bym mial aby to wszystko rozlozyc i ulozyc na nowo.p.s.im drozsze panele tym.latwiej sie je montuje

wiesiek6308
11-01-2017, 18:55
Demontaż dla wprawionej ręki zajmuje troszeczkę dłużej niż montaż pierwotny, ale za to ponowny montaż szybciej, gdyż njie ma czynności cięcia.

jnow1
11-01-2017, 21:13
a po co demontowaqć podłogę,należy wymienić uszkodzony panel,na yoytube jast kilka filomików jak to zrobić.

przemo1
11-01-2017, 21:30
a po co demontowaqć podłogę,należy wymienić uszkodzony panel,na yoytube jast kilka filomików jak to zrobić.

Też można - w zależności od tego, jaki system połączeń mają panele.