PDA

Zobacz pełną wersję : co sądzicie o tej wycenie?



creative_21
16-01-2017, 16:18
Witam
co sądzicie o tej wycenie ?

DOSTAWA I MONTAŻ ELEMENTÓW OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO POD POMPĘ CIEPŁA:

SIGMA PE-RT/AL/PE-RT
montaż ogrzewania podłogowego w systemie SIGMA li /130 m2
rozłożenie folii i przygotowanie dylatacji brz.
rozłożenie styropianu systemowego 30 mm/IZOROL
montaż szafek i rozdzielaczy/RUMET
wykonanie podejść pod grzejniki łazienkowe szt. 2
przeprowadzenie próby szczelności instalacji
cena: 15000 zł

DOSTAWA I MONTAŻ INSTALACJI WODNO-KANALIZACYJNEJ:
wykonanie podejść zimnej, ciepłej
wody i kanalizacji – 10 szt
wykonanie pionu kanalizacyjnego
montaż stelarzy wc-WERIT-2 szt
wykonanie napowietrzeń kanalizacji
wykonanie cyrkulacji wody pitnej
montaż reduktora ciśnienia
cena 4900zł

pozdrawiam

noc
16-01-2017, 16:56
Wygląda na to, że oferujący nie narzeka na brak zajęć. Ma pewnie kolejeczkę zleceń na najbliższy czas i postawił na "złoty strzał". Wziął cenę trochę z kapelusza i jak się uda, to dobrze zarobi. Jeśli klient odmówi to i tak nic nie traci, następni klienci już są umówieni.

creative_21
16-01-2017, 18:16
no to ładnie a w jakie ceny mam celować do domku 130m2 ( dom przy alabastrowej 9 ) http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-alabastrowej-9.html

fachman19
16-01-2017, 18:58
no to ładnie a w jakie ceny mam celować do domku 130m2 ( dom przy alabastrowej 9 ) http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-alabastrowej-9.html

Niech kolego NOC zrobi konkretną i uczciwą . A następnie wykona

creative_21
16-01-2017, 20:42
no właśnie NOC jak już zacząłeś do dokończ

Adam626
16-01-2017, 20:49
Jeśli to jest z materiałami to tanio. Sam towar do takiej instalacji kosztuje naprawdę sporo

noc
16-01-2017, 21:04
Jeśli to jest z materiałami to tanio. Sam towar do takiej instalacji kosztuje naprawdę sporo

Nie ma mowy o materiałach powyżej, ja widzę tam tylko robociznę.
Sam nie wykonuję instalacji. Tzn. sam wykonałem u siebie wodę+kanalizę. Natomiast spośród ofert na robociznę CO na dom nieco większy niż ten, najwyższa była na podobną sumę j.w., tj około 15000zł. Wybrałem średnią (poniżej 10000zł) i polecanego instalatora, wszystko wykonane prawidłowo, działa jak należy. Co prawda było to 5-6 lat temu, ale w cenie było doprowadzenie gazu ze skrzynki w płocie do domu, około 10m.
Chyba że ceny skoczyły ostatnio mocno do góry, nie śledzę dokładnie. Ale ja bym jeszcze poszukał taniej, chyba że się śpieszysz.

Adam626
16-01-2017, 21:07
dobry majster nie będzie pracował za darmo.
Dobry majster ma tez pracowników bo samemu robić to kłopot przy większych zleceniach.
Utrzymanie ludzi kosztuje - zusy srusy.
KOszty są i to normalne. Ważne aby hydraulik był dobry... Instalacj amusi ksoztować. Nie na robocie to skosi na materiałach. Dobrzy majstrowie się cenią a jak ktos uwaza ze chce tanio to musi byc naprawde ostrożny

creative_21
16-01-2017, 21:13
cena jest za usługa/towar

WM wycenili mi na 15 000 nie wierzę żeby to nie zawierało pełnego materiału a tylko samą robociznę

fachman19
16-01-2017, 21:16
Nie ma mowy o materiałach powyżej, ja widzę tam tylko robociznę.
z.

Wystarczy przeczytać tytuł
Jest duzymi literami Dostawa i montaż
Ale niektórzy widzą wszędzie oszustów.

creative_21
16-01-2017, 21:17
cena jest za usługa/towar

WM wycenili mi na 15 000 nie wierzę żeby to nie zawierało pełnego materiału a tylko samą robociznę

asolt
16-01-2017, 21:17
Nie ma mowy o materiałach powyżej, ja widzę tam tylko robociznę.
.

Kazdy widzi co chce widziec, dla mnie opis "DOSTAWA I MONTAŻ ELEMENTÓW OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO" to samo dotyczy hydrauliki jest jednoznaczny to jest robocizna z materiałem i nikt mnie nie przekona parafrazujac mistrza ze białe jest białe. Słowo klucz to "Dostawa", nie wiem jak mozna to inaczej zrozumiec.

noc
16-01-2017, 21:33
Kazdy widzi co chce widziec, dla mnie opis "DOSTAWA I MONTAŻ ELEMENTÓW OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO" to samo dotyczy hydrauliki jest jednoznaczny to jest robocizna z materiałem i nikt mnie nie przekona parafrazujac mistrza ze białe jest białe. Słowo klucz to "Dostawa", nie wiem jak mozna to inaczej zrozumiec.

Jeśli z materiałami to ok. to może być dobra oferta.
Mea culpa.

Wykona
17-01-2017, 07:45
Witam
co sądzicie o tej wycenie ?

DOSTAWA I MONTAŻ ELEMENTÓW OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO POD POMPĘ CIEPŁA:

SIGMA PE-RT/AL/PE-RT
montaż ogrzewania podłogowego w systemie SIGMA li /130 m2
rozłożenie folii i przygotowanie dylatacji brz.
rozłożenie styropianu systemowego 30 mm/IZOROL
montaż szafek i rozdzielaczy/RUMET
wykonanie podejść pod grzejniki łazienkowe szt. 2
przeprowadzenie próby szczelności instalacji
cena: 15000 zł

DOSTAWA I MONTAŻ INSTALACJI WODNO-KANALIZACYJNEJ:
wykonanie podejść zimnej, ciepłej
wody i kanalizacji – 10 szt
wykonanie pionu kanalizacyjnego
montaż stelarzy wc-WERIT-2 szt
wykonanie napowietrzeń kanalizacji
wykonanie cyrkulacji wody pitnej
montaż reduktora ciśnienia
cena 4900zł

pozdrawiam

Dopytaj. Ja rozumiem, że na wylewkę idzie folia (jakaś), a na nią styropian 3 cm z folią AL (systemowy). Nie będzie więcej styropianu w podłodze czy masz płytę podłogową? Jakie rozstawy rurek ogrzewania? Dopytaj co będzie w rozdzielaczach (rotametry, odpowietrzniki, etc.). Ten reduktor ciśnienia to będzie gdzie? Nie ma filtra (-ów) do wody, itp. Czy napowietrzenia będą odkryte czy wpuszczone w ścianę? Kilka niewiadomych, które podwyższą kwotę końcową :sick:

Marcin34_Śl
17-01-2017, 07:54
Cena ok,

normalna cena instalacji przez firmę, cena WM też normalna, ja mam trochę większy domek i cena wynosi 17 000 zł.

Mi dom budowali górane, ale do instalacji wybrałem już firmę na cały dom, umowa, FV, 36 miesięcy gwarancji, usuwanie usterek itp.

Na pewno znalazłbym tańszych instalatorów do wod-kan, podłogówki itp. ale nie chciałem ryzykować kosztem kilku tyś zł. Takie moje zdanie.

creative_21
17-01-2017, 19:59
płyty podłogowej nie mam na standardowych fundamentach mam 20cm na ocieplenie i wylewkę
więc liczę 14cm ocieplenia plus 6 samopoziomującej
co do rozstawu rurek ogrzewania myślę że będzie gęsto jak pod pompę ciepła ale też dopytam
to taka wstępna wycena czy warto inwestować w cyrkulację wody pitnej bo pewnie na to dodatkowa pompka potrzebna

ok dzięki doprecyzuje jeszcze te szczegóły wyceny i dam znać,
jak komuś wpadnie pomysł o co jeszcze pytać to z góry dzięki :)

Marcin34_Śl
17-01-2017, 20:46
Chyba chodzi o cyrkkulacje cwu a nie wody pitnej?....

creative_21
17-01-2017, 20:49
chyba tak :) dopytam ale chyba nie opłacalne czyż nie ?

Marcin34_Śl
19-01-2017, 21:07
cyrkulacja powoduje, że od razu masz ciepłą wodę w kranie i nie musisz czekać. Wszystko zależy od odległości od kotłowni do kuchnilłązienki itp. Jeśli łązienka/kuchnia nie są w pobliżu to cyrkulacja wg Mnie konieczna. Są różne pompy cyrkulacyjnem różne programatory itp. SĄ O TYM WĄTKI NA FORUM

Adam626
19-01-2017, 21:14
zrobić trzeba a czy bedziesz korzystał to się okaże

Mareks77
20-01-2017, 10:04
płyty podłogowej nie mam na standardowych fundamentach mam 20cm na ocieplenie i wylewkę
więc liczę 14cm ocieplenia plus 6 samopoziomującej
co do rozstawu rurek ogrzewania myślę że będzie gęsto jak pod pompę ciepła ale też dopytam
to taka wstępna wycena czy warto inwestować w cyrkulację wody pitnej bo pewnie na to dodatkowa pompka potrzebna

ok dzięki doprecyzuje jeszcze te szczegóły wyceny i dam znać,
jak komuś wpadnie pomysł o co jeszcze pytać to z góry dzięki :)


14 cm ocieplenia to oznacza że folię i 10 cm kładziesz sam a następnie 3 cm z folią aluminiową kładzie instalator, bo o ile folia jest w wycenie to tych 10 cm styropianu lub 2 x po 5cm na mijankę on ci w tej cenie nie ułoży więc dopytaj od razu abyś się nie zdziwił.

Ogólnie to ceny trochę przesadzone no dwa lata temu dałem 14 tyś za 120m2 podłogówki oraz 8 grzejników + w tym woda z cyrkulacją i kanalizacja, no ale ze względu na miejsce położenia domu i czas dopuszczam różnicę w porywach do 16 tyś. Cała reszta to marketing i nawet jeśli to firma dwu osobowa to SIGMA System i inne nazwy w wycenie świadczą o lekkim przeholowaniu z ceną.
Spokojnie możesz negocjować zejście z ceną o 2 tyś, a jak nie będzie chętny to powiedz że wycenę porównasz w poprzednikami i odpowiesz w ciągu tygodnia.
To nie powinno mu zbytnio popsuć planów roboty jeśli ma jej dużo, a ty zdążysz poszukać innego który zrobi ci wycenę.

Cyrkulację rób, zawsze możesz ją załączać tylko w okresach kiedy domownicy są w domu i korzystają z wody a jak nie i projekt oraz odległości łazienek od kotłowni nie są duże to odpowiednia izolacja wystarczy aby woda pojawiała ciepła już po kilkunastu sekundach.