PDA

Zobacz pełną wersję : Forum w Dniu Pogrzebu



Jerzysio
04-04-2005, 07:44
Prosze Redakcje o rozpatrzenie propozycji zawieszenia dzialania Forum w Dniu Pogrzebu

J :cry:

Patos
04-04-2005, 07:49
Myślę, że FORUMOWICZE nie będą wchodzić na inne tematy, jak tylko związane z tematem OJCA ŚWIĘTEGO

Teska
04-04-2005, 07:58
zgadzam sie z patosem......

Wowka
04-04-2005, 08:23
Patos ma rację. Wierzę, że Forumowicze dostosują swoje wypowiedzi do powagi tego dnia.
Nakaz "administracyjny" wydaje się być zbędny.

04-04-2005, 09:05
tylko jeden dzien pausy?
ja proponuje miesiac zaloby
nic tylko piszemy jak nam przykro

Aga J.G
04-04-2005, 12:15
Myslę że zamykanie Forum jest zbędne. Jak widać prawie wszyscy czują powagę sytuacji a wypowiedzi są stonowane i odzwierciedlają nasz stan ducha :cry: :cry: :cry:
Traktuję Forum jak spotkanie ze znajomym czyli dzielimy się swoim bólem ale jednocześnie chodzimy do pracy i wykonujemy swoje obowiązki, mówimy sobie tutaj poprostu Dzień Dobry.
I mimo tego że nadchodzące dni są smutne, życie toczy się dalej.
:cry: :cry: :cry:

invx
04-04-2005, 13:08
zawieszenia to moze nie, ale zmiana kolorystyki by sie przydala. To tak nieduzo rooty, ...

invx
04-04-2005, 13:23
i ktos mnie posluchal juz logo zmienilo tonacje :wink:

Thaurus
04-04-2005, 14:45
Myślę, że sami zrobimy sobie dzień pauzy w piątek... Trudno inaczej postąpić.

patunia
04-04-2005, 14:48
Nie wyobrażam sobie zajmować się w tym dniu budową... Jeśli tu zajrzeć to tylko po to, by z Wami go wspomnieć...

Patos
04-04-2005, 16:40
I ta reklama "BOLIX" jakoś tak razi, zupełnie nie potrzebna, parę dni przerwy chyba nie zaszkodzi.

invx
04-04-2005, 17:22
onet zmieniony calkowicie, ile wycial ze swojej strony gl. to i murator by mogl, szkoda tylko ze to tak napominac trzeba :-?

Sonika
04-04-2005, 17:49
onet zmieniony calkowicie, ile wycial ze swojej strony gl. to i murator by mogl, szkoda tylko ze to tak napominac trzeba :-?

Masz rację.
Wszystkie napisy powinne być czarne, a nie tylko malutkie logo, które słabo widać.
Pierwsza strona też, tak jak na onecie.

Jerzysio
04-04-2005, 20:29
Thaurus

dzieki, mysle ze rozumiesz moje intencje .........

i nie chodzi o nakazy administracyjne, ale o komunikat ......

..a chwila zadumy w samotnosci, kazdemu z nas pozwoli docenic ogrom straty.... :(

J

04-04-2005, 23:39
Jerzysio to wspanialaly pomysl............

boguslaw
05-04-2005, 05:56
Domaganie się od Jana Pawła Wielkiego, by wskazał np. Kraków jako miejsce pochówku jego doczesnych szczątków jest myśleniem bardzo egoistycznym.
W momencie obioru papież stal się głową wszystkich katolików a i nie tylko - bo wierzę, czas pokaże, że głową wszystkich wierzących.
Takie samo prawo do odwiedzenia jego grobu ma Polak, Kostarykańczyk czy też Filipińczyk.
Rzym jest niedaleko. Jego wymiar "wiecznego miasta", jego historii i tradycji jest symboliczny i znacznie szerszy od naszych narodowych.
Pontyfikat Jan Pawła Wielkiego miał wymiar globalny w globalizującym się świecie. Nie bądźmy mentalnie jego zaściankiem. Im bardziej świat się globalizuje tym bardziej potrzebuje odniesień globalnych.
Nasz ogląd tego ponadczasowego pontyfikatu był dotychczas odcinkowy:
od wizyty do wizyty, od audiencji do audiencji.
Teraz nasz ogląd staje się powoli coraz bardziej całościowy, powoli będziemy mogli ogarnąć ogrom Jego tytanicznej konsekwentnej, niestrudzonej pracy, 84 000 stron spójnego nauczania, setki homilii, zdjęć i spotkań symboli.....i oby z dobrym skutkiem dla świata.
Pora na przewartościowania celów, sprzeciw wobec zła w otoczeniu, sprzeciw wobec korupcji i spychaniu ludzi dobrej woli do roli frajerów życiowych.
Działajmy w tym duchu wszyscy na raz. Wówczas wsparci moralnie Jego nauczaniem mamy jeszcze szanse!!!
Sursum corda !! W górę serca.

05-04-2005, 10:01
Faktycznie, że w dniach żałoby te kolory na Forum aż biją po oczach.

invx
05-04-2005, 10:07
... i reklamy juz niema :wink: poczekamy do piatku to moze i kolory ktos zmieni :wink:

Redakcja
05-04-2005, 10:09
My również z całym szacunkiem podchodzimy do tego smutnego wydarzenia, którym wszyscy żyjemy. Postaramy się zmienić kolor.

krzysztofh
05-04-2005, 11:29
Zastanawiam się nad propozycją zablokowania Forum w piątek i tak sobie myślę, że ważne jest to, jak wewnętrznie przeżywamy odejście Naszego Papierza, a nie na pokaz.
Przed chwilą wyły syreny w Warszawie. Będąc w pracy mogłem obserwować reakcje ludzi podążających Alejami Jerozolimskimi z wysokości kilku pięter i wiecie co - zatrzymało się może 4 - 5 osób. Jeden człowiek próbował zwrócić uwagę innemu aby przystanął na chwilę ... bez komentarza.

abromba
05-04-2005, 12:19
No własnie . Nie o kolory i symbole na pokaz w tym wszystkim chodzi, a łatwo jest wpaść w taki schemat.

woytek
05-04-2005, 12:38
no właśnie tak samo jest w czasie kolejnych rocznic powstania warszawskiego, syreny wyją a my nic depczemy po Tych którzy leżą pod ulicami i chodnikami...
żaloba na pokaz i medialny szum.
w.

krzysztofh
05-04-2005, 12:44
Może nie chodzi tu o "medialny szum" bo to się dzieje w prasie i TV jest całkowicie na miejscu. Przyznam, że nie przypominam sobie takiego zjawiska. Nigdy takiego zaangażowania nie widziałem i nie mogę akurat tego nazwać szumem medialnym.
Nie mniej jednak wielu z nas przechodzi obojętnie wobec odejścia Ojca Świętego.

yemiołka
05-04-2005, 12:46
nie obraźcie się, ale propozycja zmiany kolorów i blokady forum to jakiś absurd!
jak powiedzieli poprzednicy: przeżywajmy to na własne sposoby w swoich sercach.
takie zewnętrzne zmiany to dla mnie ucieleśnienie frazesu.
to tak jakby po śmierci bliskiej osoby ktoś brał się za pędzel i malował ściany w swoim domu na czarno.
nie o to w tym wszystkim chodzi....
nie skupiajmy na tym energii.
to jest dla mnie w jakimś sensie nawet trochę obrzydliwe, sorry, jeżeli kogoś tym uraziłam, ale tak to czuję

ponury63
05-04-2005, 12:51
Nic nie da administracyjne zawieszanie, zmiana kolorów, usuwanie wcześniej opłaconych reklam, napominanie, sugerowanie i połajanki..
Nic nie da, jeśli nie będzie wewnętrznej woli, wewnętrznego nakazu w człowieku, żeby pojąć znaczenie tego dnia i uświęcić go swym postępowaniem.
Trzeba te dni przeżyć w sobie, i mieć nadzieję, że świat będzie odrobinę lepszy po drugim kwietnia, mieć nadzieję, że coś się zmieni w ludziach, że dotrze do nich to, co jest najważniejszą nauką Jana Pawła II: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi".
Że to, co Karol Wojtyła przez całe życie nam mówił, będzie ważne nie tylko dziś, jutro i w piątek.

krzysztofh
05-04-2005, 12:52
Dzięki Redakcjo!!!

Chyba tak lepiej. Moje sugestie co do zablokowania Forum zostały chyba źle odebrane.
Uważam, że nic nie zmienią żadne zakazy i nie ma sensu wyłączanie serwisu, a jedynie od nas samych zależy w jaki sposób uczcimy odejście Naszego Ojca.
Na ten czas zmiana barwy Forum jest jak najbardziej na miejscu. To wyraz naszego szacunku.
Krzysztof

05-04-2005, 13:10
sorry, jeżeli kogoś tym uraziłam, ale tak to czuję
Czuję yemiołko bardzo podobnie...
Każdy przeżywa odejście Ojca Świętego na swój sposób, nie można nikomu narzucać jak ma okazywać swój ból i smutek...

Wydaje mi się, że najważniejsze jest wyciszenie się, modlitwa, ale w głębi serca i duszy, a nie wszechobecny krzyk i roztrząsanie:
na czarno, czy nie... klękamy na ulicy, czy nie... zamykamy sklepy, banki, czy nie... itd...
Coś wtedy dopiero umyka...


Nie mniej jednak wielu z nas przechodzi obojętnie wobec odejścia Ojca Świętego.
Naprawdę jesteś tego pewien? To tak, jakbyś mówił, że możesz każdemu zajrzeć do duszy i wiesz co się tam dzieje...

abromba
05-04-2005, 13:57
Matko, boję się że niestety Krzysztofh miał rację. Mój mąż rozmawiał wczoraj z ludźmi z jednego z urzędów. Nota bene zajmującego się zagospodarowaniem przestrzennym. Mówili, że są bombardowani wnioskami o załatwienie na szybko i bez sprzeciwu rozmaitych uzgodnień związanych z pozwoleniami na budowę. "Bo teraz jest tydzień miłosierdzia".

bodekku
05-04-2005, 14:10
myślę, że każdy z Forumowiczów
będzie wiedział jak ma się zachować

05-04-2005, 14:41
Matko, boję się że niestety Krzysztofh miał rację. Mój mąż rozmawiał wczoraj z ludźmi z jednego z urzędów. Nota bene zajmującego się zagospodarowaniem przestrzennym. Mówili, że są bombardowani wnioskami o załatwienie na szybko i bez sprzeciwu rozmaitych uzgodnień związanych z pozwoleniami na budowę. "Bo teraz jest tydzień miłosierdzia".
No cóż... zostaną w swoim czasie osądzeni...
... jak my wszyscy...

invx
05-04-2005, 15:21
dolanczam sie do podziekowan dla redakcji :)

jacekkkk
05-04-2005, 16:35
myślę że po części każdy z was mial rację zmiana kolorów jak najbardziej i nie chodzi tu o to żeby robić to na pokaz, smutek jaki nas ogarnia musi mieć jakieś ujście choćby w zmianie kolorów na forum czy czarnej wstążce na antenie samochodu, bo każde emocje mają to do siebie że potrzebują ujścia w postaci czynów chociaż tak drobnych. Jeśli chodzi o piątek to sądzę że większość z nas będzie śledzić w różnych miejscach transmisję więc ruchu na forum pewnie nie będzie a pużniej możemy podzielić się wrażeniami pozdrawiam

modulor
05-04-2005, 16:53
Prosze Redakcje o rozpatrzenie propozycji zawieszenia dzialania Forum w Dniu Pogrzebu

J :cry:

pozostańmy każdego swojemu sumieniu ,,,
nie narzucajmy nikomu nic

modulor
05-04-2005, 16:56
I ta reklama "BOLIX" jakoś tak razi, zupełnie nie potrzebna, parę dni przerwy chyba nie zaszkodzi.

mnie razi całe to show
boga się ma w sercu a nie na klapie
w postach, w banerach - tudzież ich braku

Patos
05-04-2005, 17:30
Nazywaj to sobie jak chcesz, ale na „szołmena” to Ty tu wyglądasz z tą machającą ręką, a czerwony cały to ze wstydu chyba już się zrobiłeś.

modulor
05-04-2005, 17:39
Nazywaj to sobie jak chcesz, ale na „szołmena” to Ty tu wyglądasz z tą machającą ręką, a czerwony cały to ze wstydu chyba już się zrobiłeś.

to smutne wzniecać w sobie gniew
mimo powagi tych dni
dni refleksji i szacunku ...

przepraszam jeśli kogoś uraziłem
nie chcę rozniecać negatywnych uczuć
nie taki miałem cel

jeszcze raz przepraszam

Patos
05-04-2005, 17:58
to smutne wzniecać w sobie gniew
mimo powagi tych dni
dni refleksji i szacunku ...
To nie gniew wznieciłeś we Mnie, tylko litość nad Tobą i brak szacunku dla Ciebie.


"przepraszam jeśli kogoś uraziłem
nie chcę rozniecać negatywnych uczuć
nie taki miałem cel"

kasiontko
06-04-2005, 10:42
patos !

z patosem nie oznacza szczerze .... :(
a szacunek trzeba miec dla wszystkich,tego uczyl Jan Pawel II...

jareko
06-04-2005, 11:06
Nie mniej jednak wielu z nas przechodzi obojętnie wobec odejścia Ojca Świętego.
Naprawdę jesteś tego pewien? To tak, jakbyś mówił, że możesz każdemu zajrzeć do duszy i wiesz co się tam dzieje...
widzisz krzysztofh chyba jednak odejscie Papieza po tak dlugich mekach w kazdym z nas jakis slad pozostawilo - choc na chwile. Nie ukrywam ze jestem osoba niewierzaca ale nie oznacza to iz nie smuce sie wraz z innymi. Dla mnie byl to WIELKI czlowiek. Wielki nie wiara tylko swa mysla ktora niestety w mojej ocenie nie dotarla do ogolu. Mam swoje przemyslenia na temat tego co powierzchownie sie teraz wokol odejscia kogos mi bilskiego czyni. Mam ogromny zal do ludzi z mediow co w przeddzien smierci Ojca w mojej ocenie szopke z tego faktu stworzyli. Odebralem to jak oczekiwanie - no kiedy? Juz? Jeszcze nie? Jest to naganne i w mojej ocenie swiadczy o tym jak zdegenerowal sie juz ten swiat.



Smutek mnie ogarnal choc na zewnatrz tego nie okazuje.

invx
06-04-2005, 11:25
i juz reklama sie pojawila ... i kolorki *** tez ... :-?

smutna lidka
06-04-2005, 12:22
---

Wojty
06-04-2005, 18:33
i juz reklama sie pojawila ... i kolorki oczojebne tez ... :-?

a mnie w tym szczegolnym czasie bardziej od tych reklam denerwuja wulgaryzmy

Fidelis
06-04-2005, 19:07
Hmmmm... obserwuję też inne listy dyskusyjne.
Spostrzeżenie: wszędzie typowe Polaków dyskusje-przepychanki przechodzące we wzajemne "mordobicie".

Przykro mi, ale OSOBIŚCIE mam uzasadnione obawy, że śmierć papieża i związane z tym refleksje nic nie wniosą podobnie, jak mało zmieniło głoszone przezeń słowo encyklik.

Ubolewam, ale widzę, że odszedł Wielki Człowiek, którego mało kto słuchał...

invx
06-04-2005, 19:13
sorry jakos mi sie wyrwalo :-?

Jerzysio
07-04-2005, 18:08
... pozwólcie na male przypomnienie, napisalem ;
"propozycje" i tego sie bede trzymal......
widocznie Redakcji nie spodobal sie pomysl, ale to juz innsza inszosc
....
i mimo opinii, ze forumowicze uszanuja ten dzien, mam watpliwosci...

J

Dla wszystkich którzy maja ulice imienia Jana Pawla II przypominam o spotkaniu dzis miedzy 21.00 a 21.37

Patos
08-04-2005, 06:17
Ze względu na kolorową reklamę „BUDERUS'a w dniu dzisiejszym na Forum, ta firma nie będzie brana pod uwagę przy wyborze i zakupie kotła do mojego domu.
Patos

Teska
08-04-2005, 08:24
Patos

a czemu jestes na forum???

Patos
08-04-2005, 08:32
Teska

Myślę, że FORUMOWICZE nie będą wchodzić na inne tematy, jak tylko związane z tematem OJCA ŚWIĘTEGO

zgadzam sie z patosem......
Najpierw się zgadzasz z moim zdaniem, a potem się dziwisz?
Czy teraz wiesz????

Teska
08-04-2005, 08:46
Patos

tak.....


jesli jeszcze jestes zerknij na priva.Ja ide ogladac transmisję. :cry:

Fidelis
09-04-2005, 06:11
Ze względu na kolorową reklamę „BUDERUS'a w dniu dzisiejszym na Forum, ta firma nie będzie brana pod uwagę przy wyborze i zakupie kotła do mojego domu.

Na mieście widzę kupę kolorowych billboardów.
Czy tych - reklamowanych - produktów też nie bedziesz brał pod uwagę?
Tak na marginesie: a gdyby reklama Buderusa była czarno-biała?

Chętnie poznam Twoje przemyślenia.

Patos
09-04-2005, 08:23
Na mieście widzę kupę kolorowych billboardów.
Czy tych - reklamowanych - produktów też nie bedziesz brał pod uwagę?
Tak na marginesie: a gdyby reklama Buderusa była czarno-biała?

Chętnie poznam Twoje przemyślenia.

Każdy widzi to, co chce zobaczyć, albo ma zobaczyć.

Nie porównuj billboardów do reklam w necie, bo te można szybko usunąć lub tylko zmienić barwę, jeżeli już musi być.
Dla Mnie taką kupą są reklamy, które były w dniach żałoby na forum.
Ogłoszona żałoba do czegoś zobowiązuje.

Fidelis
09-04-2005, 10:19
No więc właśnie... Każdy widzi to, co chce zobaczyć, albo MA zobaczyć.

Pamiętam wizytę papieża, kiedy na trasie i na czas Jego przejazdu ZASŁONIĘTO billboard z reklamowaną bielizną.
Pomijając dyskusje nad etyczną stoną takiego rozwiązania zadałem sobie pytanie; obłuda to czy li tylko zobowiązania prawno - finansowe pomiędzy właścicielem billboardu i reklamodawcą? A może kosztowna forma kompromisu pomiędzy jednym i drugim?

Jeśli pominiemy samą stronę technologiczną, na jakiej podstawie twierdzisz, że reklamę na www można SZYBKO usunąć lub zmienić jej barwę? Skąd pomysł na zmianę akurat barwy?

Napisałeś, że ogłoszona żałoba DO CZEGOŚ zobowiązuje....
Do czego?

jareko
09-04-2005, 10:50
Panowie
Wydaje mi sie ze jest to indywidualna sprawa kazdego z nas i nie nalezy nikomu narzucac sposobu zachowan jak i postrzegania otaczajacego go swiata. Stwierdzenie ze zaloba do czegosc zobowiazuje wlasnie taki dyktat mi przypomina. Pomijajac to jak ja to przezywam, nie zapominam o tym ze sa wsrod nas osoby zupelnie inaczej swiat postrzegajace.
Tolerancja dla innych, tak czesto wspominana przez naszego Ojca, jest ciagle obca wiekszosci z nas.
Czasem zastanawiam sie ile prawdziwego smutku jest w zwiazku z jego odejsciem a ile obludy i falszu w imie tego "ze wypada" czy tez by bys bardziem swietym od swietych. Czesc zachowan w mediach, na ulicach, w rozmowach, w smsach ktorych niezliczone ilosci otrzymywalem w te dni poddaje w mojej ocenie w watpliwosc szczerosc intencji i prawdziwosc zalu po odejsciu jednego z Wielkich.

Patos
09-04-2005, 11:49
Napisałeś, że ogłoszona żałoba DO CZEGOŚ zobowiązuje....
Do czego?

Do szacunku!!!

Czy nie, dlatego flagi są opuszczane do połowy masztu, aby wyrazić tym i oddać hołd.
Nie wiem, dlaczego wciągasz Mnie w tą rozmowę, ale chciałbym wiedzieć czy nie jesteś w jakiś sposób powiązany z firmą 'BUDERUS”,czy tu Cię boli?
A może przeszkadza Ci to, że tak wiele ludzi nie tylko obnosi się z tą żałobą, ale i nosi ją głęboko w sercu? Czy chodzi Ci o żałobę czy tylko o tą żałobę po Ojcu Świętym?


Jeśli pominiemy samą stronę technologiczną, na jakiej podstawie twierdzisz, że reklamę na www można SZYBKO usunąć lub zmienić jej barwę? Skąd pomysł na zmianę akurat barwy?

Pomijając stronę techniczną, to reklamę w necie łatwiej zmienić niż np. odwołać różne imprezy kulturalne, sportowe itp., które to odwołano bez żadnego problemu.
Pisząc o zmianie koloru miałem na myśli zmianę reklamy kolorowej na czarno-białą, tylko w razie ,gdyby umowa nie zezwalała na zawieszenie na pewien czas owej reklamy, co raczej w tym przypadku nie byłoby problemu, aby dostać zgodę od zleceniodawcy na czasowe jej zawieszenie.
A pomysłu na zmianę barwy to chyba nie muszę tłumaczyć?

Fidelis
09-04-2005, 12:07
Do szacunku!!!
Czy nie, dlatego flagi są opuszczane do połowy masztu, aby wyrazić tym i oddać hołd.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że zamieszczenie reklamy na forum jest wyrazem braku szacunku? Czy wspomniany przez Ciebie szacunek Redakcja/Reklamodawca MUSI wyrazić?



A może przeszkadza Ci to, że tak wiele ludzi nie tylko obnosi się z tą żałobą...

Osobliwe spostrzeżenie...



...ale i nosi ją głęboko w sercu?

Skąd to wiesz?



[...] w necie łatwiej zmienić niż np. odwołać różne imprezy kulturalne, sportowe itp., które to odwołano bez żadnego problemu.

Skąd wiesz, że bez ŻADNEGO problemu?
Może Redakcja forum jednak ma problemy?
A może problemów nie ma, ale zachowała jednocześnie w tzw. SERCU, szacunek (o jednym i o drugim wspominasz).



[...] co raczej w tym przypadku nie byłoby problemu, aby dostać zgodę od zleceniodawcy na czasowe jej zawieszenie...
Na jakiej podstawie twierdzisz, że uzyskanie zgody na "zawieszenie" publikacji banera nie implikuje problemu? Skąd to wiesz?

Patos
09-04-2005, 12:21
A skąd wiesz, że implikuje problem?
Może tylko taki, że mniej wpłynie kasy.
A tak na marginesie, to forum jest dla Forumowiczy, a nie Forumowicze dla forum i to ich zdanie tu najbardziej powinno się liczyć o tym jakie chcą mieć forum w takich dniach.
Nie sądzę aby w tym czasie jakaś reklama, którą Ktoś zobaczył przekonała do zakupu danego towaru, a tak został jakiś niesmak do danej firmy.

jareko
09-04-2005, 12:29
...A tak na marginesie, to forum jest dla Forumowiczy, a nie Forumowicze dla forum i to ich zdanie tu najbardziej powinno się liczyć o tym jakie chcą mieć forum w takich dniach.....
Ale to nie oznacze jednoczesnie ze jeden forumowicz ma jedynie sluszny sposob przezywania zaloby i zalu po stracie Ojca i jego okazywania.
Poza tym sadze ze od czwartku admin tez ma wolne jak wiekszosc z nas i kiedy mialby coe zmieniac tutaj?
Patos - drazni cie ten banner? Jest powodem ze nie kupisz Buderusa - Twoja sprawa. Realnie patrzac odszedl nasz Pasterz ale zycie toczy sie mimo to i nie sadze w swietle slow jakie Ojciec wypowiadal oczekujac nieuniknionego by zadowolnym byl patrzac na nas z niebios na to co wokol jego odejscia sie dzieje.

Mimo iz jestem niewierzacy swoja animacje (te bejzbole bijace sie YES/NO) usunalem na czas kiedy we mnie wszystko powroci do normy - ale nie oznacza to iz innym takie postepowanie mam narzucac.

Fidelis
09-04-2005, 12:43
A skąd wiesz, że implikuje problem?
Napisałem MOŻE. Właśnie tego - w przeciwieństwie do Ciebie - nie wiem. Stąd moje pytanie.



Może tylko taki, że mniej wpłynie kasy.

Może. Ale SUPER! Zaczynasz zadawać SOBIE pytania...



A tak na marginesie, to forum jest dla Forumowiczy, a nie Forumowicze dla forum
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? To tak, jakby powiedzieć: to opony są dla samochodów a nie samochody dla opon.



i to ich zdanie tu najbardziej powinno się liczyć o tym jakie chcą mieć forum w takich dniach.

Ich, tzn. czyje?
A kto powiedział, że się nie liczy?
Nasza dyskusja jest jednak dowodem na to, że zdania MOGĄ BYĆ podzielone...
A może goście forum powinni też decydować o tym, KTÓRYCH producentów reklamy powinny się ukazywać w banerach?



Nie sądzę aby w tym czasie jakaś reklama, którą Ktoś zobaczył przekonała do zakupu danego towaru...
A skąd to wiesz?

Fidelis
09-04-2005, 12:57
Poza tym sadze ze od czwartku admin tez ma wolne jak wiekszosc z nas i kiedy mialby coe zmieniac tutaj?

Wiesz, papież zmarł nieco wcześniej...

Barbara_Andrzej
09-04-2005, 13:23
Nie sądzę aby w tym czasie jakaś reklama, którą Ktoś zobaczył przekonała do zakupu danego towaru, a tak został jakiś niesmak do danej firmy.

Ludzie, nie kłóćcie się. Ja żyję w mieście 13 /albo i więcej/ legalnie zarejestrowanych wyznań chrześcijańskich / i nie tylko/. "Jeden dom a trzy wyznania". Często ktoś, gdzieś, kiedyś ma swoje dni żałoby,święta,chwile smutku czy radości. Gdybyśmy na ten czas mieli wszystkie reklamy zdejmować albo przemalowywać, to pół miasta miałoby etat. Trzeba nie dać się zwariować...

Kiedy w ubiegłym roku żegnałam mojego Dziadka, nie patrzyłam w telewizor, nie chodziłam po mieście, nie śledziłam reklam, nie wisiałam na Internecie, nie urządzałam spotkań towarzyskich. Nie dlatego, że tak by nie wypadało robić, tylko zwyczajnie oczy miałam czerwone, spuchnięte i mokre. O rozrywce nawet myśleć by się nie chciało.A życie innych ludzi toczyło się dalej.

Gdyby nie było w Wiśle, na Śląsku Cieszyńskim minimum tolerancji dawno byśmy się wytłukli. Co niektórzy i tak robią /NIESTETY/, na języki oczywiście. A jak gdzieś kiedyś przeczytałam, język człowieka może bardziej zranić niż ostrze noża. Czego, kochani Forumowicze, dajemy piękny przykład. Trzeba żyć tak,by dać żyć innym!

Barbara_Andrzej
09-04-2005, 13:25
PIERWSZE ZDANIE TO OCZYWIŚCIE CYTAT!!!!!

jareko
09-04-2005, 13:47
wlasnie na to staralem sie zwrocic uwage.

Patos
09-04-2005, 19:33
Fidelis
Mam 3 pytanka, które z pewnością Mi wszystko wyjaśnią.
Jeżeli nie jest to ściśle tajne/poufne
1 Ile masz lat.
2 Jakiego jesteś wyznania.
3 Czym się zajmujesz.

jareko
09-04-2005, 19:41
Patos - daj juz spokoj - co to zmieni? Tak drazni Cie to ze ktos ma inne zdanie? Nie chce sie wdawac w dysputy ale wydaje mi sie ze zapominasz o jednym - kazdy ma prawo do innego spojrzenia na zycie, na zalobe, na smierc, na wiare - na wszystko co go otacza. Kazdy ma prawo na swoj sposob to okazywac. Co Ci wyjasnia odpowiedzi na te pytania? Ze ktos inne ma spojrzenie niz Ty? Uwierz mi - takich osob jest na peczki.
Cale szczescie czasy jedynie slusznej drogi juz dawno minely wiec pozostaw innych w ich wlasnym zyciu i pogladach.

Patos
09-04-2005, 20:01
jareko A czy dla Fidelis jest jakiś wielki problem, aby tej reklamy nie było lub była czarno-biała
daj juz spokoj - co to zmieni?Tak drazni Cie to ze ktos ma inne zdanie?Nie chce sie wdawac w dysputy ale wydaje mi sie ze zapominasz o jednym - kazdy ma prawo do innego spojrzenia na zycie, na zalobe, na smierc, na wiare - na wszystko co go otacza. Kazdy ma prawo na swoj sposob to okazywac.
"jak się wleci we wrony to się kracze jak i one"
A tak na marginesie, czy jesteś jego adwokatem?

Ew-ka
09-04-2005, 20:06
Czas żałoby , to czas smutku , zamyślenia i modlitwy.......... kolory nie mają tu nic do rzeczy , można nosić czerwono-zielone kolory ale zyć i postepować wg dekalogu ,ale można również przed światem pokazywać -manifestować swoją żałobę -kilkudniową , a potem przeklinac , opluwać , złorzeczyć ..... każdy żyje po swojemu ,wg wychowania i wiary ,ale pamietajmy..... ..idziemy tą drogą tylko jeden raz i jeśli możemu uczynić dobro ,jeśli możemy komuś pomóc -zróbmy to, bo drugi raz możemy nie mieć okazji ....
niewazne sa kolory , ważne są intencje , ważny jest Czlowiek ........

Patos
09-04-2005, 20:25
Ew-ka
Wbrew pozorom kolory to też swego rodzaju język, którym chcesz coś wyrazić.

można nosić czerwono-zielone kolory ale zyć i postepować wg dekalogu
To spróbuj wejść do meczetu w obuwiu i modlić się tak jak wszyscy tam obecni. :wink:

jareko
09-04-2005, 20:28
"jak się wleci we wrony to się kracze jak i one".
no i widzisz - tu jest zasadnicza roznica miedzy nami - nigdy nie krakalem jak inne wrony - malo tego - zawsze wywolywalo to we mnie bunt. To krakanie stada wron niejedno nieszczescie w historii tego swiata wywolalo i nie ma sansu przykladow z jego ponad 3000 historii tu przytaczac

A tak na marginesie, czy jesteś jego adwokatem?
i to jest najsmieszniejsze w tej calej polemice. Smieszne i dziecinne - nie jestem jego adwokatem ale jak widzisz nie tylko on ma takie poglady jakze odmienne od Twoich, sa takze inni.
Tolerancji dla innych w wierze, pogladach, wygladzie etc. etc. uczyl nas takze nasz Wielki Ojciec.
Widze jednak ze czesc lekcji jakich nam udzielal jego uczniowie opuscili na wagarach bedac a teraz ....
Tak jak napisala ew-ka - wazne sa intencje i co kazdy z nas soba reprezentuje.
Dla mnie zewnetrzne obnoszenie sie i wymuszanie pewnych zachowan to poza, falsz i obluda.
Czy dla Ciebie naprawde nie wazne jest to co dzieje sie w srodku kazdego z nas a tylko zewnetrzne oznaki?
Zlinczujesz mnie za to ze nie wierze w Boga?
Odbierzesz mi prawo do zalu i smutku po stracie kogos mi bliskiego? Nie z racji jego wiary lecz postawy, pogladow i wszystkiego co w osobie Ojca bylo dla mnie wazne?

Ew-ka
09-04-2005, 20:37
Ew-ka

To spróbuj wejść do meczetu w obuwiu i modlić się tak jak wszyscy tam obecni. :wink:
po co ? po co mam wejść do meczetu ? z ciekawości ? nie mam takiej potrzeby ....
Wymuszanie na kims noczenie kiru ? ktoś kto jest dobrze wychowany sam będzie wiedział jak sie zachować , jak sie ubrać , aby nie urazić uczuć drugiej osoby ..... pouczanie innych jest tu dalece niestosowne......
prawdziwą żałobe nosi sie w sercu ....

Patos
09-04-2005, 20:40
"Dla mnie zewnetrzne obnoszenie sie i wymuszanie pewnych zachowan to poza, falsz i obluda."

To czy wyjaśnisz Mi po co Żydzi Ortodoksyjni obnoszą się np. z pejsami, myckami itp. czy to jest poza, fausz czy obłuda?

Ew-ka
09-04-2005, 20:45
"Dla mnie zewnetrzne obnoszenie sie i wymuszanie pewnych zachowan to poza, falsz i obluda."

To czy wyjaśnisz Mi po co Żydzi Ortodoksyjni obnoszą się np. z pejsami, myckami itp. czy to jest poza, fausz czy obłuda?
jeśli jest to zgodne z Ich wiarą ? to jest piękne ,takie prawdziwe .... ktoś kto tego nie rozumie i chce naśladować zrobi z siebie pajaca .... Patos - wyluzuj ....

jareko
09-04-2005, 20:56
"Dla mnie zewnetrzne obnoszenie sie i wymuszanie pewnych zachowan to poza, falsz i obluda."
To czy wyjaśnisz Mi po co Żydzi Ortodoksyjni obnoszą się np. z pejsami, myckami itp. czy to jest poza, fausz czy obłuda?
To jest ich wiara i zachowanie - nie zmuszaja turystow by pejsy zapuszczli i jarmulke na glowie nosili. Napisalem o wymuszaniu Patos - czytaj uwaznie. A ty wlasnie cos na innych chcesz wymusic w mojej ocenie.
Zdejmowanie obuwia przed meczetem to kwestia kultury i szacunku dla ludzi odmiennej od twojej wiary.

Patos
09-04-2005, 21:00
jeśli jest to zgodne z Ich wiarą ? to jest piękne ,takie prawdziwe .... ktoś kto tego nie rozumie i chce naśladować zrobi z siebie pajaca ....
Czyli zgadzasz się ze Mną .
Czerń zgodna z wiarą jest piękana, taka prawdziwa.

Ew-ka
09-04-2005, 21:01
biel też jest symbolem żałoby...........i czerwień też ..........

jareko
09-04-2005, 21:05
Patos - tolerancja.... tolerancja.... i jeszcze raz tolerancja
Wyluzuj i nie kupuj Buderusa, nie kupuj tego co na autobusach nie zamalowane w te dni zostalo, nie kupuj tego co na bilbordach wysoko wisialo a nikt na Twoje zyczenie tego nie zamalowal. Twoje prawo jesli zostales tym wszystkim urazony. Ale nie narzucaj innym jak maja przezywac smutek i zal.

Patos
09-04-2005, 21:07
W żałobie chodzi się też po to by nie stważać niepotrzebnie niezręcznych sytuacji.

agniesia
09-04-2005, 21:09
W żałobie chodzi się też po to by nie stważać niepotrzebnie niezręcznych sytuacji.
prosze o przyklad

jareko
09-04-2005, 21:13
W żałobie chodzi się też po to by nie stważać niepotrzebnie niezręcznych sytuacji.
Czyli co?
Falsz by z tlumu sie nie wyrozniac?
By napietnowanym przez nietolerancyjnych sasiadow nie zostac?
Bo tak wypada?
Jesli nie czujesz tego w srodku to po co to obnoszenie sie?
A jesli czujesz to w sobie to fakt ze nie uzewnetrzniasz tego poddaje w watpliwosc to co w Tobie, w srodku sie dzieje?
Tej wypowiedzi juz totalnie nie rozumiem - tak jakby wyjasniala wszystko co to do tej pory napisales. Byc na pokaz bardziej swietym od swietych?

Patos
09-04-2005, 21:17
Patos - tolerancja.... tolerancja.... i jeszcze raz tolerancja
Wyluzuj i nie kupuj Buderusa, nie kupuj tego co na autobusach nie zamalowane w te dni zostalo, nie kupuj tego co na bilbordach wysoko wisialo a nikt na Twoje zyczenie tego nie zamalowal. Twoje prawo jesli zostales tym wszystkim urazony. Ale nie narzucaj innym jak maja przezywac smutek i zal.

jareko Czytaj uważnie Ja pisałem tylko o reklamie na forum ,a dokładniej chodziło Mi o to by na stronach Pamięci Papieża... nie było reklam. Nic o zamalowywaniu reklam na autobusach i bilbordach nie pisałem a tym bardziej jak inni mają przeżywać smutek i żal.

Patos
09-04-2005, 21:21
W żałobie chodzi się też po to by nie stważać niepotrzebnie niezręcznych sytuacji.
prosze o przyklad
By np. w pracy nie słuchać głośno muzyki przy kimś, kto ma żałobę.

jareko
09-04-2005, 21:25
wlasnie czytalem uwaznie cala twoja polemike z Fidelis i gdyby nie jej tresc zapewne milczalbym gdyz staram sie omijac takie watki poniwaz uwazam kwestie wiary, zaloby, smutku i zalu za osobista sprawe kazdego czlowieka. Juz w Bibli napisano:"...niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto jest bez winy...." Ale burzy sie we mnie jak slysze o jedynym slusznym sposobie okazywania tak skomplikowanych dla kazdego z nas uczuc.

agniesia
09-04-2005, 21:36
W żałobie chodzi się też po to by nie stważać niepotrzebnie niezręcznych sytuacji.
prosze o przyklad
By np. w pracy nie słuchać głośno muzyki przy kimś, kto ma żałobę.
wiesz to jest nierealne, np prezenter muzyki w radiu, dj w klubie, a z pewnoscia nie kazdy i nie za kazdym razem bedzie mogl sobie wziac urlop w tym czasie,

niestety Jareko ma racje

Patos
10-04-2005, 05:40
wiesz to jest nierealne, np prezenter muzyki w radiu, dj w klubie, a z pewnoscia nie kazdy i nie za kazdym razem bedzie mogl sobie wziac urlop w tym czasie,

niestety Jareko ma racje

Niestety jareko ma rację dla Ciebie i jeszcze dla innych, ale nie dla wszystkich
Jakoś tak dziwnie myślisz, dj w klubie nie będzie miał takiej sytuacji, gdyż nikt w żałobie, kto będzie chciał uszanować zmarłego po prostu tam się nie znajdzie.
A prezenter w radio będzie grał dla tych, którzy tego chcą, a od nas zależy czy będziemy słuchać muzyki przy kimś, kto ma żałobę. To, że pali się ogień nie oznacza, że masz tam wkładać palec.
W takim razie nie rozumiem, (myśląc Twoim tokiem rozumowania) dlaczego Żydzi nie pozwalają rozwalić ruder stojących przy ul. Żelaznej, czy ja muszę przez to cierpieć, że tam była brama do Getta i stać w korkach, bo te ruiny nie pozwalają poszerzyć ulicy.
Pozostawiając te rudery daje się wyraz szacunku dla pomordowanych tam ludzi.

Patos
10-04-2005, 05:54
Czy dla was coś znaczy historia, tradycja, zwyczaje, obrzędy, świat byłby mniej ciekawy, gdyby ludzie nie przywiązywali do tego takie wagi zrobiłby się bardziej „płaski”.

Patos
10-04-2005, 06:01
Niektórzy czczą tylko kult pieniądza!
"Nie zatracajcie się w bogactwie"

Fidelis
10-04-2005, 06:26
[...] czy dla Fidelis jest jakiś wielki problem, aby tej reklamy nie było lub była czarno-biała

Ojej. Nic nie zrozumiałeś :cry:

Fidelis
10-04-2005, 06:29
[...]
To spróbuj wejść do meczetu w obuwiu i modlić się tak jak wszyscy tam obecni. :wink:

Stawiasz meczet versus forum www...??? Prosiłbym...! :(

Fidelis
10-04-2005, 06:34
"jak się wleci we wrony to się kracze jak i one"


Hmmmm... Zaczynam się zastanawiać, czy polemika z Tobą ma sens...

Patos
10-04-2005, 06:41
Stawiasz meczet versus forum www...??? Prosiłbym...! :(
Ojej. Nic nie zrozumiałeś

Fidelis
10-04-2005, 06:44
W żałobie chodzi się też po to by nie stważać niepotrzebnie niezręcznych sytuacji.

A skąd pewność, hmmm... "o co chodzi w żałobie"?
A co to takiego - w Twojej ocenie - "sytuacje niezręczne"?

Często sytuacja "niezręczna" jest niestety "konieczna".
Może gdyby "konieczna" nie była, nie byłaby też "niezręczna".

Nie sądzisz?

Patos
10-04-2005, 06:47
Chętnie poznam Twoje przemyślenia.
Właśnie to są moje przemyślenia, nie pisał bym tyle gdybyś nie chciał ich chętnie poznać. :wink:

Patos
10-04-2005, 06:49
Poza tym b. często sytuacja niezręczna jest konieczna...

Rozwiń tą myśl.

Patos
10-04-2005, 06:51
Jeśli sytuacji można UNIKNĄĆ, to nie mozna powiedzieć, że jest NIEZRĘCZNA. Zastanów się...
:roll: :o

Fidelis
10-04-2005, 07:02
Niektórzy czczą tylko kult pieniądza!


Każdy czci to, co uznaje za "święte"... Co Tobie do tego?

Fidelis
10-04-2005, 07:07
Poza tym b. często sytuacja niezręczna jest konieczna...

Rozwiń tą myśl.

Mógłbym przytoczyć przypowieść o pośle, który nie chciał wieścić złej nowiny. Nie chciał, ale musiał.
Mógłbym tę myśl rozwinąć.
Mógłbym, gdybym miał cień pewności, że nie podsumujesz jej ikonkami w rodzaju :roll: :o

Patos
10-04-2005, 07:09
To może ja napiszę, co rozumiem przez sytuację niezręczną.

Jeżeli byś nie wiedział, że twojej koleżance umarł ktoś bliski, a ona nie byłaby w żałobie, i Ty zaprosiłbyś Ją do kina lub dyskoteki.

Czy mogłeś tego uniknąć?
Jeżeli byłaby w żałobie chyba raczej byś nie zaproponował Jej takiej rozrywki, spacer do parku byłby odpowiedniejszy.

Patos
10-04-2005, 07:23
Nie widzę sensu zabijać tu tego posła, nijak ma się do tego o czym tu dyskutujemy.

Fidelis
10-04-2005, 08:02
A prezenter w radio będzie grał dla tych, którzy tego chcą, a od nas zależy czy będziemy słuchać muzyki przy kimś, kto ma żałobę.


No widzisz - "którzy tego chcą"...
Może są też tacy, którzy chcą być dobrze poinformowani, skorzystać z możliwości wyboru i oglądać na forum banery reklamowe?

"a od nas zależy"... A jak komuś "nie zależy", bo np. inaczej pojmuje żałobę? A poza tym np. muzyka pomaga mu w wydajnej pracy?




[...] dlaczego Żydzi nie pozwalają rozwalić ruder stojących przy ul. Żelaznej, czy ja muszę przez to cierpieć, że tam była brama do Getta i stać w korkach, bo te ruiny nie pozwalają poszerzyć ulicy.
Pozostawiając te rudery daje się wyraz szacunku dla pomordowanych tam ludzi.

Jeśli chcesz wyrazić szacunek, to może warto nie "cierpieć", omijać "te rudery" i udać się drogą okrężną. Hmmm? "Cierpieć" przez "ruiny" aby pokazać szacunek przy ISTNIEJĄCEJ DRODZE OKRĘŻNEJ? Nie warto!

jareko
10-04-2005, 09:08
Patos - z tego samego powodu jak my nie zgodzimy sie nigdy na dewastacje cmentaza Orlat Lwowskich, jak bedziemy pielegnowac miejsca uswiecone krwia naszych zolnierzy wsrod ktorych byli zarowno katolicy jaki prawoslawni, muzulmanie czy zydzi gdyz narod nas od wiekow wielowyznaniowy jest.
Ta dyskusja traci jakikolwiek sens
Jestes przykladem postawy zyciowej ktora budzi we mnie sprzeciw.
Narzucanie innym jedynie slusznych sposobow zachowan w takich jak ta czy podobnych sytuacjach zawsze budzilo moj sprzeciw. Wyjasniac tego nie bede gdyz zbyt daleko posunieta to bedzie analalogia. W hostorii tej ziemi nie raz pojawialy sie postawy podobne do Twojej a efekta tego byly oplakane.
Fundamentalizm czy to muzulmanski czy katolicki czy jakiejkolwiek innej wiary czyni wiecej szkody niz pozytku a zalozen i tak nigdy nie osiaga. Ekstrema sa po prostu grozne dla ogolu a nie tylko jednostki
Tolerancja po 100kroc tolerancja jest nam wszystkim potrzebna jak i uszanowanie odmiennosci pogladow czy tez wiary

Fidelis
10-04-2005, 10:12
Nie widzę sensu zabijać tu tego posła, nijak ma się do tego o czym tu dyskutujemy.

Sam widzisz. Są tacy, którzy znajdą logikę tam, gdzie dla innych kończy się sens lub najzwyklej brakuje wyobraźni....

agniesia
10-04-2005, 15:31
niestety Jareko ma racje

Niestety jareko ma rację dla Ciebie i jeszcze dla innych, ale nie dla wszystkich
Jakoś tak dziwnie myślisz, dj w klubie nie będzie miał takiej sytuacji, gdyż nikt w żałobie, kto będzie chciał uszanować zmarłego po prostu tam się nie znajdzie.
Po pierwsze nie zrozumiales: otoz pisalam o dj lub prezenterze ktoremu zmarl ktos z rodziny, i niestety musi byc w pracy, bo czasy sa jakie sa i nikt w np radiu nie dostanie miesiaca platnego urlopu zeby mogl miec zalobe.

Po drugie Jareko ma racje - nie zrozumiales zadnego z jego slow.
Ma racje w kwestii narzucania Twojego zdania innym, to co uwazasz za sluszne to inni mussza tak postepowac. Jareko pisal o tolerancji, wobec wszystkich, takze wobec postaw z ktorymi sie nie zgadzamy, ale reprezentuja inny swiatopoglad.

Piszesz o poszanowaniu Twoich wartosci, Twojego sposobui przezywania zaloby, domagajac sie postepowania w sposob jaki Ty uznales za sluszny. Jednoczesnie zapominasz o prawach innych, o prawie innego czlowieka do przezywania lub nie czegokolwiek.

Piszesz o poszanowaniu Twoich praw, ale nie szanujesz praw innych.

Jak dla mnie EOT

Wowka
10-04-2005, 17:14
Kilkadziesiąt ostatnich postów w tym wątku zaprzecza idei dla której ten wątek został umieszczony w dziale o nazwie - Pamięci Papieża....

To tyle z mojej strony w tym temacie.
Pozdrawiam

jareko
10-04-2005, 19:50
Nic dodac nic ujac Wowka
stad tez koncze te polemike gdyz jakby nie na miejscu jest choc po czesci tematu dotyczy
Mam nadzieje ze czesc z mych pogladow znalazla u innych zrozumienie
Mimo ze TV juz jakby normalne, jakby nic sie nie stalo - jakos ciagle mi smutno i wkurza mnie wewnetrznie to ze tak szybko media z zaloby przeszly do codziennosci. Z racji swego zalu nie bede rzadal zamkniecia stacji

Patos
10-04-2005, 20:44
No widzisz - "którzy tego chcą"...
Może są też tacy, którzy chcą być dobrze poinformowani, skorzystać z możliwości wyboru i oglądać na forum banery reklamowe?

"a od nas zależy"... A jak komuś "nie zależy", bo np. inaczej pojmuje żałobę? A poza tym np. muzyka pomaga mu w wydajnej pracy?



Fidelis
Powtórzę się jeszcze raz, bo Mnie nie zrozumiałeś

"Czytaj uważnie Ja pisałem tylko o reklamie na forum ,a dokładniej chodziło Mi o to by na stronach Pamięci Papieża... nie było reklam."Na innych mogą być, ale nie na tej!!!.
Nie wkładaj Mi w usta słów, których nie napisałem.

MAREK S
10-04-2005, 21:02
Ludkowie...
Czytam Wasze wypowiedzi,kazdy chce cos dobrego dla siebie,
ale tak sie nie da...Ludzie zapomnijcie o zwadach tak jak ON chcial,
Zapomnijcie o sobie samych gdyz ON tak chcial...

Fidelis
11-04-2005, 06:50
Powtórzę się jeszcze raz, bo Mnie nie zrozumiałeś

"Czytaj uważnie Ja pisałem tylko o reklamie na forum ,a dokładniej chodziło Mi o to by na stronach Pamięci Papieża... nie było reklam."Na innych mogą być, ale nie na tej!!!.
Nie wkładaj Mi w usta słów, których nie napisałem.

Powiem tak.
Odnoszę wrażenie, jakbym wdawał się w polemikę z pewnym byłym polskim prezydentem. Przy całym szacunku dla urzędu...
Pozostaje mieć nadzieję, że to tylko wrażenie.
W dyskusji z Tobą - w tym temacie - ten post jest moim ostatnim.
Niemniej polecam Twojej uwadze artukuł, do którego skrót zamieściłem poniżej.
http://respublica.onet.pl/1073842,artykul.html
Miłej i EFEKTYWNEJ lektury.