PDA

Zobacz pełną wersję : pęknięcie w posadzce - pytanie



kasiamirek
15-01-2017, 10:06
WItam,

Jestem już po wygrzaniu posadzek. Przymierzam się do wykończenia i pech chciał , że znalazlem w jednym jedynym miejscu pekniecie które ma długość okolo 90 cm . Generalnie nie wyglada niewiadomo jak zle, nawet moge powiedzieć że na zdjeciu ciut groźniej niż w realu. Ale... pękniecie jest w salonie gdzie akurat bede miał płytki panelopodobne.

Czy w miejscu pęklniecia płytki mi nie strzela ?
Co musiałbym zrobić aby bylo ok?

I jeszcze male pytanko, bo na srodku salonu mam zrobiona dylatacje, czy w tym miejscu muszę sie obawiać o płytki?

378592


Pozdrawiam serdecznie

kasiamirek
15-01-2017, 20:04
?

piotrek0m
16-01-2017, 06:04
Nie, to naturalne pęknięcie skurczowe betonu. Zastosuj jedynie klej wysokoenergetyczny do płytek. Nie żałuj na klej.

zyhu
16-01-2017, 06:55
żona się Ci też starzeje i nie narzekasz :)

jw. koledzy napisali.

wg39070
16-01-2017, 07:27
WItam,

Jestem już po wygrzaniu posadzek. Przymierzam się do wykończenia i pech chciał , że znalazlem w jednym jedynym miejscu pekniecie które ma długość okolo 90 cm . Generalnie nie wyglada niewiadomo jak zle, nawet moge powiedzieć że na zdjeciu ciut groźniej niż w realu. Ale... pękniecie jest w salonie gdzie akurat bede miał płytki panelopodobne.

Czy w miejscu pęklniecia płytki mi nie strzela ?
Co musiałbym zrobić aby bylo ok?

I jeszcze male pytanko, bo na srodku salonu mam zrobiona dylatacje, czy w tym miejscu muszę sie obawiać o płytki?

378592


Pozdrawiam serdecznie

Nie przejmuj się tymi ryskami. kładź na to płytki, jeśli jest podłogówka to wiadomo klej z oznaczeniem S-1 wysoko elastyczny. Kierunek kładzenia płytek najlepiej zgodny z kierunkiem nacięć dylatacyjnych.

cezary.pl
16-01-2017, 09:37
WItam,

I jeszcze male pytanko, bo na srodku salonu mam zrobiona dylatacje, czy w tym miejscu muszę sie obawiać o płytki?

378592


Pozdrawiam serdecznie

Płytki zaczynasz przyklejać od dylatacji w kierunku ścian. Następnie fugę w dylatacji wypełniasz masą elastyczną w odpowiednim kolorze.

Pozdrawiam
Cezary