PDA

Zobacz pełną wersję : Wiślan - Archeton



mijka
03-04-2005, 14:56
Witam,
a czy ktoś z Was budował lub widział Wiślana z Archetonu??

Jakie wrażenia, uwagi??

pozdr
Mijka

Ryba40
09-04-2005, 13:22
Witam serdecznie,właśnie się zarejestrowałam na forum. W zeszłym roku rozpoczęliśmy budowę domu"Wiślan" z Archetonu. Wprowadziliśmy masę zmian.Doprojektowana jest piwnica pod całością domu.Kotłownia jest przeniesiona do piwnicy, na parterze w miejscu kotłowni jest kuchnia, a miejscu gdzie miała być kuchnia jest pokój.Jeszcze nie ruszyliśmy z pracami w tym sezonie,jest trochę za mokro, ale za tydzień pewnie zaczniemy. Ogolnie projekt domu nam się podobał-prosty,skromny i mamy nadzieję że niezbyt drogo będzie kosztowała jego budowa.Pozdrawiam i myślę ze znajdę trochę czasu by bywać na forum i informować o postępach na budowi.

mijka
09-04-2005, 21:36
Cześć Ryba40.. :-)

Widzę więc, że nie tylko my wybraliśmy ten projekt..

Jeśli chodzi o nas, to budowę domu rozpoczęliśmy na początku maja ubiegłego roku i w ciągu niecałych 3 miesięcy stanął (łącznie z dachem, oknami, tarasem, schodami, wylaną podłogą w garażu) cały dom..

Potem mój mężczyzna ocieplił sam dach (sam też będzie ocieplał ściany zewnętrzne) i zrobił elektrykę w domu (w tym pod TV, pod internet, alarmy, domofon, oświetlenie nocne na dworzu), choć na początku nie miał o tym zielonego pojęcia (ja często nadal nie mam :-)..

Ocieplenia poduczył go znajomy murarz, a elektryki kolega elektryk, który przychodził w wolnych chwilach na inspekcję i sprawdzał czy wszystko jest oki, podpowiadał, pomagał trochę, a potem załatwił nam odbiór..

W związku z tym, że zmniejszyły się nam koszty wykonawstwa elektryki do tej pory nie wiemy ile mamy punktów w domu.. Najważniejsze jednak, że wszelkie instalacje (elektryczna i hydrauliczna) zostały przed wylaniem podłóg (18 kwietnia wchodzą robić już parapety i tynki) uwiecznione na fotkach..

Co do zmian w projekcie, to i one nas nie ominęły, choć dotyczyły innych szczegółów niż Wasze.

A mianowicie (jeśli o czymś zapomniałam, to potem dopisze:-):
-zlikwidowaliśmy część okien dachowych i na dole domu,
-podwyższyliśmy ściany o 2 maxy przez co mamy wyższe pokoje (większa powierzchnia użytkowa) i nasz ulubiony strych,
-zmieniona była więźba dachowa i zamiast dachówki ceramicznej mamy blachodachówkę,
-kuchnia o 1 lub 2 maxy została poszerzona i jest zamknięta, choć nie do końca, gdyż w ścianie nie będzie drzwi (otwór w ścianie został zakończony półkolem)

Wprowadzka do domu planowana jest najwcześniej na wrzesień. Wszystko uzależnione jest od kasy (na razie budujemy dom bez kredytu i chcemy by tak pozostało, mimo że wcale nie jest to najtańszy dom i że i tak mieliśmy szczęście do bdb i tanich ekip) i od fachowców, których uda się nam razem pozgrywać..

Na razie wszystko idzie wg planu...

Ryba40
11-04-2005, 16:02
Witaj Mijka :D
cieszę się że jest ktoś kto buduje dom w/g tego samego projektu. Na forum siedzę już od roku ale nie widziałam by ktoś budował w/g tego projektu, a przecież to taki ładny domek :D .My też podnieśliśmy scianę kolankową o 2 maxy, więc powierzchnia poddasza też sie zwiększyła, początkowo miało być 100m2 a teraz wyszło aż 176m2, okno dachowe zlikwidowaliśmy jedno na dole bez zmian w oknach.Mnie troche przeraża budowa, ponieważ będę praktycznie nadzorować budowę sama ponieważ mąż pracuje za granicą i wpada tylko na urlopy, ale wybralismy dobrego fachowca do budowy stanu surowego i mam nadzieję że nas nie zawiedzie i będziemy zadowoleni z prac.Już nie mogę sie doczekać kiedy zacznie się coś dziać na placu budowy.
Mijka czy mozna gdzieś zobaczyć zdjęcia z waszej budowy ?Pozdrawiam

mijka
11-04-2005, 18:52
Ryba40 jestem pod wrażeniem tego, że sama podejmujesz się całego przedsięwzięcia..

Ja na pewno, ze względu na moją pracę, miałabym z tym problem.. Ale gdybym musiała...??? Pewnie jakoś bym to zorganizowała :)

Ryba40 a czy już wiesz jak będzie z materiałami, kto je będzie kupował lub dokupował gdyby coś zabrakło czy też "oddałaś" się zupełnie w ręce fachowców i oni są odpowiedzialni za to wszystko, a Ty jedynie za kasę?? :D

Te 176m2 Ryba40 podajesz razem z garażem czy bez?? My już się pogubiliśmy w tych naszych nowych wymiarach domu i wydaje nam się (na oko :wink: ), że jest ze wszystkim ok 200m2.

Co do zdjęć, to robiliśmy je wcześniej normalnym aparatem, nie cyfrówką i stąd ich nie zamieszczałam.. Teraz zaś jak mój Jacek znajdzie chwilę, to postaram się jakieś wkleić lub dopiero po tynkach.

To co nam się podoba bardzo w tym domu, to to że jest on taki "osiadły", mocny, taki nie doruszenia :) Zresztą zobaczysz sama gdy już stanie o czym mówię...

Ryba40
16-04-2005, 10:23
Mijka przepraszam,że nie odpowiedziałam na Twój post wczesniej ale ostatnio nie miałam za bardzo czasu. Załatwiamy kredyt w banku w związku z czym miałam masę spraw i papierków do załatwienia.Ale już w poniedziałek niosę komplet dokumentów do banku i mam nadzieję,ze nie zechcą czegos jeszcze.Materiały będę kupować i zamawiać sama(po konsultacji z majstrem) ponieważ negocjuję ceny w poszczególnych hurtowniach.Troche to dla mnie kłopotliwe i zajmujące sporo czasu ale to są nasze pieniądze i muszę je dobrze rozplanować.Dostawy będą na telefon tak umówiłam sie z pracownikiem hurtowni.
176m2 to chyba z garażem, sama nie jestem pewna ale w projekcie jest powierzchnia uzytkowa 176m2.
Jeszcze nie zaczelismy prac budowlanych,bo czekamy na dżwig który ma położyć płyty stropowe,a facet który ma ten dżwig ma prace w innym miescie i skończy w przyszłym tygodniu, dopiero wtedy przyjedzie do nas.
Pozdrawiam i czekam na zdjęcia waszego domku. :D

krab
15-07-2005, 13:09
Czekamy na zdjęcia WIŚLANÓW .

kasia22
08-08-2006, 10:14
Posiadam zdj z realizacji, tyle,ze nie wiem jak je zamiescic.

jaszczurka
26-08-2006, 11:40
witam wszystkich,moze ja pomoge?budujemy Neptuna z Domusa, ale sąsiadujemy wlasnie z wiślanem :wink: moge wkleic zdjecie,z daleka bo nie byl obiektem zainteresowania w tym momencie,ale moge zrobic zdjatka,to dom naszych znajomych, wiem tylko o nim tyle ze podniesli scianke kolankową,schody mają w innym miejscu i cos tam jeszcze przy kotłowni zmienili
http://img221.imageshack.us/img221/9104/img1242resizepu1.jpg

jaszczurka
26-08-2006, 13:34
ok juz mam te zdjecia-
to od wjazdu do domku,jest dosc sympatyczny-choc nie w moim guscie,ale kazdy buduje wedlug własnych potrzeb i gustu

http://img151.imageshack.us/img151/7743/img2899lk8.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/8213/img2901xm9.jpg
jak dla mnie ten domek jest niefunkcjonalny-pomimo dużej powierzchni na parterze tak naprawde nie jest mądrze rozplanowany dlatego zapewne nie widac tych domkow zbyt wiele,hol jest ogromny a salon za mały,jakies dziwne miejsce sie tworzy w holu a nie ma miejsca na jadalnie, a to jest jedno z najwazniejszych miejsc w domu,.ale to oczywiscie wedlug moich spostrzezen.Góra to co innego,pokoje na gorze ogromne,łazienka świetna ten dom wbrew pozorom jest b.duzy. błędem jaki popełnili moi znajomi to za wysoko obsadzone okna na poddaszu,nie widac nic przez nie(po podniesieniu scianki kolankowej nie zmienili wysokosci zamontowania okien)i nawet dorosla osoba nie moze nic przez nie zobaczyc :cry: poza niebem
:lol:
.tak dla porownania u mnie na parterze jest ok 100m a zostala wygospodarowana kuchnia,salon w ktorym jest jadalnia, sypialnia z łazienka,wc, garaz, kotłownia.W Wislanie 2/3 parteru to hol. garaz z kotłownia a 1/3 to salon w ktorym jest kuchnia.jesli kogos urazilam swoją wypowiedzia to przepraszam, ale takie mam zdanie na temat tego projektu(wypowiadam sie o funkcjonalnosci tego domku nie wygladzie-wizualnie jest b.ladny)pozdrawiam

Ryba40
02-09-2006, 08:46
My tez wzbudowalismy WISLAN, ale prawie caly dół zostal zmieniony. W miejscu gdzie była kotłownia mamy kuchnię, a w miejscu kuchni jest pokój, jadalnia połączona jest z kuchnią i salonem. Mieszkamy już od roku ale nie wszystko jest wykończone. Budowę rozpoczęliśmy w maju 2005r a w sierpniu już się wprowadziliśmy.Nam Wiślan bardzo się podoba jest funkcjonalny i prosty.Za parę dni postaram się wkleić kilka zdjęć. Sama tego nie potrafię zrobić, muszę prosić syna.
Domek przedstawiny w postach wyżej bardzo mi się podoba. Ciekawa jestem jak wygląda wewnątrz.Proszę o więcej zdjęć. Pozdrawiam.

jaszczurka
06-09-2006, 22:41
witaj Ryba40 ,przykro mi ale to nie moj dom ,nie moge wiec wkleic zdjec a poza tym oni nie maja jeszcze umeblowanego salonu z kuchnia.Mysle ze korzystniej jest gdy na miejscu kotlowni jest kuchnia.Postaraj sie wkleic zdjecia.pozdrawiam

jurgen81
30-11-2008, 17:03
Troszku pozmieniany na tych fotkach nie do końca korzystnie, chodzi o rozmieszczenie okien dachowych i z tyłu domu na tarasie jedno duże okno zamiast czterech małych.
Uważam ze to bardzo funkcjonalny i nowoczesny domek. Garaż i kotłownia duża ma to znaczenie kiedy się buduje na tzw. działce wiejskiej gdzie jest tylko prąd. A piec węglowy i hydrofor gdzieś trzeba upchnąć.
Pozdrawiam

exn321
05-10-2010, 16:12
Dla tych którym nie chce się szukać:

http://www.archeton.pl/projekt-domu-wislan_klinkier_803_opisogolny

dafne158
12-11-2014, 15:36
A to jest nasza realizacja projektu

CKArti
19-03-2018, 08:40
Witam ,

Ma ktoś zdjęcia wiślana z podniesioną ścianą*kolankową ?

Proszę o przykładowe zdjęcie , jak po takim zabiegu wygląda dom z zewnątrz

Z góry dziękuje