PDA

Zobacz pełną wersję : Próg drzwi wejściowych a podłoga gresowa



Jackowy7
22-01-2017, 20:13
Witam, czyli jak w temacie, kładę gres 1cm ale zatrzymałem się przed progiem drzwi wejściowych. Mieszkanie ze stanu deweloperskiego więc próg już zamontowany, bez możliwości demontażu, jest on o około pół centymetra niżej niż gres. Co poradzicie, na połączenie gresu i tego progu?

Wpadłem na pomysł by zeszlifować gres od warstwy klejonej o około pół centymetra i przykleić do progu na szerokości około 5 cm - takiej jak próg, ale czy to nie pęknie?

aiki
22-01-2017, 20:27
A może lepiej posadzkę zeszlifować?

Jackowy7
23-01-2017, 00:29
Być może źle się wyraziłem, próg jest niżej o około pół centymetra w stosunku do gresu a nie posadzki.

jareko
23-01-2017, 11:14
I dalej nie do końca wiadomo jaką masz sytuację
Mamy próg
mamy ułożony gres który jest powyżej progu
Drzwi otwierają się na gres ?
Jeśli otwierają się na zewnątrz to od środka możesz spokojnie położyć gres na próg by dochodził do zamkniętego skrzydła - zostaw tylko trochę luzu z 5mm i nie zapomnij zakończyć listwą aluminiową by zabezpieczyć krawędź gresu przed uszkodzeniem

mazwoj
23-01-2017, 17:40
Po coś ten próg tam jest. Wydaje mi się, że pisze kolega o drzwiach zewnętrznych, bo w deweloperce nikt nie montuje drzwi wewnętrznych, a już na pewno nie daje tam progu.
Jeśli gres jest wyżej o 0,5cm, to warto byłoby wyjąć próg i jeszcze raz go zamontować wyżej (jeśli jest taka możliwość).
Inna opcja to zakupienie wyższego progu i podmiana.
Reszta to jakieś partackie kombinowanie. Nie rozumiem jak możesz zeszlifować gres aby schodził do poziomu progu. Słabo to będzie wyglądało, no i nie ma czym wykończyć takiej powierzchni za bardzo.

Jackowy7
24-01-2017, 14:45
379557379558379559

Tak to wygląda, generalnie straszna lipa, po zamknięciu drzwi jest tam szpara kilka mm

Ok**se
24-01-2017, 15:27
Przy takim ułożeniu płytek kto ci bronił zrobić spadek do poziomu progu ?
Byłoby ładniej
Swoja drogą mogłeś od razu wstawić zdjęcia :)

Jackowy7
24-01-2017, 16:01
Spadek mogę jeszcze zrobić ale szukam rozwiązania innego, bo nie chce takiego " złoba" przy drzwiach. Myślałem jeszcze żeby dorobić tam panel laminowany jaki został mi z podłóg, lub tracić gwarancje i ryzykować komplikacje przy wycięciu tego ustrojstwa i pociągnięcia tam gresu na jednym poziomie.

theme
26-01-2017, 16:19
Możesz skorzystać z listew startowych takich jak masz przy panelach. Nie mogę znaleźć tego na jakimś zdjęciu. Mam coś podobnego. To jest coś a'la kątownik który dajesz pod gres. Ma on jeszcze taką wypustkę coś jakby miał być z tego Cownik.
https://www.obi.pl/porady/building/building-and-roof-construction/ukladanie-paneli-podlogowych-w-13-krokach/images/montaz-listew-przejsciowych-panele-podlogowe-krok-13.jpg

http://cezar.eu/wp-content/uploads/2015/08/PANEL-L-flaten-1024x591.jpg

Nie wiem czy chcesz gres zniżyć do poziomu progu, czy chcesz przejście czy chcesz po prostu jakoś gres "zakończyć" w miejscu łączenia z progiem.

Zobacz sobie jeszcze w googlach w grafice takie hasło "zakończenie paneli przy drzwiach". Może coś Ci się rozjaśni.
Trzecia opcja to "próg" nakładany na próg (klejony) bez pióra które wchodziłoby pod skrzydło, bo masz drzwi otwierane do wewnątrz. Może coś typu szeroki Cownik na progu o wysokości tych 5mm. Tak aby wszedł na próg ale zmieścił się pod skrzydłem. Możesz od biedy przykleić go na mocną taśmę 2-stronną.