PDA

Zobacz pełną wersję : ROZBUDOWA I REMONT W-wa



czart4x4
03-04-2005, 19:30
witam wszystkich
prosze o porady to moje pierwszy raz nigdy nie budowalem
mam domek w wawie do rozbudowy i remontu
domek zbudowany jest z czerwonej cegly o grubosci scian 55cm w latach 50tych w polowie podpiwniczony
parter ma powok 50 mkw pietro jest mniejsze o skosy ktore biegna wzdluz scian nosnych i sa zabudowane scianami tak ze pokoje i sufity sa proste (takie ciemne korytarze miedzy pokojami a sciana zew domu)pow pietra ok 30mkw potem jest wyjcie na stryszek wys ok 170cm przy laczeniu dachu
do wymiany jest dach wierzba i pokrycie chce zrobic poddasze do wykorzystania w przyszlosci narazie bez ocieplenia i okien ze wzgledow finansowych
jesli chodzi o pietro to wlasnie ono jest miedzy innymi do rozbudowy wszystkie scianki do wyrzucenia
zmiana otworow okiennych w szczytach plus nowe otwory okienne w miejce podniesinego dachu czyli nadbudowa pietra(przeraza mnie to) i ocieplenie stropu chyba welna ,parter prawie zostanie mowie prawie bo w tej nie podpiwniczonej czesci domu trzeba zdjac podloge (zapada sie i rusza)sa to parkiety robic nowe legary ocieplic oczywiscie tez wszystkie okna do wymiany
cala instalacja wodna do wymiany
instalacja co jest na prad grzejniki zeliwne, grzalki w baniaku w piwnicy i powiem ze nie jest tak zle nawet bym moze zostawil bo nie wymaga inwestycji,
do tego chce zrobic dobudowke w ktorej na parterze bedzie maly ganek lazienka i klatka schodowa na pietrze otwarta przestrzen przy schodach a na wysokosci poddasza tarasik
jak mam zaczac
znacie rozsadnego projektanta ,inspektora , kogos kto doradzi nie koniecznie z wawy
moze jakas ekipa ktora potrafilaby cos z tym zrobic
oczywiscie solidna rozsadna elastyczna nie zalezy mi na kwitkach jak wyzej nie koniecznie z warszawy
doradzcie

ania
04-04-2005, 20:46
Zacznij od inwentaryzacji tego co jest - poszukaj starych planów domu. Będzie Ci potrzebne pozwolenie na budowę, a nie znajdziesz tanio projektanta, który będzie musiał robić inwentaryzację stanu istniejącego.

czart4x4
04-04-2005, 22:09
w takim razie gdzie i jak szukac takich planow
domek z lat 50tych
mam cos takiego jak plan ,wyglada jakby byl robiony przez kalke sa tam tylko grubosci scian nosnych ,zaznaczone pomieszczenia ich wymiary i wysokosc oraz wymiary okien czy to wystarczy

robert skitek
04-04-2005, 22:16
ja jestem pewien ze nie wystarczy, a architekt i tak inwentaryzację bedzie musiał zrobić... budynek swoje lata ma.. po pierwsze wcale nie jest powiedziane ze rysunki zgadzały się z budowaniem... a po drugie wiele zmian mogło od tego czasu wystapić. Ale jakiekolwiek stare plany i tak sie przydadzą, więc zbieraj. Mozna popytac w UM albo Gminy (wydzial architektury)

przy rozbudowie jest tez potrzebna ekspertyza stanu technicznego budynku

podejrzewam ze czeka Cie także izolowanie fundamentów (przeciwwilgociowo) bo w tamtym okresie różnie budowano...

tak czy inaczej zostaje szukanie architekta...
powodzenia

czart4x4
04-04-2005, 22:33
zadne zmiany nie byly dokonywane wszystko jest oryginalne jesli tak mozna powiedziec
a izolacja fundamentow napewno jej nie ma sa one natomiast z czerwonej cegly domek mam dwa lata wiec dwie zimy i wiosny a piwnice suche i cieple wiec po co i przed czym izolowac sa to wlochy wiec raczej glina
popraw jesli sie myle

ania
05-04-2005, 08:57
wiec po co i przed czym izolowac

Nie pytaj po co.
Przy tego rodzaju przebudowach często jest to po prostu obligatoryjne.
W mojej gminie tak jest i mój sąsiad tak musiał zrobić.

Projekt znajdziesz w Archiwum Urzędu Gminy wydz. Arch-Bud. Wystąp z pisemnym wnioskiem: proszę o udostępnienie..... w celu.....