PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek do salonu - do szybkiego ogrzania pomieszczenia ( nie całego domu)



Piootr85
18-01-2017, 12:13
Witam,

Założenie jest takie, chce mieć kominek, który sobie czasami rozpale na jesień, zime, żeby dogrzać salon, pewnie będzie to max.30 razy w roku. Ogólnie ma być ogrzewanie gazowe). Tak aby posiedzieć przy ogniu jak ludzie pierwotni, wypić herbatę i poczytać książkę, nie będzie palone po kilkanaście godzin, tylko powiedzmy 3-4h za każdym razem. Nie chce żadnych płaszczy wodnych, szamotu czy systemu rozprowadzania powietrza.
Dzwoniłem do 3 fachowców, ceny od 8-15 tyś. Od razu teksty, że oni marketowch wkładów nie zakładają - sam wkład zaczyna się od 3800 zł.
Rozumiem, że niektórzy oszczędzają mocno na gazie, zakładają sobie płaszcze wodne i grzeją takim kominkiem od Września do Marca 12h dobe i kominek musi swoje kosztować i być z porządnych materiałów.
Wg. mnie kupno wkładu jest wydatkiem rzędu 1500zł, wszelkie rury podstawki następne 1000, płyty do obudowania, izolacje powiedzmy następny 1000 zł, i to złożyć do kupy powiedzmy za 1500 zł co daje 5000 tyś. Nawet jakbym dał wkład za 4000 tyś, to 7,5 tyś, za dwa dni pracy to trochę drogawo wg. mnie .
Jeżeli zna ktoś kogoś w Wielkopolsce, co zna się na sztuce robienia kominków, a nie kasuje za to tyle bankier proszę o kontakt.

bladyy78
18-01-2017, 12:25
Nie mów głośno że chcesz montować kominek bo zaraz Cie tu zjedzą że będziesz smrodził innym z komina , lepiej kup sobie pompę ciepła a efekt ognia można mieć w telewizorze. A tak na poważnie rozglądnij się za kozami można kupić czasem ładna kozę wolnostojącą która spełni wszystkie twoje oczekiwania.

wg39070
18-01-2017, 13:08
Witam,

Założenie jest takie, chce mieć kominek, który sobie czasami rozpale na jesień, zime, żeby dogrzać salon, pewnie będzie to max.30 razy w roku. Ogólnie ma być ogrzewanie gazowe). Tak aby posiedzieć przy ogniu jak ludzie pierwotni, wypić herbatę i poczytać książkę, nie będzie palone po kilkanaście godzin, tylko powiedzmy 3-4h za każdym razem. Nie chce żadnych płaszczy wodnych, szamotu czy systemu rozprowadzania powietrza.
Dzwoniłem do 3 fachowców, ceny od 8-15 tyś. Od razu teksty, że oni marketowch wkładów nie zakładają - sam wkład zaczyna się od 3800 zł.
Rozumiem, że niektórzy oszczędzają mocno na gazie, zakładają sobie płaszcze wodne i grzeją takim kominkiem od Września do Marca 12h dobe i kominek musi swoje kosztować i być z porządnych materiałów.
Wg. mnie kupno wkładu jest wydatkiem rzędu 1500zł, wszelkie rury podstawki następne 1000, płyty do obudowania, izolacje powiedzmy następny 1000 zł, i to złożyć do kupy powiedzmy za 1500 zł co daje 5000 tyś. Nawet jakbym dał wkład za 4000 tyś, to 7,5 tyś, za dwa dni pracy to trochę drogawo wg. mnie .
Jeżeli zna ktoś kogoś w Wielkopolsce, co zna się na sztuce robienia kominków, a nie kasuje za to tyle bankier proszę o kontakt.

Wysłałem na priv.

Piootr85
18-01-2017, 13:34
Dobrze wiedzieć :) Z tego co wiem, jeżeli pali się drewnem dobrze wysuszonym, takim co sobie poleży 2-3 sezony mocno się nie kopci poza tym mam taką lokalizacje, że nikomu i tak nie będę kopcił.

funky_koval
18-01-2017, 14:05
Nie kominek tylko koza ,za Jotul F3 używkę dałem 1200 pln jako że jest pokryta emalią wciąż wygląda jak nowa i sprawdza się idealnie.Tym można ogrzać cały do piętrowy .Wczoraj paliłem od 17do 23 w salonie miałem 24°C czyli idealna temperatura dla mojej kobiety a na piętrze 21 o godz. 8 rano salon 21.6 a piętro 20.4 .W nocy było -9 na zewnątrz.

wg39070
18-01-2017, 16:54
Nie kominek tylko koza ,za Jotul F3 używkę dałem 1200 pln jako że jest pokryta emalią wciąż wygląda jak nowa i sprawdza się idealnie.Tym można ogrzać cały do
piętrowy .Wczoraj paliłem od 17do 23 w salonie miałem 24°C czyli idealna temperatura dla mojej kobiety a na piętrze 21 o godz. 8 rano salon 21.6 a piętro 20.4 .W nocy było -9 na zewnątrz.

Jak żeś Ty ogrzał tym Jotulem całą chałupę?

funky_koval
18-01-2017, 17:34
Jak żeś Ty ogrzał tym Jotulem całą chałupę?

Otwarty parter i klatka schodowa, problemem jest przy zamknięciu drzwi w sypialniach .Trzeba pamiętać że koza w moim domu to dodatek do ogrzewania gazowego ale na forum sądzą że jest odwrotnie.Dlaczego ?W poprzednim sezonie spaliłem 400 m3 gazu i 5-6 mp drewna.

kulibob
18-01-2017, 18:59
Ja mam kozę palę rekreacyjnie przeważnie w sobotę.W grudniu paliłem dość często dużo wolnego:) W styczniu tylko raz. Koza hass+sohn Madeira dolot z zewnątrz podpięty bezpośrednio do kozy jest małej mocy 2-6kW ale pomimo tego potrafi w domu w parę godzin zrobić piekło. Da rade ogrzać niemal cały dom klatka schodowa załatwia piętro a pomieszczenia przyległe do salonu powoli się dogrzewają.