PDA

Zobacz pełną wersję : Zaorana działka budowlana



bielaPL
23-01-2017, 10:48
Moja działka to zorane pole, droga do niej też jest zorana. Pytanie jak to ogarnąć teraz żeby na lato mogły wjeżdżać jakieś ciężarówki itp? Z rolnikiem mam kontakt i mogę go poprosić o jakieś przysługi tylko nie wiem o co żeby było dobrze?

wg39070
23-01-2017, 11:16
Moja działka to zorane pole, droga do niej też jest zorana. Pytanie jak to ogarnąć teraz żeby na lato mogły wjeżdżać jakieś ciężarówki itp? Z rolnikiem mam kontakt i mogę go poprosić o jakieś przysługi tylko nie wiem o co żeby było dobrze?

Najzwyczajniej w świecie poproś go aby ujeździł Ci docelową drogę ciężkim sprzętem rolniczym, na początek najlepiej doczepić do ciągnika walec i uwałować.

bielaPL
23-01-2017, 11:27
walca to pewnie nie ma...

homecactus
23-01-2017, 11:29
pytanie jaka ziemia, ale podejrzewam, że najlepiej było by przynajmniej na drodze zebrać troche humusu, tak z 20-30cm, i w to miejsce wsypac gruz/kruszywo na to żwir etc. Inaczej wjadą ciężarówki, zrobią koleiny, potem spadnie desszcz, a potem to już bedziesz czekał na suszę:-)

Wiem co mówię bo doświadczyłem. Betoniarka ma 30 ton, podobnie naczepa ze żwirem. wjeżdżanie po byle czym wygląda inaczej niż ciągnikiem rolniczym co waży 3 czy 4 tony.

wg39070
23-01-2017, 11:42
pytanie jaka ziemia, ale podejrzewam, że najlepiej było by przynajmniej na drodze zebrać troche humusu, tak z 20-30cm, i w to miejsce wsypac gruz/kruszywo na to żwir etc. Inaczej wjadą ciężarówki, zrobią koleiny, potem spadnie desszcz, a potem to już bedziesz czekał na suszę:-)

Wiem co mówię bo doświadczyłem. Betoniarka ma 30 ton, podobnie naczepa ze żwirem. wjeżdżanie po byle czym wygląda inaczej niż ciągnikiem rolniczym co waży 3 czy 4 tony.

Radzisz mu, żeby zbudował drogę a nie o to chyba chodzi. Ciągnik ujeździ, słońce osuszy i wzmocni, nic się nie zakopie. Moja działka przed budową też była zaorana i grucha z betonem wjeżdżała nie raz. Pamiętaj, że te kilkadziesiąt ton jest rozłożone najczęściej na 4 osiach.

Kaizen
23-01-2017, 12:53
Pamiętaj, że te kilkadziesiąt ton jest rozłożone najczęściej na 4 osiach.

Tak. I przez to jak skręcają to ładnie orzą drogę.
Jak nie jet to jakiś super hiper naj grunt, to bez wysypania czegoś co chwilę trzeba będzie poprawiać.
U mnie sąsiad budową błyskawicznie załatwił drogę tak:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=379404

Osobówką można się zakopać, jak nie zamarznięte. A ubrudzenie auta jak na rajdzie po bezdrożach gwarantowane.
Chyba nie trudno się domyślać, jakie zdanie mają ci, co już mieszkają przy tej drodze o nowym sąsiedzie ;)


Wjazd na moją działkę już po wizycie dwóch gruszek wyglądał niewiele lepiej. Dlatego wywaliłem 450 zł w błoto (dosłownie) przy okazji zmawiania piasku na podsypkę i wizyty koparki.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=379405

Dzięki mrozom może dłużej wytrzyma. Wiosną i jesienią pewnie szybko i tak by się rozjeździła na bagno.

Reasumując - warto zrobić jakąś porządną prowizorkę i dla siebie, i dla sąsiadów.

CityMatic
23-01-2017, 14:11
Moja działka to zorane pole, droga do niej też jest zorana. Pytanie jak to ogarnąć teraz żeby na lato mogły wjeżdżać jakieś ciężarówki itp? Z rolnikiem mam kontakt i mogę go poprosić o jakieś przysługi tylko nie wiem o co żeby było dobrze?

Wytycz sobie wjazd na działkę np wbij paliki . Zamów wywrotkę piasku i jak przyjedzie niech wjedzie tam i z powrotem kilkanaście razy , na końcu tej ujeżdżonej drogi niech wysypie piach. Musisz to zrobić teraz póki jest jeszcze zmarznięte, umów się z kierowcą o co Ci chodzi to zrobi to dobrze za parę złotych więcej.
Piach Ci się przyda podczas budowy :)

bielaPL
23-01-2017, 21:24
CItyMatic super pomysł, i chyba go spróbuję bo w sumie najtańszy w realizacji :) dzięki wielkie

Ps. Sąsiad jeden też się buduje, innych brak także luz z rozjeżdżaniem bo nie ma nawet czego za bardzo