PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebna pomoc!! Pomózcie proszę



cameleoon
22-01-2017, 19:16
Dzisiaj na budowie zobaczyłem w jednym oknie szczelinę!!! Mimo, że okno jest zamknięte - jest ona bardzo duża! Widać ją na zdjęciach.
Kolejna rzecz to odklejająca się okleina od profilu okiennego!! Miejsca gdzie okleina odchodzi zaznaczone są na czewono
Okna były drogie - energooszczędne.
Co w takiej sytuacji radzicie zrobić zrobić? Okna montowane w marcu 2016 , nie ma jeszcze roku!!!
379363 379364 379365 379366 379367

Tomaszs131
22-01-2017, 19:24
Skontaktuj się z montażysta, złóż reklamację meilem.

CZARNY.
22-01-2017, 20:37
Pozazdrościć widoku z okna :yes:

finlandia
22-01-2017, 20:51
!!!! nie krzycz tak. Szczelina faktycznie wygląda lipnie. Tylko raz taką widziałem (10 lat temu) ale to było okno taniej firmy. Źle złożone (krzywo przykręcony słupek (sprawdź u siebie przykładając poziomicę lub miarką - weryfikując obie części.
Bo nie sądzę, by było to wynikiem aż takiego przeregulowania skrzydła.

MMichal
22-01-2017, 22:48
Witam

Poza widokiem wszystko do poprawy - zarówno okno jak i montaż.

Pozdrawiam

cameleoon
23-01-2017, 09:21
Dziękuję za odpowiedzi.
Wczoraj jak to zobaczyłem bardzo się zdenerwowałem, oczywiście to wszystko jest do poprawy ale...
Ekipa już raz poprawiała okno HST ze względu na zbyt małą szczelinę dyletacyjną, potem w oknach wyszedł problem z uszczelkami zewnętrznymi, które producent własnie rozpatruje. Teraz ta szczelina w oknie i odklejająca się okleina z profili okna.
Co mogę dalej zrobić? Czy jestem zmuszony tylko do tego żeby teraz firma poprawiała usterki i czekać na kolejne aż np w 6 lub 8 oknie zacznie się to samo co jest prawdopodobne biorąc pod uwagę to co się teraz dzieje.
Czy mogę zrobić coś więcej? Czy tylko zgłaszać kolejne usterki do naprawy?
Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję

Zielony Inwestor
23-01-2017, 16:45
Z ciekawości - jakie to okna / jaki profil ?

finlandia
23-01-2017, 18:54
Wygląda że masz jakiś poważniejszy problem (w sensie ze ten zestaw zgłoszeń słabo wygląda) także ja bym proponował poradzić się u Powiatowgo Rzecznika Praw Konsumenta

cameleoon
24-01-2017, 07:01
Zastanawiam się nad tym żeby jakiś rzeczoznawca biegły zrobił ekspertyzę czy wszystko jest wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną jak i również sam produkt.
Sprzedawca twierdzi, że wszystko zostanie poprawione i dobrze ale mam poważne wątpliwości.
Czy jest sens robić taką ekspertyzę - wtedy wszystko mam na papierze, sprzedawca twierdzi, że wszystko jest dobrze sam montaż również.

finlandia
24-01-2017, 07:52
Jakiś biegy rzeczoznawca może być trudny do znalezienia, a życzliwi fachowcy zawsze się znajdą, tylko ich opinia może tylko poprawić/zepsuć Ci humor.

Jeśli coś jest źle to wskaż to, bo na razie wygląda na to, że jesteś niezadowolony a nie do końca wiadomo z czego (to mówię jako potencjalna "druga strona". Postaw się w ich sytuacji: co teraz mają poprawić? Dziurę ? Ok, to raczej nie powinno być trudne.

A więcej? Koledzy sygnalizowali. Tylko co zawiera Twoja umowa z Wykonawcą? Na co się umawialiście (zakres pracy ) i za co płaciłeś?

Na początek proponowałbym przestudiować instrukcję montażu - poszukaj jej na stronie producenta i popatrz co masz u siebie.

patent.x
31-01-2017, 21:51
Wygląda że masz jakiś poważniejszy problem (w sensie ze ten zestaw zgłoszeń słabo wygląda) także ja bym proponował poradzić się u Powiatowgo Rzecznika Praw Konsumenta
Poza opinią powiatowego, zadzwoń ze dwa razy, każdy telefon innego dnia o innej porze /żeby trafić na inną osobę/ na centralę uokik. Z własnego doświadczenia wiem, co osoba to inna porada. Często w moim przypadku tak na odwal się, żeby mieli mniej roboty. Pisanie mailem potrafi zmotywować, ktoś musi się imieniem i nazwiskiem podpisać pod opinią.

mazwoj
26-02-2017, 13:44
Tak z ciekawości zapytam jak sprawa u Ciebie. Minął już jakiś miesiąc odkąd tu pisałeś i nie wiadomo czy sprzedawca poczuł się do odpowiedzialności czy zbagatelizował sprawę.
Swoją drogą napiszę, że z takim widokiem to nawet brak szyby w oknie by mi nie przeszkadzał.

Pozdrowienia z betonowej Warszawy.

cameleoon
06-03-2017, 07:48
Usterkę zgłosiłem telefonicznie 23 stycznia ( w tym samym dniu wysłałem maila wraz ze zdjęciami ), podczas rozmowy telefonicznej sprzedawca stwierdził, że szczelina to nie problem, że to poprawią a okleinę dostanę nową. Do tej pory nikt się u mnie nie pojawił - minęło już półtorej miesiąca.
Wczoraj jak byłem na budowie zrobiłem zdjęcia - jest już ciepło, szczelina zniknęła ale problem przecież jest.
Mam jeszcze jedno pytanie, po otwarciu okna wewnątrz zbiera się brud i jest tego dużo. Czy to jest normalne?
Dzięki za odpowiedzi w mojej sprawie.
383042 383043 383049 383050

Okna firmy Domel - Infinity Passive
Link : http://domel.pl/pvc/okna-energooszczedne-infinity-passive/

Dziękuje, widok jest faktycznie fajny ale chciałbym się nim cieszyć siedząc w ciepłym domu.

Jan Kalita
07-03-2017, 14:14
Jak okleinę dostaniesz nową? Będą wprasowywać w profil na budowie?? Nie bardzo rozumiem co artysta ma na myśli. Już bardziej prawdopodobne, że zamówią nowe ramy/słupki i wymienią. Problem osadzania się pyłów na wewnętrznej stronie ramy jest stary i zawsze występuje w zanieczyszczonych smogiem/pyłem okolicach - na to się akurat nic nie poradzi.

Sugerowałbym zgłosić się do okręgowego rzecznika praw konsumenta. Zgłoszenie ustne można traktować jako niebyłe, ale zgłoszenie mailowe to inna sprawa. Pytanie tylko jaka była treść maila, bo jeżeli nie wynika z tego jasno, że to jest zgłoszenie reklamacyjne, to sytuacja może być dalej jeszcze jakiś czas nierozwiązana. Proponuję z taką firmą już nic na telefon/gębę nic nie załatwiać tylko wszystko oficjalną drogą.

theme
09-03-2017, 13:49
Brudu może się coś tam dostać bo przecież masz otwory w ramie okiennej służące do wentylacji. Z zewnątrz powinieneś mieć na nich taką "czapeczkę" i powinny być przesunięte względem siebie (nie na wylot).
Zaraz pewnie Fin i Nikt ważny podważą moje profesjonalne nazewnictwo ;) ale wiesz o co chodzi.

P.S. co do reklamacji to dostałeś w ogóle jakąś odpowiedź kiedy zjawi się ktoś u Ciebie i co dokładnie będzie robione. Ja też jakoś nie widzę laminowania czegokolwiek na budowie na zamontowanym oknie.
Męcz telefonami i do tego wszystko później na piśmie ślij (choćby e-mailowo).

Jan Kalita
09-03-2017, 14:09
O widzisz theme też mnie naprowadziłeś na jedną rzecz. Jeżeli osłonki na odwodnienia nie są założone, to też tam czasem może coś nalecieć. Choć raczej ze względu na ciśnienie - bardzo bardzo niedużo. Takie zabrudzenia powstają, kiedy okno jest zostawione w pozycji uchyłu na dłuższy czas i rosa osadza się na wewnętrznej stronie ramy gromadząc po drodze zanieczyszczenia z powietrza.

Tak czy siak jak nie ma osłonek na odwodnienia to to też należy zgłosić.

Ok**se
09-03-2017, 15:02
Jesli komora miedzy skrzydłem a oscieżnicą nie jest odprężona (wyciecie odcinków uszczelki zewnetrznej-co w większości producentow tego nie robi) to w specyficznych warunkach termicznych zasysane jest powietrze wraz z brudem do środka
Ale by brod ten byl bardzo widoczny to realnie upłyną lata jesli nie dziesieciolecia ;)
Cos jest nie tak - tylko co ?

Ok**se
09-03-2017, 15:04
Theme
Ta czapeczka to oslona odwodnień :)

cameleoon
17-03-2017, 06:58
Doczekałem się odpowiedzi sprzedawcy ale nie było go u mnie na budowie (od zgłoszenia minęły prawie dwa miesiące).
Na podstawie zdjęć stwierdził, że szczelina to problem "regulacji na zaczepie", albo wyregulują albo dołożą dodatkowy zaczep albo dadzą nowe okucie do okna - z tym, że tak naprawdę to nie jest problem - że to jest do zrobienia.
W sprawie odklejającej się okleiny: producent wykona nowy słupek (ten , w którym odchodzi okleina) wyjmą okno odkręcą stary i przykręcą nowy słupek, wstawią okno na nowo. Słupek w tym oknie jest stały.
Taką odpowiedź otrzymałem, co myślicie?

Ok**se
17-03-2017, 10:21
Producent decyduje o sposobie naprawy w ramach gwarancji
Sposób jak najbardziej dozwolony i stosowany

f.glowacki89
17-03-2017, 11:59
Ja bym raczej postawił na bła producenta, w sensie jakiś fajans, niekoniecznie błąd montazu.

finlandia
18-03-2017, 09:36
Doczekałem się odpowiedzi sprzedawcy ale nie było go u mnie na budowie (od zgłoszenia minęły prawie dwa miesiące).
Na podstawie zdjęć stwierdził, że szczelina to problem "regulacji na zaczepie", albo wyregulują albo dołożą dodatkowy zaczep albo dadzą nowe okucie do okna - z tym, że tak naprawdę to nie jest problem - że to jest do zrobienia.
W sprawie odklejającej się okleiny: producent wykona nowy słupek (ten , w którym odchodzi okleina) wyjmą okno odkręcą stary i przykręcą nowy słupek, wstawią okno na nowo. Słupek w tym oknie jest stały.
Taką odpowiedź otrzymałem, co myślicie?

Na zdjęciach widać, że słupek jest przykręcany i jego wymiana jest jak najbardziej możliwe. Natomiast sposób "naprawy" prześwitu to hmmnm... maskowanie jakiegoś innego problemu. Na miejscu sprzedawcy od razu chciałbym to zobaczyć by ocenić co się stało - może banał, a może coś jest wstawione bardzo krzywo (może nie tyle okno, co właśnie ten słupek do wymiany).

cameleoon
26-03-2017, 19:30
Nie będzie prawdopodobnie problemów z wymianą słupka w dużym oknie ale w oknie gdzie pojawił się prześwit nie ma słupka.
zdjęcie ze stycznia
385160
Ta szczelina zniknęła, obecnie jej nie ma jak pisałem wcześniej.
385161 385162