PDA

Zobacz pełną wersję : Pilarka tarczowa akumulatorowa czy elektryczna?



matro
14-01-2017, 20:02
Witam borykam się z problemem wyboru pilarki tarczowej chodzi o zasilanie nie wiem jaki rodzaj wybrać.
będę te pilarkę normalnie użytkował hobbistycznie jestem stolarzem ale dużo czasu spędzam na budowie i w wykończeniówce czasem się blat przytnie czasem panel i jakąś łatę na dachu. Mam do wyboru kilka firm Dewalt Ryobi Makita AEG poza tym jestem młodym przedsiębiorcą i i dlatego proszę o rade albo sugestie.

perm
16-01-2017, 18:33
Witam borykam się z problemem wyboru pilarki tarczowej chodzi o zasilanie nie wiem jaki rodzaj wybrać.
będę te pilarkę normalnie użytkował hobbistycznie jestem stolarzem ale dużo czasu spędzam na budowie i w wykończeniówce czasem się blat przytnie czasem panel i jakąś łatę na dachu. Mam do wyboru kilka firm Dewalt Ryobi Makita AEG poza tym jestem młodym przedsiębiorcą i i dlatego proszę o rade albo sugestie.Elektryczna.

mayek
16-01-2017, 20:10
Elektryczna.

I sieciowa :lol2:

wiesiek6308
16-01-2017, 20:46
Ja powiem tak : na dachu do pracy lepsza jest akumulatorowa gdyż, nie trzeba ciągać przewodu i uważać na niego natomiast do pozostałych sytuacji proponuję zasilaną na 230V gdyż w otoczeniu prac, które wykonujesz zawsze masz zasilanie i nie musisz przerywać pracy by naładować baterię, która zazwyczaj wyczerpuje się w najmniej odpowiednim momencie. Można też zaopatrzyć się w 2 baterie lub większą ilość ale to koszt ------ no chyba, że masz wkrętarki i inne sprzęty na akumulatory tego samego typu i marki.Ponadto ja mam nieodparte wrażenie, że na kablu pilarka jest mocniejsza. Pracowałem też na i na tych drugich . Jeżeli na dachach nie spędzasz długich chwil to kupuj tą z kabelkiem. To jest jedynie moje zdanie. Uprzedzę kolejnych forumowiczów aby nie pisali o piłach spalinowych gdyż stolarz ( pomimo, że czasem pracuje na dachu jako cieśla) ma wyczulony punkcik precyzji cięcia.A marki to jak pisałeś wyżej plus Milwaukee. Ryobi nie znam, nie używałem . Kupuj profi posłuży Ci długo .

perm
16-01-2017, 21:14
J...Uprzedzę kolejnych forumowiczów aby nie pisali o piłach spalinowych gdyż stolarz ( pomimo, że czasem pracuje na dachu jako cieśla) ma wyczulony punkcik precyzji cięcia.A marki to jak pisałeś wyżej plus Milwaukee. Ryobi nie znam, nie używałem . Kupuj profi posłuży Ci długo .Hmmm, pracowałeś jako cieśla i nie polecasz spalinowych? A ja polecam. Robiłem kiedyś letniskowy domek szachulcowy. Wszystko wycinałem piłą spalinową, również krzyżaki łączone na nakładkę. Spasowane są idealnie. To kwestia wprawy i dobrej i prawidłowo naostrzonej piły. Piły łańcuchowe zresztą są stosowane powszechnie przez cieśli, choć raczej inwestują w narzędzia takie jak robi Mafell czyli z napędem elektrycznym.

wiesiek6308
16-01-2017, 22:30
Ja nadal pracuję i spalinową i innymi. Mam wprawę przy spalinówce nawet zacinanie jaskółczych ogonów ale przyznam szczerze ( bo bawię się też w stolarstwo), że ,,elektryki,, są dokładniejsze. Mam profi ostrzałkę do łąńcuchów pił i ją wykorzystuję właściwie, niemniej jednak więcej używam pilarki,ukośnicy, lisicy, frezarki. Cieszy mnie jak nikogo może, że daszek jest jak lotnisko. Wiem też, że jeżeli wkładasz serce do pracy którą lubisz to bez względu jakim sprzętem pracujesz ( spalinowym czy elektrycznym - ale zawsze ostrym) to zrobisz to dokładnie. Pozdrawiam. A na marginesie to założyciel postu pytał o rodzaje pił nie biorąc pod uwagę spalinowej tym bardziej, że jego hobby to stolarstwo a w tym fachu spalinowa to jest rzecz niedopuszczalna, no chyba, że wstępne, zgrubne wymiarowanie elementów większego gabarytu.

perm
17-01-2017, 18:07
...A na marginesie to założyciel postu pytał o rodzaje pił nie biorąc pod uwagę spalinowej tym bardziej, że jego hobby to stolarstwo a w tym fachu spalinowa to jest rzecz niedopuszczalna, no chyba, że wstępne, zgrubne wymiarowanie elementów większego gabarytu.Czasem się trochę zjedzie z tematu. :) Jeżeli ktoś ręczną piłą z milimetrową dokładnością przetnie od kreski dwumetrową deskę, to poradzi sobie z każdą piłą. Pewna ręką to w stolarstwie podstawa.

krystekwolf
13-03-2017, 17:21
Ja nie lubię spalinowych, bo są ciąższe i gorzej mi się nimi pracuje. Dlatego używam w warsztacie ********. Jest OK :) Spokojnie na jednej baterii przetnę prawie 100 desek normalnej grubości, więc uważam, że to dobry wyniki. Nic nie trzeszczy. Tnie prosto, więc ja jestem zadowolony :)

CityMatic
13-03-2017, 17:41
Witam borykam się z problemem wyboru pilarki tarczowej chodzi o zasilanie nie wiem jaki rodzaj wybrać.
będę te pilarkę normalnie użytkował hobbistycznie jestem stolarzem ale dużo czasu spędzam na budowie i w wykończeniówce czasem się blat przytnie czasem panel i jakąś łatę na dachu. Mam do wyboru kilka firm Dewalt Ryobi Makita AEG poza tym jestem młodym przedsiębiorcą i i dlatego proszę o rade albo sugestie.
Polecam akumulatorową Bosch GKS 18 V-LI Professional- jednak jej zakres cięcia jest ograniczony ale wygoda niewspółmierna.
Dobre tarcze, wprawna ręka to sukces.
Niestety takie urządzenia są drogie i z dobrymi tarczami wyniesie ponad 2kzł.