PDA

Zobacz pełną wersję : Silikaty Xella a Grupa Silikaty . Jakie doświedczenia ??



Mateusz.C
11-01-2017, 19:58
Witam.
Dostałem dzisiaj wycenę na pustaki. Zdeydowałem sie na Silkę i różnica w cenie na całą budowę Xelli a Grypy Silki wyszło prawie 5 tys.
Jaki macie doświadczenia w obu przypadkach ??
Jak z jakością tych bloczków z Grupy Silikatów ??

Kemotxb
11-01-2017, 20:06
Też dziś dostałem wycenę ale różnica między Silką a Grupą Silikaty wyszła mi mniej więcej 700 zł na plus dla Silki. Skąd masz aż tak dużą różnicę ? Bloczki owszem różnią się wymiarami ale przecież mkw ściany są takie same ....

Mateusz.C
11-01-2017, 20:50
Grupa Silkaty 3.8
Xella 5.6

Slyder
12-01-2017, 07:25
podaj cenę za m2 bo wymiary chyba nie są te same

hajnel
12-01-2017, 08:21
Witam.
Dostałem dzisiaj wycenę na pustaki. Zdeydowałem sie na Silkę i różnica w cenie na całą budowę Xelli a Grypy Silki wyszło prawie 5 tys.
Jaki macie doświadczenia w obu przypadkach ??
Jak z jakością tych bloczków z Grupy Silikatów ??

Mogę powiedzieć, że z Grupy Silikaty jakość jest b. dobra. Na całą budowę miałem mniej niż taczkę odpadu. Bloczki równe. Przy Silce płacisz za markę...

Kemotxb
12-01-2017, 16:51
Grupa Silkaty 3.8
Xella 5.6

rozumiem że to cena brutto za bloczek o szerokości 24 cm ? grupa silikaty ma mniejsze bloczki i pójdzie ich więcej, u mnie różnica sięga 540 sztuk. Mam 180 mkw ścian co daje 3240 bloczków na cienką spoinę dla silikatu o wymiarach 250x240x220 i 2700 sztuk bloczków (silka, xella) o wymiarach 333x240x199. Ile masz tych metrów ?

Mateusz.C
12-01-2017, 17:27
Tak brutto e24. Wyszło jej 3060 szt.bez pustakow na ścianki na poddaszu.
Tej z grupy silkaty wyszło 3512szt. bez scianek na poddaszu.

+ pustaki szałunkowe do piwnicy 24/24/49 1200 szt po 4.24 brutto

Xelli wychodzi 15 szt na m2 x 5.6 = 84zł za m2 ( wyszło wsumie jakieś 205m2 )

Jak cenowo wygląda to u Ciebie ??

Kemotxb
12-01-2017, 17:42
No ja nie mam piwnic, będę brał tylko ściany nośne (nadziemia) i ściany działowe. Cenę liczyłem tylko dla nośnych bo myślę że w takiej ilości bloczków już będzie widoczna różnica. Zapytanie złożyłem do kilku dystrybutorów i wielkich różnic w cenie nie ma, powiedzmy rzędu 700- 800 zł. Tak czy owak 1mkw ściany z silkatu e24 wynosi mnie od 73-76 zł w tym już bloczek, palety i transport. Właśnie liczyłeś transport i palety ? Silikat jest ciężki taka ilość bloczków 2700 to 68 t czyli 3 pełne kursy po 20 palet. Kaucja za palety różnie ... od 10 zł do 25 zł.

Kemotxb
12-01-2017, 17:54
Swoją drogą ów silikat wyszedł 2 tyś drożej niż porotherm. No ale tym samym mam 20 t materiału w ścianie więcej ;)

Busters
12-01-2017, 17:58
Roznica w cenie najczesciej wynika z kosztow transportu. Widocznie do Ciebie xella ma daleko.

Taka roznica w cenie i zdecydowales sie na silke? :D

Te materialy jakosciowo przypuszczam, ze niczym sie nie roznia. Ja budowalem z silikatow i nie mam zadnych zastrzezen (ekipa tez nie miala)

e: Ja akurat budowalem sciane 18cm, koszt m2 wyszedl z transportem jakies 48zl.

Kemotxb
12-01-2017, 18:01
Taka roznica w cenie i zdecydowales sie na silke? :D
.
zdecydowałem głową a nie kieszenią ;). Chciałem mieć cicho, solidnie, te 2 tys zł jakoś będę musiał przeboleć ;)

Mateusz.C
12-01-2017, 18:17
U mnie wygląda to tak ..
Do działki nie da dojechać się tirem. Auto z Hdsem takie na 6 palet gdzie będe prawdopodobnie zamawiał te bloczki poradzi sobie bez problemu ( oni takie mają)
Całość składują u siebie razem z dachówką itd... dowożą mi na działkę po 6 palet cena za kurs takiego auta 1km w dwie strony to 50zł. (będę jakoś się starał o niższą cenę albo całkowitą jej likwidacje)
Kaucja za palety Xelli to dodatkowe 11zł za sztukę ..
trochę ze mnie zdzierają ale raczej nie mam innego wyjścia :(

Ten skład też zamawia te pustaki na pełne samochody biorą ponoć 21 palet mi wyszło 68
czyli braknie mi jakieś 5 palet 15m2 ściany, na pietrze będę musiał wybudować z czegoś innego ściany działowej ...

Kemotxb
12-01-2017, 19:35
Nie no nie zmieniaj materiału, nie może braknąć i zrób tak żeby wszystko było jednorodne. Zawsze zamawia się z naddatkiem na skruszone, źle przycięte czy wadliwe, albo wykorzystanie na inny cel. Ja policzyłem ściany bez otworów czyli bez okien i drzwi i mam nadzieje że to wystarczy. Ale to już z wykonawcą się ustali. Poza tym nie przywozi się na budowę wszystkiego naraz, tylko etapami, tak żeby wykorzystać HDS na wyłożenie palet np na stropie, albo na ściany działowe, tak żeby było miejsce i wygoda murowania. U mnie też cały skład nie dojedzie bo mimo że osiedle i asfalt to właśnie boje się że tak załadowany skład zniszczy nawierzchnię albo zawadzi o coś. Nośność drogi nie pozwala niestety.

Busters
12-01-2017, 20:08
zdecydowałem głową a nie kieszenią ;). Chciałem mieć cicho, solidnie, te 2 tys zł jakoś będę musiał przeboleć ;)
Nie do Ciebie pisalem, ale zapytam z ciekawosci w czym silka jest lepsza od silikatów? :D

Kemotxb
12-01-2017, 20:17
ale zapytam z ciekawosci w czym silka jest lepsza od silikatów? :D
nie wiem w czym jest lepsza, to staramy się ustalić właśnie ... ja nie mam za dużego wyboru, dostawców w okolicy mam jak na lekarstwo, albo nie mają na składzie, albo nie sprzedają, albo cena jak widać dość wysoka.

Mateusz.C
12-01-2017, 20:28
U mnie na składzie który ma 25 lat powiedzieli że jestem 3 klientem co chce Silke :D

Kemotxb
12-01-2017, 20:34
No u mnie pani która pracuje w składzie budowlanym ... hm była bardzo zdziwiona jak zapytałem o silikat, nawet nie wiedziała co to jest :)

grzesiek_w31
13-01-2017, 09:21
Witam

Miałem podobne problemy z silikatami, u nas nikt ich nie miał, na budowę hurtownia specjalnie sprowadzała dla mnie z Kluczy (Grupa Silikaty) Cene miałem 3.4 już z transportem
Odnośnie murowania, to polecam jak najbardziej murowałem sam, idzie bez problemu

powodzenia
Grzegorz

Regius
13-01-2017, 12:19
Witam,

też stoję przed dylematem, którego producenta bloczków wybrać.
Grupa Silikaty i SIL-PRO w bardzo zbliżonej cenie, do Xelli musiałbym dodatkowo dopłacić 2,5k PLN (przy materiale na cały dom razem ze ściankami działowymi).
Obecnie najbardziej skłaniam się do SIL-PRO (w dzienniku budowy Arturo72 widziałem bloczek Grupy Silikaty, który składał się w większej części z ... drewna, co mnie troszkę zniechęciło do tego producenta).

Pozdrawiam

fotohobby
13-01-2017, 12:42
Ja miałem bloczki z Sil-Pro. Bez zastrzeżeń. Cenowo to samo, co z Grupy Silikaty Klucze

Liliputek
14-01-2017, 18:48
No u mnie pani która pracuje w składzie budowlanym ... hm była bardzo zdziwiona jak zapytałem o silikat, nawet nie wiedziała co to jest :)

ja też jak tylko mówiłam o silikatach to mnie poprawiano, że to jest "silka" :D

my budowaliśmy z silikatów z Grupy Silikaty, ekipa nie narzekala, ja również nie zauważyłam by były nierowne, czy uszczerbane :)
Skład sprowadzał bezpośrednio z Kluczy. Jedynym minusem był fakt, że akurat w czasie gdy stawiano nam ściany to mieli awarię i musieliśmy poczekać 3-4 dni na nową dostawę.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
14-01-2017, 19:18
jeżeli różnica w cenie jest minimalna, to dlaczego nie wspierać polskiego kapitału i produktów ? oczywiście nic nie mam do SILKI czy SILIKATÓW - oba dobre materiały na budowę ściany nośnej !!!

kabzin82
19-01-2017, 13:05
W swojej okolicy (Łódź) zbieram ceny na silikaty i wyceny mam następujące:

Silikaty Żytkowice:
1m2 = ~58,8 PLN

Grupa Silikaty:
1m2 = ~60,9 PLN

Silka Xella:
oferta1
1m2 = ~47,9 PLN

oferta2
1m2 = ~78 PLN

Wszystkie oferty na bloczki drążone z transportem na budowę i rozładunkiem HDS. Przeliczyłem ceny brutto na m2 gdyż są różnice w wymiarach. Czekam jeszcze na 2-3 oferty i zobaczymy niemniej jednak jestem zaskoczony jedną z wycen na Silkę Xella, sądziłem że będzie dużo odstawała od reszty a tu jest najtańsza i wychodzi prawie tyle co ceramika. Z drugiej strony dziwi mnie jednak duża różnica między oferentami na Silkę.

kaszpir007
19-01-2017, 13:17
Jak dla mnie sprawdź dokładnie co jest w wycenie ....

Aby się nie okazało że w przypadku Silki jest bloczke o szerokosci 18cm a u reszty bloczki 25cm ....

Albo w wycenie są bloczki pełne a u innego drążone ..

Cenowo Silka wychodzi zawsze drożej niż konkurencyjne silikaty ...
Oczywiscie mowa o dokładnie takich samym siliktach ...

kabzin82
19-01-2017, 15:22
No właśnie cena jest za E24 Silka Xella, na pewno nie E18 bo prosiłem też o wycenę na taką i E18 jest niższa. Firma spora, nie typu Pan Ziutek ze stodołą jako magazyn. Mają towar na stanie, można podjechać i obejrzeć. Za bloczek wychodzi ~3,20 brutto, przed chwilą dostałem wycenę od jeszcze innych firm też na Xellę:

oferta 3:
Silka E24:
3,5 brutto szt. czyli 52,5 /m2

oferta 4:
Silka E24
4,23 brutto szt. czyli 63,8 /m2

Wszystkie wyceny z transportem HDS, bloczki drążone

Kemotxb
19-01-2017, 16:27
Serio takie różnice w tych samych bloczkach, nie chce mi się wierzyć że to ten sam bloczek.

ProStaś
19-01-2017, 19:05
W swojej okolicy (Łódź) zbieram ceny na silikaty i wyceny mam następujące:



Silka Xella:
oferta1
1m2 = ~47,9 PLN



A możesz zdradzić kto Ci dał tak dobrą cenę?

agb
19-01-2017, 20:12
Sam wczoraj szukałem i takie rozbieżności są faktycznie za bloczek E24. Przy czym ja szukałem cen internecie dla orientacji, a kolega jak rozumiem ma konkrene oferty na Silkę.

kabzin82
20-01-2017, 06:13
A możesz zdradzić kto Ci dał tak dobrą cenę?

Nie ma problemu, mogę napisać kto przedstawił każdą z ofert, jednakże jak ktoś chętny to zapraszam na priv. Nie chcę być posądzany o reklamę jako świeżak.
Czekam jeszcze na kolejne wyceny ale nie wiem czy się doczekam bo część firm to nawet nie raczy odpowiadać. Jeśli coś jeszcze przyjdzie to wkleję

kaszpir007
20-01-2017, 08:54
No właśnie cena jest za E24 Silka Xella, na pewno nie E18 bo prosiłem też o wycenę na taką i E18 jest niższa. Firma spora, nie typu Pan Ziutek ze stodołą jako magazyn. Mają towar na stanie, można podjechać i obejrzeć. Za bloczek wychodzi ~3,20 brutto, przed chwilą dostałem wycenę od jeszcze innych firm też na Xellę:

oferta 3:
Silka E24:
3,5 brutto szt. czyli 52,5 /m2

oferta 4:
Silka E24
4,23 brutto szt. czyli 63,8 /m2

Wszystkie wyceny z transportem HDS, bloczki drążone

To ceny wręcz rewelacyjne ..

Ja płaciłem nie tak dawno za bloczek N18 drążony bezposrednio z fabryki w cenie hurtowej po 2,15netto a przy cienkiej spoinie idzie go 18sztuk czyli 47zł za m2 ściany bez transportu i bez cen palet i to z fabryki Silkaty Szlachta (najtańsza)

Więc za oryginalną Silkę i to 25cm to 48zł za m2 to za darmo :)

ProStaś
20-01-2017, 09:16
Przy tej najtańszej nie doliczyłeś kosztów transportu...:no:

Na HDS 900 szt. 24, koszt 480 zł., co powoduje, że do bloczka trzeba doliczyć 1,87 zł. i m2 ściany wychodzi 65 zł...:rolleyes:

agb
20-01-2017, 09:33
480/900 to wg mnie 53 gr. ;)

ProStaś
20-01-2017, 09:42
480/900 to wg mnie 53 gr. ;)

Co ślepemu po kalkulatorze....masz rację,..mea culpa.

kabzin82
20-01-2017, 10:07
Doliczyłem, netto za bloczek 2.01 czyli brutto 2,47, dostawa netto 480 czyli brutto 590 - auto na 20 palet, przy moich ilościach wyszła cena jaką podałem a jak ktoś kupi tyle żeby mieć pełne transporty to jeszcze ciut taniej

ProStaś
20-01-2017, 10:23
Bardzo dobra cena.

Poszedł priv, pzdr

Anax
20-01-2017, 21:16
A jaki VAT jest doliczany do ceny ? Niektórzy biorą tylko 8%, i liczą jak za usługę. Normalny VAT to 23 % Może z tego wynikają takie różnice ? Zapytam jeszcze, czy odbiór bloczków jest natychmiastowy, czy można odebrać na wiosnę ?

agb
20-01-2017, 22:36
To jaki VAT to nie Twój problem. To sprzedawca jest odpowiedzialny za prawidłowe jego naliczanie.

Dziesiatka
20-01-2017, 22:41
To jaki VAT to nie Twój problem. To sprzedawca jest odpowiedzialny za prawidłowe jego naliczanie.
No tak,tylko że różny VAT = inna cena końcowa?

Tomek@gmail
21-02-2018, 12:34
Odkopię trochę temat :)

Też właśnie jestem po wstępnych wycenach producentów - dostałem około 40 ofert.
Po przeliczeniu na całą budowę (Grupa Silikaty ma większe zużycie na m2 niż Silka Xella) bloczki N24 z Grupy Silikaty wychodzą 4-6 tysiący taniej niż bloczki E24 Xella (w zależności od dystrybutora Xella)
I to już z uwzględnieniem dostaw itp (dostawa dodatkowo na korzyść Grupy Silikaty bo u nich mam HDS a z Silki własny rozładunek, ale tego już nie chce wliczać do ceny).

Skąd takie różnice ? Nie pójdzie więcej zaprawy na te bloczki z Grupy Silikaty ?

N24 ma gęstosć 1,4 - Xella 1,6
Współczynnik przewodzenia ciepła N24 ma 0,46 - Xella 0,55
Izolacja akustyczna chyba podobna

fotohobby
21-02-2018, 14:47
Bierz, co tańsze.

maciuspala
21-02-2018, 15:44
Bierz co jest dostępne:-)
Bierz co tańsze czy to będzie Xella czy Grupa Silkaty i tak będzie lekko krzywe, potem przykryjesz tynkiem i styropianem a za 5 lat nie będziesz pamiętał z czego dom wybudowane oprócz słowa "takie białe".
Teraz silikaty mocno poszły w górę i w porównaniu do zeszłego roku na całej budowie wyjdą ok 1500-2000 zł drożej.

dez
21-02-2018, 16:41
Bierz co jest dostępne:-)
Bierz co tańsze czy to będzie Xella czy Grupa Silkaty i tak będzie lekko krzywe, potem przykryjesz tynkiem i styropianem a za 5 lat nie będziesz pamiętał z czego dom wybudowane oprócz słowa "takie białe".
Teraz silikaty mocno poszły w górę i w porównaniu do zeszłego roku na całej budowie wyjdą ok 1500-2000 zł drożej.

Nie wiem jak grupa Silikaty, ale myślę że xelle teraz lekko obrażasz, wymurowalem kilka palet silki u siebie na klej i wszystkie bloczki wymiar trzymały idealnie.

Haxxa
21-02-2018, 17:13
Witam panowie, jestem na etapie wybierania produktu. Zastanawiam się tak jak w temacie nad silka e24 xella, nie stety w regionie ciężko jest mi ją dostać,z tego też zaproponowano mi ekosilikat z Prefabet. Jest ktoś w stanie nakreslic mi różnice. Nie chodzi o cenę czy wymiary, różnice są. Chodzi bardziej o wykonanie i inne parametry.

MhUser
21-02-2018, 18:28
producenci deklarują takie same parametry, nasiąkliwość, tolerancję wymiarów itp.
jak to w praktyce wygląda nie wiem

Haxxa
21-02-2018, 18:33
No właśnie, praktyka weryfikuje. Eko na m2 wychodzi chyba troche mniejsza ilość szt., no ale nie w tym rzecz

walec7_7
21-02-2018, 18:52
Ja murowałem z Grupy Silikaty N24 i nie ma co narzekać, wszystkie trzymały wymiar. Na palecie zazwyczaj w granicy 5 pękniętych, na docinki poszły. Wszystko na klej.

Haxxa
21-02-2018, 18:57
Proponują mi ekosilikat np24 250/240/220 kl.20 T2

Tomek@gmail
21-02-2018, 19:17
Czyli co brać to co mam tańsze u lokalsów ?
Parametry Grupy silikatów i Xella praktycznie te same - jedynie nie wiem jak z wykonaniem będzie.

407873

Jinikao
21-02-2018, 19:42
Na całą budowę miałem z Xella, brakło 10 palet to zamówiłem z grupy Silikaty, bo akurat były na miejscu. Niczym sie nie różniły, tylko wielkością, murarze woleli większe, bo szybciej robota szła

Kemotxb
21-02-2018, 21:11
Ja mam cały dom z Grupy silikaty i jestem zadowolony, nie ma to jak zapach silikatu ... takie jakieś to dziwne ;). A do rzeczy to fakt bloczkami małymi robi się dużo wolniej i wcale nie oznacza że dokładniej. Bloczki są równe, wytrzymałe, nie popękane, nie było skruchów, ze wszystkich 3600 bloczków uszkodzone było może 50 bloczków ... średnio jeden na paletę N24 ale nie tak żeby nie dało się go wykorzystać, przeważnie pęknięcie było na połowę od transportu, lub ułamana krawędź. Jedyne co w jednej z partii miałem taką dziwną oznakę a mianowicie wtrącenia w postaci chyba kawałków drewna wielkości pestki wiśni, osmalonych od temperatury, węgielki, wychodziły z bloczka powodując odstrzelinę, taka kosmetyczna sprawa. Tylko jeden skład taki był, mniemam że to niewłaściwie przesiany piasek. Silikaty Leżajsk.

maciuspala
22-02-2018, 10:05
Ja tam zapach mam normalny, u mnie miałem pecha na 3600 szt połowa była mniej lub bardziej uszkodzona, wina producenta, oficjalnie wadliwy cement, nieoficjalnie, brak sezonowania prosto z taśmy poszły na auto i brakło sezonowania alby się utwardziły, i na aucie się od tarcia rozsypały, w sumie dobrze na tym wyszedłem, ale pustaki były jakie były, drugi raz też bym wybrał silikat.Co do równości to nie było źle ale na piankę nie dało się murować, ale klejem z worka niewielkie nierówności dało się wyrównać. Przy BK idzie przeszlifować każdą warstwę przy silikacie nie ma mowy. Ściana też idealnie równa nie jest zdarzają się z jednej strony zęby 1-2 mm( od drugiej idealnie zlicowane)
Mimo uszkodzeń dzięki innowacyjności murarz odpadu było może 1 taczka, oraz pół palety takich co nic nie dało się zrobić.

Kemotxb
22-02-2018, 16:57
No właśnie po zapachu silikatu poznać dobry materiał, a dla mnie ten zapach jest bardzo przyjemny, jednak z tym sezonowaniem to właśnie jest problem, jaki ? Ano taki że silikat nie idzie w sprzedaży tak jak BK czy ceramika i produkcja rusza wtedy kiedy jest zapotrzebowanie. Ja np czekałem 2 tygodnie na to aż uzupełnią produkcję czyli dostałem świeże bloczki bez sezonowania i dało się to odczuć, bloczek był tak jak mówisz bardziej kruchy. Tak odchodząc od tematu trochę to zapach ceramiki mi się nie podoba ;)

Tomek@gmail
22-02-2018, 17:03
Zamówić 3 miesiące wcześniej niech leżakuje na działce to i dojdzie ;)

maciuspala
22-02-2018, 17:19
Silikat musi lezakować w fabryce bo uszkadza się podczas transportu.
Uwierz mi linie pracują caly czas, silikat w 90%idzie pod inwestycje, wielkie budowy, czasami na lini idzie sama 18-lub 24-i wtedy trzeba czekać na zmianę lini.
W tym roku będzie sprzedawało się wszystko z czego będzie dało się dom postawić, przewiduje że ceramika będzie po 6-7 zł.

dez
22-02-2018, 17:26
Ale tak na serio silka pachnie? Nie zauwazylem tego u siebie, jedynie co miało u mnie na budowie zapach to świeży beton z gruchy, w sumie nic więcej. Z tym leżakowaniem radziłabym też uważać, mam jeszcze kilka palet na działówki, nie rozpakowywalem ich i przez dobre pół roku stały w folii. Parę dni temu musiałem rozłożyć jedną paletę i zauwazylem że dość dużo wilgoci się tam skropliło (naturalna rzecz), zdziwiłem się jednak że pierwsze dwie warstwy od góry były wyraźnie bardziej miękkie od reszty. Od razu pootwieralem pozostałe palety. Pewnie nikt silki na fundamenty nie pchał, ale producent dopuszcza taka możliwość, lekko ryzykowne patrząc na to jak miękkie się robią pod wpływem wody.

Kemotxb
22-02-2018, 17:31
Silikat pachnie jak jest świeży, do mnie przyjechał jeszcze gorący ... niestety. I pachniał że hoho. Taki wyleżakowany to już nie ma tego zapachu, wywietrzał. Ale jak potrzesz albo poskrobiesz to poczujesz. Moje bloczki jak były mokre to wydawało mi się że są bardziej twarde.

Kemotxb
22-02-2018, 17:33
Silikat musi lezakować w fabryce bo uszkadza się podczas transportu.
Uwierz mi linie pracują caly czas, silikat w 90%idzie pod inwestycje, wielkie budowy, czasami na lini idzie sama 18-lub 24-i wtedy trzeba czekać na zmianę lini.
W tym roku będzie sprzedawało się wszystko z czego będzie dało się dom postawić, przewiduje że ceramika będzie po 6-7 zł.

W Leżajsku ponoć linia po prostu stała, tak mi powiedziano. Poza tym wybór był niewielki, gdybym chciał np N25 to bym nie dostał bo wszystko szło na N24, no i w klasie 20 też się nie dało kupić, wszystko szło na klasę 15. Wielkiego wyboru nie miałem, ale materiał okazał się dobry.

Tomek@gmail
26-02-2018, 10:42
A jak się ma ilość otworów w bloczkach z Grupy Silikaty (6 otworów) i Xella (2 otwory) ?
Ma to jakieś wady zalety ?

walec7_7
26-02-2018, 11:47
Na pewno wady przy wierceniu. Większe prawdopodobieństwo że wiertło Ci wpadnie. A czy prócz tego nie wiem.

pandzik
26-02-2018, 12:30
A jak się ma ilość otworów w bloczkach z Grupy Silikaty (6 otworów) i Xella (2 otwory) ?
Ma to jakieś wady zalety ?

Grupa Silikaty ma też pełne bloczki lub prawie pełne. NP bodajże lub N24/500. Czym mniej otworów tym lepsza izolacja akustyczna.

Z dostępnościa jest strasznie krucho. Szczególnie bloczków 18cm. Od 1 marca nowe cenniki, zamkniete fabryki Xelli, GS się nie wyrabia. Na za 3 miesiące OK ale z marszu , na za dwa tygodnie jest kaszana.

Kemotxb
26-02-2018, 17:18
Im pełniejszy bloczek tym większe straty ciepła w przegrodzie. Otwory są specjalnie robione żeby poprawić współczynnik przewodzenia ciepła. Na ściany zewnętrzne więc nie poleca się pełnego bloczka jeśli nie ma takiej konieczności. Jeśli mieszkasz w głośnej okolicy (np przy ruchliwej drodze) to wtedy tak, olewasz straty ciepła kosztem mniejszej ilości dB w domu. Ale jak nie musisz kup bloczek drążony, przy wierceniu nie ma to znaczenia bo ścianka jest i tak gruba więc śmiało można przyczepić co się chce.

Tomek@gmail
26-02-2018, 21:06
Im pełniejszy bloczek tym większe straty ciepła w przegrodzie. Otwory są specjalnie robione żeby poprawić współczynnik przewodzenia ciepła. Na ściany zewnętrzne więc nie poleca się pełnego bloczka jeśli nie ma takiej konieczności. Jeśli mieszkasz w głośnej okolicy (np przy ruchliwej drodze) to wtedy tak, olewasz straty ciepła kosztem mniejszej ilości dB w domu. Ale jak nie musisz kup bloczek drążony, przy wierceniu nie ma to znaczenia bo ścianka jest i tak gruba więc śmiało można przyczepić co się chce.

Dzięki Kemo ;)
Utwierdziło mnie to w przekonaniu żeby brać Grupe Silikaty - 4k piechotą nie chodzi.

rozenflower
13-06-2018, 12:08
Ja tam zapach mam normalny, u mnie miałem pecha na 3600 szt połowa była mniej lub bardziej uszkodzona, wina producenta, oficjalnie wadliwy cement, nieoficjalnie, brak sezonowania prosto z taśmy poszły na auto i brakło sezonowania alby się utwardziły, i na aucie się od tarcia rozsypały, w sumie dobrze na tym wyszedłem, ale pustaki były jakie były, drugi raz też bym wybrał silikat.Co do równości to nie było źle ale na piankę nie dało się murować, ale klejem z worka niewielkie nierówności dało się wyrównać. Przy BK idzie przeszlifować każdą warstwę przy silikacie nie ma mowy. Ściana też idealnie równa nie jest zdarzają się z jednej strony zęby 1-2 mm( od drugiej idealnie zlicowane)
Mimo uszkodzeń dzięki innowacyjności murarz odpadu było może 1 taczka, oraz pół palety takich co nic nie dało się zrobić.

czy reklamowałeś otrzymane bloczki ze względu na kruchość? Mam podobną sytuację, bloczki przewiezione zaraz po wyprodukowaniu na skład, mnóstwo ukruszonych, popękanych i dodatkowo nie są równe... na ścianach mam fale Dunaju! z mężem jesteśmy załamani

maciuspala
14-06-2018, 13:40
Ja reklamowalem, dużo nerwów gróźb ale reklamacja pozytywnie rozpatrzona....wybudowalem dom za czapkę gruszek:-)
Z jakiej fabryki są bloczki???

Kaniacz
04-01-2019, 00:24
To ja może odświerzę lekko temat. Jak tylko pogoda za oknem się poprawi to planuję ruszyć z murowaniem ścian wmoim domu jednorodzinnym (płyta fundamentowa już stoi). Do tej pory najlepsze oferty zebrałem od dostawców Grupy Silikaty z Klucze. Z tym, że transport jest tirem i wyładunek po mojej stronie...
Zastanawiam się czy jest możliwość zamówienia materiału bezpośrednio od producenta (Klucze, Leżajsk, Jednalnka itd.?) Ktoś próbował może? Intuicja podpowiada mi, że powinno być trochę taniej (brak pośredników). Niemniej jak spróbowałem przez przedstawiciela handlowego H+H Gr Silikaty na Warszawę, to podał mi nr do zaprzyjaźnionego składu budowlanego, więc wróciłem niestety do punktu wyjścia.