PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie drewnianej altanki (już stojącej) prośba o pomoc



Franciszek_W
15-01-2017, 11:17
Witam,
stałem się właścicielem domku drewnianego (altanki 24m2), konstrukcja szkieletowa, obita z zewnątrz deską. Dach deski + gont bitumiczny.

Chcę go na wiosnę ocieplić (od wewnątrz) i wykończyć środek.
Przeznaczenie domku to raczej okres tylko i wyłącznie maj-październik. Może zdarzyć się nocleg :)

Czytałem na temat wiatro i para-izolacji, ale nigdzie nie znalazłem informacji co zrobić jak ściany są już obite deskami. Dodatkowo im więcej czytam tym mniej wiem.

W sklepie polecili mi by wyściełać miejsca (pomiędzy konstrukcją a szalówką) paraizolacją, potem wyłożyć to wełną i przykryć kolejną warswą para izolacji. Czyli zrobić takie kieszenie na wełę.

Czy jest to prawidłowe podejście?
Czy nie powinienem jednak od zewnątrz użyć jakiejść membrany zamiast folii, jeśli tak to jakiej?
Czym się rożni paraizolacja od wiatroizolacji?
Czy tak samo zrobić z dachem?

Czy powinienem dodać jakąś kratkę wentylacyjną na szczycie dachu ?

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam Franciszek

מרכבה
15-01-2017, 12:54
W sklepie powiedzieli Ci źle
dobrze napisałeś .. zamiast foli użyć membrany i takiej użyj tj wiatroizolacji.
od zewnątrz, wełna w środek .. tylko pamiętaj,żeby tak zrobić ruszt pod wełnę
aby nie dotykał ściany zewnętrznej .. wtedy na wełnę dajesz paroizolację .. i deskowanie, lub co ta m Ci pasuje..

CafeDelTom27
15-01-2017, 18:07
Gra warta swieczki.jezeli raz na ruski rok tam bedzie sie spalo w ogole bym nie ocieplal.Zimą jak nikogo nie bedzie to i tak bedzie tam zimno.Pisze bo mam podobna altanke.