PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki dach będzie lepszy?



darek2009
24-01-2017, 19:22
Proszę o radę odnośnie dachu. Dom parterowy wybudowany w latach 90-tych pow. zabudowy ok. 150m2. Stan surowy otwarty. Ścianka kolankowa niska ok. 40-50cm. Ściany w dobrym stanie. Dom parterowy, strop betonowy grubości ok. 18cm. Dom ma dach dwuspadowy w bardzo złym stanie. Wydaje się, że dach był robiony prowizorycznie. Obecnie dach kryty papą , szczelny , nie cieknie, ale zrobiło się niewielkie siodło. Dom obejrzany przez kierownika budowy i oprócz dachu reszta wydaje się w porządku. Architekt ma wkrótce obejrzeć dom i zacząć robić projekt na wykończenie/przebudowę. Koszty grają dużą rolę. Pojawiła się koncepcja, żeby zamiast dachu dwuspadowego zrobić dach plaski. Na betonowym stropie położyć ocieplenie na to papę itd. Czy to będzie tańsze? Jeśli chodzi o kwestie estetyczne to płaski dach jest OK. Plan miejscowy też go dopuszcza. Czy strop wytrzyma obciążenie śniegiem? Co wybrać?

perdit
27-01-2017, 14:34
A co planujesz mieć na dachu? Dachówkę czy blachodachówkę? Przepraszam, że się podłączę pod temat, ale mój mąż chce blachodachówkę, a ja się zastanawiam czy to nie zbyt głośne rozwiązanie, jak np. będzie padał deszcz. My akurat będziemy mieć dach dwuspadowy :)

peppawutz
27-01-2017, 23:31
A co planujesz mieć na dachu? Dachówkę czy blachodachówkę? Przepraszam, że się podłączę pod temat, ale mój mąż chce blachodachówkę, a ja się zastanawiam czy to nie zbyt głośne rozwiązanie, jak np. będzie padał deszcz. My akurat będziemy mieć dach dwuspadowy :)

Głośne :) Ale być może niektórzy lubią takie odgłosy... Mieszkałem kiedyś w mieszkaniu poddaszowym z blachodachówką na dachu i była to dla mnie katorga. Teraz mieszkam w domu z dachem ceramicznym i podczas deszczu jest tylko przyjemny odgłos kapania wody a nie walenia o blachę :P

Jan P.
28-01-2017, 07:46
W/g mnie najlepiej się sprawdza dach żelbetowy z ociepleniem w środku. Spadek ok 10-20%. Kryty papą termo 5,2 mm z uplastyczniaczem. Dokładnie zrobiony to 20-30 lat spokoju. Żadne wichury niegroźne. Jan

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
28-01-2017, 08:11
Czy strop wytrzyma obciążenie śniegiem?

projektant konstrukcji przeliczy Ci strop i powinien odpowiedzieć na to pytanie