PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład Romotop HEAT 2g 70.50.01 - prośba o opinie



ainer.m
23-01-2017, 11:04
Witam,
przeglądając forum oraz sam internet nie znalazłam informacji na temat wkładu Romotop HEAT 2g 70.50.01. Może ktoś posiada wkład z tej serii? Seria dość młoda więc nie dziwi mnie brak zatrzęsienia informacji o nim, ale może jednak ktoś posiada wkłady z tej serii i jest mi w stanie odpowiedzieć czy warto w niego inwestować? :-)

admiralbar
23-01-2017, 20:51
Wkład to wkład, trzeba to jeszcze obudować, osterować itp. żeby na koniec coś powiedzieć. Więc nie wiem jakich ocen oczekujesz, na zasadzie :mam silnik diesla w samochodzie - dobrze czy źle. Idź do zduna, wytłumaczy co i jak.
Chiba, że to podszyw to od razu wal reklamę - i tak nikt nie zadzwoni :P

ainer.m
24-01-2017, 07:34
Mam diesla i jestem zadowolona :rolleyes:

Ostatecznie do wyboru zostawiłam Dovre 2175 CBS i wspomniany powyżej Romotop HEAT 2g 70.50.01. Są to dwa zupełnie różne wkłady jeden żeliwny, a drugi stalowy. O Dovre krążą różne informacje, choć na pewno wielokrotnie powtarzany problem słabej obsługi gwarancyjnej nie daje im dobrej reklamy. W jednym z wątków pojawiła się również kwestia "perfekcyjnego podpięcia oraz idealnego komina" - wtedy dopiero wkład pokazuje swoje najlepsze oblicze :)
Wracając do samego kominka to obudowa w postaci prostopadłościanu z płyt nośnych Varmsen + siatka-klej na to kolorek. Wokół samego "telewizorka" ramka z blachy, oczywiście wywiewy i nawiewy. Do tego DGP grawitacyjne.
O wkładach z serii Heat jest mało informacji... Dynamic mają już swoich "wielbicieli" ale jak wiadomo różne serie tego samego producenta potrafią być diametralnie inne. Moje pytanie ma na celu zebranie informacji czy we wspomnianym wkładzie np. szybko brudzi się szyba (z powodów konstrukcyjnych - źle zaprojektowane dojście świeżego powietrza, nie drewna czy samego sposobu palenia, jak wygląda kwestia "uszczelek" przy drzwiczkach - szybko się wyrabiają?; czy komuś zdarzyło się aby szyba pękła? czy podawana moc nominalna 9kw jest realna (producenci różne informacje podają, dopiero czynne użytkowanie weryfikuje prawdziwość wskazywanych osiągów).
Wyszło długo, może ktoś przebrnie i poda jakieś informacje :yes:

ainer.m
25-01-2017, 17:40
Widzę, że nikt nie miał/ma "przyjemności" z tymi wkładami :( Co nie świadczy o nich zbyt dobrze :confused:

jarzab
25-01-2017, 18:26
Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to może podjedź do forumowego Zduna Darka z Żabiej Woli? Byłem u niego, widziałem ten wkład i sam też się bardzo mocno nad nim zastanawiam - próbowałem znaleźć coś o podobnych parametrach u konkurencji w tym przedziale cenowym, i ciężko znaleźć coś co mogło by z tym wkładem (oczywiście na podstawie samych parametrów - doświadczeń nie mam jeszcze żadnych) konkurować.

ainer.m
25-01-2017, 18:53
W salonie (najbliżej mnie), który sprzedaje wkłady tej firmy niestety nie ma tego modelu :/ Pan oczywiście zachwalał twierdząc iż wszystko jest tak jak na zdjęciach i folderach :D Niestety jestem z Wielkopolski i do Warszawy troszkę za daleko ;) Ale dzięki za namiary :) Jeśli znajdziesz jakieś informacje na temat tego wkładu (poza wizualnymi) to podziel się proszę :D

Kominki Piotr Batura
25-01-2017, 18:58
Czysta szyba, dobre uszczelki, Wielkopolska....Daleko masz do Wągrowca? :)

ainer.m
25-01-2017, 19:14
Właśnie sprawdziłam.. prawie 3h :bash: Wiem, że Pan jest specjalistą :D i chętnie (choć to może nadużycie) stosuje z serii Dynamic. Tego Heata już gdzieś Pan montował? Mąż obstaje przy Dovre 2175 CBS, ale ja jakoś przyzwyczaiłam się do popielnika w Tarnavvie u mojej mamy... nie wiem czy dam radę bez niego ;)

Kominki Piotr Batura
25-01-2017, 19:44
Właśnie sprawdziłam.. prawie 3h :bash: Wiem, że Pan jest specjalistą :D i chętnie (choć to może nadużycie) stosuje z serii Dynamic. Tego Heata już gdzieś Pan montował? Mąż obstaje przy Dovre 2175 CBS, ale ja jakoś przyzwyczaiłam się do popielnika w Tarnavvie u mojej mamy... nie wiem czy dam radę bez niego ;)Czyli to ta wielkopolska spod Wrocławia...;) Dynamic to czasy gdy byłem importerem Romków. Teraz robię swoje konstrukcje, choć jak ktoś się uprze sprzedam mu cokolwiek...Myślę, że z dwojga złego ( :D ) Dovre wysiada bezapelacyjnie.

Zdun Darek B
25-01-2017, 20:57
W salonie (najbliżej mnie), który sprzedaje wkłady tej firmy niestety nie ma tego modelu :/ Pan oczywiście zachwalał twierdząc iż wszystko jest tak jak na zdjęciach i folderach :D Niestety jestem z Wielkopolski i do Warszawy troszkę za daleko ;) Ale dzięki za namiary :) Jeśli znajdziesz jakieś informacje na temat tego wkładu (poza wizualnymi) to podziel się proszę :D

Jaki to rejon Wielkopolski ?
Mogę podesłać adresy .
A tak na marginesie warto pamiętać o możliwości zastosowania dodatkowych elementów akumulacyjnych

ainer.m
25-01-2017, 21:05
Dokładnie to Leszno. Elementy akumulacyjne tzn. ROMOTOP MAMMOTH? Tak mała akumulacja coś daje? Zastanawiałam się nad radiatorem, ale tu też po przejrzeniu forum wiem, że opinie są podzielone.

Zdun Darek B
25-01-2017, 21:10
Jak Leszno to Polkom .
"Tak mała akumulacja" sprawdza się w domach dobrze izolowanych o małej stracie ciepła lub gdy masz zamiar grzać salon .
Jeśli planujesz grzanie całego domu to zostaw golasa .
Czy dodatkowe radiatory przy takiej sprawności wiele dadzą ?

Jeśli masz pytania techniczne zadzwoń 663443321

ainer.m
26-01-2017, 20:59
Jak Leszno to Polkom .
"Tak mała akumulacja" sprawdza się w domach dobrze izolowanych o małej stracie ciepła lub gdy masz zamiar grzać salon .
Jeśli planujesz grzanie całego domu to zostaw golasa .
Czy dodatkowe radiatory przy takiej sprawności wiele dadzą ?

Jeśli masz pytania techniczne zadzwoń 663443321

Dom dobrze izolowany. Zastanawia mnie możliwość zmniejszenia temperatury spalin przy wejściu do komina, Czy radiator/akumulacja ma na to jakiś wpływ? Dzięki za nr telefonu Panie Darku. W razie czego będę dzwonić :D
W Polkom nie mają tego modelu właśnie :(
Rozprowadzenie ma iść na trzy "pomieszczenia" więc bez szału :yes:

Zdun Darek B
27-01-2017, 08:33
To są wkłady z systemem przepływu spalin opracowanym w Romotop , naprawdę niema o co więcej walczyć . Taka mała akumulacja nakładana na rurę , proszę nie porównywać do pieca kaflowego , to wszystko co jeszcze można urwać z temperatury spalin .

Polek121
02-09-2017, 20:33
Dzień dobry podłączę się do tematu. Zastanawiam się nad montażem kominka z płaszczem wodnym romotop 6.6.2 tv lub 70 50 01 może już ktoś ma doświadczenia z tym nowym wkładem ? Obawiam się systemu triple pass. Cekawi mnie jak często trzeba czyścić wymiennik z powodu zarastania sadzą?. Nie wiem czy jest sens ryzykować, czy kupić 6.6.2tv?

Kominki Piotr Batura
03-09-2017, 06:14
Dzień dobry...
Twoje obawy przed systemem triple pass można porównać z obawami przed elektroniką w nowoczesnym, oszczędnym aucie z elastycznym silnikiem (już było porównanie z dieslem na wstępie...:) ). W takim samochodzie trzeba dostosować się do wymogów elektroniki, lać czyste i adekwatne paliwo, robić przeglądy zgodnie z zaleceniami producenta i parę innych wymogów...Takie auto odwdzięczy się niskim spalaniem i komfortem jazdy.

Suche drewno, odpowiedni ciąg kominowy, poprawna instalacja. Kup u fachowca ten wkład, a podpowie jak z nim sobie poradzić. Dla mnie to nr 1 jak dotąd...

Polek121
03-09-2017, 09:42
Moje wątpliwości w sprawie czyszczenia wynikają stąd iż do tej pory miałem kominek z nasadą kominkową z kratek i po wyczyszczenie wymiennika z każdym dniem coraz słabiej grzał wodę a po miesiącu palenia non stop przepływ spalin był tak mały, że z kominka dymiło. Poza tym czyszczenie tej nasady było męką (brak dojścia do niej). W związku z tym chciałbym uniknąć podobnych kłopotów

Kominki Piotr Batura
03-09-2017, 11:42
Porównanie mało adekwatne....Trochę jak cepa z kombajnem....

Jest nowy model, podobny w konstrukcji i cenie do 6.6.2 tv, i ma możliwość czyszczenia z góry. Trzeba oczywiście odpowiednio przygotować obudowę, ale to kosmiczna różnica, którą doceni ktoś, kto czyścił z dołu...;)