PDA

Zobacz pełną wersję : problem z piecem



Lukaswwl
18-01-2017, 17:03
Witam. mam problem z piecem. kupiłem używany piec C.O został zamontowany było ok. Przyszła zima i nie mogę uruchomić "Dzwigni Rusztowania" czy ktos moze miał taki sam problem jak ja uruchomić. Popiół zamiast mi spadać na dół zostaje na górze.

dodaje zdjecie przykładowe. chodzi mi o element ktory zaznaczyłem.

dziekuje za pomoc każda wskazowka bedzie pomocna.



378928

wiesiek6308
18-01-2017, 20:00
Porusza się chociaż trochę czy zablokowana całkowicie? Musisz otworzyć dolne drzwiczki i niestety ale drutem nawet gr. 6 mm czyścić te żeberka które uruchamia wskazana dźwignia i przestrzenie między nimi a rusztem. Pewnie tam podlazł jakiś kawałek żużlu, gwoździa itp. Może być też tak, że tą dźwignię pociągnij w osi jej zawieszenia czyli stojąc twarzą do pieca ( jego drzwiczek) ruszaj w prawo i lewo. Zardzewieć to nie zardzewiało na tyle aby zablokować a raczej coś wpadło jak pisałęm lub nawet żeberka zaczepiły o ruszt wodny. Powodzenia w działaniach. Tam żadnej komplikacji nie ma.Możesz nawet dalikatnie postukać młoteczkiem w oś mocującą ( w to miejsce gdzie rączka jest przyspawana.)

przemo1
18-01-2017, 23:09
U mnie w poprzednim domu bywało, że trzeba było wsadzić swoją łapę do wyczyszczonego paleniska (ostygniętego też oczywiscie:)) i szukać tego jednego żużelka, co wcisnął się w ruszt i blokował - taka to wada tego mechanizmu.

Lukaswwl
19-01-2017, 18:59
oki dziekuje za podpowiedzi. dam znac jak mi sie uda uruchomic te ustrojstwo
pozdrawiam