PDA

Zobacz pełną wersję : Podwyższenie ogrodzenia-za krótkie słupki!



kinka
26-01-2017, 16:49
Borykam się z problemem ogrodzenia,które jest w granicy z sąsiadem (sąsiad ugodowy).Jest betonowe zwykłe i ma wysokość 150cm (3 płyty).
Coś podobnego jak tu
http://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/f9/82/61/ogrodzenia-betonowe-slupki-pod-siatke-tanio-garazowa-lakta-274162602.jpg
Chcę je podwyższyć do 2- 2,2m,albo jakoś zakryć na tą wysokość.Czy jest możliwość przedłużenia słupków betonowych czy po prostu trzeba je wykopać i kupić wyższe? Chodzi o jakiś szybki i najtańszy sposób?

CityMatic
26-01-2017, 19:09
Chcę je podwyższyć do 2- 2,2m,albo jakoś zakryć na tą wysokość.Czy jest możliwość przedłużenia słupków betonowych czy po prostu trzeba je wykopać i kupić wyższe? Chodzi o jakiś szybki i najtańszy sposób?

Trzeba wymienić na wyższe, bezpieczniej! to bezpieczniejsze dla Ciebie i Twoich najbliższych. Tego typu ogrodzenie jest bardzo ciężkie i przy tej wysokości musi mieć mocne podpory

JarekKRK45
27-01-2017, 11:01
Do betonowego słupka nic nie przyspawasz :no:, musisz zrobić nowe ...

CityMatic
27-01-2017, 11:49
Można tylko trzeba wszystko dobrze przemyśleć.
Cięcie słupków na różnych wysokościach i dostawianie dłuższych. Cięcie słupków nie może być na tej samej wysokości co stojącego w najbliższym sąsiedztwie. Jeśli fundament słupka jest mocny wszystko utrzyma. To trzeba przetestować - słupki można również dodatkowo połączyć ze sobą prętem mocowanym na "kotwę chemiczną"

norbert27
30-01-2017, 17:28
Nic nie musisz ciąć, ani wymieniać słupów....
Najprostyszym sposobem byłoby kupić ceownik zimnogięty 90x20 mm, ale kłopot jest taki, że takiego będzie bardzo ciężko dostać... Inny sposób to z blachy 2mm lub 1,5 mm wygiąć na prasie taki ceownik...I gdy już w posiadaniu takiego ceownika będziesz, przykręcasz go na śruby,z obu stron, czyli z twojej i sąsiada, do tychże betonowych słupków. Pożniej wkładasz płyty i dla pewności zasypujesz to wszystko suchym betonem...

CityMatic
30-01-2017, 18:12
.Autor postu: ..............................Chodzi o jakiś szybki i najtańszy sposób?

:) chyba lepiej i taniej wymienić słupy :) 6zł - 1m wiec łatwo policzyć koszt ...a u Ciebie to dużo za dużo.

norbert27
30-01-2017, 20:56
6 zł za 1 metr?? ale czego???

CityMatic
30-01-2017, 21:15
6 zł za 1 metr?? ale czego???

Słupka ...przecież o tym piszemy więc taki jak autora wątku interesuje to koszt ok 12 do 15 zł
A u Ciebie z tymi płaskownikami giętymi w ceowniki to lepiej nie pisać.
Miało być łatwo i tanio.

norbert27
30-01-2017, 23:49
12-15 zł za słupek betonowy??? Wogóle orientujesz się w cenach???

A druga sprawa wiesz ile waży płyta betonowa i słupek??? Bo cięcie takiego słupka na pół i doklejanie go na kotwę chemiczną, to większej bredni nie słyszałem, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, i nie chciałbym stanąć koło takiego płotu.... Od 9 lat zajmuję się ogrodzeniami, i myślałem, że mniej więcej orientuję się w temacie, ale jednak trafiają się ludzie którzy mnie utwierdzają w przekonaniu, że jednak wszystkiego nie potrafię heh :jawdrop

CityMatic
31-01-2017, 12:31
12-15 zł za słupek betonowy??? Wogóle orientujesz się w cenach???

A druga sprawa wiesz ile waży płyta betonowa i słupek??? Bo cięcie takiego słupka na pół i doklejanie go na kotwę chemiczną, to większej bredni nie słyszałem, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, i nie chciałbym stanąć koło takiego płotu.... Od 9 lat zajmuję się ogrodzeniami, i myślałem, że mniej więcej orientuję się w temacie, ale jednak trafiają się ludzie którzy mnie utwierdzają w przekonaniu, że jednak wszystkiego nie potrafię heh :jawdrop

Tak jakoś.....wystarczy wpisać w allegro i wstawać miejscowość w której się mieszka aby za transport nie płacić za wiele za 2,5m poniżej butelki wódki

JarekKRK45
31-01-2017, 15:17
Ale z tym ceownikiem zimno giętym to ktoś poszedł po bandzie :D ...

norbert27
31-01-2017, 17:16
a co z tym ceownikiem jest dziwnego?? znajomy od którego biorę wzory i elementy metalowe itp itd w ten sposób klientowi przerobił ogrodzenie betonowe, tyle że zamiast kolejnej płyty, wstawił takie pół metrowe przęsła metalowe... i wcale nie jest to operacja nie wiadomo jak skomplikowana i kosztowna... a skoro niedowiarki nie wierzycie to postaram się zrobić zdjęcie i wstawić...

Slawko123
31-01-2017, 17:52
Borykam się z problemem ogrodzenia,które jest w granicy z sąsiadem (sąsiad ugodowy).Jest betonowe zwykłe i ma wysokość 150cm (3 płyty).


Chcę je podwyższyć do 2- 2,2m,albo jakoś zakryć na tą wysokość.1Czy jest możliwość przedłużenia słupków betonowych 2 czy po prostu trzeba je wykopać i kupić wyższe? 3 Chodzi o jakiś szybki i najtańszy sposób?


1. nie
2. kupienie wyższych i ich wymiana, czyli postawić płot od nowa wyzszy, rozebrac, wstawic nowe wyzsze słupki zamontowac panele.
3. Kupić najtańsze panele z drewna w jakims hiper-super markecie budowlanym i przymocować do istniejącego ogrodzenia
np. takie coś tylko poziomo 380250

kinka
02-02-2017, 16:52
Dziękuję za odpowiedzi,właśnie myślałam nad ostatnim rozwiązaniem,ale takie przęsło 80zł,więc chyba trzeba pogadać z sąsiadem niech daje połowę.