PDA

Zobacz pełną wersję : Czym zagruntować posadzkę



Sylwester.J
21-01-2017, 09:18
Dzień dobry wszystkim.

To mój pierwszy post, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Odpowiedzi zwyczajnie nie znalazłem.

Chodzi o to, że nie wiem czym zagruntować już wykonaną, dobrze wyschniętą posadzkę. Mieszkamy od kilku miesięcy. Póki co nie ma czasu ani funduszy na położenie podłogi. Beton zaczyna się ścierać oraz okropnie się kurzy, dlatego chciałbym na jeszcze kilka miesięcy podłogę czymś zagruntować. Najlepiej czymś białym. Dzieci niema, jesteśmy tylko we dwoje, więc ruch w domu jest mały.

Warto wspomnieć o tym, że podłoga jest dogrzewana. Znaczy powroty z grzejników są rozciągnięte gęściej, coś jak przy normalnej podłogówce.

Zależy mi na bieli ponieważ trochę dla oka poprawiłoby to wygląd. Myślałem o białym gruncie elewacyjnym, ale bez opinii fachowca z wykonaniem się wstrzymuję. Na podłodze będzie gres szkliwiony lub terakota.

przemo1
21-01-2017, 19:07
Ja dawałem zwykły grunt - kupiłem baniak 20L w markecie. W temacie gruntu elewacyjnego, poczytaj czy nadaje się do wnętrz (ew emisja czegoś szkodliwego) lub zadzwoń do producenta i zapytaj.

Sylwester.J
22-01-2017, 07:38
Tak, ja też zwykłym gruntem na raz przeleciałem, ale to nie wystarczy. Dzięki za odpowiedź, będę w przyszłym tygodniu w jakimś składzie to popytam. Ostatecznie tak jak mówisz, zadzwonię na info producenta. Najbardziej martwi mnie właśnie zachowanie gruntu elewacyjnego podczas nagrzewania się podłogi. Po pierwsze co będzie się działo w powietrzu, a po drugie czy nie będzie dodatkowo izolować przez co podłoga straci właściwości cieplne (w jakimś stopniu oczywiście).

jnow1
22-01-2017, 09:44
Możesz zagruntować żywicą ral 7035 to jasno szary kolor 5l cena to około 25 zł netto / l lub biały to jakaś niewielka dopłata za kolor,lub bezbarwna to 20 zł / L

Sylwester.J
23-01-2017, 21:50
Możesz zagruntować żywicą ral 7035 to jasno szary kolor 5l cena to około 25 zł netto / l lub biały to jakaś niewielka dopłata za kolor,lub bezbarwna to 20 zł / L

No i o to mi chodziło. Przepięknie dziękuję za odpowiedź, wiem już czego szukać.

Pytanie tylko jeszcze jedno, czy na to można potem położyć gres?