PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie działki , siatka leśna czy zwykła ?



Grzesiek2017
22-01-2017, 09:46
Witam wszystkich forumowiczów, w tym roku planujemy budowę domu zastanawiamy się nad ogrodzeniem, działka ma 23a, dom będzie stał na jednej połowie tej działki, zastanawiamy się czy grodzić całość czy tylko tyle ile dom ewentualne po budowie powiekszyc ogrodzenie oraz z czego czy siatka Leśna Plus słupki drewniane lub siatka zwykła słupki metalowe i gotowe płyty betonowe na podmórowkę, jak myślicie co będzie lepsze?

Konrad Podgórski
22-01-2017, 09:56
Sam się nad tym zastanawiam, czy robić tymczasowe czy od razu docelowe z 2 stron.

Jak masz dojazd z 1 strony to większość doradzi ci robić ogrodzenie docelowe z 3 stron a od frontu siatka leśna na stemplach budowlanych.

Kamila.
22-01-2017, 10:01
Przede wszystkim sprawdź zapisy w MPZP.
Jeśli plan nie narzuca konkretnych rozwiązań wówczas wykonaj to na które stać Cię w danym momencie.
My ogrodziliśmy całą działkę ze względu na to że ogród zaczął tworzyć się przed rozpoczęciem budowy i szkoda by było żeby rośliny zostały zjedzone przez miejscowe zwierzaki :)
Siatka leśna plus drewno jest ok - koszt niewielki i wytrzymałość też jest w porządku.
Docelowe ogrodzenie, zwłaszcza od strony budowy moim zdaniem za bardzo będzie narażone na zniszczenie.

Kemotxb
22-01-2017, 10:48
Ogrodzenie zarówno tymczasowe jak i docelowe to utrudnienie podczas budowy. Wszystko zależy oczywiście od rozmiarów i kształtu działki oraz usytuowania domu i wjazdów. W tymczasowym ogrodzeniu można wszystko zdemontować na czas wjazdu koparki, czy betonu z pompą no i nie boisz się że coś się uszkodzi. Podczas budowy domu sporo się kopie tzn przyłącza, szamba i inne a to sprawia że gdzieś trzeba tą ziemie tymczasowo wywalić i ogrodzenie przeważnie przeszkadza no i się utytra. Ja zrobiłem tymczasowe ze słupków i siatki leśnej, pies sobie może pobiegać, siatkę można zdjąć w każdej chwili w dowolnym miejscu, a dostęp do działki chociaż trochę jest utrudniony no i wyznaczony jest obszar działki, dzięki temu intruz jest łatwiej widoczny.Teraz ewentualne sprawy włamania albo kradzieży rozpatruje się pod kątem zabezpieczenia działki, jak ktoś weźmie sobie worek cementu z działki bez ogrodzenia to będzie to tylko kradzież, jeśli działka będzie ogrodzona a bramy zamknięte na kłódkę można dołożyć do tego włamanie. Poza tym działkę ogrodziłem żeby spać spokojniej, bo na osiedlu kręcą się dzieci i nie chcę żeby któreś zrobiło sobie krzywdę albo wpadło w jakiś dół.

Wybuduję czy nie? :)
22-01-2017, 12:04
Ja rozpoczynam budowę i nie zamierzam budować ogrodzenia na czas budowy - nawet z siatki leśnej. Jak będzie miał ktoś coś ukraść to i tak ukradnie a łatwiej się zabezpieczyć kamerką z alarmem niż siatką leśną :)

ACCel
27-01-2017, 09:22
A to nie jest tak że budowa wymaga ogrodzenia?
Kamerka z alarmem niewiele da chyba że masz własną ekipę interwencyjną która dotrze szybciej niż w minutę. A co ze zwierzętami które się*tam będą pałętać i wzbudzać*fałszywe alarmy?

No i oczywiście kwestia odpowiedzialności za kogoś kto tam "przypadkiem" wlezie i zrobi sobie krzywdę, u nas nawet złodziej bywa ofiarą, a ty płacisz ;)

Kamila.
27-01-2017, 09:49
A to nie jest tak że budowa wymaga ogrodzenia?
Kamerka z alarmem niewiele da chyba że masz własną ekipę interwencyjną która dotrze szybciej niż w minutę. A co ze zwierzętami które się*tam będą pałętać i wzbudzać*fałszywe alarmy?

No i oczywiście kwestia odpowiedzialności za kogoś kto tam "przypadkiem" wlezie i zrobi sobie krzywdę, u nas nawet złodziej bywa ofiarą, a ty płacisz ;)

U nas w PNB jest wyraźnie napisane że plac budowy MUSI być ogrodzony.

Wybuduję czy nie? :)
29-01-2017, 19:33
Może jest to nie do końca legalne ale nie dajmy się zwariować:) A naprawdę nawet najlepsza siatka to żaden sposób na złodzieja. Alarm na drzwiach uruchamiający się po ich otwarciu oraz czujka ruchu z "wyjką" jest najlepszym pomysłem - oczywiście moim zdaniem. Mam sąsiadów z boku, więc jak ktoś się bedzie chciał włamać to na pewno głośny alarm go spłoszy.

29-01-2017, 20:43
Ja ogrodziłem całą działkę siatką lesna + kołki kupione od leśniczego. Nie robiłem bramy, wjazd cały czas otwarty. Z doświadczenia - kolejnej budowy bym w ogóle nie grodził. Z racji, że nie mam sąsiadów ekipy budowlane i tak cieły sobie siatke i przestawiały słupki wg potrzeb :)

NataliaBed
21-02-2017, 07:27
Witam, również planuję w tym roku rozpocząc budowę i chcialabym zacząć od ogrodzenia terenu. A czy orientowaliscie się wogóle co cenowo lepiej wychodzi siatka z podmurowka czy ogrodzenie panelowe? (przepraszam jesli źle to nazywam, ale to dopiero moj poczatek ;) )Gdzie najlepiej szukać? Widzę i w marketach budowlanych i allegro. Mam niemały teren do ogrodzenia, bo 22ary i mimo wszystko napewno trochę to wyniesie. Pozdrawiam

przemo1
21-02-2017, 10:50
Tańsza będzie siatka z podmurówką, ja taniej kupiłem zgrzewaną niż plecioną.
W marketach, jeśli nie trafisz dużej promocji, będzie drożej - szukaj na aukcjach lub u jakiegoś lokalnego producenta (koszt transportu). Pamiętaj też, żeby patrzeć na ceny całości - może się okazać, że siatka będzie tania ale słupki czy podmurówka droga.

Grzesiek2017
28-02-2017, 18:09
Śnieg znikł pasowało by ruszyć z tematem.

Jak myślicie czy słupki które można kupić gotowe do ogrodzenia o grubości 1,5mm sprawdza się w ogrodzeniu na kilka kilkanaście lat? oraz reszta napinaczy i zamocowań czy lepiej było by słupki zrobić z rurki 2-3mm. Pytanie też dotyczy podmurówki betonowej oraz łączników , u mnie do ogrodzenia będzie jakieś 250m

Karwos00
28-09-2017, 16:36
Też jestem na etapie kupna działki.
Droga graniczy z drogą powiatową więc wjazd na nią będzie tylko od strony jeszcze nie wybudowanego zjazdu bądź z innej strony od drogi gminnej.
Czy ogrodzenie panelowe będzie wystarczająco dobre. Działka ma ponad 1600m i raczej nie będzie problemu z miejscem na jazdę ciężarówkami.
Dodatkowo chciałbym zrobić nasadzenia - zanim się coś tam wybuduje dobrze by było żeby początki żywopłotów już rosły.
Planowałem ogrodzenie panelowe z deską betonową. Słupki w ziemię na ok 50-60cm (północno wschodnia Polska) - czy to nie za mało?? Wsadzanie tego na ponad 1metr chyba nie ma sensu.

dziewanna84
05-10-2017, 09:47
A jakie ogordzenie tymczasowe będzie najlepiej chronić przed dzikami? Przyszla jesień i się bardzo pobudziły ;)

jak_to_mozliwe
05-10-2017, 09:59
Ciężka sprawa - dziki są na tyle silne, że i parę typów ogrodzeń docelowych potrafią przejść.
Nie dawaj im powodu do wchodzenia - mam tu na myśli ewentualne resztki jedzenia i śmieci spożywcze.
Są pastuchy, ale to musi być kawał drutu pod napięciem, który z kolei będzie niebezpieczny dla okolicznych dzieci ;)

Tutaj artykuł jak zabezpieczać pola uprawne, szczególnie fragment o granulacie wytwarzającym nieciekawy zapach może Cię zainteresować: https://www.agrofakt.pl/ochrona-kukurydzy-przed-dzikami/

Gdzieś tam jeszcze piszą o drucie kolczastym, ale z kolei prawo reguluje jego wysokość na minimum 1,8m - nie ma takich wysokich dzików ;) poza tym wiele MPZP zabrania jego stosowania w ogóle.

maszter
05-10-2017, 20:30
.

dziewanna84
09-10-2017, 11:53
Właśnie niestety wiem, że nie jest to łatwa sprawa. Zwłaszcza, że jeszcze nie mieszkamy ale jesteśmy trakcie budowy (w tym wypadku odpada pies). Za to sąsiedzi maja w zwyczaju zostawiać śmieci na zewnątrz i przy okazji dziki odwiedzają też naszą działkę......chciałam chociaż wstępnie pomyśleć o żywopłocie przed mrozami ale chyba nic z tego :( Nie chciałabym też wydawać zbyt dużo. Które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze pod tym względem?

jak_to_mozliwe
09-10-2017, 12:15
Najtańsze - edukacja sąsiadów. Znikną resztki, znikną też dziki po jakimś czasie.

dziewanna84
13-10-2017, 06:32
Najtańsza niewątpliwie ;) nie chciałabym jednak popadać w konflikt na samym początku, co wydaje się dość nieuniknione.......niezbyt dobrze to wszystko wróży na przyszłość

dziewanna84
20-10-2017, 13:14
Ogrodzenie sztachetowe brzmi nieźle. Pytanie tylko co zrobić, żeby przetrwało "porę deszczową"? ;) Martwię się tez, że mogą być bardziej niebezpieczne w razie kolejne fali wichur takich jak ostatnio

jak_to_mozliwe
20-10-2017, 13:18
Pora deszczowa - impregnat.
Wichury - sensownie wykonane jest nie do wyrwania przez wiatr, odległość pomiędzy sztachetami oznacza brak podciśnienia i tym samym nie ma efektu "wyrwania" sztachet. Wiadomo oczywiście, że najlepiej z podmurówką, w której zatopisz właściwe słupki i do nich porządnie przymocujesz sztachety.

dwiecegly
30-10-2017, 11:55
Ogrodzenie docelone na początku nie ma sensu, a już na pewno nie od frontu. Jeszcze wiele ciezkich pojazdów przejedzie ci przez działke zanim zamieszkasz. Wystarczy jedna 20-30tonowa wywrotka na wilgotnej glebie żeby całkowicie zmienić topologie działki i ogrodzenia :)
Na początek budowy najlepsza jest siatka leśna, potem można juz dać normalną.
OgrodzeniE w czasie budowy nie jest na złodzieja tylko po to zeby przypadkowe osoby nie wpadły do wykopu albo dzieci sąsiadów nie biegały po schodach i balkonach bez barierek. Jesli dojdzie do jakiegoś wypadku w czasue budowy na twoim nieogrodzonym placu to bedziesz miec lekko przekichane.

owczarek
07-11-2017, 14:30
Ogrodzenie docelone na początku nie ma sensu, a już na pewno nie od frontu. Jeszcze wiele ciezkich pojazdów przejedzie ci przez działke zanim zamieszkasz. Wystarczy jedna 20-30tonowa wywrotka na wilgotnej glebie żeby całkowicie zmienić topologie działki i ogrodzenia :)
Na początek budowy najlepsza jest siatka leśna, potem można juz dać normalną.
OgrodzeniE w czasie budowy nie jest na złodzieja tylko po to zeby przypadkowe osoby nie wpadły do wykopu albo dzieci sąsiadów nie biegały po schodach i balkonach bez barierek. Jesli dojdzie do jakiegoś wypadku w czasue budowy na twoim nieogrodzonym placu to bedziesz miec lekko przekichane.

Zgodzam się w 100%, w czasie budowy powinniśmy postawić na ogrodzenia tymczasowe. Szeroką ofertę ma firma moderowano. Wybierając ogrodzenie tymczasowe możesz zdecydować się na takie wypełnione blachą trapezową, np. :spam: . Takie wypełnienie osłoni Twój plac budowy od wzroku niepowołanych osób. Co myślisz?

Moderowano

jak_to_mozliwe
07-11-2017, 15:02
Post wskazuje jednoznacznie na reklamę, czy tylko mi się to aż tak rzuca w oczy?

juzer7
12-11-2017, 15:45
Ja zrobiłbym już od razu ogrodzenie docelowe- bo szkoda dwa razy wydawać pieniądze. No chyba, że macie ograniczone fundusze- więc decyzja podejmie się sama...

przemo1
12-11-2017, 16:18
Post wskazuje jednoznacznie na reklamę, czy tylko mi się to aż tak rzuca w oczy?

Oczywiście, że reklama - nawet niezbyt głęboko ukryta. Po zapytaniu internetu wychodzi, że autorem jest pracownik działu sprzedaży firmy, której płotki poleca. Nawet fotki w avatarze nie zmienił.
Pomijając fakt, poleca niepraktyczne rozwiązanie dla małej, prywatnej budowy - pełny płot zabezpiecza plac naszej budowy przed wzrokiem sąsiadów, ale dzięki temu "niepowołani"mogą tam spokojnie operować i przygotować sobie wszystko do szybkiej i sprawnej "wysyłki" wbrew naszej woli. Przy siatce jest inaczej, każda niepowołana aktywność jest widoczna. Pełne ogrodzenia są przeznaczone na duże, komercyjne budowy z całodobową ochroną.

dobropol
17-12-2017, 12:24
Witajcie, dzialka narozna wiec docelowo bedzie mozliwy wjazd od dwoch stron, ale budowa rozpocznie sie nie wczesniej niz za 3-4 lata, jednak w nadchodzace wakacje planuje ja ogrodzic. Opcje mam dwie, slupkie metalowe zalewane betonem i na to siatka zwykla, lub stemple drewniane i siatka lesna, jak mowie ogrodzenie nie jest na rok tylko minimum na 6-7 lat az sie zakonczy budowa moze nawet w perspektywie do 8 lat. Czy takie stemple drewniane tyle wytrzymaja ? Czy taka siatka lesna w ciagu tylu lat sie nie polozy ? A moze slupki stalowe i zwykla siatka i bramy z dwoch stron ?

dobropol
17-12-2017, 13:51
Drewniane slupki bez jakiejś konkretnej impregnacji nie wytrzymaja 6 lat. (chyba że dębowe i grube)
U mnie, sosnowe, powywracaly się po 4 latach.
Ja w końcu zrobiłem od frontu słupki stalowe zabetonowane i płot z impregnowanych desek.
Pozostałe 600 m to słupki betonowe zakopane w ziemi i zwykła siatka.

a na jaka wysokosc Ci te slupki wystaja nad ziemie ?
I jeszcze takie pytanie, czym robiles dziury pod słupki jak szerokie i jak głeboko? sa jakies autmatyczne wiertla do tego